PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : دمای بالای Amd 8320

علی 254
23-07-2014, 00:16
سلام؛
من امروز یه Fx 8320 گرفتم...با فن خودش...

توی بایوس دمای 60 درجه سانی گراد نوشته ولی سه تا نرم افزار چک کردم حدود 30 درجه سانتی گراد هست؛
آیا دمای بایوس درسته یا نرم افزاها؟

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

pooriya_hp
23-07-2014, 01:04
دماش خوبه کــــــ

ولی باز خیلی حساس هستی از بایوس قسمت وارنینگ رو تظنیم کن ، یه خمیر سیلیکون DC Z9 بگیر بزن بهش یه فن DEEP COOL هم بگیر (البته اگر اورکلاک نمیکنی مدل های معمولی بگیر)

TREASURES
23-07-2014, 09:19
سلام؛

توی بایوس دمای 60 درجه سانی گراد نوشته ولی سه تا نرم افزار چک کردم حدود 30 درجه سانتی گراد هست؛

سلام
دمای نوشته شده در بایاس درست هست .... سری FX دماشون یه مقدار زیاده که باید برای اونا کولر اکستریم تهیه کرد

EXTREME
23-07-2014, 09:49
سلام؛

نرم فزار با خطا داره نشون میده بایوس مین رو آپدیت کنید و از آخرین ورژن نرم افزار استفاده کنید برای این پردازنده فن استوک جوابگو نیست و نویز زیادی به دلیل دور فن بالا داره

علی 254
23-07-2014, 13:29
دوستان ممنون
حدود 8 ماه پیش بایوس رو آپدیت کردم....الان هم ورژن جدید نرم افزارها رو دانلود کردم( HWMonitorPro) که 20 درجه نشون می ده(تو حالت بیکاری سیستم)

overdrive هم 40 درجه نشون می ده!

اما من دست به هیت سینک که می زنم به هیچ عنوان هیچ گرمایی حس نمی کنم!...ولی دمایی که بایوس نشون می ده 60 درجه هست!!

این دماها همگی توی حالت بیکاری سیستم هست یعنی سی پی یو روی 2 درصد هست!!
خب اگر قرار باشه توی 2 درصد 60 درجه دمای سی پی یو باشه ، وقتی سی پی یو می ره روی 100 درصد که دیگه ذوب میشه!
من بعید می دونم دمای بایوس صحیح باشه!

EXTREME
23-07-2014, 13:32
دوستان ممنون
حدود 8 ماه پیش بایوس رو آپدیت کردم....الان هم ورژن جدید نرم افزارها رو دانلود کردم( HWMonitorPro) که 20 درجه نشون می ده(تو حالت بیکاری سیستم)

overdrive هم 40 درجه نشون می ده!

اما من دست به هیت سینک که می زنم به هیچ عنوان هیچ گرمایی حس نمی کنم!...ولی دمایی که بایوس نشون می ده 60 درجه هست!!

یک تست 10 دقیقه ای با نرم افزار prime95 بگیرید و در حین تست دمای پردازنده را با نرم افزار hw monitor آخرین ورژنش بررسی کنید و نتیجرو بگید با نرم افزار core temp هم تست کنید

علی 254
23-07-2014, 13:57
یک تست 10 دقیقه ای با نرم افزار prime95 بگیرید و در حین تست دمای پردازنده را با نرم افزار hw monitor آخرین ورژنش بررسی کنید و نتیجرو بگید با نرم افزار core temp هم تست کنید
تست گرفتم
آخرین ورژن core temp رو پیدا نکردم ، با ورژن قبلی دمای 60 درجه رو نشون می ده...
نرم افزار hw monitor هم 60 درجه رو نشون می ده؛

علی 254
23-07-2014, 20:47
بی زحمت رانمایی کنید:n01:

EXTREME
23-07-2014, 20:58
تست گرفتم
آخرین ورژن core temp رو پیدا نکردم ، با ورژن قبلی دمای 60 درجه رو نشون می ده...
نرم افزار hw monitor هم 60 درجه رو نشون می ده؛

در لود 60 درجه فکر کنم درست باشه البته بایوس دقیق تر نشون میده

علی 254
23-07-2014, 23:33
حداکثر دمای قابل تحمل برای این پردازنده چنده؟

roya.rashidi
24-07-2014, 01:28
از خود سایت سازنده ببین. ولی معمولا 85 دیگه اخرشه.
البته خود سازنده تا 110 اینام تحمل پذیزیه اکثر سی پی یو هارو تایید کرده.
.
.
البته واسه سی پی یو شما بین 38 تا 70 زده .

EXTREME
24-07-2014, 07:47

تو سایتش tj max رو زده

علی 254
24-07-2014, 15:36
دوستان این جا که چیزی نزده:

ضمنا من آخرش چکار کنم؟‌بالاخره کدوم دما درسته؟
توی بایوس می زنه 60 درجه که من بعید می دونم سیستم تو حالت بیکاری دماش انقدر باشه!...بعدشم دست می زنم به هیت سینک هیچ گرمایی حس نمی کنم!

cpu در حالت بیکاری فرکاتسش روی 1400 مگاهرتز هست که بعید می دونم انقدر گرما تولید کنه!

roya.rashidi
24-07-2014, 21:26
ضمنا من آخرش چکار کنم؟‌بالاخره کدوم دما درسته؟
توی بایوس می زنه 60 درجه که من بعید می دونم سیستم تو حالت بیکاری دماش انقدر باشه!...بعدشم دست می زنم به هیت سینک هیچ گرمایی حس نمی کنم!

به اینا نیست که .شاید سینکت فاصله افتاده باشه . ولی بعید میدونم بایوس اشتباه نشون بده ولی برنامه درس نشون بده .
شما اول همون موقع سینکتو فشار بده یه ذره ببین دما فرقی میکنه .
در این صورت
اگه بلدین سینکو در بیارین خمیر بزنین بعد محمکم ببنیدیشش.

علی 254
24-07-2014, 21:43
به اینا نیست که .شاید سینکت فاصله افتاده باشه . ولی بعید میدونم بایوس اشتباه نشون بده ولی برنامه درس نشون بده .
شما اول همون موقع سینکتو فشار بده یه ذره ببین دما فرقی میکنه .
در این صورت
اگه بلدین سینکو در بیارین خمیر بزنین بعد محمکم ببنیدیشش.

من سی پی رو تازه خریدم و همه چیز درسته....مشکل از این نیست!
قبلا فنوم 560 داشتم که این مشکلات نبود....

اصلا مشکل بالا بودن دما نیست!!
مشکل اینه که اطلاعات ایراد داره و اصلا دمای نشون داده شده مسخره هست!
تو برنامه HWMonitor ماکزیمم دما رو بعضی وقتا 124 سانتی گراد نشون می ده:n02:
تو برنامه overdrive ، موقعی که پردازش رو می برم بالا ، بجای افزایش دما ، کاهش دما رو نشون می ده....یعنی مثلا دمای عادی 40 درجه رو نشون می ده ، وقتی سی پی یو رو مشغول می کنم بجای اینکه دما بره بالاتر تازه میاد پایین تر و دما میاد روی 18 سانتی گراد!!

از طرفی دمای بایوس هم غلطه...چرا؟ چون سیستم تو حالت بیکاری 60 درجه که گرم نمیشه! اصلا دست می زارم به هیت سینک کاملا سرده...کوچیک ترین گرمایی نداره...بعدشم سی پی یو از صدرصد نهایت 2 درصد مشغوله....یعنی هیچ فشاری روش نیست که بخواد 60 درصد گرم بشه!

به نظر من مشکل اینه که دما توسط بایوس و برنامه ها اشتباه خونده میشه ، حالا چرا ، نمی دونم!

roya.rashidi
25-07-2014, 02:12
از طرفی دمای بایوس هم غلطه...چرا؟ چون سیستم تو حالت بیکاری 60 درجه که گرم نمیشه
نهایت تلاشتو واسه درس نشون دادنه دما کن اگه درس نشد این راهو با مسئولیت خودت امتحان کن .
وقتی سیستم روشنه سینکو ازش جدا کنن .اینقد سینکو بهش وصل نکن تا کامل داغ بشه و سیستم ریست شه .تا قبل اینکه سیستم ریست بشه دائما دمارو نگا کنین ببین رو جند ریست میشه . بعد نتیجرو بگین تا خدمتون بگم که کدوم درس نشون میده .
.
. فقط بازم تاکید میکنم مسئولیتش پای خودتونه .

علی 254
25-07-2014, 02:16
نهایت تلاشتو واسه درس نشون دادنه دما کن اگه درس نشد این راهو با مسئولیت خودت امتحان کن .
وقتی سیستم روشنه سینکو ازش جدا کنن .اینقد سینکو بهش وصل نکن تا کامل داغ بشه و سیستم ریست شه .تا قبل اینکه سیستم ریست بشه دائما دمارو نگا کنین ببین رو جند ریست میشه . بعد نتیجرو بگین تا خدمتون بگم که کدوم درس نشون میده .
.
. فقط بازم تاکید میکنم مسئولیتش پای خودتونه .

با اینکار سیستم هنگ می کنه ، بعدم می ترسه بسوزه طفلک:n14:
نه ، من این جنایت رو در حقش انجام نمی دم؛

الان HWMonitor دمای 30 درجه رو نشون می ده؛

می گم اگه دمای 60 درجه باشه ، وقتی دستت رو می گیری به هیت سینک ، باید کاملا گرما رو حس بکنی؟

roya.rashidi
25-07-2014, 02:25
با اینکار سیستم هنگ می کنه ، بعدم می ترسه بسوزه طفلک:n14:
نه ، من این جنایت رو در حقش انجام نمی دم؛
خیلیا مشکل گرمایی دارن اونقد که سیستمشون ریست میشه . ولی نمیسوزه .
بنظر منم زیاد وسواس بخرج نده هروقت خیلی داغ کنه خودش ریست میشه اونموقع یه فکری براش کن

علی 254
25-07-2014, 02:45
نه بحث وسواس نیست ، می خوام ببینم علت اینکه دما به کل اشتباه نمایش داده میشه چیه....وگرنه الان که دست می ذارم به هیت سینک کلا خنکه...

تو این عکس هایی که آپلود می کنم دما مشخصه تو overdrive.
با افزایش پردازش ، دما کاهش پیدا میکنه!! و بالعکس:n04:

افزایش پردازش و کاهش دما :n02:

roya.rashidi
25-07-2014, 05:50
نه بحث وسواس نیست ، می خوام ببینم علت اینکه دما به کل اشتباه نمایش داده میشه چیه....وگرنه الان که دست می ذارم به هیت سینک کلا خنکه...

تو این عکس هایی که آپلود می کنم دما مشخصه تو
واقعا جالبه . مشکلتون حل شد حتما علتشو بگین.
با هر برنامه گرفتید نتیجش اینجوری بوده؟ یا تو هر ویندوزی ؟
منم یکی از دستکتاپام اینجوری بود نمیدونم چیجوری شد که درس شد.

ali_mohandes
25-07-2014, 05:53
سی پی یو های ای ام دی بیشتر70نباید برن اگه اور کنی اخرش تا85من خودم اور کردم وهمه فن های کیس رو هم خاموش کردم وفشار اوردم به سی پی یو بیشتر68نرفت

TREASURES
25-07-2014, 06:49

تو این عکس هایی که آپلود می کنم دما مشخصه تو overdrive.
با افزایش پردازش ، دما کاهش پیدا میکنه!! و بالعکس:n04:

افزایش پردازش و کاهش دما :n02:

شما ورژن بایاس رو نگاه کن که آخرین ورژن باشه
اگه درست نشد احتمالش زیاده که سنسور تشخیص دمای برد مشکل داشته باشه

علی 254
25-07-2014, 14:51
واقعا جالبه . مشکلتون حل شد حتما علتشو بگین.
با هر برنامه گرفتید نتیجش اینجوری بوده؟ یا تو هر ویندوزی ؟
منم یکی از دستکتاپام اینجوری بود نمیدونم چیجوری شد که درس شد.

فقط در overdriev اینطوریه؛
در HWMonitor هم دما واقعی نیست ، کم تر از اونی هست که باید باشه...
راستش با ویندوز 8.1 اینطوری بود....ویندوز که عوض کردم بازم همون 8.1 نصب کردم...ورژن قبلی overdriev مشکلش این بود که خیلی کم نشون می داد...من ورژن جدید رو دانلود و نصب کردم منتها بدتر شد:n02: دیگه داره چرت و پرت نشون می ده؛

اما خودم فکر کردم یه تستی انجام بدم؛
smart fan رو غیر فعال کردم و گذاشتم روی 40 درجه؛ قبلا دور فن روی 4500 بود در حالی که الان اومده روی 4900...
فکر کنم اینطوری بشه فهمید که دما حدودا روی 40 درجه هست....

در مورد سنسور دما هم بعید می دونم مشکل داشته باشه....چون من یه هفته نیست که Cpu رو عوض کردم و با اون سی پی یو فنوم 560 هیچ مشکلی نداشتم و همه چیز طبیعی بود...

اما یه چیز جالب کشف کردم:n02:توی ویندوز که میام دور فن حدودا رو 4800 دور هست(اسمارت فن فعاله) منتها وقتی می رم داخل بایوس ، دور فن و دما کم کم شروع می کنه به بالا رفتن!!...طوری که از 55 درجه می رسه به 65 درجه...

Edit
.
.
.
.
.
چک کردم ، بایوس آپدیته؛

علی 254
26-07-2014, 19:51
دوستان آخر نگفتن چکار کنم:n27:

roya.rashidi
26-07-2014, 22:31
دوستان آخر نگفتن چکار کنم:n27:
بنظرم راه من اخرین انتخابه . چون حداقل اول باید بدونی کدومشون درس نشون میدن . بعید میدونم بایوس اشتباه نشون بده . با دست زدن به هیت سینکم نمیشه فهیمد شاید یه ذره فاصله داشته باشه.

علی 254
26-07-2014, 23:57
بنظرم راه من اخرین انتخابه . چون حداقل اول باید بدونی کدومشون درس نشون میدن . بعید میدونم بایوس اشتباه نشون بده . با دست زدن به هیت سینکم نمیشه فهیمد شاید یه ذره فاصله داشته باشه.

گفتم که سی پی رو تازه بستم و مشکلی از این بابت نداره...خمیر سیلیکون هم زدم؛
بعدم اگر فاصله باشه قطعا هنگ می کنه!

roya.rashidi
27-07-2014, 01:47
گفتم که سی پی رو تازه بستم و مشکلی از این بابت نداره...خمیر سیلیکون هم زدم؛
بعدم اگر فاصله باشه قطعا هنگ می کنه!
بله اینم درسته اگه سینک گرماشو نگیره پس سی پو اونقد داغ میکنه که ریست شه .
البته امکان داره شما اشتباه کنین . مثلا شاید سی پی یو تو دمای 60درجه سینک تا اون حد کم گرم بشه .
به هرحال
حداقل یه بار ویندوزتو عوض کن .

اگرم مطمعنی درسته خنک کننده اینا .
راه دیگشم اینه که اگه کسی یه سی پیو مثل خودت داره با کیسش بیاری تو اتاق بزاری ببینی دمای اون جند نشون میده .

علی 254
27-07-2014, 16:18
بله اینم درسته اگه سینک گرماشو نگیره پس سی پو اونقد داغ میکنه که ریست شه .
البته امکان داره شما اشتباه کنین . مثلا شاید سی پی یو تو دمای 60درجه سینک تا اون حد کم گرم بشه .
به هرحال
حداقل یه بار ویندوزتو عوض کن .

اگرم مطمعنی درسته خنک کننده اینا .
راه دیگشم اینه که اگه کسی یه سی پیو مثل خودت داره با کیسش بیاری تو اتاق بزاری ببینی دمای اون جند نشون میده .

ویندوز هم عوض کردم....برنامه CLICKBIOSII رو نصب کردم ، ظاهرا اون دما رو درست نشون می ده؛