PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کمک برای یه نوع مقایسه خاص بین پردازنده ها

Amin_92998
18-07-2014, 14:54
سلام دوستان یه مدته یه سوال دارم . میخواستم بدونم میشه سرعت رندر گرفتن رو بین لبتاپا تا حد خوبی مقایسه کرد ؟؟ نه اینکه بگیم فلان پردازنده رنکش بالاتره اینا . مثلا بگیم i7 4700hq تو سرعت رندر 1.5 برابر قوی تر از i5 4200U اینه
چون واقعا من درکی از این عددا ندارم . فقط با زمان رندره که اینا برام مفهوم پیدا میکنن . ممنون میشم کمک کنین . حتی دقیق هم نگین و تجربی هم بگین خیلی عالی میشه :n16:

mojtabaivi
18-07-2014, 16:32
تجربه به من ثابت کرده چون Clock توی سی پی یو ها غالبا تفاوت زیادی ندارن (به جز سری U، بقیه تقریبا بین 2.2 تا 2.6 گیگاهرتز هستند) سرعت رندر رابطه مستقیمی با تعداد Thread های cpu داره... مثلا توی این دو تا سی پی یو که گفتین، 4700hq دارای 8 و 4200U دارای 4 تا thread هستند. بنابراین سرعت رندر تقریبا دو برابر بیشتره. (البته توی این دو مورد چون یه سی پی یو سری HQ هست و یی سری U، کلاک خیلی تاثیرگذاره و سرعت هم بیشتر از دو برابر هست)

Amin_92998
18-07-2014, 18:10
تجربه به من ثابت کرده چون Clock توی سی پی یو ها غالبا تفاوت زیادی ندارن (به جز سری U، بقیه تقریبا بین 2.2 تا 2.6 گیگاهرتز هستند) سرعت رندر رابطه مستقیمی با تعداد Thread های cpu داره... مثلا توی این دو تا سی پی یو که گفتین، 4700hq دارای 8 و 4200U دارای 4 تا thread هستند. بنابراین سرعت رندر تقریبا دو برابر بیشتره. (البته توی این دو مورد چون یه سی پی یو سری HQ هست و یی سری U، کلاک خیلی تاثیرگذاره و سرعت هم بیشتر از دو برابر هست)
خیلی ممنون . شما خیلی خوب و به اندازه توضیح میدی . نشد فقط به یه تشکر اکتفا کنم