PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل درهارد 3 ترا تازه خریداری شده

ali2424
18-07-2014, 14:22
سلام دوستان فعال مخصوصا عطا جان عزیز طاعات عبادات قیول
من حدود دو ماه هست که یک هارد 3ترا وسترن گرین برای ارشیو خریدم و به صورت یک پارتیشن فرمت کردک تا اینکه دیروز با نرم افزار HD Tune Pro متوجه شدم هاردم ارور داره من زیاد از مشکلات هارد اگاهی ندارم به نظر شما این ارور خطرناکه یانه چون هارد هنوز یک سال ونیم دیگر گارنتی اواژنگ دارد سیستم هم در امضا هست ممنون از دوستان
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

EXTREME
18-07-2014, 14:29
سلام یک اسکن با نرم افزار hdd regenerator بکنید و نتیجرو بگید

vissoto
18-07-2014, 14:41
سلام دوستان فعال مخصوصا عطا جان عزیز طاعات عبادات قیول
من حدود دو ماه هست که یک هارد 3ترا وسترن گرین برای ارشیو خریدم و به صورت یک پارتیشن فرمت کردک تا اینکه دیروز با نرم افزار HD Tune Pro متوجه شدم هاردم ارور داره من زیاد از مشکلات هارد اگاهی ندارم به نظر شما این ارور خطرناکه یانه چون هارد هنوز یک سال ونیم دیگر گارنتی اواژنگ دارد سیستم هم در امضا هست ممنون از دوستان

سلام
سیستم چند ساعت در روز روشن است ؟

ali2424
18-07-2014, 14:52
سلام
سیستم چند ساعت در روز روشن است ؟

تفریبا 24 ساعته روشن هست

EXTREME
18-07-2014, 15:01
هاردتون ممکن است بدسکتور یا delay sector داشته باشه اسکن بشه بهتر مشخص میشه البته ممکنه این یک ارور بعد از چند روز برطرف بشه ممکنه بعد از چند روز زیاد بشه اگه تعدادش بعد از ده روز بیشتر نشد مشکلی نداره

ali2424
18-07-2014, 15:15
هاردتون ممکن است بدسکتور یا delay sector داشته باشه اسکن بشه بهتر مشخص میشه البته ممکنه این یک ارور بعد از چند روز برطرف بشه ممکنه بعد از چند روز زیاد بشه اگه تعدادش بعد از ده روز بیشتر نشد مشکلی نداره
سلام مهرداد جان یعنی میگی ممکنه این ارور کلا از جدول اسمارت هارد پاک بشه یا نه برای همیشه اونجا میمونه در ضمن یک سوال دیگه سیستم 24 ساعت روشن باشه بهتره یا در طول روز خاموش و روشن بشه در کدام حالت هارد کمتر اسیب مبیند(دیگه حالم از هرچی هارده بهم میخوره هر جور با هاشون تا میکنی باز ادا در میاورند:n02::n02::n02::n02::n02::n02:)

EXTREME
18-07-2014, 18:25
سلام مهرداد جان یعنی میگی ممکنه این ارور کلا از جدول اسمارت هارد پاک بشه یا نه برای همیشه اونجا میمونه در ضمن یک سوال دیگه سیستم 24 ساعت روشن باشه بهتره یا در طول روز خاموش و روشن بشه در کدام حالت هارد کمتر اسیب مبیند(دیگه حالم از هرچی هارده بهم میخوره هر جور با هاشون تا میکنی باز ادا در میاورند:n02::n02::n02::n02::n02::n02:)

علی جان میتونه سیستمت روشن باشه ولی از تو پاور آپشن تنظیمات هارد یک زمان برای اسلیپ هارد تعیین کن که بعد از اون مدت دیگه هارد فعالیتش کمتر بشه و مصرفش بیاد پایین

بله ممکنه کلا ارور برطرف بشه ممکنه نه زیاد بشه بعد از یک مدت و حتی ممکنه ریمارک هم بشه

اسکن یادت نره

vissoto
18-07-2014, 18:38
تفریبا 24 ساعته روشن هست

سلام

طبق پست زیر اگر شما با همین روند ادامه بدهید(روشن بودن 24 ساعته سیستم )هارد شما در طول کمتر از 2 سال مستهلک خواهد شد!

هارد شما در طول 2 ماه 2326 ساعت کارکرد داشته است .

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

ata.royalfalcon
18-07-2014, 19:41
علی جان میتونه سیستمت روشن باشه ولی از تو پاور آپشن تنظیمات هارد یک زمان برای اسلیپ هارد تعیین کن که بعد از اون مدت دیگه هارد فعالیتش کمتر بشه و مصرفش بیاد پایین

البته مهرداد جان ، در مورد هارد دیسکهای WD Green و حتی WD Red تنظیم از طریق Power option ویندوز تاثیری بر روی مدت زمان لازم برای Sleep شدن پس از آخرین فعالیت ندارد . برای اینکار از برنامه WDIDLE3 باید استفاده کرد که در هارد دیسکهای جدید WD Green از 8 نهایت 300 ثانیه قابل تنظیم هست . مقدار پیشفرض فکر کنم 8 ثانیه هست ولی میتوان با سوئچ R/ یک ریپورت از Current Timer گرفت .

عکس زیر هم مربوط به WD Red هست . همانطوریکه در عکس زیر میبینید ابتدا با سوئیچ R/ یک گزارش گرفته که Idle 3 timer غیر فعال هست . سپس با دستور S200/ این مقدار Idle 3 timer را روی 210 ثانیه تنظیم کرده و مجدداً سوئیچ R/ یک گزارش گرفته و در نهایت با استفاده از سوئیچ D/ این Idle 3 timer را غیر فعال کرده است .

سلام

طبق پست زیر اگر شما با همین روند ادامه بدهید(روشن بودن 24 ساعته سیستم )هارد شما در طول کمتر از 2 سال مستهلک خواهد شد!

هارد شما در طول 2 ماه 2326 ساعت کارکرد داشته است .

vissoto عزیز ؛ حتی اگر فرض کنیم این هارد دیسک به مدت دوماه یکسره روشن باشد ؛ از آنجائی که هر روز 24 ساعت هست پس 60 روز نهایت 1440 ساعت خواهد شد . پس این هارد دیسک یا بیشتر از دوماه در حال کار هست و یا power on hours count در فواصل زمانی کمتری (مثلاً نیم ساعت) افزایش پیدا میکند .

اگر از هارد دیسک استفاده نکنید بطور اتوماتیک Sleep میشوند . در WD Green فکر کنم 8 ثانیه پس از آخرین استفاده از آن هست (با سوئچ R/ یک ریپورت از Current Timer بگیرید تا مطمئن بشید) ولی یکی از علتهای مهم خرابی و استهلاک زودرس ، Spin Down و Spin Up شدن در فواصل زمانی کوتاه مدت و پشت سرهم هست . پس طوری زمانبندی کنید که چنین اتفاقی رخ ندهد . مثلاً اطلاعات پر استفاده را در هارد دیسکی ذخیره کنید که OS بر روی آن نصب هست یا اینکه مدت زمان لازم برای Sleep شدن را کمی بیشتر کنید .

ضمناً ممكن هست كه توسط برنامه هايي مثل آنتي ويروس و Defragementerـها و ... ناخواسته دوباره Spin Up و فعال شوند . در اينصورت جهت جلوگيري از فعال شدن ناخواسته هارد ديسكها ميتونيد كليه پارتيشنها را un-mount كنيد و در زمان لازم مجدداً mount كنيد.

ali2424
18-07-2014, 21:10
عزیز ؛ حتی اگر فرض کنیم این هارد دیسک به مدت دوماه یکسره روشن باشد ؛ از آنجائی که هر روز 24 ساعت هست پس 60 روز نهایت 1440 ساعت خواهد شد . پس این هارد دیسک یا بیشتر از دوماه در حال کار هست و یا power on hours count در فواصل زمانی کمتری (مثلاً نیم ساعت) افزایش پیدا میکند .

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] نوشته شده توسط ali2424 [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

سلام عطا جان الان که فاکتور رو نگاه میکنم حدود 4 ماه که هارد رو خریدم اشتباه گفتم دو ماه :n02::n02::n02::n02::n02::n02::n02::n02:شرمند ه

اگر از هارد دیسک استفاده نکنید بطور اتوماتیک Sleep میشوند . در WD Green فکر کنم 8 ثانیه پس از آخرین استفاده از آن هست (با سوئچ R/ یک ریپورت از Current Timer بگیرید تا مطمئن بشید) ولی یکی از علتهای مهم خرابی و استهلاک زودرس ، Spin Down و Spin Up شدن در فواصل زمانی کوتاه مدت و پشت سرهم هست . پس طوری زمانبندی کنید که چنین اتفاقی رخ ندهد . مثلاً اطلاعات پر استفاده را در هارد دیسکی ذخیره کنید که OS بر روی آن نصب هست یا اینکه مدت زمان لازم برای Sleep شدن را کمی بیشتر کنید .

ضمناً ممكن هست كه توسط برنامه هايي مثل آنتي ويروس و Defragementerـها و ... ناخواسته دوباره Spin Up و فعال شوند . در اينصورت جهت جلوگيري از فعال شدن ناخواسته هارد ديسكها ميتونيد كليه پارتيشنها را un-mount كنيد و در زمان لازم مجدداً mount كنيد.
عطا جان بالخره نگفتی هارد ما الان وضعیتش بحرانیه یانه من کارم با سیستم طوریه که تقریبا 5 الی 6 ساعت در روز خاموش میشه سیستم حالا روشن بزارم بهتره یا خاموش و وروشن در طول 24 ساعت با توجه به اینکه این هارد فقط برای ارشیو فیلم هست ممنونم

ata.royalfalcon
18-07-2014, 21:52
عطا جان بالخره نگفتی هارد ما الان وضعیتش بحرانیه یانه من کارم با سیستم طوریه که تقریبا 5 الی 6 ساعت در روز خاموش میشه سیستم حالا روشن بزارم بهتره یا خاموش و وروشن در طول 24 ساعت با توجه به اینکه این هارد فقط برای ارشیو فیلم هست ممنونم

همانطوریکه آقا مهرداد هم گفتند ؛ باید تست انجام شود . یا ممکن هست مشکل کاملاً برطرف شود و دیگر تکرار نشود ، یا اینکه ممکن هست تعداد آن بیشتر و حتی بعضی از آنها remap شود .

هارد ما الان وضعیتش بحرانیه یانه

بنظرم این هارد دیسک فعلاً وضعیت بحرانی ندارد .

من کارم با سیستم طوریه که تقریبا 5 الی 6 ساعت در روز خاموش میشه سیستم حالا روشن بزارم بهتره یا خاموش و وروشن در طول 24 ساعت با توجه به اینکه این هارد فقط برای ارشیو فیلم هست

کاری به بقیه اجزاء سیستم (مثلاً مادربرد ،فنها و ...) و فرسودگی آنها در اثر Power on بودن به مدت طولانی ندارم . همانطوریکه گفتم اگر هارد دیسکها تا یک مدتی بیکار بمانند بطور اتوماتیک Sleep میشوند (انگاری که سیستم خاموش هست) . میتونید طوری مدیریت کنید که در اکثر اوقات در همین حالت باقی بمانند حتی اگر سیستم 24 ساعته روشن بماند . مثلاً دیتاهای پراستفاده (یک مجموعه سریال یا فیلم برای تماشا) را روی هارد دیسکی که OS بر روی آن نصب هست کپی کنید و کلیه پارتیشنها un-mount کنید تا از دسترسی غیر مجاز نرم افزارها به این هارد دیسکهای آرشیوی گرفته شود .

ali2424
18-07-2014, 22:24
شرمنده عطا جان وقتتو میگیرم این کاری که میگی با نرم افزار انجام میشه یا با رجیستاری ویندوز یا شاید هم منظورت استفاده از نرم افزار usb saely remove در ضمنمن سیستمم در امضام هست باور کن من از هیچ کدوم اونا نگران نیستم فقط این هاردهای لعنتی نمیدونمچرا اینجوری میشن من حتی یکی از بهترین کیسهای بازار رو برای کولینگ قطعات انتخاب کردم ولی باز هم این ارور در هارد بوجود امد مگه بد سکتور فقط با ضربه ایجاد نمیشه

همانطوریکه آقا مهرداد هم گفتند ؛ باید تست انجام شود . یا ممکن هست مشکل کاملاً برطرف شود و دیگر تکرار نشود ، یا اینکه ممکن هست تعداد آن بیشتر و حتی بعضی از آنها remap شود .
اخرین ورژن از سایت دانلود کردم روی سی دی رایت کردم و تمام هاردها و اس اس دی رو جدا کردم و فقط هارد مشکل دا رو وصل کردم این نرم افزار به مدت دو ساعت فعال بود و فقط یک مگابایت از هارد رو که 2880 سکتور داشت اسکن کرد چیزی حدود دو ساعت طول کشید و تمامی این سکتورها بد بودند و تمامیشان ریکاوری شدند سپس سیستم رو ریستارت کردم ولی بازم ارور در HD TUNE پا برجاست میشه اصلا کاری کرد که اون ارور رو نشون نده یا نه در ضمن مگه وقتی سکتوری خراب میشه نباید سکتور اضافی به اون قسمت اختصاص داده بشه من شنیده بودم هاردهای جدید تعدادی سکتور اضافه برای جایگزین کردن دارند درسته یا نه به نظر شما فرمت سطح پایین بکنمیانه چون توی فرومها مختلف سرچ کردم دیدم با این روش درست شده هارد بازم شرمنده عطا جان وقتتو میگیرم

ata.royalfalcon
19-07-2014, 00:09
شرمنده عطا جان وقتتو میگیرم این کاری که میگی با نرم افزار انجام میشه یا با رجیستاری ویندوز یا شاید هم منظورت استفاده از نرم افزار usb saely remove در ضمنمن سیستمم در امضام هست باور کن من از هیچ کدوم اونا نگران نیستم فقط این هاردهای لعنتی نمیدونمچرا اینجوری میشن من حتی یکی از بهترین کیسهای بازار رو برای کولینگ قطعات انتخاب کردم ولی باز هم این ارور در هارد بوجود امد مگه بد سکتور فقط با ضربه ایجاد نمیشه

اخرین ورژن از سایت دانلود کردم روی سی دی رایت کردم و تمام هاردها و اس اس دی رو جدا کردم و فقط هارد مشکل دا رو وصل کردم این نرم افزار به مدت دو ساعت فعال بود و فقط یک مگابایت از هارد رو که 2880 سکتور داشت اسکن کرد چیزی حدود دو ساعت طول کشید و تمامی این سکتورها بد بودند و تمامیشان ریکاوری شدند سپس سیستم رو ریستارت کردم ولی بازم ارور در HD TUNE پا برجاست میشه اصلا کاری کرد که اون ارور رو نشون نده یا نه در ضمن مگه وقتی سکتوری خراب میشه نباید سکتور اضافی به اون قسمت اختصاص داده بشه من شنیده بودم هاردهای جدید تعدادی سکتور اضافه برای جایگزین کردن دارند درسته یا نه به نظر شما فرمت سطح پایین بکنمیانه چون توی فرومها مختلف سرچ کردم دیدم با این روش درست شده هارد بازم شرمنده عطا جان وقتتو میگیرم

برای un-mount در Disk management میتونید Letter پارتیشنها را remove کنید .

مگه بد سکتور فقط با ضربه ایجاد نمیشه

بدسکتوریهایی که در اثر Head Crash بوجود میاید بدسکتوری سخت افزاری (physical corruption) هست و غیر قابل تعمیر . ضمناً بدسکتوریهای سخت افزاری فقط بوسیله Head Crash (ناشی از ضربه) بوجود نمیآید . خراب شدن لایه مگنتیکی بعلت کیفیت پایین آن و یا سپری شدن عمر مفید یکی از دلایل بدسکتوریهای سخت افزاری هست . وجود اشکالات در Head که نمیتواند اطلاعات را بدرستی بخواند و یا بنویسد در ایجاد بدسکتوریها بی تاثیر نیست . این بدسکتوریها با روشهای نرم افزاری و توسط کاربر عادی برطرف نمیشوند .

ولی مشکل هارد دیسکتان ، ظاهراً وجود بدسکتوریهای نرم افزاری هست . بدسکتوریهای نرم افزاری (magnetic corruption) میتوانند ناشی از Data Corruption یا ECC field corruption یا Servo sector corruption یا Address Mark field corruption و Sector ID Not Found و ... باشد که با بعضی از نرم افزارها و یا با Zero fill کردن ، شاید مشکل برطرف شود .

در ضمن مگه وقتی سکتوری خراب میشه نباید سکتور اضافی به اون قسمت اختصاص داده بشه من شنیده بودم هاردهای جدید تعدادی سکتور اضافه برای جایگزین کردن دارند درسته یا نه

تا وقتیکه قابل بازیابی باشند ، کنترلر هارد دیسک الزامی به Remap کردن آنها نمیبیند .

به نظر شما فرمت سطح پایین بکنمیانه چون توی فرومها مختلف سرچ کردم دیدم با این روش درست شده

اگر اطلاعات مهمی ندارید و اگر ریسک بدتر شدن وضعیت را میپذیرید (که به هر حال میتونید به گارانتی ارسال کنید) میتونید با برنامه Data Lifeguard Diagnostic for DOS که در سایت وسترن دیجیتال موجود هست Zero fill کنید .

ali2424
20-07-2014, 11:45
سلام اقا من با نرم افزار خود شرکت وسترن تحت داس فرمت سطح پایین کردم 12 ساعت طول کشید از current pending sector count یکی کم شد بهoffline uncorrectable یکی اضافه شد hd tune هم الان اوکی یعنی درست شده

ata.royalfalcon
20-07-2014, 11:58
سلام اقا من با نرم افزار خود شرکت وسترن تحت داس فرمت سطح پایین کردم 12 ساعت طول کشید از current pending sector count یکی کم شد بهoffline uncorrectable یکی اضافه شد hd tune هم الان اوکی یعنی درست شده

سلام مجدد :

Smart Statusـها OK هستند و فعلاً مشكلي ندارد .

EXTREME
20-07-2014, 17:12

الان مشکلی نیست هرروز با این نرم افزار وضعیت اسمارت هارد رو چک کن

ali2424
20-07-2014, 20:49
البته مهرداد جان ، در مورد هارد دیسکهای WD Green و حتی WD Red تنظیم از طریق Power option ویندوز تاثیری بر روی مدت زمان لازم برای Sleep شدن پس از آخرین فعالیت ندارد . برای اینکار از برنامه WDIDLE3 باید استفاده کرد که در هارد دیسکهای جدید WD Green از 8 نهایت 300 ثانیه قابل تنظیم هست . مقدار پیشفرض فکر کنم 8 ثانیه هست ولی میتوان با سوئچ R/ یک ریپورت از Current Timer گرفت .

شر منده عطا جان وقتتو میگیرم این برنامه تحت داسه یا ویندوز میشه یک توضیح دربارش بدی ممنونم

ata.royalfalcon
20-07-2014, 21:00
شر منده عطا جان وقتتو میگیرم این برنامه تحت داسه یا ویندوز میشه یک توضیح دربارش بدی ممنونم

این برنامه تحت داس هست . در Hiren's BootCD هم موجود هست .

نحوه کار با این برنامه ساده هست . همانطوریکه در عکس زیر مشخص هست (روی سیستم مورد نظر یک هارد و یک SSD نصب هست) ابتدا با سوئیچ R/ یک گزارش گرفته که Idle 3 timer غیر فعال هست . سپس با دستور S200/ این مقدار Idle 3 timer را روی 210 ثانیه تنظیم کرده و مجدداً با استفاده از سوئیچ R/ یک گزارش گرفته و در نهایت با استفاده از سوئیچ D/ این Idle 3 timer را غیر فعال کرده است .