PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ★ پر شدن حافظه تبلت ★

saviz66
18-07-2014, 12:35
سلام ، وقت بخیر

من یه تبلت لنوو مدل a3000 دارم که قبل ها اخطار میداد حافظه پر شده و ممکنه برنامه ها متوقف بشن و کار نکنن.

یه خورده که برخی فایل ها و فایرفاکس رو پاک میکردم خوب میشد ... اما الان چند روزه تبلتم رو خالی کردم، فایرفاکس رو کلا پاک کردم و از اول نصب کردم اما متاسفانه صفحه مرورگر سقوط میکنه و اطلاعات پاک میشن یا مدام پیغام پر بودن حافظه میده. خیلی از برنامه ها کار نمیکنن ..چکار کنم؟

amin1374
18-07-2014, 17:46
سلام ، وقت بخیر

من یه تبلت لنوو مدل a3000 دارم که قبل ها اخطار میداد حافظه پر شده و ممکنه برنامه ها متوقف بشن و کار نکنن.

یه خورده که برخی فایل ها و فایرفاکس رو پاک میکردم خوب میشد ... اما الان چند روزه تبلتم رو خالی کردم، فایرفاکس رو کلا پاک کردم و از اول نصب کردم اما متاسفانه صفحه مرورگر سقوط میکنه و اطلاعات پاک میشن یا مدام پیغام پر بودن حافظه میده. خیلی از برنامه ها کار نمیکنن ..چکار کنم؟

خب یک برنامه کش کلینر نصب کن کش مرورگر و بقیه برنامه هارو پاک کن مشکلت حل شه

Majid.iran.peace
19-07-2014, 06:31
برو تو تنظیمات بعدش برو تو application manager اونجا رو هر برنامه ای کلیک کنی clear data رو بزنی فایلای اونو بدون اینکه به خود برنامه آسیب بزنه پاک میکنه.
البته اگه مثلا رو google map این کار رو کنی کل نقشه های آفلایت رو پاک میکنه .احساساتی نشو قبلش فکر کن [emoji139]

saviz66
19-07-2014, 09:29
سلام

داده + حافظه پنهان رو پاک کرم

آنتی ویروس کامپیوتر هم اسکن کردم.

قبلا که این مشکلو داشتم با پاک کردن حافظه پنهان و داده برنامه ها تا 220 مگ خالی میشد اما الان نه!

ممکنه بخاطر وجود فیلتر شکن باشه؟

فایرفاکس هم کلا تعطیل کردم.

من واقعا نمیدونم مشکل چیه!

Majid.iran.peace
19-07-2014, 09:48
تو تنظیمات وقتی میری وضعیت حافظه اشغال شده توسط آیتمای مختلف رو نشون میده مثلا چقدر آهنگ داری یا چقدر توسط برنامه های نصب شده اشغال شده و ... اونجا چی میبینی میتونی عکس بزاری؟

saviz66
19-07-2014, 17:38
متاسفانه نتونستم برنامه اسکرین شات رو نصب کنم (بخاطر حافظه). ولی یه عکس با موبایل گرفتم که بعلت پایین بودن کیفیت، بصورت دستی اطلاعات رو روش نوشتم. اندازه عکس بزرگه.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Majid.iran.peace
19-07-2014, 19:48
با زدن تیک کنار هر فایل میتونید پاکش کنید ولی این کار رو با فایلایی انجام بدید که برنامه های مرتبط با اونا براتون کمتر اهمیت دارن چون ممکنه برنامه مورد نظر رو از کار بندازه.
حدود ده مگ آزاد کنید و برنامه clean master رو از آدرس زیر نصب کنید. با گزینه remove junk files کلی فضای آزاد براتون ایجاد میشه بدون اینکه مشکلی برای برنامه هاتون ایجاد بشه.
آنتی ویروس کامپیوتر کار زیادی برای ویروسای اندروید نمیتونه انجام بده .یه آنتی ویروس اندرویدی خوب نصب کنید و تبلتتون رو باهاش اسکن کنید

ansari1404
20-07-2014, 01:04
سلام
دوستان یه تبلت هست مدل arnova 7b G3
8 گیگ حافظه داخلی داره
بعد از یک سال بالاخره فرمتش کردم (تنظیمات کارخانه ) . الان وقتی وارد قسمت ذخیره سازی میشم چند بخش هست ، یکی APP STORAGE که نوشته کل فضا 504 مگا بایت !!!!
ولی یکم پایین تر در بخش حافظه داخلی نوشته کل فضا 5.87 گیگ (البته این قسمت درست نوشته ، چون حافظه داخلی 8گیگ هست که بخاطر سیستم عامل و دیگر نرم افزارهای فابریک تبلت فقط 5.87 گیگ در دسترسه )
حالا مشکل اینجاست که وقتی نرم افزار ها رو میریزم روی تبلت از حجم 8گیگ کم میشه که طبیعیه ولی وقتی که نصب میکنم میره از فضای APP STORAGE اشغال میکنه که فقط 504 مگ فضا داره ، اصلا این APP STORAGE چیه ؟ الان چند تا نرم افزار که نصب میکنم سریع پر میشه و دیگه اجازه نصب نمیده ،
اینم بگم که اصلا روی هر برنامه ای هم که میرم نمیتونم انتقالش بدم . اصلا کارت حافظه ندارم
به نظرتون مشکل چیه ؟ چند روزه رو اصابه :n03:
اینم عکسش: [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Nimus
20-07-2014, 09:51
سلام ، وقت بخیر

سلام چند وقته مدل تقلبی این تبلت وارد بازار شده من فکر میکنم شما اونو خریدی

Nimus
20-07-2014, 09:53
متاسفانه نتونستم برنامه اسکرین شات رو نصب کنم (بخاطر حافظه). ولی یه عکس با موبایل گرفتم که بعلت پایین بودن کیفیت، بصورت دستی اطلاعات رو روش نوشتم. اندازه عکس بزرگه.

ببخشید ولی برنامه اسکرین شات نصب کردنی نیست!
شما فقط همزمان دکمه ولوم بالا ودکمه پاور رو همزمان بگیر تا اسکرین شات بگیره

Majid.iran.peace
20-07-2014, 19:15
سلام
8 گیگ حافظه داخلی داره
بعد از یک سال بالاخره فرمتش کردم (تنظیمات کارخانه ) . الان وقتی وارد قسمت ذخیره سازی میشم چند بخش هست ، یکی APP STORAGE که نوشته کل فضا 504 مگا بایت !!!!
ولی یکم پایین تر در بخش حافظه داخلی نوشته کل فضا 5.87 گیگ (البته این قسمت درست نوشته ، چون حافظه داخلی 8گیگ هست که بخاطر سیستم عامل و دیگر نرم افزارهای فابریک تبلت فقط 5.87 گیگ در دسترسه )
حالا مشکل اینجاست که وقتی نرم افزار ها رو میریزم روی تبلت از حجم 8گیگ کم میشه که طبیعیه ولی وقتی که نصب میکنم میره از فضای APP STORAGE اشغال میکنه که فقط 504 مگ فضا داره ، اصلا این APP STORAGE چیه ؟ الان چند تا نرم افزار که نصب میکنم سریع پر میشه و دیگه اجازه نصب نمیده ،
اینم بگم که اصلا روی هر برنامه ای هم که میرم نمیتونم انتقالش بدم . اصلا کارت حافظه ندارم
اینم عکسش: [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
اینی که شما عکسش رو گذاشتی فقط نمایش وضعیت جاری حافظه است.اینکه بعد از یه مدت نصب برنامه ها به مشکل میخورنهم طبیعیه.همونطور که خودت هم اشاهره کردی باید مموری اضافه کنی برنامه ها رو به sd card منتقل کنی.

ansari1404
20-07-2014, 20:55
نه دوست عزیز
این کار هم انجام دادم ، متأسفانه منتقل نمیشه ، با نرم افزار هم منتقل نمیشه
بعدشم اصلا فرض کنیم من مموری ندارم ، خودش 8 گیگ حافظه داره ، ولی تا کلا 2 تا حافظه نشون میده ، یکی حافظه داخلی و یکی app storage که نمیدونم این چیه! هر نرم افزاری هم نصب میکنم میاد از فضای 500 مگابایتی این app stprage اشغال میکنه

Majid.iran.peace
20-07-2014, 21:07
می خوای یه بار بزاریش آپدیت بشه سیستم عاملش ببینیم چی میشه؟

ansari1404
20-07-2014, 22:02
چجوری آپدیتش کنم؟

Nimus
20-07-2014, 22:45
چجوری آپدیتش کنم؟

ببخشید چی رو ؟!

ansari1404
20-07-2014, 22:49
می خوای یه بار بزاریش آپدیت بشه سیستم عاملش ببینیم چی میشه؟

چجوری آپدیتش کنم؟

ببخشید چی رو ؟!
چجوری سیستم عامل رو آپدیت کنم؟ با آپدیت مشکلم حل میشه ؟

Nimus
21-07-2014, 09:55
چجوری سیستم عامل رو آپدیت کنم؟ با آپدیت مشکلم حل میشه ؟

خب برید تو تنظیمات قسمت abut و
apdat chec از اونجا چک رو بزنید تا اپدیت پیدا کنه اگه پیدا کرد نصبش کنید

Majid.iran.peace
21-07-2014, 18:13
Settings/about/software update/check for update
شاید کارخونه سازنده واسه رفع این مشکل یه پچ داده باشه

ansari1404
21-07-2014, 21:04
Settings/about/software update/check for update
شاید کارخونه سازنده واسه رفع این مشکل یه پچ داده باشه

متأسفانه همچین گزینه ای(software updat) نداره

Majid.iran.peace
21-07-2014, 21:26

ظاهرا باید فایلشو دانلود کنید . با usb وصلش کنید به سیستم فایل رو تو root اصلی کپی کنید.کابل رو از سیستم جدا کنید و منتظر بشید پیغام پیدا شدن firmware جدید نمایش داده بشه.

Nimus
21-07-2014, 22:10
متأسفانه همچین گزینه ای(software updat) نداره

ببخشید apdat chec هم نداره؟

ansari1404
22-07-2014, 15:35
ببخشید apdat chec هم نداره؟
نه نداره ، فقط تو تنظیمات آخرین گزینه نوشته : About tablet که وقتی وارد این قسمت میشی چیزی خاصی نیست فقط گزینه های مدل تبلت و سریال ساخت و مشخصات تبلت رو زده

Majid.iran.peace
22-07-2014, 16:31
پست منو خوندید؟

Nimus
22-07-2014, 17:06
پست منو خوندید؟

بله ولی اینجا تنها چیزی که دوستان درخواست سوال نکردن پر شدن حافظه هست!!!

Nimus
22-07-2014, 17:06
نه نداره ، فقط تو تنظیمات آخرین گزینه نوشته : About tablet که وقتی وارد این قسمت میشی چیزی خاصی نیست فقط گزینه های مدل تبلت و سریال ساخت و مشخصات تبلت رو زده

عجیبه باید داشته باشه!

ansari1404
22-07-2014, 21:15
پست منو خوندید؟
بله خوندم ، اینم امتحان میکنم ببینم درست میشه یا نه ، وقتی فایل آپدیتشو از سایتش گرفتم بعد باید داخل فلدر root کپی کنم ؟

arianman20
30-07-2014, 01:37
سلام
8 گیگ حافظه داخلی داره
دوست من شما فقط میتونید روی همون 500مگ برنامه نصب کنی و روی 5 گیگ نمیشه ولی میتونی با برنامه app2sd بعضی از برنامه هارو انتقال بدی به اون 5 گیگ و حافظه 500مگی رو کمی خالی کنی.