PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشاوره خرید بین سونی ، مایکروسافت و اپل

rtech
17-07-2014, 22:26
سلام دوستان
من کارم برنامه نویسی هست و با نرم افزارهایی مثل VMWare و Hyper-V هم برای راه اندازی سرورهایی مثل Exchange و Lync Server و Sharepoint و ... استفاده میکنم ، یعنی در واقع CPU و Ram برام بسیار پر اهمیت هستند
از طرف دیگه کوچک بودن مانیتور ( حداکثر 13 ) و کم سر و صدا بودن سیستم خنک کننده مخصوصا داغ نکردن ( چون زیاد لپ تاپ رو روی پاهام میزارم و کار میکنم ) برام خیلی مهمه
حالا بین این سه مدل تردید دارم و از دوستانی که تجربه کار با یکی از این لپ تاپ ها رو دارن درخواست راهنمایی دارم :

1- سونی مدل VAIO Pro 13
2- مایکروسافت Surface pro 3
3- اپل Apple MacBook Pro 13

البته کانفیگ همشون رو با cpu i5 و رم 8 گیگ و هارد 256 یا 512 ssd در نظر گرفتم
یه سوال دیگه دارم ، آیا اپل میتونه نرم افزارهایی مثل vmware رو به خوبی اجرا کنه ؟

mg_mahyar
18-07-2014, 01:48
بودجه چقدره؟ بازی هممیکنید؟

rtech
19-07-2014, 14:50
بودجه چقدره؟ بازی هممیکنید؟

تا 6 تومن میتونم هزینه کنم ، خیر بازی برام اهمیت نداره

چند نکته هم بگم شاید بتونه بهتر کمک کنه برای راهنمایی :

در حال حاضر من یک لپ تاپ ایسوس مدل N82JQ دارم که دارای پردازنده Core i7 7200qm و 8 گیگابایت رم 1333 هست ، ولی به شدت داغ میکنه هنگام کارهای سنگین مثل virtualization و سرعت هم اصلا برای کار من مناسب نیست . این در حالیه که من یه سیستم دارم با پردازنده Core i3 2100 با 8 گیگابایت رم که واقعا عالی کار میکنه و هیچوقت تاحالا احساس کندی مخصوصا در کارهای سنگین نداشتم
امروز مقایسه ای بین پردازنده های سری qm و پردازنده های سری u انجام دادم و خیلی مایوس شدم چون دیدم عملا زیاد تفاوتی از لحاظ قدرت ندارند و ممکنه جواب کار من رو ندن .
با تشکر از راهنمایی های شما

mg_mahyar
19-07-2014, 16:05
تا 6 تومن میتونم هزینه کنم ، خیر بازی برام اهمیت نداره

چند نکته هم بگم شاید بتونه بهتر کمک کنه برای راهنمایی :

در حال حاضر من یک لپ تاپ ایسوس مدل N82JQ دارم که دارای پردازنده Core i7 7200qm و 8 گیگابایت رم 1333 هست ، ولی به شدت داغ میکنه هنگام کارهای سنگین مثل virtualization و سرعت هم اصلا برای کار من مناسب نیست . این در حالیه که من یه سیستم دارم با پردازنده Core i3 2100 با 8 گیگابایت رم که واقعا عالی کار میکنه و هیچوقت تاحالا احساس کندی مخصوصا در کارهای سنگین نداشتم
امروز مقایسه ای بین پردازنده های سری qm و پردازنده های سری u انجام دادم و خیلی مایوس شدم چون دیدم عملا زیاد تفاوتی از لحاظ قدرت ندارند و ممکنه جواب کار من رو ندن .
با تشکر از راهنمایی های شما
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

منظورم از مقایسه بالا این بود که شما Corei3 تون از Core i7 شما قویتره. و اگر همون قدرت کافیه Core i7 4500U براتون کافیه ولی اگر قصد دارید یک پردازنده قوی تر داشته باشید دیگه مجبور هستید از سری U فاصله بگیرید. 4700MQ تهیه کنید یعنی اگر میخوای از سیستم شما بهتر باشه باید پردازنده حتما Corei7 اونم MQ باشه.

میزان رم
مهمترین نکته بعد از رم هارد هست.
و در انتها مانیتور خوب
__________________________________________________ __________________________________________________ _______________________________________________
ما لپ تاپ هایی که سبک باشند و مانیتور 14 یا کمتر داشته باشند پردازنده سری MQ نداریم. این لپ تاپ ها با پردازنده سری U که خنک تر و کم مصرف تر هستند عرضه میشند.
قوی ترین گزینه موجود در بازار ایران
LIFEBOOK U904 Ultrabook
گزینه TAICHI 31 asus هم هست
توضیحات کافی اینجا دادم
اما اگر قصد دارید لپ تاپ سنگین وزن بخرید گزینه های خیلی خوبی برای شما موجوده.
Gigabyte P35K
پردازنده مرکزی:Intel Core i7 4700HQ 2.40GHz up to 3.40 GHz
حافظه RAM:ظرفیت: 12گیگابایت - نوع: DDR3

هارد : 1000GB HDD 5400RPM + 128GB SSD

پردازنده گرافیکی:NVIDIA GeForce GTX 765M 2GB

صفحه نمایش:15.6 اینچ از نوع IPS LCD با دقت Full HD 1920x1080

mg_mahyar
19-07-2014, 16:07
میتونی از برند های دیگم انتخاب داشته باشید مثلا ایسوز یا ... حتی با 3200 هم میتونید خرید خوبی بکنید. اگر تمایل داشتید معرفی کنم.

rtech
19-07-2014, 16:24
از راهنمایی های شما ممنونم ، ولی همانطور که گفتم وزن سبک و مانیتور کوچک تر برام اولویت داره ، میخواستم نظرتون رو در مورد لپ تاپ های اپل هم بپرسم ، پردازنده هایی که رو سیستم های اپل هست رو چطور ارزیابی میکنید ؟ و اینکه پردازنده های سری U چقدر به نظرتون ضعیف هستند نسبت به پردازنده لپ تاپ فعلی من ( core i7 7200 qm )

mg_mahyar
19-07-2014, 16:46
از راهنمایی های شما ممنونم ، ولی همانطور که گفتم وزن سبک و مانیتور کوچک تر برام اولویت داره ، میخواستم نظرتون رو در مورد لپ تاپ های اپل هم بپرسم ، پردازنده هایی که رو سیستم های اپل هست رو چطور ارزیابی میکنید ؟ و اینکه پردازنده های سری U چقدر به نظرتون ضعیف هستند نسبت به پردازنده لپ تاپ فعلی من ( core i7 7200 qm )

کسی نگفت نسبت به اون ضعیف هستند.حتی core i7 4500U معادل پردازنده کامپیوتر روزی شماست.
مشکل شما پردازنده نیست. مشکل میزان هارد هست. 128 گیگ براتون فکر نمیکنم کافی باشه. ضمنا مانیتور خوب هم باید داشته باشید.
VAIO Pro 13 SVP13215PX که نوشتید گزینه خوبیه ولی میترسم از لولای مانیتورش. چون لمسی هست.
کلا من به شما ملاک رو دادم
شما هر لپ تاپی با پردازنده Core i7 4500U به بالا بخرید که هارد SSD داشته باشه (ترجیحا 256 به بالا) و مانیتور IPS براتون مناسبه.
اپل هم گزینه خوبیه ولی توجه داشته باشید اکثر برنامه های مورد نیاز شما تحت ویندوزه.
شما گزینه های زیادی دارید و نمیتونم بیش از 20-25 گزینه رو اینجا معرفی کنم. بهتره با داشتن این ملاک ها به بازار برید. هر مدلی پسند کردید و این ملاک رو داشتبخرید.
اگر جایی شککردید که پردازنده براتون کافیه یا نه به اون سایتهای که لینک دادم برید و خودتون مدلش رو با مدل 4500U مقایسه کنید اگر بهتر بود یا هم رده تهیه کنید.

rtech
19-07-2014, 17:01
کسی نگفت نسبت به اون ضعیف هستند.حتی core i7 4500U معادل پردازنده کامپیوتر روزی شماست.
مشکل شما پردازنده نیست. مشکل میزان هارد هست. 128 گیگ براتون فکر نمیکنم کافی باشه. ضمنا مانیتور خوب هم باید داشته باشید.
VAIO Pro 13 SVP13215PX که نوشتید گزینه خوبیه ولی میترسم از لولای مانیتورش. چون لمسی هست.
کلا من به شما ملاک رو دادم
شما هر لپ تاپی با پردازنده Core i7 4500U به بالا بخرید که هارد SSD داشته باشه (ترجیحا 256 به بالا) و مانیتور IPS براتون مناسبه.
اپل هم گزینه خوبیه ولی توجه داشته باشید اکثر برنامه های مورد نیاز شما تحت ویندوزه.
شما گزینه های زیادی دارید و نمیتونم بیش از 20-25 گزینه رو اینجا معرفی کنم. بهتره با داشتن این ملاک ها به بازار برید. هر مدلی پسند کردید و این ملاک رو داشتبخرید.
اگر جایی شککردید که پردازنده براتون کافیه یا نه به اون سایتهای که لینک دادم برید و خودتون مدلش رو با مدل 4500U مقایسه کنید اگر بهتر بود یا هم رده تهیه کنید.

راستش خودم هم نظرم بیشتر به سمت سونی هست ، در مورد لولا چون اصلا نمیخوام از صفحه لمسیش استفاده کنم شاید زیاد اهمیت نداشته باشه و مشکلی ایجاد نکنه ولی شنیدم داغ میکنه نمیدونم چقدر واقعیت داشته باشه

mg_mahyar
19-07-2014, 17:57
راستش خودم هم نظرم بیشتر به سمت سونی هست ، در مورد لولا چون اصلا نمیخوام از صفحه لمسیش استفاده کنم شاید زیاد اهمیت نداشته باشه و مشکلی ایجاد نکنه ولی شنیدم داغ میکنه نمیدونم چقدر واقعیت داشته باشه

بازار که بری توی بازار رضا یا ایرانیان یه مغازه نبش نمایندگی سونیه و مدلهاشو روشن داره میتونی نگاه کنی گرماش رو
ایسوز تاچی و سون dou رو هم نگاه کن قبل خرید
به نظرم اگر قصد خرید داری اطلاعاتی که داری دیگه کافیه میتونی راحت انتخاب کنی

rtech
20-07-2014, 10:59
بازار که بری توی بازار رضا یا ایرانیان یه مغازه نبش نمایندگی سونیه و مدلهاشو روشن داره میتونی نگاه کنی گرماش رو
ایسوز تاچی و سون dou رو هم نگاه کن قبل خرید
به نظرم اگر قصد خرید داری اطلاعاتی که داری دیگه کافیه میتونی راحت انتخاب کنی

بله الان اطلاعات کافی دارم
بسیار ممنون از راهنمایی هاتون