PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : بوق عجیب قبل از بوت و بالا نیامدن ویندوز

AAb NAbAT
17-07-2014, 21:30
سلام. من یه main asus m5a97 خریدم با یه cpu amd fx6350 و رم giel 2*4g 1600 و پاور گرین ۶۰۰ وات ! هارد هم همون هارد سابقمه که ویندوز ۷ روشه. حالا همه رو نصب کردم روشن کردم اولا صدای فن cpu خیلی زیاده آزار دهندس! اما مشکل اصلی اینجاست که بمحض روشن کردن یه بوق کوتاه خیلی زیغ میزنه و چندثانیه بعد بوق همیشگی بوت. بعدم پیغام start windows normaly و یا chek system repair میاد که وقتی استارت ویندوز رو میزنم قبل از welcome و بمحض اومدن صفحه لوگوی ویندوز باز برمیگرده به همون صفحه انتخاب دو گزینه. و اگه سیستم چک رو بزنی بعد ۱۰ دیقه مینویسه finish و بعد کلا سیستم خاموش میشه!!!:n28:

vissoto
17-07-2014, 21:40
سلام

باید ویندوز را دوباره نصب کنید .

EXTREME
17-07-2014, 21:44
صدای فن زیادتون به دلیل دمای سی پی یو است اگه با فعال کردن اسمارت فن در بایوس و مشخص کردن smart target در بایوس و زدن خمیر مناسب به سی پی یو و بهبود تهویه کیس دور فن کم نشد یک کولر خوب برای این پردازنده بگیرید چون این سری از پردازنده های بولدوزر هم مصرف بالایی دارند و هم دمای نسبتا بالایی دارند

در مورد مورد دوم با یک ویندوز 8 یا یک ورژن دیگه ویندوز 7 تست کنید و حتما ویندوز رو هم اکتیو کنید درایورهای سیستم هم به روز کنید و یک دور درایوهای غیر ویندوز رو دیفرگمنت کنید

یک عکس هم از تب health نرم افزار hd tune بدید

AAb NAbAT
17-07-2014, 21:49
cpu و main کار کردست ولی از جای مطمئن گرفتم ۲ سال هم گارانتی دارن. فن cpu رو خودم مجددا خمیر زدم و نصب کردم ولی بدجوری پر سر و صداست منم شدیدا رو سکوت کیس تاکید دارم. الان ویندوز رو عوض میکنم وقتی تموم شد اطلاع میدم. نگران اون بوق بودم که روشن نکردم سیستمو... پس تا یکی دو ساعت مشکلی نیست?

EXTREME
17-07-2014, 21:55
cpu و main کار کردست ولی از جای مطمئن گرفتم ۲ سال هم گارانتی دارن. فن cpu رو خودم مجددا خمیر زدم و نصب کردم ولی بدجوری پر سر و صداست منم شدیدا رو سکوت کیس تاکید دارم. الان ویندوز رو عوض میکنم وقتی تموم شد اطلاع میدم. نگران اون بوق بودم که روشن نکردم سیستمو... پس تا یکی دو ساعت مشکلی نیست?

اون مواردی که برای کم شدن نویز فن است رو انجام بدید همچنین بایوس مین بهتره به آخرین ورژن آپدیت بشه

AAb NAbAT
17-07-2014, 22:02
مشکلی پیش اومده! الان خواستم ویندوز عوض کنم. اولا که بهیچ وجه اجازه نصب ویندوز حتی از روی dos رو نمیده. صاف میره تو اون صفحه انتخاب دو گزینه. ثانیا سرعت چرخش فن cpu از لحظه روشن شدن از 4400 شروع شد و تو ۲ دقیقه رسید به 5100 دور و همونطور داشت بالا میرفت که باز خاموشش کردم:n28:

AAb NAbAT
17-07-2014, 22:08
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

vissoto
17-07-2014, 22:24
شما باید delete را بزنید و در در منوی بوت dvd rom را بالاتر از هارد قرار دهید.
dvdrom شناسایی شده در مین بورد ؟

AAb NAbAT
17-07-2014, 22:36
آره اتفاقا خودمم یادم نبود که مین عوض شده باید از اول تنظیم شه ولی راستش با این شدت چرخش فن میترسم سیستمو روشن بزارم. تو ۵ دقیقه سرعتش ۱۰۰۰ دور بالا رفت!!!

vissoto
17-07-2014, 22:43
دمای تو عکس که خوبه ! صبر کنید تا اساتید نظر بدهند؟ رم ها از سیستم قبلی هستند؟

AAb NAbAT
17-07-2014, 23:03
خیر. رم هارو آکبند با گارانتی مادام العمر گرفتم heatsink دارن کاملا خنک دما هم بنده تجربه در زمینه cpu ندارم اما هم صدای فن هم سرعتش به وضوح مشخصه که بسرعت بالا میره

AAb NAbAT
18-07-2014, 00:18
دوستان دیگه کسی نظری نداره? ینی کسی به همچین مشکلی برخورد نکرده که فن cpu اینجوری باشه?:n28:

AAb NAbAT
18-07-2014, 11:45
یکی بیاد کمک:n28: دمای cpu شده50 درجه ! دور فن سی پی یو داره میرسه به 5500 !!! خمیرشو همین الان پاک کردم دوباره زدم! هیچ فرقی نکرد! درب کیس هم کاملا بازه این نیست بگی توش گرمه. تو بایوس هم فن cpu چند حالت داره استاندارد و توربو و سایلنت و q-fan که همشونو امتحان کردم بازم بیفایدست:n28: میترسم برم تو نصب ویندوز پدر cpu دربیاد

TREASURES
18-07-2014, 12:16
یکی بیاد کمک:n28: دمای cpu شده50 درجه ! دور فن سی پی یو داره میرسه به 5500 !!! خمیرشو همین الان پاک کردم دوباره زدم! هیچ فرقی نکرد! درب کیس هم کاملا بازه این نیست بگی توش گرمه. تو بایوس هم فن cpu چند حالت داره استاندارد و توربو و سایلنت و q-fan که همشونو امتحان کردم بازم بیفایدست:n28: میترسم برم تو نصب ویندوز پدر cpu دربیاد
دوست عزیز سری FX از پردازنده های AMD دمای بالایی دارند چون معماریش با PHENOM II تغییر کرده و باید حتما براش کولر مناسب تهیه بشه ..... کولر خودش اصلا جالب نیست
چند وقت پیش برای یک نفر پردازنده ی 9370 بستم اونم همین مشکل رو داشت در نهایت یه کولر از سری ZALMAN واسش گرفتیم CNPS 14X

**** برای نصب ویندوز فعلا مشکلی پیش نمیاد و براتون کار میکنه دما تا 65 -70 هم بره مشکلی نیست که بعید میدونم .... کار نصب ویندوز رو انجام بدید و به فکر کولر مناسب باشید

AAb NAbAT
18-07-2014, 13:21
حاجی همشهری تصمیم گرفتم کولر بخرم براش حق با شماست فن خودش واقعا مزخرفه پرسر و صدا و ضعیف! حالا یعنی با خرید کولر مشکل بالا رفتن دما و سرعت فن حل میشه??? کولر ارزون و قوی چی میشه واسش تهیه کرد? main asus m5a97 le r2.0. cpu amd fx 6350case green magnum plus

سکوت فن برام مهمه چون کل شیستم سایلنته نمیخوام خرابش کنم

TREASURES
18-07-2014, 13:48
حاجی همشهری تصمیم گرفتم کولر بخرم براش حق با شماست فن خودش واقعا مزخرفه پرسر و صدا و ضعیف! حالا یعنی با خرید کولر مشکل بالا رفتن دما و سرعت فن حل میشه??? کولر ارزون و قوی چی میشه واسش تهیه کرد? main asus m5a97 le r2.0. cpu amd fx 6350case green magnum plus

سکوت فن برام مهمه چون کل شیستم سایلنته نمیخوام خرابش کنم
چقدر میخوای هزینه کنی رئیس؟

AAb NAbAT
18-07-2014, 14:13
چقدر میخوای هزینه کنی رئیس؟

اخنیار داری مهندس:n02: هرچه کمتر بهتر. اگه دست دوم خوب گیر بیاد بین ۵۰ تا ۸۰ ولی اگه کولر سایلنت و قوی که از پس این لامصب بربیاد با گارانتی باشه بین ۸۰ تا ۱۲۰-۱۳۰ حداکثر

TREASURES
18-07-2014, 14:19
اخنیار داری مهندس:n02: هرچه کمتر بهتر. اگه دست دوم خوب گیر بیاد بین ۵۰ تا ۸۰ ولی اگه کولر سایلنت و قوی که از پس این لامصب بربیاد با گارانتی باشه بین ۸۰ تا ۱۲۰-۱۳۰ حداکثر
نظر من روی کولر : EVERCOOL GREEN TRANSFORMER 3 هست به قیمت حدودی 90 تومن .... کارش هم خوبه
تا 120 تومن هم TERMALRIGHT GREEN TRUE SPRIT

AAb NAbAT
18-07-2014, 14:24
نظر من روی کولر : EVERCOOL GREEN TRANSFORMER 3 هست به قیمت حدودی 90 تومن .... کارش هم خوبه
تا 120 تومن هم TERMALRIGHT GREEN TRUE SPRIT

ایول خیلی دمت گرمه راستی یه دنیا ممنون دیروز کرمانشاهو زیرو رو کرده بودم واسه پاور گرین ۶۰۰ . شما گفتی زیتون رفتم کلی وایسادم تا اومد باز کرد. تنها جایی که داشت!!! واقعا ممنونم . این کولر هم احتمالا فقط اونجا داره. فقط ینی دیگه اینو بگیرم داغ نمیکنه? واسه اور و اینا فکر نکنم بخواد فقط واسه گیم سنگین میخوام و واسه سکوتش برام مهمه. اینهمه خرج یه کولر صد تومنیم روش!

TREASURES
18-07-2014, 14:29
ایول خیلی دمت گرمه راستی یه دنیا ممنون دیروز کرمانشاهو زیرو رو کرده بودم واسه پاور گرین ۶۰۰ . شما گفتی زیتون رفتم کلی وایسادم تا اومد باز کرد. تنها جایی که داشت!!! واقعا ممنونم . این کولر هم احتمالا فقط اونجا داره. فقط ینی دیگه اینو بگیرم داغ نمیکنه? واسه اور و اینا فکر نکنم بخواد فقط واسه گیم سنگین میخوام و واسه سکوتش برام مهمه. اینهمه خرج یه کولر صد تومنیم روش!
خواهش میکنم همشهری اختیار داری :n16:
آره کولر هم میتونی اونجا گیر بیاری
از لحاظ نویز هم خیالت راحت کاملا بیصدا هستند

AAb NAbAT
18-07-2014, 17:27
تو تاپیکا خوندم که فلان برنامه ها واسه تست سخت افزار خوبه منم اینو دانلود کردم... ولی خودم اصلا ازش سر در نمیارم:n02::n13: اگه امکانش هست اساتید توضیح بدین اینا چیه ؟ خوبه؟ بده ؟ مشکلی هست بگین :n02: بعدم start رو که زدم 3 دقیقه تمام سیستم قفل بود هرچه فن داشت سیستم با نهایت سرعت میچرخیدن دیدم تموم بشو نیست خودم stop رو زدم:n02:

TREASURES
18-07-2014, 18:17
تو تاپیکا خوندم که فلان برنامه ها واسه تست سخت افزار خوبه منم اینو دانلود کردم... ولی خودم اصلا ازش سر در نمیارم:n02::n13: اگه امکانش هست اساتید توضیح بدین اینا چیه ؟ خوبه؟ بده ؟ مشکلی هست بگین :n02: بعدم start رو که زدم 3 دقیقه تمام سیستم قفل بود هرچه فن داشت سیستم با نهایت سرعت میچرخیدن دیدم تموم بشو نیست خودم stop رو زدم:n02:

این تست ها برای زمانی هست که بخواید پایداری سیستم رو بسنجید و یا مواقعی که میخواید اورکلاک انجام بدید و دمای قطعات رو در فول لود اندازه بگیرید .... فکر نمیکنم به درد شما بخوره .... ولی HWMONITOR نرم افزار خوبی برای دیدن دمای قطعات هست

AAb NAbAT
18-07-2014, 18:40
این تست ها برای زمانی هست که بخواید پایداری سیستم رو بسنجید و یا مواقعی که میخواید اورکلاک انجام بدید و دمای قطعات رو در فول لود اندازه بگیرید .... فکر نمیکنم به درد شما بخوره .... ولی HWMONITOR نرم افزار خوبی برای دیدن دمای قطعات هست

آره HWMONITOR هم گرفتم. فقط یه چیزی. چه با این نرم افزاری که عکسشو دادم و چه با بازی هایی مثل بتل و کال آف و امثالهم بشدددددت فن گرافیکم سریع و پر صدا میچرخه. این طبیعیه؟ فن cpu که از خودش شیدا بود اینم اضافه شد! الان که بازی نمیکنم اصلا صدایی از گرافیکم نمیاد ولی تو گیم فناش بحدی خفن میچرخه اصن گرخیدم!!! صدای بازیو اصن نمیشنوم درست! مجبورم با هدفون بازی کنم!!! حیف سیستم در پیت قبلیم. سکوت محض بود:n28:

vissoto
18-07-2014, 18:42
آره HWMONITOR هم گرفتم. فقط یه چیزی. چه با این نرم افزاری که عکسشو دادم و چه با بازی هایی مثل بتل و کال آف و امثالهم بشدددددت فن گرافیکم سریع و پر صدا میچرخه. این طبیعیه؟ فن cpu که از خودش شیدا بود اینم اضافه شد! الان که بازی نمیکنم اصلا صدایی از گرافیکم نمیاد ولی تو گیم فناش بحدی خفن میچرخه اصن گرخیدم!!! صدای بازیو اصن نمیشنوم درست! مجبورم با هدفون بازی کنم!!! حیف سیستم در پیت قبلیم. سکوت محض بود:n28:

سیستم قبلی اینتل بود؟

AAb NAbAT
18-07-2014, 19:37
سیستم قبلی اینتل بود؟

بله اینتل بود سال ۸۷ گرفته بودم تا همین امسالم بدون کوچکترین مشکلی کار کرد اما خب دیگه قدیمی بود