PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : طراحی یک شبکه وایرلس برای یک شرکت با چندین شعبه

artist5
17-07-2014, 14:28
سلام.شب و روز همه به خیر.
من بایستی یک تحقیق انجام بدهم برای این ترمم که بر مبنای یک کار عملی است و چون نمره زیادی دارد برای من خیلی مهم است ممنون میشم که کمکم کنید.
از من خواسته شده است که برای یک صرافی که چندین شعبه دارد در نقاط مختلف شهر و تمام این شعبات میتوانند پول حواله کنند در داخل کشور و هم چنین به خارج کشور
یک شبکه وایرلس طراحی کنم که این شعبات به هم وصل شوند و تمام نیازهای امنیتی را که برای پیاده سازی یک شبکه وایرلس لازم است را ذکر کنم.
ممنون میشم اگر که کمکم کنید که به چه روش هایی میتوانم امنیت این شبکه را پیاده سازی کنم(هم نرم افزاری و هم سخت افزاری).

artist5
19-07-2014, 08:12
تو را خدا به هم فکریتون احتیاج دارم.....کسی راهنمایی نمیکنه؟

zxzxcvcv
19-07-2014, 17:41
تو را خدا به هم فکریتون احتیاج دارم.....کسی راهنمایی نمیکنه؟
ساختمون ها به هم دیگه دید مستقیم دارن ؟فاصله ی ساختمون ها با هم دیگه چقدره؟

artist5
20-07-2014, 07:17
ین تحقیق را من بایستی به صورت تئوری روی کاغذ پیاده سازی کنم. دقیقا این جوری نوشته شده است که:
این شرکت میخواهد توسعه بدهد خدماتش را بوسیله باز کردن چندین شعبه توی پاساژهای اصلی شهر و رئیس شرکت میخواد که شعبه ها با هم تبادل اطلاعات کنند بوسیله استفاده کردن از تکنولوژی وایرلس...
من بایستی این شبکه را راه اندازی کنم و امنیت آن را تامین کنم...(کل پروژه تئوری میباشد)...ممنون میشم راهنمایی کنی و به من ایده بدهی
فرض کنید که یکی از شعبه ها با شعبه دیگر 7 تا 8 تا خیابان از هم فاصله دارند.
دید مستقیم را هم فکر نمیکنم.
بخش من تامین امنیت این شبکه است..ممنون اگر کمکم کنی

zxzxcvcv
20-07-2014, 13:16
ین تحقیق را من بایستی به صورت تئوری روی کاغذ پیاده سازی کنم. دقیقا این جوری نوشته شده است که:
این شرکت میخواهد توسعه بدهد خدماتش را بوسیله باز کردن چندین شعبه توی پاساژهای اصلی شهر و رئیس شرکت میخواد که شعبه ها با هم تبادل اطلاعات کنند بوسیله استفاده کردن از تکنولوژی وایرلس...
من بایستی این شبکه را راه اندازی کنم و امنیت آن را تامین کنم...(کل پروژه تئوری میباشد)...ممنون میشم راهنمایی کنی و به من ایده بدهی
چی بگم والا :n02:
به لحاظ عملی نمیشه 2 تا نقطه که فاصلشون 7 - 8 تا خیابون هست رو به صورت بیسیم به هم متصل کرد مگر اینکه از ماهواره استفاده بشه
شرمنده کمکی از دست من بر نمیاد :n16:

sansa
20-07-2014, 13:23
این پروژه رو نمیشه با وایرلس وصل کرد . چون فاصلشون زیاده . نویز زیاده . امنیتشون خیلی کم میشه .

از ماهواره باید استفاده کرد .

بعدش فضونی نباشه . میشه بپرسم رشته شما چی هستش ؟ ارشد شبکه ؟

t-jays
21-07-2014, 17:50
خوب باید از point to point یا point to multi point وایرلس استفاده کنی
دید مستقیم باید داشته باشی اگرم دید مستقیم نداری میتونی دکل بزنی روی سقف(مثل خیلی از مناطق سطح شهر)
در مورد امنیتش هم میتونه بحثهای مخابراتی مثل سیگنالینگ و اسقتفاده از دستگاهای خاص باشه تا استفاده از پروتوکلهای مختلف امنیتی
از فناوری های دیگه مثل wimax هم میتونی استفاده کنی که البته اصلا توجیه اقتصدای نداره و خوب کار شما تئوریه
وایمکس خوبیش اینه که مشکل دید غیر مستقیم رو هم تا حدودی حل میکنه
حقیقتش اینه که شما خیلی دقیقتر از این باید صحبت کنی یعنی باید فاصله ها و ارتفاعات رو با گوگل earth در بیاری
بعد مشخص کنی که این ارتباط دقیقا قراره چه data رو جا به جا کنه
چون به این کار میگن proposal فنی دادن. که باید به حدی دقیق باشه که یک شرکت پیمانکار بتونه به راحتی اون رو اجرا کنه.
اگرم نمیخوای که این درد سرها رو نداری
بگو یه انتن میزارم این ور یکی اونر حالا بیا سر بحث امنیت ارتباط:n02:
موفق باشید.