PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ایا این کار برای یک سایت دانلود خوبه یا نه؟

kian98
16-07-2014, 16:23
سلام بر دوستان عزیز.

بنده خیلی از سایت های خارجی مثل سایت برادرسافت ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) و چندتا دیگه رو دیدم که برنامه برای دانلود نمی ذارند بلکه به جای اون برنامه یک برنامه دیگه براید انلود میگذارند که شما وقتی اون برنامه رو دانلود کردید با اجرای اون برنامه بتونید برنامه موردنظرتون رو دانلود کنید. بزارید مثال بزنم.

شما می رید به بخش ویندوز و برنامه آی دی ام رو رو می خواهید دانلود کنید. پس از زدن بر روی گزینه دانلود اون سایت به جای برنامه آی دی ام یک برنامه دیگه که خودش برای شما ساخته رو میفرسته و شما بعد از اونکه اون برنامه ای که سایت ساخته رو دانلود کردید و بعد اون برنامه رو دانلود کردید اون برنامه رو باز می کنید و برنامه خودش اتوماتیک وار اگه شما به اینترنت وصل بودید برنامه آی دی ام رو براتون از سایت دانلود می کنه.

دیدید این سایت ها چقدر سیاست دارند. این طوری هم آمار سایتشون رو بالا می برند و هم معروفیتش رو.

خواستم ببینم همچین اقدامی توی یک سایت دانلود ایرانی قابل تقدیر هست و مردم ازش استقبال می کنن یا با شکست مواجه میشه؟

saeed_136915
16-07-2014, 16:27
سلام
من که هیچ وقت از همچین سایت هایی دانلود نمیکنم

Mr.Pooya
16-07-2014, 17:10
سلام

به نظر من خیلی رو مخه این حرکت ! من تا جایی که همون برنامه رو از یک سایت دیگه پیدا کنم سعی می کنم از اون سایت دانلود نکنم ! در وافع یک نوع خودخواهی به حساب میاد به نظر من.

kian98
16-07-2014, 17:46
درسته.

توی ایران سرعت اینترنت پایین هست.
شما هم به هزار بدبختی میری توی این سایت و برنامه رو دانلود می کنی می بینی پدر آدم یک ساعت سوخت تا این رو دانلود کرد حالا باید بازهم صبر کنه و بازهم دانلود کنه.
البته توی خارج زیاد عین خیالشون نیست چون اونجا سرعت اینترنت دایل آپشون به اندازه سرعت اینترنت پرسرعت ایرانه.

saeed_136915
16-07-2014, 17:49
حتی سرعت هم اگه بالا باشه کسی از دوباره کاری خوشش نمیاد
بیشتر سایت هایی که من دیدم اینجوری میزان واسه دانلود یه شرکتی اسپانسرشون هست و موقع نصب برنامه درخواستی پیشنهاد نصب برنامه ی اسپانسر رو هم میده به کاربر

kian98
16-07-2014, 17:54
خیلی از این سایت ها مثل سایت سافتونیک به صورت اتوماتیک مثل گوگل اپ استور برنامه رو روی کامپیوتر نصب می کنند.

Mr.Pooya
16-07-2014, 17:54
درسته.

توی ایران سرعت اینترنت پایین هست.
شما هم به هزار بدبختی میری توی این سایت و برنامه رو دانلود می کنی می بینی پدر آدم یک ساعت سوخت تا این رو دانلود کرد حالا باید بازهم صبر کنه و بازهم دانلود کنه.
البته توی خارج زیاد عین خیالشون نیست چون اونجا سرعت اینترنت دایل آپشون به اندازه سرعت اینترنت پرسرعت ایرانه.

مساله سرعت اینترنت نیست چون این برنامه ها اکثرا 2-3 مگ بیشتر حجم ندارند ولی مشکل اینه اعصاب خورد کنه الکی یک برنامه دانلود کنی تا یک برنامه دیگه دانلود کنی ؟ در ضمن سرعت دانلود از این برنامه ها خیلی پایین تر از سرعت دانلود با IDM هست.

mohammd1
16-07-2014, 18:52
این معمولا یه دام برای دانلود یه بد افزاره! یا این که اون سایت به ازای دانلود اون برنامه خاص پول دریافت میکنه. یا این که تولبار های خاصی نصب میشن!
من یه درصد به چنین سایتی اعتماد میکنم چون نود و نه درصد منو به اون فایلی که میخوام نمی رسونه بعدشم یه برنامه یا تولبار اعصاب خرد کن رو پی سی نصب کردم که معمولا راحت پاک هم نمیشه!!
نه:n02:

payam-nice
18-07-2014, 18:01
کاری که من در برخورد با اینجور سایت ها میکنم رجوع به دکمه x هست!