PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : حساسیت و وسواس بیش از حد

l3izar
15-07-2014, 21:50
سلام دوستان
یه مدت که به مسائل پیرامونم خیلی حساس شدم و همچنین وسواس پیدا کردم
مثلا وقتی اینترنتم قطع میشه فکر میکنم هــک شدم یا کافیه که سیستم یه ارور بده و یا ریستارت بشه پیش خودم هزارویک فکر میکنمـ.
یا نسبت به تمام اعضای خانواده و دوستام هم به شدت حساس شدم مثلا اگه دوستم جواب تلفنم رو نده فکر میکنم که از دستم ناراحت شده یا اینکه دوست نداره دوستیش رو با من ادامه بده
تو مسائل دینی هم این حساسیت واقعا برام مشکل ایجاد کرده :(
و یا تو تمیز کردن اتاقم کلی وسواس به خرج میدم
و کلی مسائل دیگه
..
میشه کمکم کنید؟!؟
و اینکه آیا به نظرتون به روانپزشک مراجعه کنم؟

B.Russell
15-07-2014, 21:59
این تاپیک رو نگاهی بندازین بد نیست :

توتم و تابو / بزرگترین تابوی زندگی شما چیست؟ ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
به روانپزشک مراجعه کردن خوبه ولی به شرطی که توصیه هاش رو هم در واقعیت عمل کنی.
این مواردی که میگی تا جایی که من مطالعه داشتم بیشتر تبعات انزواطلبی و اعتیاد به فضای مجازی به عنوان یک خانه دوم هست.

که معمولا در چنین شرایطی کم کردن ساعات حضور در فضای مجازی و پر رنگ کردن حضور در واقعیت و ورزش و... توصیه میشه.
عده زیادی تو فضای مجازی هستن ولی جدیش نمیگیرن چون خانه دومشون نیست.
جدی گرفتنش حساسیت و قضاوت های سطحی و دل نازک شدن و... رو به دنبال داره و البته کمی رویا پردازی و خیالبافی همراه با توهم !!!

روانپریش
15-07-2014, 22:48
به نظر من اصلا ربطی به فضای مجازی نداره
داروی خاصی مصرف نمیکنین؟مجردین یا متاهل؟چند سالتون هست و جنسیتون چیه اینا رو بگین تا بیشتر راهنماییتون کنم

l3izar
15-07-2014, 22:59
این تاپیک رو نگاهی بندازین بد نیست :

توتم و تابو / بزرگترین تابوی زندگی شما چیست؟ ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

به روانپزشک مراجعه کردن خوبه ولی به شرطی که توصیه هاش رو هم در واقعیت عمل کنی.
این مواردی که میگی تا جایی که من مطالعه داشتم بیشتر تبعات انزواطلبی و اعتیاد به فضای مجازی به عنوان یک خانه دوم هست.

که معمولا در چنین شرایطی کم کردن ساعات حضور در فضای مجازی و پر رنگ کردن حضور در واقعیت و ورزش و... توصیه میشه.
عده زیادی تو فضای مجازی هستن ولی جدیش نمیگیرن چون خانه دومشون نیست.
جدی گرفتنش حساسیت و قضاوت های سطحی و دل نازک شدن و... رو به دنبال داره و البته کمی رویا پردازی و خیالبافی همراه با توهم !!!
ممنون از پاسختون:n16:

به نظر من اصلا ربطی به فضای مجازی نداره
داروی خاصی مصرف نمیکنین؟مجردین یا متاهل؟چند سالتون هست و جنسیتون چیه اینا رو بگین تا بیشتر راهنماییتون کنم
نه خیر مصرف نمیکنمـ.../مجرد/16/پسر
+ممنون

Atghia
15-07-2014, 23:22
عزیز احتمالا دچار وسواس فکری-عملی شدید
بهتره زودتر به دکتر مراجعه کنید چون درمانش مراحل اولیه ساده تره
اصلا هم چیز پیچیده و سختی نیست
موفق باشید:n16: