PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : پارتیشن

mohammadno1
15-07-2014, 05:31
سلام من پارتیشن هام این رنگی شده چکارشون کنم از وقتی که کانورت رو زدم[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ata.royalfalcon
15-07-2014, 07:08
سلام من پارتیشن هام این رنگی شده چکارشون کنم از وقتی که کانورت رو زدم[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

سلام .

هارد ديسك مورد نظر Dynamic شده احتمالاً به اين دليل هست كه سعي كرديد پارتيشنهاي Primary بيشتري بسازيد . در حالت MBR حداكثر 4 پارتيشن Primary ميتونيد بسازيد و اگر تعداد بيشتري پارتيشن ميخواهيد بايد الباقي فضا را بصورت logical پارتيشن بندي كنيد تا Dynamic نشود .

اگر اطلاعات مهمي نداريد در مرحله نصب ویندوز و در مرحله انتخاب دیسک ، دکمه های Shift+F10 را بطور همزمان بزنید تا Command Prompt اجرا بشود . سپس دستورات زیر را به ترتیب وارد کنید و اینتر بزنید . اجراي این دستورات باعث میشود که هارد ديسك از Dynamic به Basic كانورت شود .

Type diskpart, press Enter
Type list disk, press Enter
Type select disk X , press Enter
دقت کنید که اگر چند هارد دیسک روی سیستم شما نصب شده باشه در مرحله list disk شماره هارد مورد نظر را مشخص و در قسمت select disk وارد کنید.

Type detail disk, press Enter

اين دستور كليه پارتيشنهاي موجود در ان هارد ديسك را ليست ميكند . يكي يكي شماره پارتيشنها را بجاي X وارد كنيد و همگي آنها را حذف كنيد . دقت كنيد كه دستور Delete volume باعث از بين رفتن كليه اطلاعات ميشود . پس اگر اطلاعات مهمي داريد از آنها يك كپي بگيريد .

Type select volume X , press Enter
Type delete volume , press enter

پس از حذف كليه پارتيشنها ، با دستور گفته شده مجدداً هارد ديسك مورد نظر را انتخاب كنيد .

Type list disk, press Enter
Type select disk X , press Enter

اين دستور باعث كانورت شدن به Basic ميشود .براي خروج از diskpart دستور Exit را وارد و مجدداً هارد ديسك را پارتيشن بندي و فرمت كنيد . همانطوريكه قبلاً هم گفتم حداكثر 4 پارتيشن Primary ميتونيد بسازيد و الباقي فضا را بصورت Logical بسازيد .

Type convert basic, press Enter
Type Exit, press Enter
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

نکته :

به جای استفاده از دستورات Delete Volume و سپس Convert Basic ؛ برای سهولت در کار میتوانید از دستور Clean استفاده کنید (پس از Select کردن هارد دیسک مورد نظر) . دستور Clean بطور پیشفرض باعث پاک شدن کلیه پارتیشنها (یا Volumes در دیسکهای داینامیک) و دوباره نویسی شدن (Overwrite) اطلاعات مربوط به پارتیشنها در MBR میشود . پس از Clean کردن کافیست دستور exit را بزنید و مجدداً هارد دیسک را پارتیشن بندی و فرمت کنید .

EXTREME
15-07-2014, 08:36

اگه اطلاعات مهم دارین ازش بکاپ بگیرید و در همون disk managment روی قسمت دیسک راست کلیک کنید و convert to basic رو بزنید

ata.royalfalcon
15-07-2014, 09:11
كانورت كردن از Dynamic به Basic در Disk management ويندوز ، زماني امكانپذير هست كه بعنوان هارد ديسك دوم سيستم باشد و بعبارت ديگر روي آن ويندوز نصب نشده باشد در اين صورت هست كه ميتوان طبق عكسهاي زير ابتدا كليه پارتيشنها را حذف و سپس به Basic كانورت كرد . ولي اگر بعنوان هارد ديسك ويندوزي باشد ميتوان با استفاده از Diskpart طبق روشهاي گفته شده در پست دوم از Dynamic به Basic كانورت كرد .

mohammadno1
15-07-2014, 10:16
هاردم ویندوز روشه اطلاعاتم هم مهمن گزینه کانورت تو بسیک هم نداره لطفا کمک کنید:n03::n03:

EXTREME
15-07-2014, 10:19
هاردم ویندوز روشه اطلاعاتم هم مهمن گزینه کانورت تو بسیک هم نداره لطفا کمک کنید:n03::n03:

تنها راهتون اینه که از اطلاعات مهم بکاپ بگیرید و به حالت بیسیک ببرید اگه گزینه کانورت نداره به روش diskpart در ویندوز از طریق cmd عمل کنید منشکل حل میشه

mohammadno1
15-07-2014, 10:43
ممنون ولی یه کار دیگه کردم با یه کلیک همه چیز درست شد هیچ چیزی هم پاک نشد از طریق نرم افزار AOMEI Dynamic Disk Manager Pro Edition گفتم شاید بدردتون بخوره

mohameh
20-07-2014, 15:57
سلام- من ميخام تو ويندوز 7 لپ تاپ پارتيشن‌بندي كنم. بعد از نصب ويندوز فقط يك درايو (c) دارم. براي پارتيشن‌بندي از disk management حجم مورد نياز را از يك مقداري بيشتر نمي‌دهد. راه حل چيه؟

EXTREME
20-07-2014, 17:06
سلام- من ميخام تو ويندوز 7 لپ تاپ پارتيشن‌بندي كنم. بعد از نصب ويندوز فقط يك درايو (c) دارم. براي پارتيشن‌بندي از disk management حجم مورد نياز را از يك مقداري بيشتر نمي‌دهد. راه حل چيه؟

سلام یک عکس از disk managment بدید تا وضعیت پارتیشن ها مشخص بشه برای پارتیشن بندی هم از نرم افزارهای مدیریت پارتیشن مثل easeus partition master استفاده کنید بهتره

khatoon13
27-01-2015, 15:56

ببخشید در زدن کلید تشکر اشتباه شد منطورم تشکر از ata.royalfalcon ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) بود

khatoon13
27-01-2015, 16:02
ممنون ولی یه کار دیگه کردم با یه کلیک همه چیز درست شد هیچ چیزی هم پاک نشد از طریق نرم افزار AOMEI Dynamic Disk Manager Pro Edition گفتم شاید بدردتون بخوره
اگر شرایط تان مثل من بود که یک لب تاب با هارد داینامیک شده روی دستت (بماند که صاحبش کی بود) مونده بود و تعمیر کار (کارشناس) از عهده آن بر نیامد و آب پاکی را روی دستم ریخت...
اینجور جواب زحمت جناب ata.royalfalcon ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) را نمیداد.

khatoon13
27-01-2015, 16:08
روشی که سرکارata.royalfalcon ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) فرمودند چندین مزیت دارد.
اگر نرم افزار AOMEI Dynamic Disk Manager Pro Edition در دسترس نباشد و اینترنت پرسرعت برای دانلو آن وصل نباشد و روش کار با این نرم افزار را در آن وقت ندانید و.... پی به راحتی و آسانی فرمان از طریق داس خواهید برد.

khatoon13
27-01-2015, 16:12
بازهم از جناب ata.royalfalcon ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) بی نهایت سپاسگزارم.
تاخیر در تشکر از ایشان فقط و فقط بدلیل ناواردی به انجمن بود که با عضو شدن این مشکل هم حل شد.