PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : بهترین لپ تاپ تا نهایت 4.5 + ایسوز یا ام اس آی یا ... + 5سوال مهم

amirtehrani93
14-07-2014, 17:31
سلام خسته نباشید
اصلا فکر نمیکردم خرید لپ تاپ انقدر سخت باشه
دوستان لطفا به همه سوالات جواب بدید ممنون
آماده بودم برم بعد مدتها GE60 APACHE بگیرم ولی چنتا رویو معتبر خارجی خوندم دیدم مشکل گرما ، تاچ پد و زاویه دید داره و کیفیت بدنه و صداش به پای n550 نمیرسه : (
اونجوری که من برداشت کردم کیفیت بدنه ، صفحه نمایش ، صدا در لپ تاپ ایسوز کاملا برتری داره حالا نمیدونم وقتی کنار msi قرار میگیره واقعا این برتری ها به چشم میاد یا نه!
1- تا چه حد این حرفها درسته؟
2-آیا واقعا کیفیت صفحه نمایش و صدا با n550 کاملا محسوسه؟ یا فقط تو تست با برنامه ها معلوم میشه؟
3-کیفیت بدنه لپ تاپ در چه حدی هست؟
من کلی فکر کردم و به این نتیجه رسیدم به صورت حرفه ای گیم بازی نمیکنم شاید طولانی مدت pes که همین n550 مشکلی نداره
یا چندساعت nfs همین
ولی با نرم افزارهای مهندسی کار میکنم و نرم افزارهای میکس و مونتاژ
مثل solid catia pinacle adobe peremire 3 و ....
از طرفی هم n550 یه مشکل اساسی داره نداشتن ssd و حتی هارد 5200
4-آیا هارد 5200 در برابر 7200 سرعتش تو اجرای برنامه ها حس میشه؟یا تفاوتش خیلی کمه؟ میشه مدل هارد 7200 1ترا پیدا کرد؟
5- امکانش هست dvd بردارم و بجاش ssd قرار بدم؟ اینجوری گارانتی باطل میشه؟ خودبه خود ویندوز به ssd منتقل میشه یا باید دوباره نصب کنم؟در صورت تعویض dvd خود لپ تاپ فروشنده چند میگیره ازم؟
تو این محدوده لپ تاپ بهتری سراغ دارید؟
ویژگی های مدنظر
15-16 اینچی
کیفیت بدنه
زاویه دید صفحه نمایش + مات + فول اچ دی
اسپیکر
پردازنده و گرافیک قدرتمند
دست همگی درد نکنه ممنون/

Akom@n
14-07-2014, 19:04
سلام خسته نباشید
اصلا فکر نمیکردم خرید لپ تاپ انقدر سخت باشه
دوستان لطفا به همه سوالات جواب بدید ممنون
آماده بودم برم بعد مدتها GE60 APACHE بگیرم ولی چنتا رویو معتبر خارجی خوندم دیدم مشکل گرما ، تاچ پد و زاویه دید داره و کیفیت بدنه و صداش به پای n550 نمیرسه : (
اونجوری که من برداشت کردم کیفیت بدنه ، صفحه نمایش ، صدا در لپ تاپ ایسوز کاملا برتری داره حالا نمیدونم وقتی کنار msi قرار میگیره واقعا این برتری ها به چشم میاد یا نه!
1- تا چه حد این حرفها درسته؟
2-آیا واقعا کیفیت صفحه نمایش و صدا با n550 کاملا محسوسه؟ یا فقط تو تست با برنامه ها معلوم میشه؟
3-کیفیت بدنه لپ تاپ در چه حدی هست؟
من کلی فکر کردم و به این نتیجه رسیدم به صورت حرفه ای گیم بازی نمیکنم شاید طولانی مدت pes که همین n550 مشکلی نداره
یا چندساعت nfs همین
ولی با نرم افزارهای مهندسی کار میکنم و نرم افزارهای میکس و مونتاژ
مثل solid catia pinacle adobe peremire 3 و ....
از طرفی هم n550 یه مشکل اساسی داره نداشتن ssd و حتی هارد 5200
4-آیا هارد 5200 در برابر 7200 سرعتش تو اجرای برنامه ها حس میشه؟یا تفاوتش خیلی کمه؟ میشه مدل هارد 7200 1ترا پیدا کرد؟
5- امکانش هست dvd بردارم و بجاش ssd قرار بدم؟ اینجوری گارانتی باطل میشه؟ خودبه خود ویندوز به ssd منتقل میشه یا باید دوباره نصب کنم؟در صورت تعویض dvd خود لپ تاپ فروشنده چند میگیره ازم؟
تو این محدوده لپ تاپ بهتری سراغ دارید؟
ویژگی های مدنظر
15-16 اینچی
کیفیت بدنه
زاویه دید صفحه نمایش + مات + فول اچ دی
اسپیکر
پردازنده و گرافیک قدرتمند
دست همگی درد نکنه ممنون/

در مورد کیفیت بدنه بهتره هر دو رو از نزدیک ببینین و مقایسه کنید
وگرنه من سری جدید رو دستم گرفتم به نظرم از نظر کیفیت مشکلی نداشت

زاویه دیدش150-60 درجه هست که برای کاربرد فردی و حتی دو نفر پشت لپتاپ هم خوب و کافیه اما خوب به پای ایسوس نمی رسه
صدا هم ایسوس ساب ووفر خارجی داره و برای جبران می تونید خودتون برای ge60 هم یکی بگیرید اما ge60 صداش ضعیف هم دیگه نیست

کیفیت صفحه نمایش هم ایسوس کنتراست و رنگ بهتری داره اما خوب اگر مدل شفافش رو بگیرید زیر نور خورشید میشه آینه! در حالی که ge60 مات هست و چنین مشکلی نداره
(مدل غیر لمسی ایسوس هم مات هستش)

کیفیت ge60 خوبه، سطح پشتی و اطراف کیبورد آلومینیوم هست و قسمت زیرین برخلاف ایسوس از پلاستیک هست که من به شخصه پلاستیک رو ترجیح میدم اما خوب اکثرا دوست دارن فلزی باشه
کیفیت بدنه ایسوس هم عالی هست

هارد 5400 من رو اصلا راضی نمی کنه، اما در مورد شما بستگی به نیازتون داره، هارد 7200 هم هست و می تونید عوض کنید

بدون باطل شدن گارانتی هم میشه اما باید حتما ببرین پیش خود گارانتی تا براتون جای dvd بزارن

لپتاپ بهتری فعلا داخل بازار داخل نیست و بهترین گزینه ها همین دو لپتاپ هستند

san_felip
15-07-2014, 13:15
من بین خرید این دو لپتاپ موندم. چیزی که واسم اهمیت نداره بازی هستش.
کاربردی که برام داره هم نرم افزارهای مهندسی اتوکد و متلب هست. بنابرین ترجیحم اینه که هارد ssd هم بگیرم.

ببه این ترتیب دوتا گزینه پیش روم قرار میگیره.
۱. مدل msi یا هارد 128 ssd
۲. ایسوس صفحه مات رو بخرم جای درایوش یه هارد ssd بندازم و هارد خودش هم 7200 بکنم و در نهایت چون به درایو سی دی هم احتیاج دارم یک نوع اکسترنالش هم بخرم

از دوستان میخواستم نظرشون رو در مورد این دو گزینه بیان کنند.

amirtehrani93
15-07-2014, 22:42
امروز پاساژ رضا بودم بخاطر عجله ای که داشتم یه نیم نگاهی هم به لپ تاپا انداختم در حد پشت ویترین
چیزی که در ظاهر دیدم ایسوز شدیدا دلربا بود واقعا معرکه بود و بدجوری به دلم نشست
ام اس آی هم از پشت ویترین واقعیتش زیاد به دلم ننشست با اینکه ظاهرش عوض شده ولی انگار یجوری بود
حالا دوباره میرم تو بازار موبایل باهاش کارمیکنم ببینم چجوریه ارزش خرید داره یا نه

۲. ایسوس صفحه مات رو بخرم جای درایوش یه هارد ssd بندازم و هارد خودش هم 7200 بکنم و در نهایت چون به درایو سی دی هم احتیاج دارم یک نوع اکسترنالش هم بخرم
چندجا سوال کردم تعویض هارد و ssd گفتن نه کار ما نیست و ...
منم میخوام دقیقا اینکارو بکنم
باید کجا برم؟ لپ تاپ از کجا بگیرم؟برم گارانتی اصلی؟ کسی آدرس داره؟
تعویض دی وی دی درایو با ssd128 و تعویض هارد 5200 با 7200