PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : اشغال بودن حافظه رم

campuzlit
13-07-2014, 19:03
یه موردی هست جالب بوده برام.

وقتی سیستم رو روشن می کنم بدون اینکه برنامه ای باز کنم حدود 1 گیگ رم اشغال می شه.

وقتی سیستم رو sleep می کنم و دوباره روشن می کنم میزان استفاده از رم حدود 350 مگ کم می شه. چرا اینجوریه. توی startup هم جز آنتی ویروس هیچ برنامه رو نذاشتم.

یه سوال دیگه هم دارم. اینه که با توجه به اینکه با افزایش رزولوشن در بازی ها میزان استفاده از گرافیک و سی پی یو بیشتر می شه. این مورد در مورد رم هم با همون نسبت صدق می کنه؟ یا تاثیرش در استفاده از رم کمتره؟

EXTREME
14-07-2014, 09:00

وقتی سیستم رو روشن می کنم بدون اینکه برنامه ای باز کنم حدود 1 گیگ رم اشغال می شه.

وقتی سیستم رو sleep می کنم و دوباره روشن می کنم میزان استفاده از رم حدود 350 مگ کم می شه. چرا اینجوریه. توی startup هم جز آنتی ویروس هیچ برنامه رو نذاشتم.

یه سوال دیگه هم دارم. اینه که با توجه به اینکه با افزایش رزولوشن در بازی ها میزان استفاده از گرافیک و سی پی یو بیشتر می شه. این مورد در مورد رم هم با همون نسبت صدق می کنه؟ یا تاثیرش در استفاده از رم کمتره؟

با افزایش ریزولوشن بیشتر از رم های گرافیک استفاده میشه و نقششون موثر است

برای رم هم شما میتونید با resource monitor در تب مموری قشنگ مشخص است که چه برنامه هایی در حال اجرا است اگه مربوط به نرم افزارهاتنون است میتونید ببندید بقیش هم سیستمی و مربوط به بایوس است که در رم لود شده

amir200812
14-07-2014, 09:40

خوب سیستم عامل خودش مدیریت میکنه فضای رم رو!
حالا من هیچ برنامه خاصی باز نکردم ولی حدود 1.7GB از رمم پوره...

campuzlit
14-07-2014, 17:15
با افزایش ریزولوشن بیشتر از رم های گرافیک استفاده میشه و نقششون موثر است

یعنی میزان اشغال رم اصلی سیستم زیاد به ریزولوشن ربطی نداره و در هر ریزولوشنی تقریبا یه حجم رم اشغال می شه؟

EXTREME
14-07-2014, 17:54
یعنی میزان اشغال رم اصلی سیستم زیاد به ریزولوشن ربطی نداره و در هر ریزولوشنی تقریبا یه حجم رم اشغال می شه؟

اين مورد رو كه شما ميفرماييد توي بازي بيشتر به چيپ هاي رم گرافيك مربوط ميشه توي رم سيستم برنامه هاي در حال اجرا و فايل هاي سيستمي لود ميشه

campuzlit
19-07-2014, 18:34
یه سوال دیگه

آیا میزان اشغال شدن رم به بقیه قطعات هم بستگی داره یا با هر کانفیگی یک میزان حجم رم اشغال می شه؟

یعنی اگه سیستم پایین تر باشه و به همون صورت تنظیمات هم پایین تر باشه میزان اشغال حجم رم کمتر می شه یا فرقی نداره؟

EXTREME
19-07-2014, 19:52
این قضیه که چقدر فضای رم اشغال بشه به نظر من بیشتر به سیستم عامل و میزان برنامه های باز و در حال اجرا و نوع برنامه ها بستگی داره