PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : از کار افتادن کامپیوتر

farzaneh*f
12-07-2014, 22:01
سلام
من یه کامپیوتر داشتم که یه مدت مجبور شدم (تقریبا 6 ماه) بالاتر از حد توانش ازش کار بکشم و البته ویندوزشم از قبل مشکل پیدا کرده بود. از طرفی هم یه بار داداشم سر کنجکاوی باز می کنه سیستمو دو تا از پایه های فن سی پی یو رو می شکنه ولی از ترسش (:n02:) به من نمی گه خودش با پیچ معمولی سرهم می کنه... بعد حالا نمی دونم به دلیل همین مشکل پایه های فن یا به دلیل زیاد کار کشیدن، یه مدت همین که کامپیوترو روشن می کردم چراغ کنار دکمه ی پاور (که انگار مربوط به سی پی یو هست) قرمز می شد و به ندرت خاموش می شد، یه مدت جدی نگرفتم بعدش دیگه هنگ می کردو خاموش می شد، وقتی کیسو باز کردم و متوجه شکستن پایه های فن شدم یه فن جدید خریدم ولی بازم این اتفاق تکرار شد. آخرشم که کلا دیگه ویندوز بالا نیومد. وقتی بردمش تعمیر گفتن سی پی یو مشکلی نداره ولی هارد و مادربرد و چند تا قطعه کلا باید عوض شه که این طوری دیگه تعمیر کردنش نمی صرفه یعنی قیمت یه سیستم ضعیف خانگی نو درمیومد یه جورایی و منم الان دیگه کامپیوترو فقط برا نت می خوام...
از وقتی آوردمش هم دیگه کلا روشنش می کنم هیچی بالا نمیاد حتی با دکمه ی پاورم خاموش نمی شه و باید با دکمه ی آن و آف پشت کیس خاموشش کنم!! اون چراغ قرمزم که گفتم از اول روشنه تا وقتی خاموشش کنم ... حالا به نظرتون جدی جدی باید بندازمش دور یا می شه با یه هزینه ی معقول کاری کرد براش؟!!

farzaneh*f
14-07-2014, 18:46
کسی نظری نداره؟!! :n17: