PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : بوت کردن دی وی دی در ویندوز 7

امیر تتلو
12-07-2014, 20:38
سلام دوستان من لب تابم خودکار اپدیت شد و ری استارت شد و تاچ پدش درست کار نمیکنه یعنی نمیتونم باهاش کلیک کنم خراب شده بعد از بالا اومدن مجدد ویندوز. حالا میخوام ویندوز جدید نصب کنم هر چی ری استارت میکنم دی وی دی ویندوز برای نصب کردنش رو بوت نمیکنه باید چیمار کنم؟ اما تو کامپیوتر اگه دی وی دی ویندوز رو بزارم ری استارت کنم خود کار دی وی دی رو بوت میکنه چیکار کنم؟ راستی ویندوز فعلیم هم اوریجینال هست و خیلی هم کنده یعنی برای بالا اومدن ویندوز من باید یه سر بخوابمو بیدارشم که تازه بازم وقتی بالا اومده هنگه من عجله دارم لطفا کمکم کنید

امیر تتلو
12-07-2014, 22:43
دوستان من عجله دارم لطفاا ج بدین زود تر ممنون از کسانی که جواب منو میدن :n16:

vissoto
13-07-2014, 08:06
سلام
این پست را ببینید:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

امیر تتلو
13-07-2014, 16:39
والا متوجه نشدم چی شد اخه مشگل من با اون دوستمون فرق داره من نمیتونم دی وی دی رو بوت کنم الان من دی وی دی رو تو کامپیوتر میزارم و بعد از ری استارتم به صورت خودکار ویندوز بالا نمیاد و دی وی دی باز میشه و راحت میزنم اینستال ویندوز و نصب میشه اما توی لب تابم بعد از ری استارت دوباره ویندوزم بالا میاد و دی وی دی بوت نمیشه حالا چیکار کنم؟ دوستان من عجله دارم لطفا سریعتر

امیر تتلو
13-07-2014, 19:12
قبلا میگفتیم عجله داریم یکی جواب میداد الان خودمونو بکوشیمم کسی جواب نمیده اقایون من تو بد دردسری هستم و لب تابم هم برام ضروریه و باهاش کار دارم لطفا کمک کنید

Public Enemy
13-07-2014, 20:18
دوست عزیز ابتدا مدل لپ تاپتونو ذکر کنید .

توی تاپیکی که دوستمون لینک دادن توضیحات کامل نوشته شده بود . اگر با دقت می خوندین مشکلتون حل می شد .

اما چون عجله ای و با سرعت !! خوندین من یه بار خلاصه کار هایی که باید انجام بشه رو می گم :

۱ - اولا UEFI حتما غیر فعال . در تنظیمات بایوس بگردین و گزینه ی UEFI رو غیر فعال کنین .
در برخی بایوس ها قابلیت غیر فعال سازی UEFI به طور مستقیم وجود داره ( یعنی یه گزینه داره که نوشته UEFI یا OFF باشه یا On )
در برخی بایوس ها باید اولویت UEFI پایین تر قرار بگیره ( مانند Lenovo ها در صورتی که بوت روی Legacy support باشه باید بزارین روی Legacy first. در سایر مدل ها هم باید دنبال چیزی مشابه Legacy باشین )

۲ - Secureboot حتما غیر فعال :

البته Secureboot زمانی قابل دسترسی هستش که UEFI فعال باشه . اما ممکنه بایوس شما این قابلیت رو نداشته باشه که UEFI رو غیر فعال کنین ( و یا شما پیداش نکردین ! ) لذا Securebootرو غیر فعال کنین .

۳ - Quickboot , Fast Boot و سایر گزینه های مشابه غیر فعال . ( در صورت وجود در منوی بوت است )

در لپ تاپ های Samsung گزینه ی Quickboot وجود داره که پس از روشن شدن لپ تاپ هارد رو بوت می کنه و به تنظیمات اولویت بوت توجهی نمی کنه . لذا اگر دیدین غیر فعال کنین

۴ - اولویت بوت دی وی دی بالاتر از هارد قرار بگیره .

این موردی هست که خیلی ها فراموش می کنند . در منوی بوت حتما DVD Drive رو بالاتر قرار بدین

امیر تتلو
13-07-2014, 23:28
من لب تابم asus g53sx هست و ایا میتونم قابلیت های نرم افزاری گیمینگی که روی ویندوزم از اول نصب بود رو توی ویندوز جدیدم قرار بدم؟ من الان وین 7 دارم اما میخوام 8.1 نصب کنم ایا میشه؟ من توی بایوس
UEFI رو دیسیبل قرار دادم اما از Secureboot چیزی نمیدونم باید کجا برم ...... اما بازم ممنون که حوصله کردی جوابمو دادی مرسی عجله دارم فقط بگو از این به بعد چه گزینه هایی رو باید تغییر بدم تا دی وی دی بوت شه؟
بازم ممنونم ازت یه دنیا که جوابمو دادی:n16:

امیر تتلو
14-07-2014, 21:03
دوستان من منتظرماااا ....لطفا