PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ضعیف شدن حافظه،تلقین یا واقعیت؟

MƐΛИĪИƓĿƐSS
12-07-2014, 09:55
سلام.من میخواستم بپرسم که ممکنه حافظه در طول مدت زمان کوتاه یا در اثر مصرف بیش از اندازه یه ماده غذایی ضعیف بشه یا این یه تلقین احساس درونیه؟
من احساس میکنم خیلی حافظم ضعیف شده.تا 2 سال پیش احساس میکردم حافظم خیلی عالیه و دروس حفظی رو خیلی خوب نمره میگرفتم.تابستون سال گذشته به توصیه چند نفر شروع به خوردن کندر کردم.تقریبا یک ماهی مصرف کردم تا قطعش کردم.از اون روز به بعد احساس کردم حافظم خیلی ضعیف شده.به نظر شما این واقعیته یا تلقین؟ممنون میشم اگه راهنمایی کنید
شما میتونید برای اطلاعات بیشتر از کندر اینجا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])رو بخونید

MƐΛИĪИƓĿƐSS
13-07-2014, 14:10
کسی نگاه نکرد؟
این مشکلو هیچ یک از دوستان نداشته؟ نمیتونه در اثر مصرف زیاد سویا یا کندر یا مواد دیگه باشه؟

مضرات سویا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

~ReZa~
13-07-2014, 15:34
دوست خوبم این یک نوع تلقین هستش و واقعیت نداره.
حافظه با این جور چیزا ضعیف نمیشه.خوردن مشروبات الکلی و بعضی از داروها تو حافظه تاثیر داره.
با کنار گذاشتن تلقین مطمعن باش دقیقا مثل سابق میشی.

mohammad ahmadi
15-07-2014, 00:33
بی خودی رو خودت عیب نذار اینا همش حساسیت بی خودیه

JJSIMON
28-07-2014, 06:52
من شنیدم کندور حافظه رو تقویت میکنه!
مصرف بعضی مواد وغذاها باعث کاهش حافظه میشه ولی کندور وسویا فکر نمیکنم حداقل موجب کاهش حافظه بشه!
دوست خوبم اعتماد به نفس داشته باش وبه خودت تلقین منفی نکن.
شیوه مطالعتو عوض کن بهتر میتونی دروس عمومی رو هم بخونی!
موفق باشی.

MƐΛИĪИƓĿƐSS
05-08-2014, 13:20
سلام.آخه مگه میشه آدمی که حافظش خیلی خوب بوده الان بیاد و نتونه دیگه یه جمله رو عین خودش بگه؟
البته من انتظار رو از خودم خیلی بالا بردم.انتظار دارم وقتی یه متنی رو میخونم بعد از یه بار خوندن بتونم اونو عین خودش بگم.
یه مشکل دیگه هم دارم.ذهنم خیلی شلوغه.پر از فکرو تخیل و خیلی چیزای دیگه.این خیلی تمرکزمو به هم میریزه و نمیذاره اصلا رو یه مطلب دقت کافی رو داشته باشم.
چجوری این تمرکزو به دست بیارم؟

A M ! N
05-08-2014, 14:04
سلام.

چیزی که دچار اختلال میشه در اکثر موارد «ذاکره» (فراخوانی) هستش و نه «حافظه» (ضبط). مغز انسان دقیقن حالت write & read داره. یا به تعبیر علمی شما اطلاعاتی رو در ذهن خودتون ثبت میکنید: Encoding و سپس میخواید اون اطلاعات رو فراخوانی کنید و به یاد بیاورید: retrieval

به طور خلاصه بخوام اشاره کنم، مغز انسان رو مثل عضله در نظر بگیرید که برای قدرت بیشتر ، نیاز به تمرین بیشتر هم داره. این تمرین هم باید فیزیکی باشه و هم ذهنی. برخی عوامل هم مستقیمن در حافظه اختلال ایجاد میکنند مثل استرس. اگه فرصت شد یه طری مطالب اینجا قرار میدم در این مورد.