PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : آموزش قدم به قدم طراحی قالب سایت ( به صورت ویدئویی )

Kharg Island
11-07-2014, 21:40
با سلام خدمت دوستان و مدیران محترم

قبل از اینکه بریم سر اصل مطلب سخن کوتاهی با مدیران انجمن داشتم : در مورد ایجاد تاپیک ، بنده با مدیر انجمن مکاتبه ای کردم و پاسخی دریافت نشد. پس لازم به ذکر است اگر جای تاپیک مناسب نیست یا به هر عنوانی قوانین انجمن رعایت نشده ، عذر خواهی میکنم و هرطور که صلاح میدونن تاپیک رو اصلاح کنن.با توجه به زحماتی که تمامی اساتید و دوستان در زمینه آموزش طراحی سایت کشیدن ،دیدم بعضی از آموزش ها به صورت متن و عکس بودن و بیشتر عکس ها پاک شدن. به خاطر همین تصمیم گرفتم که آموزش قدم به قدم طراحی سایت رو به صورت ویدئویی برای دوستان و دیگر علاقه مندان به طراحی سایت رو ، قرار بدم.

دوستان توجه کنند که با توجه به سنگین بودن مبحث طراحی ، ابتدا برای سهولت کار قالب رو برای سیستم وبلاگ طراحی و بعد از یادگیری طراحی قالب ، اون رو برای صفحات استاتیک با CMS وردپرس طراحی میکنیم.پس در مرحله اول قالب رو برای بلاگفا طراحی میکنیم و تابع های بلاگفا رو درون قالب جایگذاری میکنیم. و در مرحله دوم قالبی جدیدتر برای وردپرس ایجاد میکنیم.

دوره های آموزش شامل :

1- طراحی قالب سایت ساده با فتوشاپ

2- تبدیل فایل psd به HTML و CSS

نرم افزار های مورد نیاز :

1- photoshop

2- Dreamweaver CS5

تذکر :

1- دوستان لطفا هرگونه سوال یا مشکلی دارید به صورت پیغام خصوصی برای بنده ارسال کنید

2- از اسپم دادن خودداری کنید

« اگر خدا بخواد از امشب اولین آموزش رو میسازم و تا فردا توی تاپیک قرار میدم ، در صورتی که مورد استقبال دوستان قرار بگیره آموزش های بعدی رو هم به ترتیب میذارم . یک نکته رو هم بگم ، بنده دنبال تشکر یا چیز دیگه نیستم. فقط میخوام مطمئن بشم اگه دارم زحمت میکشم بیهوده نباشه و برای دوستان مفید واقع بشه »

یــــا عــــــلـــــــی

Kharg Island
13-07-2014, 15:11
سلام خدمت دوستان عزیز

به خاطر تأخیری که توی آپلود آموزش داشتم از همه ی دوستان عذر میخوام. اینم از اولین آموزش طراحی قالب سایت :

دوستان توجه داشته باشید که آموزش رو با نرم افزار 7zip فشرده کردم و میتونید با نرم افزار رو با توجه به نسخه 32 یا 64 بیتی سیستم خودتون دانلود کنید.

لینک نرم افزار :

نسخه 32 بیتی 1 مگابایت :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

نسخه 64 بیتی 1 مگابایت :

و اما آموزش :

قسمت اول - پیاده سازی طرح روی فتوشاپ

لینک دانلود با حجم 20 مگابایت :

پیروز باشید

یــــــا عـــــــلــــــــی

kian98
13-07-2014, 15:21
سلام

اگه میشه حجمش رو هم بنویسید.

Kharg Island
13-07-2014, 15:23
سلام

اگه میشه حجمش رو هم بنویسید.

سلام کیان جان. عذر میخوام فراموش شد. ویرایش شد.

kian98
13-07-2014, 15:25
شرمنده یک سوال دیگه.

اگه میشه یکم درموردش توضیح بدید که طراحی چه نوع قالبی هست. برای سایت های ایستا هست یا داینامیک و یا برای چه سیستم مدیریت محتوایی تا دوستان بدونن چی دانلود می کنند.

باتشکر از اینکه زحمت کشیدید و این آموزش رو ساختید و برای دانلود گذاشتید.

Kharg Island
13-07-2014, 15:36
شرمنده یک سوال دیگه.

اگه میشه یکم درموردش توضیح بدید که طراحی چه نوع قالبی هست. برای سایت های ایستا هست یا داینامیک و یا برای چه سیستم مدیریت محتوایی تا دوستان بدونن چی دانلود می کنند.

باتشکر از اینکه زحمت کشیدید و این آموزش رو ساختید و برای دانلود گذاشتید.

دشمنت شرمنده . در پست اول ویرایش شد. :n16:

Kharg Island
16-07-2014, 06:49
سلام خدمت دوستان

اینم سری دوم از آموزش قدم به قدم طراحی قالب

در این سری از آموزش شما نحوه ی طراحی هدر ، منوی اصلی و سایدبار رو خواهید آموخت.

به دلیل بالا بود حجم فایل ، ویدئو با نرم افزار 7zip به صورت چهار پارت فشرده شده. اگر نرم افزار را ندارید میتونید به پست سری اول آموزش برید و از اونجا دانلود کنید.

<<< برای اکسترکت کردن فایل کافیه روی پارت اول کلیک راست کنید ====> روی منوی 7zip برید و گزینه Extract Here رو انتخاب کنید >>>

لینک دانلود پارت اول : حجم 20 مگابایت

لینک دانلود پارت دوم : حجم 20 مگابایت

لینک دانلود پارت سوم : حجم 20 مگابایت

لینک دانلود پارت چهارم : حجم 16 مگابایت

پیروز باشید

یـــــا عــــــلـــــی

Kharg Island
18-07-2014, 01:01
ظاهرا تاپیک برای دوستان مفید واقع نشده و تلاش من بیهوده بوده.

kian98
18-07-2014, 11:01
میخواید ملت چیکار کنند؟:n13:

هرکس دانلود کرد که کرد نکرد هم بیخیال.

با این سرعت اینترنت کوفتی کی میتونه چیزی دانلود کنه؟

یه پیشنها دارم.

می تونید برای اینکه آموزش هاتون رو دانلود کنند برید توی انجمن سایت هایی مثل میهن دانلود یا پی سی دانلود و بهشون بگید تا این آموزش ها رو توی سایت هاشون واسه دانلود بگذارند.
مخصوصا سایت میهن دانلود. مدیر انجمنش آدم خوبیه.حتما اینکار رو میکنه.

urumchi
18-07-2014, 13:44
ظاهرا تاپیک برای دوستان مفید واقع نشده و تلاش من بیهوده بوده.

هر کاری میکنی، در هر لباسی که هستی مهم نیست
مهم اینه که کارتو درست انجام بدی که شما کارت درسته

نگران این نباش که چرا تعداد کمی تشکر می کنن و نظر میدن

شما همچنان با انگیزه و پرانرژی کارتو انجام بده، حتما بعد از گذشت یه مدت هم شناخته میشی هم ازت کلی تشکر و استقبال می کنن

یه پیشنهاد هم در مورد فایل ها داشتم، شما اگه بتونید از دسکتاپتون با فرمت avi فیلم آموزشی تهیه کنید، موقع فشرده کردن بشدت حجمش میاد پایین و اونوقت کسایی که مشکل حجم اینترنت دارن، براحتی می تونن دانلود کنن
موفق باشید./:n16:

Kharg Island
18-07-2014, 19:19
میخواید ملت چیکار کنند؟:n13:

هرکس دانلود کرد که کرد نکرد هم بیخیال.

با این سرعت اینترنت کوفتی کی میتونه چیزی دانلود کنه؟

یه پیشنها دارم.

می تونید برای اینکه آموزش هاتون رو دانلود کنند برید توی انجمن سایت هایی مثل میهن دانلود یا پی سی دانلود و بهشون بگید تا این آموزش ها رو توی سایت هاشون واسه دانلود بگذارند.
مخصوصا سایت میهن دانلود. مدیر انجمنش آدم خوبیه.حتما اینکار رو میکنه.

هر کاری میکنی، در هر لباسی که هستی مهم نیست
مهم اینه که کارتو درست انجام بدی که شما کارت درسته

نگران این نباش که چرا تعداد کمی تشکر می کنن و نظر میدن

شما همچنان با انگیزه و پرانرژی کارتو انجام بده، حتما بعد از گذشت یه مدت هم شناخته میشی هم ازت کلی تشکر و استقبال می کنن

یه پیشنهاد هم در مورد فایل ها داشتم، شما اگه بتونید از دسکتاپتون با فرمت avi فیلم آموزشی تهیه کنید، موقع فشرده کردن بشدت حجمش میاد پایین و اونوقت کسایی که مشکل حجم اینترنت دارن، براحتی می تونن دانلود کنن
موفق باشید./:n16:

kian و urumchi عزیز. بحث من تشکر یا تعداد کم نظرات نیست. من واقعا فکر کردم شاید آموزش هام پیش پا افتادن و کاربردی برای دوستان نداره . وگرنه چشم با جون و دل به آموزش ها با فرمت avi هم ادامه میدم. :n16::n12:

kian98
18-07-2014, 19:34
سلام

بنده رو می بخشید.
سرعت اینترنتم بقدری کم بود که واقعا روی اعصابم رفته بود. (یک لحظه خواستم مانیتور کامپیوتر رو بشکنم)
همونطور که پیشنهاد دادم می تونید در انجمن میهن دنلود فایل هاتون رو به آدمین انجمن بدید. آدم خیلی خوبیه. من میشناسمش. آموزش هاتون رو میزاره توی سایت اصلی. خود من هم چندتا بازی قدیمی داشتم بهش دادم و توی سایتش گذاشت.

kian98
18-07-2014, 19:41
راستی شاهد فعالیت بیشترتون توی این انجمن خواهیم بود.
در ضمن لینک تاپیک شما رو در تاپیک لیست تاپیک های مفید انجمن طراحی صفحات وب گذاشتم.

Kharg Island
18-07-2014, 19:54
سلام

بنده رو می بخشید.
سرعت اینترنتم بقدری کم بود که واقعا روی اعصابم رفته بود. (یک لحظه خواستم مانیتور کامپیوتر رو بشکنم)
همونطور که پیشنهاد دادم می تونید در انجمن میهن دنلود فایل هاتون رو به آدمین انجمن بدید. آدم خیلی خوبیه. من میشناسمش. آموزش هاتون رو میزاره توی سایت اصلی. خود من هم چندتا بازی قدیمی داشتم بهش دادم و توی سایتش گذاشت.

راستی شاهد فعالیت بیشترتون توی این انجمن خواهیم بود.
در ضمن لینک تاپیک شما رو در تاپیک لیست تاپیک های مفید انجمن طراحی صفحات وب گذاشتم.

خواهش میکنم. لطف کردید دوست عزیز . :n16: انشاءالله سری سوم آموزش رو هم تا امشب کامل میکنم.

یـــــا عــــــلــــــی

behnamy01
18-07-2014, 22:45
نه، به نظرم نیازی نیست برید به مهین دانلود بگید! به همین پی سی ورلد بگید، ایشون یکی از بچه های همین انجمنه اگه بشه کارش توی سایت اصلی پی سی ورلد پخش بشه خیلی عالی میشه! تازه من هم فیلم ها رو دانلود کردم(تشکر هم میکنم خوب بود) و اول قسمت اول گفتید سلام به اعضای انجمن پی سی ورلد!!! خب پس هدفتون اینجاس دیگه، سعی کنید تا یک بخشی کار رو پیش ببرید، مثلا طراحی قالب وبلاگ رو تموم کنید، (بخش های کلی دیگه باشه باز بعدش) هرقسمت کلی رو صحبت میکنیم اگه شد بذارن سایت اصلی پی سی ورلد برای دانلود همه.

Kharg Island
18-07-2014, 23:02
نه، به نظرم نیازی نیست برید به مهین دانلود بگید! به همین پی سی ورلد بگید، ایشون یکی از بچه های همین انجمنه اگه بشه کارش توی سایت اصلی پی سی ورلد پخش بشه خیلی عالی میشه! تازه من هم فیلم ها رو دانلود کردم(تشکر هم میکنم خوب بود) و اول قسمت اول گفتید سلام به اعضای انجمن پی سی ورلد!!! خب پس هدفتون اینجاس دیگه، سعی کنید تا یک بخشی کار رو پیش ببرید، مثلا طراحی قالب وبلاگ رو تموم کنید، (بخش های کلی دیگه باشه باز بعدش) هرقسمت کلی رو صحبت میکنیم اگه شد بذارن سایت اصلی پی سی ورلد برای دانلود همه.

چشم دوست عزیز. :12:

kian98
19-07-2014, 08:44

تا اونجا که میدونم سایت پی سی ورلد توش فیلم آموزش نمی ذارند.
می تونید لینک این تاپیک رو در امضاتون بذارید.

Kharg Island
21-07-2014, 00:06
سلام خدمت دوستان عزیز.

به خاطر تاخیر در آموزش ها از همتون عذر میخوام.متاسفانه سیستم دچار مشکل شده و انشاءالله تا فردا ، پس فردا درستش میکنم و آموزش ها رو براتون قرار میدم.

پیروز باشید

یــــــا عــــــلـــــــی

Kharg Island
22-07-2014, 19:32
سلام خدمت دوستان

اینم از بخش سوم آموزش ها. به خاطر تاخیر هم از همتون عذر میخوام. توی بخش سوم طراجی content و footer رو یاد میگیرید. راستی آموزش قبلی با فرمت avi بود که حجم فیلم 294 مگابایت شده بود. مجبور شدم به Mp4 تبدیلش کنم و حجمشو به 45 مگابایت تبدیل کنم. با دوست عزیزمون کیان جان هم برای فشرده کردنش تلاش کردیم تا حجمش از این کمتر بشه اما متاسفانه بیشتر از این نتونستیم. به هر حال به پنج پارت تبدیل شد.

لینک پارت اول با حجم 10 مگابایت :

لینک پارت دوم با حجم 10 مگابایت :

لینک پارت سوم با حجم 10 مگابایت :

لینک پارت چهارم با حجم 10 مگابایت :

لینک پارت پنجم با حجم 5 مگابایت :

پیروز باشید

یــــا عــــــلــــــی

behnamy01
28-07-2014, 11:53
آقا خواهشا بقیه اش هم زودتر بذار که برسیم به اون توابع بلاگفا که گفتید، ممنون :n16:

Kharg Island
31-07-2014, 15:48
سلام دوست عزیز. بابت تاخیر شرمندم. متاسفانه توی خیابون با 4 تا گردن کلفت درگیر شدمو کمرمو با قمه....... ببخشید به خدا. این مدت میومدم فروم سر بزنم اما اینکه بخواستم آموزش بسازم نمیتونسم . درد امونمو بریده بود. انشاءالله فردا میرم بخیه هامو باز میکنم و از پس فردا آموزش رو شروع میکنم.

بازم به خاطر تاخیر شرمندم.

یـــــا عـــــلـــــــی

نازنین زهرا
02-08-2014, 07:28
سلام ممنون از لطفت تون یکی از بخش خراب است
لینک دانلود پارت اول : حجم 20 مگابایت​

Kharg Island
02-08-2014, 21:50
سلام ممنون از لطفت تون یکی از بخش خراب است
لینک دانلود پارت اول : حجم 20 مگابایت​

لینک ها بررسی شدن . سالم هستند. مشکلتون رو توی پیغام خصوصی برای بنده مطرح کنید تا با هم دیگه رفعش کنیم

یــــا عـــــلـــــی

Kharg Island
04-08-2014, 16:07
سلام

اینم از قسمت چهارم آموزش طراحی قالب. :n16: از اینکه طول کشید معذرت میخوام. در این بخش یاد میگیریم که چطوری تمامی اجزاء قالب رو تکه تکه کنیم تا برای تبدیل به HTML و CSS آماده بشن.

لینک پارت اول با حجم 10 مگابایت :

لینک پارت دوم با حجم 10 مگابایت :

لینک پارت سوم با حجم 10 مگابایت :

لینک پارت چهارم با حجم 10 مگابایت :

لینک پارت پنجم با حجم 10 مگابایت :

لینک پارت ششم با حجم 10 مگابایت :