PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : case كامل با cpu i5 4690 ? يا i7 950 ???

aabnabat
10-07-2014, 17:32
سلام اساتيد. ميخوام يه كيس دست دوم جمع كنم بخاطر محدوديت شديد بودجه تا جايي ميتونم دارم ازش ميزنم الان يه سيستم بهم معرفي كرده يكي از دوستان كه مهندس كامپيوتر و مغازه داره با مشخصات زير... ممنون ميشم از لحاظ رم و خصوووووصا پردازندش و قيمت و قدرت و مچ بودن راهنماييم كنيد. اينم بگم اطلاعاتي كه با دوبار مراجعه بهم داد فقط همينا بود ميدونم كافي نيست ولي خب آمار نميدن فروشنده جماعت! 10 روز هم ضمانتش كرده سيستمو.

مشخصات اينه:
MAIN: ASUS Rampage II GENE

VGA: MSI 7950 tween frozr 3gb 384 bit قيمتشم گفت 760 تومن درحد نو

RAM: 6gb Triple Channel (اسمشو نگفت ولي گفت از double channel 8gb قويتره ! گارانتي مادام داره )

CPU: intel core i7 950 LGA1366 (هرجا سايت خارجي چك كردم i5 سري 4 از همه نظر تقريبا از i7 سري 9 سر بودن) نميدونم چيكار كنم نميخوام بخاطر اين يه قلم سيستم 2سال ديگه ناكارآمد بشه. بنظرتون i5 4690 آكبند با 700 تومن قيمت مناسب تره يا همين دست دوم 950 i7 ?

Power: green 535w B

Case Deep Cool (اينم مدل دقيق نگفت فقط گفت 4 تا فن داره 145 تومن آكبند )

قيمت كل رو حدود 2050 تا 2100 گفته .
ميشه اين سيستمو با كيس green magnum plus خودم ببندم؟

كاربري من مختلفه اما كار گرافيكي ندارم بيشتر فيلم و البته خوراك گيم ميخوام يني 90% گيم خور واسه چندين سال بدون ارتقا :n22:

مرسي كه راهنمايي ميكنيد كلا هر ايرادي هست بفرماييد:n02:

amir200812
10-07-2014, 18:57
سلام اساتيد. ميخوام يه كيس دست دوم جمع كنم بخاطر محدوديت شديد بودجه تا جايي ميتونم دارم ازش ميزنم الان يه سيستم بهم معرفي كرده يكي از دوستان كه مهندس كامپيوتر و مغازه داره با مشخصات زير... ممنون ميشم از لحاظ رم و خصوووووصا پردازندش و قيمت و قدرت و مچ بودن راهنماييم كنيد. اينم بگم اطلاعاتي كه با دوبار مراجعه بهم داد فقط همينا بود ميدونم كافي نيست ولي خب آمار نميدن فروشنده جماعت! 10 روز هم ضمانتش كرده سيستمو.

مشخصات اينه:
MAIN: ASUS Rampage II GENE

VGA: MSI 7950 tween frozr 3gb 384 bit قيمتشم گفت 760 تومن درحد نو

RAM: 6gb Triple Channel (اسمشو نگفت ولي گفت از double channel 8gb قويتره ! گارانتي مادام داره )

CPU: intel core i7 950 LGA1366 (هرجا سايت خارجي چك كردم i5 سري 4 از همه نظر تقريبا از i7 سري 9 سر بودن) نميدونم چيكار كنم نميخوام بخاطر اين يه قلم سيستم 2سال ديگه ناكارآمد بشه. بنظرتون i5 4690 آكبند با 700 تومن قيمت مناسب تره يا همين دست دوم 950 i7 ?

Power: green 535w B

Case Deep Cool (اينم مدل دقيق نگفت فقط گفت 4 تا فن داره 145 تومن آكبند )

قيمت كل رو حدود 2050 تا 2100 گفته .
ميشه اين سيستمو با كيس green magnum plus خودم ببندم؟

كاربري من مختلفه اما كار گرافيكي ندارم بيشتر فيلم و البته خوراك گيم ميخوام يني 90% گيم خور واسه چندين سال بدون ارتقا :n22:

مرسي كه راهنمايي ميكنيد كلا هر ايرادي هست بفرماييد:n02:

از نظر گرافیک در سطح خوبی هست و تقریبا میشه با گرافیک GTX760 مقایسه کرد که حدودا 1 میلیون قیمتشه!

این پردازنده در زمان حال کاملا جوابگو هست!
البته مشخص هست که 4690 کاملا قویتر و برتره، ولی هزینه خرید پردازنده 4690 بهمراه مادربورد سازگار با اون حداقل 1000 تا 1100 هزیه خواهد داشت که بنظر من بصرفه نیست.
فعلا همین پردازنده و مادربورد رو بگیرید که قیمتش خیلی مناسبتره.
حالا 2 سال بعد اگه دیدید کم میاره، مادربورد و پردازنده و عوض میکنید که احتمالا نسل های جدیدتر و قویتر وارد بازار خواهند شد...

در مورد رم:
اینکه گفته، کملا عوام‌فریبی هست!
رم های 3 کاناله روی این پلتفرم استفاده میشه حداکثر فرکانسی که ساپورت میکنه 1066MHz هست و پهنای باند 3 کانال روی م 25.6GBps هست!
در مقابل رم های 2 کاناله که روی انواع i3/i5/i7 نسل چهارم استفاده شده تا فرکانس 1600MHz رو پشتیبانی میکنن که پهنای باند 2 کانال روی هم دقیقا همون مقدار 25.6GBps هست!
یعنی هی اختلاف سرعتی در این مورد ندارند...

البته کاهش فرکانس میتونه در زمینه کاهش زمان تاخیر تاثیر داشته باشه، ولی ندیده میتونم بگم این مورد هم برای شما صادق نیست چون این رم ها حداقل مال 3~4 سال پیشه و زمان تاخیر رم های اون زمان بیشتر بود!

در مورد کیس هم، کیس های دیپکول ، خوب هستند! ولی هر کیسی که گرافیک توش جا بشه رو میتونید استفاده کنید.

درضمن پاور میشه گفت تا حدودی لب مرز هست... (با در نظر گرفتن این که 2~3 سالی هم کار کرده و ...)

کلا اگه از سلامت سختافزاری مطمعن هستید، با توجه به قیمت گزینه مناسبی هست...

AAb NAbAT
11-07-2014, 00:08
ممنون سوالات و شبهه هام اینه که این گرافیک amd هست. چطور رو اینتل بسته میشه? و اینکه اگه قیمت اکبندش حدود یه تومن باشه پس ۷۶۰ واسه دست دوم گرونه! پردازنده هم الان خوندم که سری ۹ سه رقمی ینی ۹۵۰ سری نسل اوله و قدیمیه هم ۴۵ نانومتریه هم پر مصرف و هم ضعیف تر از سری ۴ ! بعدم خب همین مادربورد و پردازنده رو هم جمعا واسه من حدود ۸۰۰ تومن زطه تازه دست دوم!. پاور هم هرچه میگم ضعیفه میگه نه خیلی خوبه! خودم دلم با رم هم نبود که با فرمایشات شما کلا بیخیالش شدم. حق با شماست همچین سیستم مالی هم نیست په!
تو این رنج قیمت ۱.۵ تا ۲ تومن دست دوم چی پیشنهاد میدین واسه گیم? البته دست دومش گیر بیاد

amir200812
11-07-2014, 01:10
ممنون سوالات و شبهه هام اینه که این گرافیک amd هست. چطور رو اینتل بسته میشه? و اینکه اگه قیمت اکبندش حدود یه تومن باشه پس ۷۶۰ واسه دست دوم گرونه! پردازنده هم الان خوندم که سری ۹ سه رقمی ینی ۹۵۰ سری نسل اوله و قدیمیه هم ۴۵ نانومتریه هم پر مصرف و هم ضعیف تر از سری ۴ ! بعدم خب همین مادربورد و پردازنده رو هم جمعا واسه من حدود ۸۰۰ تومن زطه تازه دست دوم!. پاور هم هرچه میگم ضعیفه میگه نه خیلی خوبه! خودم دلم با رم هم نبود که با فرمایشات شما کلا بیخیالش شدم. حق با شماست همچین سیستم مالی هم نیست په!
تو این رنج قیمت ۱.۵ تا ۲ تومن دست دوم چی پیشنهاد میدین واسه گیم? البته دست دومش گیر بیاد

گرافیک AMD ربطی به پردازنده INTEL نداره!
بدون هیچ مشکلی مچ میشن و کار میکنن...

منظور من گرافیک Nvidia Geforce GTX760 بود نه 760 هزار تومن.

اگه پردازنده و مادربورد رو 800 میگه، گرونه!
Intel Core i3-4130 Haswell رو میتونی 350 بگیری با مادربورد ASUS H87-Plus که حدود 420 تومه!
مجموعا حدود 770 درمیاد!
پردازنده قدرتش در حدود همون i7-950 هست! ولی خیلی کم مصرفتر و بهینه تر.
قدرتش در پردازش های تک رشته ای هم خیلی قویتر عمل میکنه.

گرافیک و چند حساب کرده؟
رم ها رو چند حساب کرده؟

AAb NAbAT
11-07-2014, 10:02
منظورتون رو کاملا متوجه شدم اتفاقا:n01: همون گرافیک msi رو که توضیح دادم 760 تومن گفته جداگونه. رم و مادربورد و cpu رو جمعا 1050 میگه. گفت با هم خریدم جدا نمیفروشم! شک منم بخاطر همین بود چون کسی نمیاد همچین سیستمی رو راحت مفت بفروشه مگر اینکه یا گرون بفروشه یا سیستمش مشکلی داشته باشه. بنظرم میاد cpu و ram جالبی نداشته باشه البته تو سیستمای جدید اصلا وارد نیستم ولی با چنتا سرچ سایت خارجی و مقاله های همین سایت و مشاوره شما واقعا مطمئن شدم که اندازه پولی که دارم میدم نیست! main خوبی داره ظاهرا. اما بازم. قتی میگه جدا نمیدم ادم دودل میشه! یه مدل r9 270 x هم نوشته برام دست دومه نوشته ۸۰۰ تومن! برندشم نگفته

AAb NAbAT
11-07-2014, 10:45
اوه اوه!!! الان متوجه شدم که main خیلی درب و داغونه. بیخود نبود اصرار داشت بفروشتش. نه که خراب باشه ها! تو سایت asus دقیق اطلاعاتشو زده! من بشدت usb3 برام مهمه اینم اصلا usb3 نمیخوره!!! نه sata6 داره نه در آینده راحت میشه ارتقاش داد چون 24g رم بیشتر ساپورت نمیکنه اونم فقط triple! تنها مزیتش سوکت 1366 بود که حیف شده رو این main قرارش دادن:n03:

amir200812
11-07-2014, 10:58
اوه اوه!!! الان متوجه شدم که main خیلی درب و داغونه. بیخود نبود اصرار داشت بفروشتش. نه که خراب باشه ها! تو سایت asus دقیق اطلاعاتشو زده! من بشدت usb3 برام مهمه اینم اصلا usb3 نمیخوره!!! نه sata6 داره نه در آینده راحت میشه ارتقاش داد چون 24g رم بیشتر ساپورت نمیکنه اونم فقط triple! تنها مزیتش سوکت 1366 بود که حیف شده رو این main قرارش دادن:n03:

خوب مین هم نسل پردازنده هست دیگه!
کم کم داره صدای پای برادول ها شنیده میشه!
حالا هاسول ریفرش اومده!
قبل اون هاسول بود!
قبل اون ای وی بود!
قبل اون سندی بود!

قبل اینا این مادربورد و پردازنده بود!
یعنی مال 4~5 نسل پیشه...
2 تا رم اکبند Kingston 4GB 1600Mhz DDR3 بگیری میشه 250! اون وقت ایشون 6 گیگ رم دست دوم اونم احتمالا یا 1066 هستند یا 1333 رو داره این قیمت میده؟
بابا کلا بیخیال شی بهتره...

270x رو دست دوم 800 میده؟:n04:
Sapphire R9 270X OC DUAL-X 2GB DDR5 حدود 765 تومنه! (Sapphire یکی از بهترین برند های گرافیک های AMD هست)

بنظر من همون Intel Core i3-4130 Haswell با مادربورد ASUS H87-Plus همراه گرافیک 270x رو بگیر و خیالت رو راحت کن!

البته شما دوباره بگو دقیقا چی میخوای و بودجه چقدره تا سیستم کامل پیشنهاد بدیم...

AAb NAbAT
11-07-2014, 12:59
دوستان یبار تو یه تاپیک دیگه یه سیستم پیشنهاد دادن اصلش که دوبل جیب من بود. و دست دومشم که به صدجا گفتم گفتن عمرا تهرانشم گیر بیاری!

من یه سیستم دارم که اینه :
case : green magnum plus
main: abit i45dg
hdd: maxtor 320g
vga: geforce 9400gt 1g
ram: 2*ocz 1gb ddr2
cpu: intel core 2 due 2.5 5200
dvd rom: suzuki
dvd writer: suzuki
power: green gp330a
modem: zoltrix 3chip
monitor : samsung t1900 19inch lcd (که با دنیا عوضش نمیکنم)

حالا میخوام فقط کیس رو عوض کنم واسه اینکه شدیدا گیم خورم. الانم با همین سیستم به شکل فجیعی(خدا نصیب نکنه) دارم battle 4 بازی میکنم:n02: مرحله 3 هستم :n07:
کل بودجم با هزار زحمت میتونم 1.5 بزارم البته کیس خودم رو بدون هارد و رایتر دفتر شرکتمون 500 خواسته! بازار 350-400 بیشتر نمیده.
ینی با 500 کیس و 1.5 خودم جمعا سنگ بترکه 2 تومن واسه کیس دارم که هارد خودمو گفتن میتونم استفاده کنم+کیس خودم.

سوال:
Sapphire R9 270X OC DUAL-X 2GB DDR5 آکبند 765 تومنی بهتره؟ یا MSI 7950 3GB 384BIT DDR5 دست دوم بقول خودش در حد نو 760 تومنی؟؟؟

اینم یه آدم وارد برام فاکتور کرد که خودشم گفت بیخودی به فکر main گرون نباش هرچی بگیری سال دیگه از دور خارج شده و تازه نصف کانفیگ مین های گرون عملا غیر قابل استفادست و برای بازی ram و البته گرافیک حرف اولو میزنه نه cpu ! دیگه نمیدونم چقدر حرفش درسته (
MB: H81-PLUS ت 250
CPU: I3 4130 ت 375
RAM: 2*4GB ت 2*123=246
VGA: 7870/2g/256BIT ت 810
POWER: 530W ت 205
جمعا حدود 1886000 تومن )

دیگه ریش و قیچی دست شما! خفن ترین سیستمی که واسه بازی با این بودجه میشه تهیه کرد و کم کم 3-4 سال عالی جواب بده چیه؟ بخدا سیستم خودم از لحاظ صوتی بعد 6 سال کار وحشتناک هنوز میشه کنارش خوابید. قدرتشم که بهتر از من میدونید. حالا با 1500-2000 تومن دست دوم یا نو چی میشه جمع کرد؟ (power-ram-cpu-main-vga):n28:

amir200812
11-07-2014, 14:04
ASUS H81-Plus حدود 265
Intel Core i3-4130 Haswell حدود 350
Kingston 2x4GB 1600Mhz DDR3 حدود 250
Sapphire R9 270X OC DUAL-X 2GB DDR5 حدود 765
GREEN GP530A-EU حدود 195

حدوا میشه 1825 تومن.

AAb NAbAT
11-07-2014, 16:19
مرسی
اونوقت اگه یه قدم آینده نگرانه بخوام بگیرم چطور? یه چیزی قویتر ازین ولی دست دوم. ینی چیزی که استوکش تو بازار پیدا بشه

amir200812
11-07-2014, 16:55
مادربورد رو ASRock FATAL1TY H97 Performance جایگزین کنید! حدود 429 تومنه...
پاور رو هم Green 600A-HP تهیه کنید با حدود قیمت 259 تومن.

هم فعلا آخرین سری چیپ هایی هست که وارد بازار شده.
هم کراسفایر رو ساپورت میکنه و در آینده میتونید یه 270x دیگه تهیه کنید و بصورت کراسفایر استفاده کنید.
هم درآینده میتونید از پردازنده های قویتر این پلتفرم خیلی راحتتر استفاده کنید (برایپردازنده از سوکت 8 فاز استفاده شده که در مادربرد قبلی 4 فاز بود...)

AAb NAbAT
11-07-2014, 17:44
ینی با همین دو قلم میشه امیدوار بود که دو سه سال دیگه با ارتقای پردازنده و رم سیستم کاملا بروز بشه? asrok جنسش خوبه? چون الان msi asus فقط شنیدم عالی هستن. ببخشید سوالام زیاده:n16:

amir200812
11-07-2014, 18:12
ینی با همین دو قلم میشه امیدوار بود که دو سه سال دیگه با ارتقای پردازنده و رم سیستم کاملا بروز بشه? asrok جنسش خوبه? چون الان msi asus فقط شنیدم عالی هستن. ببخشید سوالام زیاده:n16:

ازراک قبلا زیر مجموعه ایسوس بود و موسسش یکی از مدیران ارشد ایسوس...
کلا سطح کیفیتش خوبه!

اره این بورد رو خیلی بهتر و راحتتی میشه ارتقا داد.

AAb NAbAT
11-07-2014, 18:48
دست شما درد نکنه کمی امیدوار شدم هرچند پیدا کردن این مدل شهرستان یخورده سخته و قطعا کیفیتش دقیق مثل ایسوس نخواهد بود اما جیب ما انقدر بیشتر کشش نداره... فردا میرم بازار باز نتیجشو مزاحمتون میشم:n11:

amir200812
11-07-2014, 19:16
دست شما درد نکنه کمی امیدوار شدم هرچند پیدا کردن این مدل شهرستان یخورده سخته و قطعا کیفیتش دقیق مثل ایسوس نخواهد بود اما جیب ما انقدر بیشتر کشش نداره... فردا میرم بازار باز نتیجشو مزاحمتون میشم:n11:

بازار شهرستان که خیلی ناجوره!
اگه پیدا نکردی، یا قیمت های عجیب غریبی دادند(حدود قیمت ها رو گفتم دیگه)، میتونید از اینترنت خرید کنید!

چند تا فروشگاه قابل اعتماد هست که تا حالا زیاد خرید کردم ازشون...

AAb NAbAT
12-07-2014, 00:59
بازار شهرستان که خیلی ناجوره!
اگه پیدا نکردی، یا قیمت های عجیب غریبی دادند(حدود قیمت ها رو گفتم دیگه)، میتونید از اینترنت خرید کنید!

چند تا فروشگاه قابل اعتماد هست که تا حالا زیاد خرید کردم ازشون...

اگه بازار مطمئن واسه دست دوم سراغ دارید بفرمایید. باور کنید این مثلا کلان شهر ما دوتا پاساژ درست حسابی داره که اونم هیچی بدرد بخور توش پیدا نمیشه اگرم بشه همونجور که گفتم قصد انداختن دارن تا فروختن مثه آدم! تو نت چه سایتی واسه خرید متنوع استوک خوبه? و چه تظمینی هست که اولا پولچ گرفت بفرسته? یا اگه فرستاز سالم باشه?

amir200812
12-07-2014, 06:32
اگه بازار مطمئن واسه دست دوم سراغ دارید بفرمایید. باور کنید این مثلا کلان شهر ما دوتا پاساژ درست حسابی داره که اونم هیچی بدرد بخور توش پیدا نمیشه اگرم بشه همونجور که گفتم قصد انداختن دارن تا فروختن مثه آدم! تو نت چه سایتی واسه خرید متنوع استوک خوبه? و چه تظمینی هست که اولا پولچ گرفت بفرسته? یا اگه فرستاز سالم باشه?

لیون بعضی وقت ها لوازم دست دوم میزاره برای فروش! ولی خوب تعدادش خیلی کمه و نمیشه همه چیز رو پیدا کرد.(منظورم خود لیون هست ها نه انجمنش)

تو انواع انجمن ها بصورت دست دو قطعات زیادی خرید فروش میشه! مخصوصا بازار چه پرشین تولز و تا حدودی بازارچه انجمن لیون!
*خوش بختانه بازارچه پی سی ورلد هم داره راه میوفته...
برای خرید تو این بازار چه ها باید خیلی دقت کنید! از افراد مطمعن خرید کنید!(مثلا کابر های با سابقه ای هستند که در مواردی من پول 2~3 میلیونی بدون دیدن جنس واریز کردم به حسابشون و جنس هم سر وقت و بدون هیچ مشکلی بدستم رسیده!

و هستند کسانی که با کلی دلیل و مدرک معامله کردن(انواع عکس از جنس و تست با نرم افزار های مختلف و ...) ولی وقتی معامله کردن، سرشون کلاه رفته و یا کلا جنس رو ارسال نکردن یا مورد دار بوده یا ...

درضمن زیاد سخت نگیر! کلان شهر ما هم مثل مال شماست!
کلا فقط ارزون ترین پردازنده و ارزونترین مادربورد ها رو میشه پیدا کرد!
کل شهر رو زیر و رو کنی پاور بالاتر از 430 نمیتونمی پیدا کنی اونم 1 سال از گارانتیش گذشته و 30~40 هزار تونم قیمتش رو بالاتر میگن!
ولی خدایی هر مدل فلش مموری بخوای پیدا میشه!:n19: این یه مورد تنوع عجیبی داره:n10:

AAb NAbAT
12-07-2014, 18:13
آره واسه مغازه قبلیم از تهران فلش خریدم تنوعش واقعا جذاب بود اما اومدم شهر خودم دیدم تک فروشیش میکنن ارزونتر از عمده تهران!!!!! پس بازم باید صبر کنم واسه یه سیستم فکستنی :n28::n28:

AAb NAbAT
13-07-2014, 17:50
دادا رفتم یه تحقیقی کردم به یه نتیجه خوب رسیدم. intel i5 4440 و همون i3 4130 که شما گفتین. حالا 4130 375 تومنه اینجا و 4440 570 تومن ! بنظرتون کدوم بصرفه تره؟ هرکدوم شما از نظر صرفه اقتصادی بفرمایین می گیرم. دست دومشونم بعیده گیر بیاد