PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : لپ تاپ مهندسی سبک با صفحه ی مات

mehran_i9100
10-07-2014, 17:30
یه لپ تاپ میخوام واسه رشته ی عمران (بیشتر autocad و etabs و...) که صفحش مات باشه کیفیتشم خوب باشه (کیفیت صفحه نمایششه منظورم یعنی مثل صفحه ی z500 نباشه!) سنگینم نباشه.صفحه کلید عددی هم داشته باشه.قابلیت نصب ssd به صورت جداگانه هم داشته باشه که عالی میشه نداشته باشه هم مشکلی نیس.زیاد اهل بازی نیستم و تاچ بودن صفحه برام مهم نیست.تا 4 تومن میتونم هزینه کنم حالا یکم بیشتر یا کمتر اشکالی نداره.از lenovo هم خوشم نمیاد. ترجیحا اسوس یا سونی باشه.مهمترین فاکتورام همون سبکی و مات بودن صفحه هستن.ممنون میشم راهنماییم کنین.خیلیم نیازم فوریه البته اگه همچین لپتاپی باشه!

oOomid.M
10-07-2014, 17:48
یه لپ تاپ میخوام واسه رشته ی عمران (بیشتر autocad و etabs و...) که صفحش مات باشه کیفیتشم خوب باشه (کیفیت صفحه نمایششه منظورم یعنی مثل صفحه ی z500 نباشه!) سنگینم نباشه.صفحه کلید عددی هم داشته باشه.قابلیت نصب ssd به صورت جداگانه هم داشته باشه که عالی میشه نداشته باشه هم مشکلی نیس.زیاد اهل بازی نیستم و تاچ بودن صفحه برام مهم نیست.تا 4 تومن میتونم هزینه کنم حالا یکم بیشتر یا کمتر اشکالی نداره.از lenovo هم خوشم نمیاد. ترجیحا اسوس یا سونی باشه.مهمترین فاکتورام همون سبکی و مات بودن صفحه هستن.ممنون میشم راهنماییم کنین.خیلیم نیازم فوریه البته اگه همچین لپتاپی باشه!

سلام داداش اگر فقط واسه برنامه هایی مثل اتوکد و ایتبس و سیف میخوای احتیاجی نداری که زیاد هزینه کنی ( 4 میلیون )

mg_mahyar
10-07-2014, 20:57
ASUS N56JN
پردازنده مرکزی:Intel Core i7 4700HQ 2.40GHz up to 3.40 GHz
حافظه RAM:ظرفیت: 8 گیگابایت - نوع: DDR3
حافظه داخلی:ظرفیت: یک ترابایت - نوع: هارد دیسک - مشخصات: 5400rpm
پردازنده گرافیکی:NVIDIA GeForce 840M 2GB
صفحه نمایش:15.6 اینچ از نوع TFT LED-backlit LCD با دقت Full HD 1920x1080 - با روکش مات
با قیمت حدود3300-3400 به نظرم گزینه خوبیه
اگر میخوای بهتر از این باشه میتونی یک هارد SSD رو به لپ تاپ اضافه کنی با 600 تومن باقی مونده.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اگر پیدا نشد میتونی ASUS N56JR بگیری که گرافیک بهتری داره و در عوض کمی بالاتره قیمتش که برای شما هیچ تفاوتی از نظر کارایی نداره
اگر نظرت برگشت و مانیتور لمسی خواستی هم ASUS N550JK خوبه. البته کمی زیباتره. البته VGA نداره واگر نیاز داری توی دانشگاه یا جایی به ویدیو پروژکتور وصل نی که مدلش قدیمیه بهتره قبلا یک تبدیل HDMI به VGA با خودت ببری.
من شخصا همون 3300 رو انتخاب میکنم و اگر بودجه داشته باشم SSD بهش اضافه میکنم. البته همه این لپ تاپ ها وزن 2700 دارند.
__________________________________________________ __________________________________________________
گزینه مناسب دیگه برای شما هم Gigabyte Q2556N هست که میتونی درایو نوری DVD رو در بیاری و به جاش SSD بزاری.
پردازنده مرکزی:Intel Core i7 4700MQ 2.40GHz up to 3.40 GHz
حافظه RAM:ظرفیت: 8 گیگابایت - نوع: DDR3
حافظه داخلی:ظرفیت: یک ترابایت - نوع: هارد دیسک - مشخصات: 5400rpm
پردازنده گرافیکی:NVIDIA GeForce GT 740M 2GB
صفحه نمایش:15.6 اینچ از نوع TFT LED-backlit LCD با دقت Full HD 1920x1080

mehran_i9100
10-07-2014, 22:36
دست گلتون ندرده.همه ی اینایی که گفتین عالیین فقط مشکل وزنشونه.اگه اداپتورو 2 تا جزوه و خرتو پرت اضافه شه وزنش میشه 4 کیلو.لپ تاپی با وزن کمتر نیست؟مشخصاتش از اینم پایینتر باشه مشکلی نداره فقط صفحشم مات باشه

mg_mahyar
11-07-2014, 04:36
اگر لپ تاپ سبک وزن بخوای هست ولی چند مورد باید بگم
اولا معمولا کارت گرافیک ندارند و نمیتونی باهاشون بازی کنی
دوم اینکه نمایشگر سایز 15 اینچ به بالا ندارند پس کیبرد عددی همندارند
سوم اینکه این برند هایی که میخوای نمایشگر براق دارند.
مثلا سونی و سری زنبوک ایسوز نمایشگر براق دارند.(البته سونی معدود نمایشگر مات هم داره) مطلب بعدی هم اینکه اینا عمدتا SSD دارند نه SSD جداگانه یعنی محدود به هارد 128 گیگ خواهید بود.
ایسوز سری K هم هست ولی زیر2 کیلو نیست.
__________________________________________________ __________________________________________________ _________________________________________________
گزینه های شما میتونه Apple ME864 cpu core i5 4258U باشه که حدود 4 تومنه و 13.3 اینچی هست ولی مانیتور IPS داره.(فرض کنیم روش ویندوز نصب کنید چون نمیدونم اتوکدو و اون یکی برنامه نسخه مک داره یا نه)
یک گزینه هم VAIO SVD13213CX هست. با پردازنده Core i5 4200U .وزن 1300 گرم. و مانیتور FullHD 13 اینچی و 128 گیگ SSD.
گزینه بعدی Sony VAIO SVT14127CGS هست . با Cpu Corei7 3537U و البته مانیتور 14 و 24 گیگ SSD و 500 گیگ هارد معمولی.عاقلانه ترین گزینه هم هست ولی دو کیلو وزنشه

گزینه هایی از برندسامسونگ داری که باید توی بازار ببینی من مشخصات دقیق ندارم ولی میدونم وزنشون سبکه و Core i7 4500U هم هست. یادم نیست فکر کنم 14 اینچ بود به بالا. ولی زیر 15 اینچ. ظاهر خوبی داشت و سبک بود توی پایتخت موجوده. حتما یه نگاهی بهشون بنداز.
گزینه مناسب بعدی شما برند فوجیتسو هست. البته بگم مدلهای متفاوتی داره ولی یه نمه گرونه. ولی نهایتا اون چیزی که با بودجتون سازگار باشه.
LifeBook U772 هستبا corei5 3327U و وزن 1400 گرم و مانیتور 14 اینچی HD و مات.128 گیگ هم SSD داره.

در نهایت پس دیدن مدلهای سامسونگ میتونی به گزینه مورد نظر خودت برسی ولی هیچ کدومشون کارت گرافیک ندارند.

mg_mahyar
11-07-2014, 04:54
البته اگر من بودم یا اپل میگرفتم یا فوجیتسو یا اون وزن رو تحمل میکردم یه چیز خوب میگرفتم

mehran_i9100
17-07-2014, 18:46
Sony VAIO SVT14127CGS صفحش خوب نیس دیدم.فوجیتسو هم خیلی گرونه حالا برا چی این همه گرونه من نمیدونم!اون یکی سونی هم هاردش واقعا کمه.یعنی مجبور میشم براش اکسترنال بخرم که دراین صورت وزنش میره بالا.خودم از lenovo s440 خوشم میاد ولی یکی از اشناها که تو کار کامپیوتره میگه خرابی زیاد داره.صفحه نمایشایی که مات نیستن همشون بازتاب نورشون زیاده یا فرق دارن باهم؟

mg_mahyar
18-07-2014, 01:45
ایسوز تاچی

mg_mahyar
18-07-2014, 01:47
Sony VAIO SVT14127CGS صفحش خوب نیس دیدم.فوجیتسو هم خیلی گرونه حالا برا چی این همه گرونه من نمیدونم!اون یکی سونی هم هاردش واقعا کمه.یعنی مجبور میشم براش اکسترنال بخرم که دراین صورت وزنش میره بالا.خودم از lenovo s440 خوشم میاد ولی یکی از اشناها که تو کار کامپیوتره میگه خرابی زیاد داره.صفحه نمایشایی که مات نیستن همشون بازتاب نورشون زیاده یا فرق دارن باهم؟

فوجیتسو کیفت ساخت بالایی داره
گیگیا بایت سری U هست ولی بودجه شما نمیرسه
سامسونگ رو هم ملاحظه کردید؟
البته مدل با پردازنده core i7 رو منظورم هست نه این.
در مورد هارد هم بله نیاز به اکسترنال دارید
شما نمیتونید با این بودجه به همه چیز برسید

mehran_i9100
18-07-2014, 11:56
مرسی دوست من.من شهرستانم اینجا تا حالا لپ تاپ سامسونگ ندیدم از نزدیک که روش نظری داشته باشم.شما منظورتون اینه؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] گیگابایت هم اگه هارد ssd روش نبودبودجم میرسید بش.

mg_mahyar
18-07-2014, 13:26
مرسی دوست من.من شهرستانم اینجا تا حالا لپ تاپ سامسونگ ندیدم از نزدیک که روش نظری داشته باشم.شما منظورتون اینه؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] گیگابایت هم اگه هارد ssd روش نبودبودجم میرسید بش.

نه اگر بعدا رفتم بازار مشخصات و مدل رو میگیرم.ولی این مدل نبود الترابوک سامسونگ منظورم بود.

mehran_i9100
18-07-2014, 20:15
یه دنیا تشکر

mehran_i9100
22-07-2014, 00:14
میشه صفحه ی لپ تاپو مات کرد؟یعنی مثل گوشی روش محافظ مات کشید؟!

mg_mahyar
22-07-2014, 00:58
والا ندیدم همچین چیزی
شاید بشه
از مغازه دار ها بپرسی بهتره

NOR-1
22-07-2014, 09:24
میشه صفحه ی لپ تاپو مات کرد؟یعنی مثل گوشی روش محافظ مات کشید؟!

بله همچین محافظ هایی هست

mehran_i9100
22-07-2014, 14:49
سلام من تصمیم گرفتم
LifeBook U772 رو بخرم.واقعا خیلی خوشگله .فقط میخواستم مطمئن شم از پس auto cad و etabs و همچنین فتوشاپ برمیاد.یعنی گرافیک لپ تاپ نقشی نداره تو اجرای این نرم افزارا؟فقط مشکل الان همینه