PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل در پارتیشن بندی لپ تاپ Asus N550Jv و نصب ویندوز 8 روی اون

Ms.Student
09-07-2014, 11:48
سلام، یک لپ تاپ Asus N550Jv خریدم که هیچ ویندوزی روش نصب نیست و به نظر هاردش خام میاد. دیسک ویندوز 8 رو داخلش میزارم و با بوت میام بالا ولی در بخش پارتیشن بندی فقط گزینه Delete و Format وجود دارند و گزینه New برای ساخت پارتیشن جدید غیرفعال هست. اون دو تا پارتیشنی که بصورت پیش فرض وجود دارند یکی 917 گیگابایت و با عنوان System و دومی 13.5 گیگابایت و با عنوان Primary وجود دارند که به نظر میاد هر دو از نوع فایل سیستم Fat هستند و ویندوز 8 هم روی NTFS نصب میشه. من می‌خواستم بدونم چه راهی وجود داره واسه پارتیشن بندی این هارددیسک؟ مرسی

ضمنا داخل لپ تاپ یک دی وی دی با عنوان LITE DVD هست که روش نوشته از از ویندوز 8.1 - 64 بیتی پشتیبانی می‌کنه ولی وقتی میزارمش داخل دستگاه هیچ جور نمی‌تونم ویندوزی نصب کنم، فقط یک صفحه شبیه Dos میاد بالا. فکر کنم مربوط به درایورهاش هست.

Public Enemy
09-07-2014, 13:01
سلام، یک لپ تاپ Asus N550Jv خریدم که هیچ ویندوزی روش نصب نیست و به نظر هاردش خام میاد. دیسک ویندوز 8 رو داخلش میزارم و با بوت میام بالا ولی در بخش پارتیشن بندی فقط گزینه Delete و Format وجود دارند و گزینه New برای ساخت پارتیشن جدید غیرفعال هست. اون دو تا پارتیشنی که بصورت پیش فرض وجود دارند یکی 917 گیگابایت و با عنوان System و دومی 13.5 گیگابایت و با عنوان Primary وجود دارند که به نظر میاد هر دو از نوع فایل سیستم Fat هستند و ویندوز 8 هم روی NTFS نصب میشه. من می‌خواستم بدونم چه راهی وجود داره واسه پارتیشن بندی این هارددیسک؟ مرسی

ضمنا داخل لپ تاپ یک دی وی دی با عنوان LITE DVD هست که روش نوشته از از ویندوز 8.1 - 64 بیتی پشتیبانی می‌کنه ولی وقتی میزارمش داخل دستگاه هیچ جور نمی‌تونم ویندوزی نصب کنم، فقط یک صفحه شبیه Dos میاد بالا. فکر کنم مربوط به درایورهاش هست.

با سلام . چک کنین ببینین اروری با مضمون این نمی بینین ؟

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

یا

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

95 ٪ یکی از دو حالت بالا اتفاق افتاده . که در این صورت ساده ترین کار اینه که شما تمام پارتیشن هارو حذف کنین و از اول پارتیشن بندی کنین . دقت کنین تمام پارتیشن ها حذف شوند و هیچ پارتیشنی باقی نمونه .

اون 5 ٪ هم معمولا در صورتی اتفاق می افته که قابلیت پارتیشن بندی مستقیم توسط ویندوز وجود نداره ( به دلیل تنظیمات ) . ساده ترین راه هم استفاده از نرم افزار های پارتیشن بندی هارد با قابلیت بوت هست

Ms.Student
09-07-2014, 13:37
مرسی از شما،
اون دو خطایی که شما گفتید خیر، دیده نمیشه. من نگرانیم از حذف اون دو پارتیشن اینه که ممکنه Backup یا Driver های لپ تاپ روشون باشه، چون در بعض یاز لپ تاپ‌ها اینجوریه، وگرنه پاکشون می‌کردم. الان دارم نرم افزار اکرونیس رو دانلود می‌کنم.

Public Enemy
09-07-2014, 13:51
مرسی از شما،
اون دو خطایی که شما گفتید خیر، دیده نمیشه. من نگرانیم از حذف اون دو پارتیشن اینه که ممکنه Backup یا Driver های لپ تاپ روشون باشه، چون در بعض یاز لپ تاپ‌ها اینجوریه، وگرنه پاکشون می‌کردم. الان دارم نرم افزار اکرونیس رو دانلود می‌کنم.

توی پستتون گفتین که صفحه داس مانند بالا میاد . اون سیستم عامل Freedos هست .

در صورتی که ویندوز اورجینال روش نصب باشه درایور ها به طور اتوماتیک نصب شدند .

در صورتی که Freedos یا لینوکس نصب باشه درایور یا بک آپی وجود نداره می تونین با خیال راحت فرمت کنین . ( درایور ها درون دی وی دی همراه هستند . )

Ms.Student
09-07-2014, 13:58
در صورتی که Freedos یا لینوکس نصب باشه درایور یا بک آپی وجود نداره می تونین با خیال راحت فرمت کنین . ( درایور ها درون دی وی دی همراه هستند . )

بله، دارای ویندوز اورجینال نیست، من پارتیشن‌ها رو پاک می‌کنم ببینم چی پیش میاد.

Ms.Student
09-07-2014, 14:04
مرسی، مرسی؛
با حذف کردن کلیه پارتیشن‌ها امکان Add کردن پارتیشن جدید فراهم شد. الان در حال نصب ویندوز 8 هستم. خیلی ممنونم.

hamid30max
03-01-2015, 17:44
سلام من مشکلم شبیه ولی با این تفاوت که من ایم مراحل رو طی کردم

لپ تاپ ASUS K46cb دارم ویندوز 8 اورجینال داشت سرعتش پایین اومده بود گفتم ویندوز رو عوض کنم رفتم برای نصب ویندوز احساس کردم هارد دیسکم پارتیشن هاش بهم ریخته هست تصمیم گرفتم با نرم افزار Acronis Disk Directory کل هارد دیسک رو از اول پارتیشن بندی کنم .
کل هارد و مقادیری که خورده خورده بود رو پاک کردم و از اول پارتیشن بندی کردم با این تفاوت که قسمت تبدیل یک درایو به primary یا Logical غیر فعال بود به هر حال پارتیشن بندی کردم و هارد دیسک رو مرتب کردم.
بعد ریست کردم و شروع کردم به نصب ویندوز که به قسمت انتخاب درایور که رسیدم روی درایو 0 انتخاب کردم که پیغامی مبنی بر اینکه windows cannot be installed to this Hard disk space.
The partition contains one or more dynamic volumes are not Supported for installation.
لطفا اگر دوستان تجربه این مشکل رو دارن یا وارد هستند کمک کنن.