PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشاوره برای خرید لپتاپ با قیمت 2.5

brain
08-07-2014, 04:56
سلام.
من یک لپتاپ تا سقف 2.5 میلیون و 100-200 اگه کمکی میکنه بالاتر میتونم هزینه کنم.
نیازهایی که دارم ایناس :
-گیم ( بازیه معروفی که بخوام مثال بزنم : skyrim , gta v, watch dogs یه جور بازیهایی که ساعات زیادی رو مطمئنا از لپتاپ قراره کار بکشم)
-کار زیاد با فتوشاپ
-کار با فلاش/ after effect
-کار با یونیتی/تا حدودی برنامه نویسی
-کارهای معمول و رایج مثه فیلم دیدن و ....

نکاتی که برام اهمیت داره و نداره ایناس :
عمر باطری اصلا برام مهم نیست ، داغ شدن و نشدن هم همینطور.کیفیت lcd هم زیاد فرقی برام نداره ، فقط ترجیحا مات باشه و خودم که از روبرو میبینم اذیت نشم دیگه. زیبایی هم که صفر. چون محصول زیبا فقط محصولات اپله که اونام قیمتش بالا و کانفیگ ها معمولی که به صرفه نیست فعلا.
فقط کیفیت ساخت بدنه برام مهمه و لنوو بودنش هم برام جالبه ، چون خیلی خوب از وسیله هام نگهداری نمیکنم (اگه بتونم عکس لپتاپ فعلیم رو میذارم که ببینید :n02: )
الان با لپتاپی که دارم کار با فتوشاپ و فلاش و کار های رایجم داره راه میوفته ولی after effect و یونیتی اذیت کننده و گیم هم که دیگه هیچی(با ps3 بازی میکردم که دیگه نیست) ولی کلا در طول این 5 ساله ازش راضی بودم (lenovo ideapad u330 13 ) همون موقع هم که خریدم سیستمش ضعیف بود

هدفم از خرید اینه که وسیله ای که همیشه همراهمه قوی باشه و بتونم هرجا هستم بازی کنم (حالا نه روی حالت ultra high گرافیک) و به کارم برسم ، و از طرفی چون زیاد بازی میکنم به زودی یک سیستم خانگی و کنسول میخرم (که نمیشه هرجایی برد پس لپتاپ در حد معمول قوی و اوکی باشه حله)

فروم رو زیرو رو کردم ، به این چند تا لپتاپ رسیدم :
lenovo z510b
lenovo z50-70-a
که دومی خوندم cpu مناسبی نداره و برای بازی طولانی مدت (مثلا 6-7 ساعت در روز یا بیشتر) شاید عمرش کوتاه بشه و ...

نکته ی خیلی مهم تر این که اگه سری Thinkpad چیزی مدنظرتون هست حتما معرفی کنید، چون خیلی خوشم میاد ازشون.(حتی ممکنه 20درصداز قدرت کم بذارم ولی thinkpad بخرم)
خودم این دو مدل رو دیدم :
Lenovo ThinkPad Edge E531 - C
(اینم تفاوتش با z510 فقط تو cpu بود اگه همینطوره که همین مدل رو بگیرم)
Lenovo ThinkPad L440 - A
(این مدلو الان دیدم گرافیکش خیلی پایینه ولی نمیدونم چرا قیمتش اینقدر بالاس)

خیلی ببخشید طولانی شد :11: و متشکر از وقت و مشاوره ای که میدید :)

aminkhan2014
08-07-2014, 05:39
چرا با وجود گرافیک قوی 4G مدل G510را انتخاب نکردی(البته صفحه براقه!!)؟

mojtabaivi
08-07-2014, 10:07
همون z510 به نظرم بهترین انتخاب واست... چون دقیقا نقطه ضعفاش واست ملاک نیس... از طرفی پاسخگوی نیازات هست

mg_mahyar
08-07-2014, 12:25
شما هم بهتر میدونم بهت ملاک بگم تا یک برند خاصو مدل خاص
شما نیاز به یک پردازنده خوب داری اولویتت باید Core i7 4700HQ یا Core i7 4700MQباشه. اگر نشد هر i7 با پسوند MQ و HQ بود میتونه مناسب باشه. چون قرار هست کار محاسباتی و عمران بکنی در آینده پس سراغ سری U به جزCore i7 4500u نرو. اون هم فقط در شرایطی که اجبار پیدا کنی وگرنه سری HQ یا MQ بهتره برای شما.
یک مانیتور ترجیحا IPS با رزولوشن Full HD مناسب شماست. اگر نشد یک مانیتور با روکش مات تهیه کن. البته رزولوشن HD+ هم گزینه خوبیه. اگر نشد حتما مانیتور مات HD بگیر. بهتر بگم اولویت شما مات بودن و زاویه دید نمایشگره نه HD , HD+ , FullHD .
شما نیاز به گرافیک قوی دارید ولی بودجه شما محدوده پس اگر برید گرافیک قوی بخرید مجبورید پردازنده ضعیف بخرید . که ممکنه بازی رو خوب بازی کنید ولی توی یونیتی و افتر افکت کم میارید. پس به نظرم گرافیک 720M گزینه خوبیه و عمده گرافیک های سری 7 انویدیا براتون خوبه.
شما چون فیلم زیاد نگاه میکنی قطعا نیاز به هارد دارید پس ری حجمش نمرکز کنید و اگر 7200 دور در دقیقه بود چه بهتر اگرنبود 5400 دور هم قابل قبوله.

من به نظرم Fujitsu-Lifebook-AH544 گزینه خوبیه هرچند ممکنه ظاهرش رو نپسندید.
پردازنده 4702MQ داره و کارت گرافیک هم اینتل و هم 720M که میتونه توی مصرف باطری صرفه جویی کنه. مانیتروش هم ظاهرا مات و HD هست.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

به خاطر کار با افنرافکت نیاز به 4 هسته دارید پس اصلا سراغ پردازنده سری U نروید.سری تینک پد به خاطر قدرت بدنه گرون تره و چیز خاصی به شما نمیده
امضاء من رو مطالعه کن و تصمیم هم بگیر

brain
08-07-2014, 18:23
ممنون بابت راهنمایی هاتون دوستان.

این مدل فوجیتسو رو با z510 مقایسه کردم تو کانفیگ ، گرافیکش از z510 ضعیف تره. دلیلتون برای معرفی این مدل چی بود ؟ کیفیت ساخت و .... ؟

من کماکان نظرم روی z510b هستش ولی این مدل فوجیتسو هم چون ساخت آلمانه فکرمو مشغول کرده

راستی اگه full hd نباشه بهتره برام ، چون بازیای بیشتری میتونم راحت تر و با quality high اجرا کنم ، چون رزولوشن خیلی fps میگیره.
از لحاظ کاری هم ، اوکیه چون 5 ساله دارم با 13 اینچ و با 1280-800 کار میکنم، عادت دارم

بعد یه سوال کوچیک دوستم یه لپتاپ y580 داره از لنوو با این کانفیگ و کارهایی که میکنیم مشترکه و از قدرتش که راضیه (کارش راه افتاده)، میشه بگید از لحاظ کانفیگ z510 با این چهقدر تفاوت قدرتی داره : ( چون 3 ساله پیش خرید 1.200 و هنوز اوکی و راضیه )
Inter Core TM i5 CPU M 460 @ 2.53Hz 2.53 Ghz
ATI Mobility Radeon HD 5730
8 gig ram

با تشکر

mg_mahyar
08-07-2014, 19:37
از طریق سایت
خودت پردازنده ها رو مقایسه کن با مال دوستت
__________________________________________________ ______
علت معرفی من این بود با این بودجه تنها نمایشگر مات ، و پردازنده Core i7 MQاین گزینه بود.همین. اگر بری سراغ لنوو باید مانیتور براق بگیری اگر مشکلی نداری بخر.

aminkhan2014
09-07-2014, 05:41
خوب مگه Z510هم پردازنده Core i7 MQنداره و نمایشگرش مات نیست؟تاره گرافیکش قویتره و وزنش هم سبکتر!!!!
نمی دونم چرا یک بنچمارک برای گرافیک 4G در G510 هیچ جا وجود نداره؟بغیر ازیک نفر اینجا هم کسی اصلا نخریده؟

brain
09-07-2014, 16:18
آره z510 چند مدل کانفیگ داره که یکیش core i7 mq و نمایشگر هم مات هستش. فعلا که انتخابم اینه (فقط رنگ سفیدش یه جوریه) به خاطر همین یه نیم نگاهی هم به asus x550-L دارم و مدل فوجیتسو هم از نزدیک باید ببینم.
asus مدل بهتری هست تو این رنج ؟ یا این مدل : asus x550LD-a

aminkhan2014
10-07-2014, 06:36
ایسوس اکثرا پردازنده کم مصرف وضعیف U دارند که قدرت را کم میکنه و قیمتشون علکی بالاست...درضمن Z510 مشکی هم هست...فقط بدنه بیرونی اش مشکی هست و داخلشون فکرکنم همه شون نقره ای هست...

brain
11-07-2014, 08:07
مرسی ، من میرم واسه خرید z510 ایشالا ، سفیدش ( از نزدیک دیدم 2 مدل رنگو ، اون مشکیه در واقع شکلاتیه اثر انگشت زیاد روش میموند) ولی این دور کادر screen که خاکستریه موقع بازی یا تماشای فیلم شاید بد باشه ، چون مشکی جذاب تره به خاطر همین شاید g510 که ای لحاظ کانفیگ خیلی فرق آنچنانی ندارن ولی قیمت این یکی خیلی کمتره رو بگیرم (ولی وزنش انگار 500گرم بیشتره :| )

فقط z510 ها چرا بعضیاش 6 گیگ رم و بعضیاش 8 گیگ رمه؟
و اینکه میگن 8 گیگ هاردش ssd هست درسته ؟

سوال آخر راجع گارانتی ، 4 سال پیش که لنوو خریدم ، سازگار بود و خوبم بود انگار. الان هم همون سازگار بگیرم ؟ (شنیدم بد شده منظورم اینه که بعضی از خدماتشو کم کرده ، مثلا گارانتی شامل شکستگی کیبرد و screen و .... نمیشه ، چیزیه که فروشنده میگفت البته )
یه ایران رهجو گستر هم دیدم که 2 ساله بود و یک سال هم تعویض .
این مشورت آخر هم بدید خیال ما راحت بشه :n02:

دمتون گرم و ممنون

aminkhan2014
11-07-2014, 13:04
z510 با SSD خیلی کمه ولی گیر میاد سایت فروش اینترنتی اش را بچه ها زده بودند(e4roosh بود فکرکنم)
منم اتفاقا نظرم از Z به سمت G رفته...فقط حیف وزنش سنگین تره
ولی تا دلت بخاد G510 با SSDتوی بازار هست،با قیمت کمتر از Z...
منم اگه میشه کمک کنید چه گارانتی لنوو خوبه؟

brain
11-07-2014, 15:36
فکر کنم اونایی که 8 گیگ رم هستن ، لابد 8 گیگ ssd هم دارن.
چون اون 6 گیگی ها که ندارن ssd انگار.

راستی اگه یه ماه اینطورا صبر کنم به نظرتون امکانش هست lenovo z50-70 با cpu i7 بیاد به بازار ؟

ممکنم هست یهو نظرم عوض بشه برم سمت این :
thinkpad edge e531

cpu i7 فقط یکمی ضعیف تر از مدله z510'e و 300 گرم سنگین تره.
ولی فکر کنم به درد من بیشتر بخوره چون وضعیت الانه لپتاپم اینه : (پشتش هم یه ترکی داره)

aminkhan2014
11-07-2014, 17:04
آره من روی 8 گیگ رمها SSDدیدم
در مورد مدل جدید اطلعی ندارم

brain
11-07-2014, 23:09
جسارت نباشه ها ولی قدیما شرکت در مشاوره دادن ها پر شور تر بود :n02: منظورم 4 سال پیشه .... :n11:

aminkhan2014
12-07-2014, 05:13
قکر کنم 50-70 ها همگی شون پردازنده U هستند که کمصرفتر ولی ضعیفتر هست

brain
13-07-2014, 00:07
امروز دیگ رفتم z510 با 8گیگ رم رو پیدا کردم و خریدم. گارانتی هماهنگ 2.600 شد :n01:
اون قضیه ssd هم دیگه نیست انگار.

NOR-1
13-07-2014, 04:19
مبارک باشه

aminkhan2014
13-07-2014, 10:50
بهترین گارانتی چیه؟به چه دلیل؟