PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : بهترین لپتاپ تا 2300

pedram_01
05-07-2014, 18:00
سلام یه لپ تاپ میخوام واسه کار های روز مره و تقریبا بازی . مثل pes و gta iv و... روزی 2 تا 3 ساعت بازی میکنم

فیلم و سریال باهاش خیلی میبینم . ( صفحه نمایش خوب باشه )

کلا یه لپتاپ خوب میخوام ک هنگ نکنه سرو صدا نداشته باشه و خنک کار کنه خیلی داغ نشه

کار با فتوشاپ و... هم دارم

تو رنج 2300 یه لپتاپ بهم معرفی کنید

mojtabaivi
05-07-2014, 18:25
من lenovo z50-70 رو با کانفیگ زیر بهت پیشنهاد میدم:

مشخصات فیزیکی:ابعاد: 25 × 265 × 385 میلی‌متر - وزن: 2.5 کیلوگرم
پردازنده مرکزی:Intel Core i5 4210U 1.70GHz up to 2.70 GHz
حافظه RAM:ظرفیت: 6 گیگابایت - نوع: DDR3
حافظه داخلی:ظرفیت: یک ترابایت - نوع: هارد دیسک - مشخصات: 5400rpm
پردازنده گرافیکی:NVIDIA GeForce 840M 4GB
صفحه نمایش:15.6 اینچ از نوع TFT LED-backlit LCD با دقت Full HD 1920x1080
امکانات:DVD-RW Webcam Card Reader Wi-Fi Bluetooth Ethernet Port VGA Port HDMI Port
سایر مشخصات:باتری 4 سلولی - فاقد سیستم‌عامل

sajjadgameactor
05-07-2014, 19:08
منم همین مدلی ک دوستمون گفت رو پیشنهاد میکنم. تازه چند روزه اومده و با صفحه نمایش FHD هیچ رقیبی تو این قیمت نداره. تا گرون نشده بخرید

Meisam.apk
05-07-2014, 19:18
منم همین مدلی ک دوستمون گفت رو پیشنهاد میکنم. تازه چند روزه اومده و با صفحه نمایش FHD هیچ رقیبی تو این قیمت نداره. تا گرون نشده بخرید
cpu فک می کنی برا 3 ساعت بازی جواب بده؟(البته بازی هایی ک گفتن زیاد هم سنگین نیس)
منم همین لپ تاپ پیشنهاد می کنم،تاپیکش رو هم زدم و در مورد صحبت کردیم.می تونید مراجه کنید:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

mg_mahyar
05-07-2014, 19:27
اول امضاء بنده رو مطالعه کنید
دوم اینکه شما نیازی به نمایشگر FULHD ندارید. اتفاقا برعکس نیاز به یک نمایشگر با زاویه دید خوب و مات دارید. اگر HD باشه هم بازی راحت تر انجام میشه.
دوم اینکه اصلا و ابدا برای بازی من پردازنده سری U توصیه نمیکنم و بقیه دوستان هم همینطور ولی نمیدونم چی شده چند روزه توی فروم این مدل خاص داره تبلیغ میشه شادی چون جدیده.
حافظه RAM:ظرفیت: 6 گیگابایت - نوع: DDR3
حافظه داخلی:ظرفیت: یک ترابایت - مشخصات: 5400rpm
پردازنده گرافیکی:NVIDIA GeForce GT 740M DDR3 2GB
صفحه نمایش:15.6 اینچ از نوع TFT LED-backlit LCD با دقت 1366x768
برای مقایسه هم میتونی
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
البته توی تعداد کارها مهمه چند تا هسته دارید من میتونم فرض کنم شما توی انترنت دانلود کنید یک فیلم ببینید و ... هم زمان یعنی نیاز به تعداد هسته مناسب دارید ولی سری U مناسب نیست از این نظر.
به هر حال بهتره اگر سوالی دارید بعد از سر کشی به امضاء من بپرسید.

pedram_01
05-07-2014, 20:05
دوستان واقعا ممنون هستم بابت جواب دادنتون ولی من یکم از پدرم کمک گرفتم میخوام یه لپتاپ بهتر بخرم که تاپیکش رو میزنم اونجا راهنماییم کنید بازم ممنونم

Arad olfati
05-07-2014, 22:19
ASUS K46CB-C
مشخصات [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Meisam.apk
05-07-2014, 23:22
اول امضاء بنده رو مطالعه کنید
دوم اینکه شما نیازی به نمایشگر FULHD ندارید. اتفاقا برعکس نیاز به یک نمایشگر با زاویه دید خوب و مات دارید. اگر HD باشه هم بازی راحت تر انجام میشه.
دوم اینکه اصلا و ابدا برای بازی من پردازنده سری U توصیه نمیکنم و بقیه دوستان هم همینطور ولی نمیدونم چی شده چند روزه توی فروم این مدل خاص داره تبلیغ میشه شادی چون جدیده.
.
.
.
.
به هر حال بهتره اگر سوالی دارید بعد از سر کشی به امضاء من بپرسید.

شرمنده،اما اگه شما صفحه ی فول رو به ایشون پیشنهاد نمی کنید که خیلی فیلم و سریال تماشا می کنن پس به کی می خواهید تماشا کنید؟؟
معمولا افرادی که به فیلم و سریال علاقه زیادی دارن با کیفیت بالایی هم تماشاش می کنن... که صفحه ی نمایش خوبی رو نیاز داره

فکر نکنم از سری جدید U هم اینجا تبلیغ بشه فقط با توجه به بنچمارک ها و ریویو ها صحبت میشه.ایشون همون طور که گفتن بازی های معمولی و سبک مثه pes انجام میدن و گیمر بهشون نمی شه گف...

این لینک مقایسه هم که گذاشتین i5 کم مصرف 6.5 گرفته و i7 هم 6.8 در مجموع...

ما تو این بحث ها به اطلاعاتمون می خواهیم اضافه بشه،اگه فکر می کنید اشتباه دارم،ذکر کنید ممنون می شم.

mojtabaivi
05-07-2014, 23:50
دوست عزیز به نظر من همین z50-70 کفافت رو میده و نیازی نیس بیشتر هزینه کنی.... مگه اینکه پولت اضافه باشه :)

دوست عزیز mg_mahyar ، شما داری میگی به نمایشگر فول اچ دی نیازی نیست و نیاز به یک نمایشگر با زاویه دید خوب و مات هست، با فرض اینکه حرف شما درست باشه (هر چند به نظرم با توجه به فیلم و سریال طرف زیاد میبینه و یک صفحه نمایش خوب میخواد) لپ تاپی که معرفی کردین، z500، یک لپتاپ با صفحه نمایش براق و با زوایای دید محدود هست که به شدت در نمایش رنگ سیاه ضعیف عمل میکنه.
من به ایشون تضمین میدم که سی پی یوی مورد نظر، جواب ایشون رو میده و قطعا هیچ مشکلی واسه اون دو تا بازی که گفتن نداره. وقتی ذکر میشه که خیلی داغ نشه، چرا یه لپ تاپ i7 سری m که یکی از ضعفاش هم داغ کردن زیاد بدنه هست، معرفی میکنین؟

Amin_92998
06-07-2014, 01:03
صفحه نمایش واقعا خیلی مهمه . واسه فیلم هم غیر از مشخصاتی که بچه ها گفتن . عمق رنگ مشکی واقعا مهمه . مثلا میشه گفت یه صفحه نمایش فول اچ دی نیست ولی قابل قبوله . و بعد از یه مدت ممکنه ادم عادت کته .که با توجه به ادمش تازه فرق میکنه . اما رنگ سیاه رو خوب نشون نده کلا میره رو اعصاب .
در ضمن فول اچ دی بودن درسته که رو کاغذ فقط تراکم پیکسل هس . اما توی نمونه هایی که هم اچ دی دارن و هم فول اچ دی . معمولا رنگ ها بهتر دیده میشن . البته ممکنه مشخصاته دیگه هم همراه با رزولوشن بالا بره که در هر صورت ادم باید توجه کنه

mg_mahyar
06-07-2014, 12:14
شرمنده،اما اگه شما صفحه ی فول رو به ایشون پیشنهاد نمی کنید که خیلی فیلم و سریال تماشا می کنن پس به کی می خواهید تماشا کنید؟؟
معمولا افرادی که به فیلم و سریال علاقه زیادی دارن با کیفیت بالایی هم تماشاش می کنن... که صفحه ی نمایش خوبی رو نیاز داره

فکر نکنم از سری جدید U هم اینجا تبلیغ بشه فقط با توجه به بنچمارک ها و ریویو ها صحبت میشه.ایشون همون طور که گفتن بازی های معمولی و سبک مثه pes انجام میدن و گیمر بهشون نمی شه گف...

این لینک مقایسه هم که گذاشتین i5 کم مصرف 6.5 گرفته و i7 هم 6.8 در مجموع...

ما تو این بحث ها به اطلاعاتمون می خواهیم اضافه بشه،اگه فکر می کنید اشتباه دارم،ذکر کنید ممنون می شم.
مرسی ازت
دیدن فیلم لزوما به معنی نیاز فول اچ دی نیست
شما وقتی دارید تایپ میکنید اگر نمایشگر FHD باشه تولبار های آفیس رو کامل میبینید و میتونید چند صفحه رو که دارید تایپ میکنید کامل ببنید. وقتی با برنامه مایا کار کنید اگر FHD نباشه یک سری تولبار مخصوص رو نمیتونید ببینید و درد سر ایجاد میکنه.
اما وقتی قرار هست وب گردی کنید اگر FHD باشه باید زوم کنید تا مطالب رو راحت تر ببینید و این آزار دهندس. اگر قرار باشه بازی کنید توی رزولوشن FHD نسبت به HD نیاز به سخت افزار بهتری دارید.
دیدن فیلم هم 90 درصد اوقات مانیتور HD عالیه مگر چند مورد فیلم خاص که با کیفیت بلوری باشه و خیلی توش جزیییات مهم باشه. در این صورت هم اگر زاویه دید رو فدای FHD کنید به صلاح نیست.

این دوست ما بودجه محدودی داره و میخواد بازی هم بکنه به نظر مهمه که بازی رو بدون لگد انجامبده دستگاه هش داغ نکنه و ... و برا همین میگم FHD نباشه. ضمنا تعداد هسته پردازنده مهمه مدلی که معرفی کردم براش 4 هسته ای هست. این به این معنیه که تعداد برنامه بیشتری متونه باز باشه. یعنی مثلا فیلم ببینه و بعد دانلود کنه یک فایل رو آنزیپ کنه و ...
__________________________________________________ __________________________________________________ _____________
من نمیگم اون مدل لپ تاپ بده ولی برای این کاربرد نیست . ضمنا بار دیدن فیلم بیشتر روی پردازنده هست تا کارت گرافیک این لپ تاپ داره روی کارت گرافیک تمرکز میکنه.

parsicola
06-07-2014, 13:31
با توجه به اینکه صفحه تصویر یه لب تاپ تنها چیزیه که بعد چندسال قابل استفاده هستش پس هنگام خرید روی کیفیت صفحه تصویر خوب دقت بشه. یه لب تاپ توشیبا داشتم که در زمان خودش بهترین کیفیت تصویر رو با رولوشن 1600x900و زوایای دید و کیفیت رنگ و روشنائی عالی داشت و بعد از 8 سال با توجه به قدیمی و کند بودن سخت افزار در اجرای برنامه های امروزی صفحه تصویر خوبش بدردم خورد و به عنوان یه لب تاپ روی میزی برای وبگردی و تماشای فیلم ازش استفاده میکردم.
امروزه یه صفحه IPS که معمولا فول اچدی هم هستند بهترین حالت انتخابه و اگر هم نشد حداقل پنل تصویری باشه که ترجیحا فول اچدی با زوایای دید گسترده و همچنین نور پس زمینه بالا باشه . یه نمونه بد از صفحه تصویر همین مدل Z500 و z510 هستش که بدترین انتخاب برای کسیه که میخواد از لب تاپ برای فیلم دیدن و کلا کارهای صرفا دیداری انجام بده. نور زمینه ضعیف ، زاویه دید محدود رزولوشن پائین و رنگهای نچندان زنده و عمق کم رنگ سیاه .

اما در خصوص پردازنده های سری U :
با توجه به اینکه خودم هم 6 ماهیه از لب تاپی با پردازنده سری U استفاده میکنم و عملکردشو با لب تاپ هائی که از پردازنده سری عادی استفاده میکنه مقایسه کردم:
اختلاف قدرت پردازش با سرعت هسته یکسان با رده ای یکسان حدود 15 درصده . یعنی یه CORE I5 U با یه CORE I5 عادی با سرعت هسته یکسان حدود 10 الی 15 درصد اختلاف توان پردازشی دارند. این آزمایش رو در رندرینگ نرم افزارهای مهندسی که صرفا متکی به توان پردازش پردازنده هستند انجام دادم.
درخصوص کارهای مالتی تسکینگ دو پردازنده i5 خیلی تفاوت ندارند چون هردو دارای دو هسته اصلی و دو هسته مجازی هستند اما دو پردازنده i7 که یکی u و دیگری عادی هستند تفاوت بیشتره چون سری u دوباره فقط دو هسته اصلی داره اما سری عادی 4 هسته اصلی. اما در در حالت سینگل کور یا همون تک هسته ای مجددا خیلی تفاوتی فاحشی ندارند.
کلا سری u برای اکثر کارها حتی بازی هم مناسبه و امروزه پردازنده ها نقش بالائی در اجرای بازی ها ندارند و مهمترین مساله قدرت کارت گرافیکی و میزان رم دستگاهه. مثال: یه پردازنده اینتل سری هسول از نوع u با گرافیک داخلی اینتل HD5000 معادل یه سیستم مشابه با پردازنده عادی ایوی بریج i7 با کارت گرافیکی جیفورس 550m در بازی ها فریم ریت میده . اینو خودم هم آزمایش کردم و شما هم میتونید از سایت نوت بوک چک مشاهده کنید. لذا نشون میده که پردازنده هیچ مانعی برای افزایش تعداد فریم در بازی ها نبوده. البته نمیخوام بصورت مطلق مدعی بی تاثیر بودن پردازنده باشم اما میتونم بگم که بیش از 90 درصد بار پردازشی بر عهده کارت گرافیک یا همون gpu هستش نه cpu .

لذا پیشنهاد بچه ها برای لب تاپ لنوو جدید z50 پیشنهاد خوبیه به شرطی که تصویر فول اچدی این لب تاپ کیفیت تصویری خوبی هم داشته باشه منظورم زوایای دید و میزان نور پس زمینه و ... کارت گرافیکش هم بسیار مناسبه و در حد یه کارت 750m قدرت داره که خیلی عالیه و با بودجه شما هم کاملا میخونه.

ببخشید که طولانی شد.