PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشاوره برای خرید هارد

SEDRASOUL
05-07-2014, 11:31
سلام دوستان
بنده یه هارد میخوام برای ارشیو فیلم و عکس های خانوادگی
مهم نیست USB 2 یا USB 3 بشه فقط میخواهیم اطلاعات رو خوب نگهداری کنه چون زمان به اندازه کافی برای انتقال دارم و حجم فیلم هایی که انتقال میدم اونقدرام بالا نیست
قرار هم نیست بصورت مکرر بهش اطلاعات بریزیم و فقط هر از گاهی مثلا ماهی یکی-دوبار ازش استفاده میکنم
مهم برام اینه که تو مدت زمان طولانی اطلاعاتم مشکلی پیدا نکنه چون بالاخره خاطرات زندگیه!
هاردم در کشو نگهداری میکنم
از لحاظ قیمتی هم زیاد مهم نیست ولی اونقدرام الکی گرون نباشه مثلا ی هارد 2 ترا نگیرم که گرون تر از 2 تا هارد 1 ترا دربیاد!
حالا چه مارکی به کار من میاد ؟
وسترن ؟ سیگیت ؟ سامسونگ ؟ ...
ممنون

ata.royalfalcon
05-07-2014, 13:41
سلام دوستان
بنده یه هارد میخوام برای ارشیو فیلم و عکس های خانوادگی
مهم نیست USB 2 یا USB 3 بشه فقط میخواهیم اطلاعات رو خوب نگهداری کنه چون زمان به اندازه کافی برای انتقال دارم و حجم فیلم هایی که انتقال میدم اونقدرام بالا نیست
قرار هم نیست بصورت مکرر بهش اطلاعات بریزیم و فقط هر از گاهی مثلا ماهی یکی-دوبار ازش استفاده میکنم
مهم برام اینه که تو مدت زمان طولانی اطلاعاتم مشکلی پیدا نکنه چون بالاخره خاطرات زندگیه!
از لحاظ قیمتی هم زیاد مهم نیست ولی اونقدرام الکی گرون نباشه مثلا ی هارد 2 ترا نگیرم که گرون تر از 2 تا هارد 1 ترا دربیاد!
وسترن ؟ سیگیت ؟ سامسونگ ؟ ...
ممنون

سلام .

تقريباً اكثر هارد ديسكهاي اكسترنال موجود در بازار USB3 هستند و اگر هم USB2 پيدا كنيد خريد آن توصيه نميشود .

با توجه به اهميت اطلاعات براي شما ، پيشنهاد ميكنم دو هارد ديسك اكسترنال و از دو برند متفاوت بخريد.

اگر با دقت نگهداري و استفاده ميكنيد بنظرم ميتونيد يكي از دو مدل WD my passport و يا Seagate Backup plus بخريد . اين مدلها باكس ضد ضربه و آب ندارند .

SEDRASOUL
06-07-2014, 23:40
اگر با دقت نگهداري و استفاده ميكنيد بنظرم ميتونيد يكي از دو مدل WD my passport و يا Seagate Backup plus بخريد . اين مدلها باكس ضد ضربه و آب ندارند .

در کل پیشنهادتون چیه؟؟
ضد ضربه ها چه مدلی هستند و چطورن؟؟
داستان این هاردای 2 ترا چیه؟ بزرگ هستن؟؟
قیمت هام بگید ممنون میشم

ata.royalfalcon
07-07-2014, 07:52
در کل پیشنهادتون چیه؟؟
ضد ضربه ها چه مدلی هستند و چطورن؟؟
داستان این هاردای 2 ترا چیه؟ بزرگ هستن؟؟
قیمت هام بگید ممنون میشم

1. يكي از دو مدلهايي كه در پست دوم پيشنهاد دادم ميتونيد انتخاب كنيد . البته WD my passport ultra امكانات بيشتري در مقايسه با Seagate Backup plus دارد مثلاً ميتوان هارد ديسك اكسترنال را lock كرد .
2. ضد ضربه و آب را ميتونيد ADATA HD710 و يا Silicon Power Armor A80 انتخاب كنيد . مدلهایی که به اصطلاح ضد ضربه و ضد آب هستند فقط باکس مقاوم دارند وگرنه هارد ديسك داخلي بکار رفته همانند مدلهای معمولی هست و در نتیجه با توجه به ساختار ظریف هارد دیسکها در مواقعی که روشن هست نباید ضربه یا شوکی وارد شود . قابلیت ضد ضربه این هاردديسكهای اکسترنال (وجود محافظهای ارتجاعی لاستیکی / سیلیکونی) بیشتر در مواقعی مطرح هست که هارد ديسك خاموش هست . بعضی از کمپانیها که هارد ديسكهای اکسترنال ضد ضربه تولید میکنند بوضوح اشاره میکنند که این قابلیت فقط در حالت non - operating تست و گارانتي شده است . به هر حال اگر در مواقع حمل و نقل کمی بی احتیاط هستید این مدلها گزینه مناسبی هستند .
3. همانطوريكه خودتان هم ميدونيد دو نوع هارد ديسك اكسترنال وجود دارد . دسكتاپي (آداپتوردار) و پرتابل كه مدلهاي دسكتاپي اندازه بزرگتري دارند . دوترابايتي پرتابل هم موجود هست ولي قيمت بيشتري در مقايسه با مدلهاي دسكتاپي دارند .
4. يكترابايتي پرتابل مدلهاي معمولي حدوداً 230 هزار تومن هست .

SEDRASOUL
08-07-2014, 12:13
نظرتون در مورد هارهای 3 یا 4 ترابایتی چیه؟؟
اونا جوابشونو پس دادن یا ریسک استفاده از اونها؟؟؟

ata.royalfalcon
08-07-2014, 12:32
نظرتون در مورد هارهای 3 یا 4 ترابایتی چیه؟؟
اونا جوابشونو پس دادن یا ریسک استفاده از اونها؟؟؟

من هارد ديسك اكسترنال وسترن ديجيتال 3TB و 4TB را دارم و مشكلي هم ندارند ولي اگر به هر علتي خراب بشوند كل اطلاعات را از دست ميدهيد ، در صورتي كه اگر روي تعداد بيشتري هارد ديسك كم حجمتر ذخيره كنيد ريسك از دست دادن كل اطلاعات كمتر خواهد بود. به هر حال احتمال خرابي در هر مدل و حجمي وجود دارد.

SEDRASOUL
09-07-2014, 11:50
بین ADATA HD710 و Silicon Power Armor A80 کدوم رو پیشنهاد میکنید؟

ata.royalfalcon
09-07-2014, 12:09
بین ADATA HD710 و Silicon Power Armor A80 کدوم رو پیشنهاد میکنید؟

من A80 را انتخاب ميكنم .

SEDRASOUL
10-07-2014, 10:46
من A80 را انتخاب ميكنم .

دلیل خاصی دارید برای انتخاب یا سلیقه ای گفتید؟؟

ata.royalfalcon
10-07-2014, 11:23
دلیل خاصی دارید برای انتخاب یا سلیقه ای گفتید؟؟

ظاهراً کانکتورهای USB هارد دیسکهای اکسترنال ADATA زودتر به مشکل بر میخورند .