PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل با زمان بوت ویندوز 8

saman_mt
04-07-2014, 23:20
سلام به همه ی دوستان
من یه لپ تاپ hp دارم با رم 4 و سی پی یو i5 سری u با فرکانس 1.7
که بعد از اینکه بلو اسکرین های متععد میداد با بک آپ دوباره ویندوز رو عوض کردم.دیگه مثل قبل سر 3 ثانیه لپ تاپ بوت نمیشه و تایم بوت اون رسیده به 1.30 دقیقه.
هر گاری بگید کردم.دفرگ کردم (perfect disk ) .با tune up امتحان کرم.با سیستم مکانیک امتحان کردم . بد سکتور چک کردم بازم سرعت بوت شدن بالا بود و مثل قبل نبود.
البته بگم هارد سیگیت 500 دارم که خش خش نامتوازن و گاهی اوقات بلندی داره.
اگه کسی بتونه کمک کنه بسیار ممنون میشم.

roya.rashidi
05-07-2014, 00:49
سرعت لود ویندوز رابطه مسقیم با سرعت هارد داره .
این توضیح رو که درباره هاردت دادی متوجه نشدم میشه کاملتر توضیح بدی

mojtabaivi
07-07-2014, 14:19
من اولین ویندوزی که رو لپ تاپم ریختم همین مشکلو داشت.... نسخه ی enterprise بود. ویندوزو عوض کردم به pro، خوب شد. البته هیچ دلیلی نداره که با عوض کردن نسخه خوب بشه به نظرم. واسه من شانسی خوب شد

afshin b
07-07-2014, 14:24
امکان نداره لپتاپ سر 3 ثاتیه بوت بشه. شاید قبلا هایبرنیت میکردید.
1:30 هم بنظر من خیلی زیاد نیست.

Web Design
07-07-2014, 14:41
من با هارد معمولی بوتم 1:30 ثانیه بود الان با SSD شده 6 ثانیه ....
خیلی فرق دارن باهم هارد ها

roya.rashidi
07-07-2014, 17:56
لپ تاب منم از وقتی pro نصب کردم لودش 8 ثانیه ایناس. اول یه دقیقه طول میکشید.
ولی 1.30 ثانیه دیگه نمیشه با هارد معمولیه . همون 6 ثانیه عادی هستش.

mojtabaivi
07-07-2014, 20:41
الان منظورتون از بوت چیه؟ اگه روشن - خاموشه که خب همون 5-6 ثانیه س. ولی ری استارت زمانش کمتر از 1 دقیقه س

Public Enemy
07-07-2014, 21:11
دوست عزیز سرعت بوت در ویندوز 8 به دو عامل زیر بستگی زیادی نسبت به سایر سیستم عامل ها داره ( مخصوصا مورد دوم ) :

۱ - اولا در ارتباط با مشخصات هارد . اینکه هاردتون از چه نوع هست ( SSD یا HDD ) . هم چنین سلامت هارد و اینکه ویندوز رو توی کدوم درایو نصب کردین ( به صورت تجربی Aceess Time در درایو سوم و چهارم و بعد تر تا 50 ٪ کاهش سرعت رو داره ! لذا ویندوز رو حداقل توی درایو های بالاتر نصب کنید . ضمنا با توجه به سیستم بوت ویندوز 7/8/8.1 درایو C درایو اول نمی باشد !‌) .

در ارتباط با مشخصات و Acess Time که کار خاصی برای انجام نیست .

در ارتباط با سلامت هارد بهتره سلامت هاردتونو با یه نرم افزار چک کنین ( مانند Crystaldiskinfo )

2 - مورد دوم سیستم بوت جدیدی که در 8/8.1 استفاده می شه یعنی بوت ترکیبی ( Hybrid Boot ) هست .

در این سیستم در هنگام Shutdown تمام نرم افزار ها به طور کامل بسته نمی شوند و برخی نرم افزار ها برای بوت سریع تر در هارد ذخیره می شن.

در واقع این سیستم بوت ترکیبی از Hibernate و Shutdown در ویندوز های قدیمی هست .

لذا بخشی از نرم افزار ها با توجه به اهمیت و قابلیت پشتیبانی از این سیستم ممکنه در هنگام شات دان کاملا بسته نشود و در هارد برای بوت ذخیره شود و بخش دیگر اون نرم افزار کاملا بسته شود .

لذا باید دقت کنین نرم افزار هایی که نصب می کنین و بر روی بوت تاثیر دارند کاملا هماهنگ با ویندوز باشند و الا دردسر ساز می شن .

همیشه ویندوز به صورت تازه نصب شده در سرعت بوت سریعتر نسبت به ویندوزی که تعداد زیادی روش نرم افزار نصب شده هست

roya.rashidi
07-07-2014, 21:26
دوست عزیز سرعت بوت در ویندوز 8 به دو عامل زیر بستگی زیادی نسبت به سایر سیستم عامل ها داره ( مخصوصا مورد دوم ) :

۱ - اولا در ارتباط با مشخصات هارد . اینکه هاردتون از چه نوع هست ( SSD یا HDD ) . هم چنین سلامت هارد و اینکه ویندوز رو توی کدوم درایو نصب کردین ( به صورت تجربی Aceess Time در درایو سوم و چهارم و بعد تر تا 50 ٪ کاهش سرعت رو داره ! لذا ویندوز رو حداقل توی درایو های بالاتر نصب کنید . ضمنا با توجه به سیستم بوت ویندوز 7/8/8.1 درایو C درایو اول نمی باشد !‌) .

در ارتباط با مشخصات و Acess Time که کار خاصی برای انجام نیست .

در ارتباط با سلامت هارد بهتره سلامت هاردتونو با یه نرم افزار چک کنین ( مانند Crystaldiskinfo )

2 - مورد دوم سیستم بوت جدیدی که در 8/8.1 استفاده می شه یعنی بوت ترکیبی ( Hybrid Boot ) هست .

در این سیستم در هنگام Shutdown تمام نرم افزار ها به طور کامل بسته نمی شوند و برخی نرم افزار ها برای بوت سریع تر در هارد ذخیره می شن.

در واقع این سیستم بوت ترکیبی از Hibernate و Shutdown در ویندوز های قدیمی هست .

لذا بخشی از نرم افزار ها با توجه به اهمیت و قابلیت پشتیبانی از این سیستم ممکنه در هنگام شات دان کاملا بسته نشود و در هارد برای بوت ذخیره شود و بخش دیگر اون نرم افزار کاملا بسته شود .

لذا باید دقت کنین نرم افزار هایی که نصب می کنین و بر روی بوت تاثیر دارند کاملا هماهنگ با ویندوز باشند و الا دردسر ساز می شن .

همیشه ویندوز به صورت تازه نصب شده در سرعت بوت سریعتر نسبت به ویندوزی که تعداد زیادی روش نرم افزار نصب شده هست

access timo رو میشه بیشتر توضیح بدین . بعد هم میشه مقداری از رم رو به کش هارد درنظر گرفت تا سرعت هارد بیشتر شه ؟