PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : نتایج عجیب از تست پاور توسط نرم افزار OCCT

ali_nob
04-07-2014, 13:27
سلام
توسط نرم افزار OCCT پاورم رو تست کردم و نتایج اون یکم عجیب در اومده !
مثلا ولتاژ 3.3 ولت رو حوالی 2.7 نشون میده ، 5 ولت رو 4.5 نشون میده و از همه عجیب تر ولتاژ 12 ولت رو حوالی 4 ولت نشون میده ، فایل های گزارشی اون رو هم دارم اگه لازم شده میتونم بذارم به نظر شما مشکل از کجاست ؟
با تشکر

EXTREME
04-07-2014, 13:55
سلام
توسط نرم افزار OCCT پاورم رو تست کردم و نتایج اون یکم عجیب در اومده !
مثلا ولتاژ 3.3 ولت رو حوالی 2.7 نشون میده ، 5 ولت رو 4.5 نشون میده و از همه عجیب تر ولتاژ 12 ولت رو حوالی 4 ولت نشون میده ، فایل های گزارشی اون رو هم دارم اگه لازم شده میتونم بذارم به نظر شما مشکل از کجاست ؟
با تشکر

فکر کنم خطا داره چون ولتاژ 12 ولت 11ولت هم بشه پاور خاموش میشه چه برسه به4 ولت بهترین کار برای ولتاژ گیری استفاده از مولتی متر است نرم افزارها خطا دارند

A.Nobahari
04-07-2014, 22:29
سلام
با تشکر فراوان از شما
از راهنمایی ها و توضیحاتتون متشکرم ، بله اتفاقا من یک مولتیمتر دیجیتالی دقیق دارم و گرفتن ولتاژ زرد و سیاه و نیز قرمز و سیاه جهت اندازه گیری ولتاژ 12 و 5 ولت کار سریع و بی درد سری است
فقط به دو دلیل اینقدر دنبال نتایج OCCT بودم یکی اینکه خیلی از OCCT تعریف شنیده بودم که نرم افزار دقیق و درستی است و دوم اینکه گفتم نکنه ولتاژ شاخه ای که من با مولتی متر تست کردم ( اصطلاحا اندازه گیری ولتاژ مدار باز همون شاخه ) که با مولتی متر اندازه گیری میشه با ولتاژ زیر بار اون شاخه دیگه ای که نرم افزار OCCT داره اندازه گیری میکنه مقایسه خوبی نباشه چون همونطور که احتمالا بدونین تست ولتاژ زیر بار و بدون بار ( اصطلاحا ولتاژ بی باری ) با هم فرق میکنه خصوصا اگر اون خروجی خاص از سمت پاور و یا از سمت بار که در اینجا مادربورد و مصرف کننده ها هستند اگر مشکلی داشته باشه افت ولتاژ رخ خواهد داد
به این جهت اینقدر به خروجی OCCT حساس شده بودم
بازم ممنون

EXTREME
05-07-2014, 07:49
کاری نداره شما پاور رو زیر بار قرار بدید و با مولتی متر ولتاژ گیری کنید