PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : Lenovo IdeaPad Z50-70 A

Meisam.apk
02-07-2014, 10:35
سلام دوستان
خیلی خلاصه برم سر اصل مطلب...
گرافیک سری 8 از این لپ تاپgt-840m با 4گیگ فضای اختصاصی و صفحه ی نمایش فول اچ دی و ویژگی های برجسته دیگه به همراه قیمت بسیار مناسب این لپ تاپ رو به یک لپ تاپ قدرتمند سری مالتی مدیا به نظرم تبدیل کرده.ی سوال دارم:

تو این لپ تاپ با کانفیک مد نظر من از سی پی یو Intel Core i5 4210U 1.70GHz up to 2.70 GHz استفاده شده
*سری U همون سری کم مصرف هستش.حالا می خواستم بدونم این سری نسبت به M یا QM از لحاظ قدرت و بازدهی تفاوت بسیار زیادی داره با توجه به اینکه ولتاژ پایین تری رو مصرف می کنه و کمتر داغ می کنه.آیا این تفاوت اینقدر فاحش هست ک توی اجرای بازی های روز به مشکل بر بخورم؟؟

**اگه اشتباه نکنم توی i5 ما دو تا هسته ی اختصاصی و دو تا مجازی داریم؟
منظور از threads ک برای این پردازنده 4 هست چیه؟

sajjadgameactor
03-07-2014, 13:25
امروز ب طور اتفاقی تو دیجی کالا دیدم این لپتاب رو. هنوز تو شک هستم. با گرافیک 840 و صفحه نمایش FHD قیمت 2.350 !!!! من ک باورم نمیشه. ی جای کار میلنگه :n04:

Meisam.apk
03-07-2014, 13:34
امروز ب طور اتفاقی تو دیجی کالا دیدم این لپتاب رو. هنوز تو شک هستم. با گرافیک 840 و صفحه نمایش FHD قیمت 2.350 !!!! من ک باورم نمیشه. ی جای کار میلنگه :n04:
منم تو دیجی کالا دیدم.قیمتش رو کلا لنوو ارزون عرضه می کنه تو کانفیگ های مختلف...
همه چیزیش عالیه.فقط هنوز سوال من تو پردازنده است جور در نمی آید از ی طرف گرافیک 840 با 4 گیگ فضای اختصاصی بذاره و صفحه ی فول اچ دی بعد از اون طرف پردازنده سری کم مصرف با فرکانس پایین.
یکی به ما جواب بده،این پردازنده از پس بازیها به خوبی می آد،از لحاظ کارایی با سری M تفاوت زیادی داره؟

sajjadgameactor
03-07-2014, 14:12
حدود 25% از هم اسم خودش با پسوند M ضعیف تر هست. از پس بازی ها هم به خوبی بر میاد. من روی لپتاب قبلیم Core i7 720q که نسل اول i7 ها بود رو داشتم و از نظر قدرت این سی پی یو با اون سی پی یوی من برابره.

AliSub
03-07-2014, 23:14
سلام دوستان
این لپ تاب واقعا عجیبه
به نظرتون این i5 سری u برنامه هایی مثل فوتوشاپ و بازی های معمولی جواب میده یا خیلی ضعیف هست!!!!!!؟؟؟

گرافیک و فول اچ دی بودن و قیمت پایین!!!!!

به نظرتون برای منی که کارام معمولی و کار سنگینم فتوشاپه ویکم بازی جواب کار منو میده؟

میثم جان شرمنده که توی تاپیک شما پست دادم . . .:n16:

mg_mahyar
04-07-2014, 00:05
برای بازی طولانی مدت به صلاح نیست چون نمیتونه گرما رو خوب دفع کنه
لپ تاپ مخصوص بازی معمولا پردازنده سری U نداره و وزن زیادی داره و خروجی هوای بزرگ و مناسبداره.
ولی برای بقیه امور عادی و روزانه و مقدار کمی بازی به نظرم مناسبه تا حدی

sajjadgameactor
04-07-2014, 00:17
نگران قدرت سی پی یو نباشید. مطمئن باشید همین سی پی یو تا 4 سال دیگه به بهترین نحو جوابگوی تمام کارها ( حتی بازی ها ) هست. من خودم عشق قدرت هستم و باتری برام مهم نیست ،برای همین سی پی یو های سری U رو نمیپسندم وگرنه مطومئن باشید کافی هست.

Meisam.apk
05-07-2014, 13:12
سلام دوستان
این لپ تاب واقعا عجیبه
.
.
.
میثم جان شرمنده که توی تاپیک شما پست دادم . . .:n16:

نه،خواهش می کنم...(خیلی هم خوب شد وارد بحث شدید)
اینطور که من از نظرات دوستان و تحقیقاتی که خودم داشتم فهمیدم:
کلا سری u بیشتر توی الترابوک ها استفاده میشه که مصارف سبکی باهاشون انجام میشه لنوو هم توی سری های لپ تاپ های جدیدش z50 و Y50 از همین سری استفاده کرده ولی از طرفی گرافیک و صفحه نمایش قدرتمندی داره...
اگه ی لپ تاپ برای بازی می خواهید بخرید اصلا طرفش نیاد ولی معمولی(که خودم هم اینطور هستم)انتخاب خیلی خیلی مقرون به صرفه هست.
شما الان هیچ لپ تاپی با این کانفیگ fhd زیر 3000 تومن پیدا نمی کنید.

ALiSub عزیز هم اگه مصارفتون همونی باشه ک ذکر کردید،این لپ تاپ بنظر من کاملا جواب گوی شما هست.

موفق باشید

pedram_01
05-07-2014, 17:45
من میخوام لپتاپ بخرم تا 2300 این ب چشمم خورده فقط از cpu میترسم همین . یکی هست راهنمایی کنه؟ لپتاپ الان خودم hp pavilion dv6 6080 هستش

Meisam.apk
05-07-2014, 19:21
من میخوام لپتاپ بخرم تا 2300 این ب چشمم خورده فقط از cpu میترسم همین . یکی هست راهنمایی کنه؟ لپتاپ الان خودم hp pavilion dv6 6080 هستش
کلا سری U از M ضعیف تره چون خوب مصرف کم تری داره و کمتر گرما داغ می کنه و فرکانس کمتری داره
مصارف تون رو اگه ذک کنید بیشتر میشه راهنمایی کرد.
من خودم با توجه به اینکه زیاد بازی های سنگین نمی کنم،انتخابم همینه.ببینیم چی میشه...

Meisam.apk
05-07-2014, 19:38
توی لینک زیر(سایت cpuboss) می تونید می تونید مقایسه بین سری M و U از 4210 ببینید.فاصله بین این دوتا سری خیلی خیلی کم هست و ی جورایی خیال منو راحت کرد:n02:
و روی هم رفته هر دو امتیاز 6.6 رو از این سایت اخذ کردن!

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

erfan ghobadi
19-07-2014, 13:35
سلام دوستان...
آخرش به نظر شما تو همین رنج قیمت واسه بازی... این خوبه یا z510?! :n13:

Ehsan_eee_000
20-07-2014, 11:39
توی لینک زیر(سایت cpuboss) می تونید می تونید مقایسه بین سری M و U از 4210 ببینید.فاصله بین این دوتا سری خیلی خیلی کم هست و ی جورایی خیال منو راحت کرد:n02: و روی هم رفته هر دو امتیاز 6.6 رو از این سایت اخذ کردن! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

من در رابطه با i5 تحقیق نکردم اما در i7 برتری بی چون و چرا با Z510 هست. دوستان میتونن به لینک های زیر برای مقایسه برن(هرچند حدس میزنم در i5 هم قضیه همینطور باشه)

در انتها این رو هم باید خدمتتون عرض کنم که CPU های سری U تنها 2 هسته real دارن که در هنگام تقسیم تبدیل به 4 هسته میشه اما در سریMQ تعداد هسته هایreal اون 4 هست و در هنگام تقسیم 8 تا میشن که این نشان از برتری کامل قدرتی MQ هست.
این نکته رو هم باید اشاره کنم که سری U مصرف باتری خیلی کمتری دارن