PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : پروژه باز کردن کیس و مشکلات دیده شده (usb,audio پانل جلو و ...)

Hamed-M1
01-07-2014, 20:57
با سلام من بعد از مدت ها کیس رو باز کردم و مشکلاتی به چشمم خورده و سوالاتی هم در مورد بعضی از قسمت ها داشتم

مدل مادربورد Nvidia 650I Ultra

لطفا برای مشاهده عکس ها با کیفیت بالا بر روی عکس کلیک کنید .

اولا که نمیدونم مادربورد من این هارد دیسک IDE رو ساپورت میکنه یا خیر که به عکس های دیگر نگاه کنید تا مادربورد را کامل ببینید

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

عکس از مادر بورد. همچنین مشخص کنید قسمت هایی که نشون دادم چی هستن . اگر خواستین اسمی که روی اون قسمت ها در مادربورد حک شده رو مینویسم براتون

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

عکس زیر پانل جلوی کیس هست که باز کردم در جلوی کیس دو درگاه USB و یک میکروفون ( قرمز)و یک خروجی صدا ( سبز) هست در عکس بعد خود بورد رو قرار دادم تا ببینید . در عکس بعدش تمام فیش های خروجی دیده میشه که از پانل جلو میاد اما در کیس من فیش AUDIO ازاد هست و به جایی وصل نیست . همچنین نمیدونم دو فیش USB را به کجا متصل کنم چون قبلا دادم دست کسی که گند زد توش . ولی میدونم به اون دو قسمت ابی پایین مادر بورد وصل میشه همچنین اون قسمت که نوشته Shield چیه و باید کجا وصل بشه در اخر هم عکس قسمتی که باید وصل بشه رو گذاشتم ولی جایی برای Audio نیست ایا راهی برای وصل کردن Aodiu و استفاده از صدای جلو هست ؟

در عکس زیر گرافیک من رو میبینید که البته فن رو باز کرد و خمیر رو هم پاک کردم . حالا سوال اینجاست اون قسمت بالایی که مشخص کردم برای چیه . مدل 8600 DDR3 512

در عکس زیر جلو یه جا برای فن هست ایا خودم میتونم فن بخرم و صب کنم و پانل جلو هم نصب کنم ؟ یعنی جلو هم فن داشته باشیم هم اون پانل جلو که شامل دکمهها و usb و ...

امید رض
01-07-2014, 21:12
با سلام من بعد از مدت ها کیس رو باز کردم و مشکلاتی به چشمم خورده و سوالاتی هم در مورد بعضی از قسمت ها داشتم

مدل مادربورد Nvidia 650I Ultra
سوکتش lga 775 هستش
لطفا برای مشاهده عکس ها با کیفیت بالا بر روی عکس کلیک کنید .

اولا که نمیدونم مادربورد من این هارد دیسک IDE رو ساپورت میکنه یا خیر که به عکس های دیگر نگاه کنید تا مادربورد را کامل ببینید

بله جای ideداره
عکس از مادر بورد. همچنین مشخص کنید قسمت هایی که نشون دادم چی هستن . اگر خواستین اسمی که روی اون قسمت ها در مادربورد حک شده رو مینویسم براتون

واون پین ها برای وصل کردن پین فن کیس یا فن سیپیو هست

عکس زیر پانل جلوی کیس هست که باز کردم در جلوی کیس دو درگاه USB و یک میکروفون ( قرمز)و یک خروجی صدا ( سبز) هست در عکس بعد خود بورد رو قرار دادم تا ببینید . در عکس بعدش تمام فیش های خروجی دیده میشه که از پانل جلو میاد اما در کیس من فیش AUDIO ازاد هست و به جایی وصل نیست . همچنین نمیدونم دو فیش USB را به کجا متصل کنم چون قبلا دادم دست کسی که گند زد توش . ولی میدونم به اون دو قسمت ابی پایین مادر بورد وصل میشه همچنین اون قسمت که نوشته Shield چیه و باید کجا وصل بشه در اخر هم عکس قسمتی که باید وصل بشه رو گذاشتم ولی جایی برای Audio نیست ایا راهی برای وصل کردن Aodiu و استفاده از صدای جلو هست ؟

و اون پین رنگی ها برای وصل کردن usbوaudioو برای وصل کردن خازن های کیس هست که متاسفانه مادربورد قدیمی هیچ اسم وعلامتی نداره باید خودتون وصل کنید جدیدا روش میزنه aduioیا usb
در عکس زیر گرافیک من رو میبینید که البته فن رو باز کرد و خمیر رو هم پاک کردم . حالا سوال اینجاست اون قسمت بالایی که مشخص کردم برای چیه . مدل 8600 DDR3 512

کارت گرافیک شما دارای فناوریsliهستش یعنی دوتا کارت گرافیک روبه وصیله اون پین بالای گرافیک بهم وصل میکنن
در عکس زیر جلو یه جا برای فن هست ایا خودم میتونم فن بخرم و صب کنم و پانل جلو هم نصب کنم ؟ یعنی جلو هم فن داشته باشیم هم اون پانل جلو که شامل دکمهها و usb و ...

بله میتونید فن بخرید وصل کنید وازداخل کس یه دونه وصل کنید

Hamed-M1
01-07-2014, 21:19
ممنون از جوابتان. فقط من نمیدونم چطور باید برای هارد جدید برق جور کنم میدونم فیشش چیه ها ولی میترسم بزنم نگشه بسوزه و... و اینکه پایین مادربورد یه جای ide هست. اون کلا خالیه اگر به اون که در اخر و پایین قرار داره متصل کنم مشکی نداره؟ اگر تاپیک اموزشی هست برای نصب هارد معرفی کنید

امید رض
01-07-2014, 21:27
ممنون از جوابتان. فقط من نمیدونم چطور باید برای هارد جدید برق جور کنم میدونم فیشش چیه ها ولی میترسم بزنم نگشه بسوزه و... و اینکه پایین مادربورد یه جای ide هست. اون کلا خالیه اگر به اون که در اخر و پایین قرار داره متصل کنم مشکی نداره؟ اگر تاپیک اموزشی هست برای نصب هارد معرفی کنید

داداش اونی که پایین مادربوردت هست جای فلاپی هستش واونی که بغل ساتا هست ideهست
بعد یه چیزی هستش اینه که باوصل کردن به مادربورد که طوری نمیشه به مادربورد وصل میکنن که سیستم بخونه به هارد برق نمیرسونه فیش برق هارد سواهستش

raeesi
01-07-2014, 21:55

دوست عزیز نگاهی به این فایل بنداز:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
قسمت ۱۳ همون کانکتور usb جلو و ۱۶ هم جک‌های صدای جلو هستند که میتونی ازشون استفاده کنی
در مورد بقیه قسمت‌ها هم توی این فایل بر اساس شماره توضیح داده شده که اگه دوست داشتی میتونی نگاهی بهشون بندازی :-)

tosan622
01-07-2014, 22:23
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

tosan622
01-07-2014, 22:36

رنگهای 3 تا کانکتور توی عکس دوم مشخصه. hdd led به کانکتور زرد . reset sw به آبی . power sw به قرمز. فقط یه power led هم باید باشه که به سبز وصل میشه . ولی توی عکس من ندیدم.

در ضمن shield هم به احتمال زیاد همون GND یا ground هستش

راستی مثبت و منفی ها رو مواظب باش اشتباه نزنی. صفحه 19 او لینکی که توی پست قبلی دادم مربوط به همین کانکتورها هستش

پین های usb هم توی عکس دوم با رنگ آبی از 1 تا 8 مشخصه

پین شماره 10 جاش خالی هستش و شماره 9 هم استفاده نمیشه

Hamed-M1
01-07-2014, 23:38
ممنون واقعا ممنون این دفترچه تمام مشکلاتمو حل کرد فقط مونده قضیه فن جلو و هارددیسک. اول بریم سراغ هارد دیسک. الان کابل ide من طوری هست که من دو تا دی وی دی درایور دارم. از dvd بالا این کابل ide شروع میشه بعد وصل میشه به dvd پاییننیش بعد هم وصل میشه به مادربورد. حالا برای هارد چیکار کنم؟ یعنی باید کابل ide 4 تایی بگیریم یعنی از dvd اول به dvd دوم بعد به hdd بعد مادربورد؟ بعد ایا نیازی به شناساندن مادربورد و... هست؟

در مورد برقش. از پاور که یگسری سیم اومده ولی یکیش ازاد هست ایا میتونم به هارد جدید وصلش کنم؟

در مورد فن. برم تو بازار بگم فن برای جلو کیس میخوام 3 تا هم پین داشته باشه. همین؟

Hamed-M1
01-07-2014, 23:51
یه سوال دیگه. نوشته ATX 12v connector این برای چی هست کاراییش چیه و...

tosan622
02-07-2014, 01:46
ممنون واقعا ممنون این دفترچه تمام مشکلاتمو حل کرد فقط مونده قضیه فن جلو و هارددیسک. اول بریم سراغ هارد دیسک. الان کابل ide من طوری هست که من دو تا دی وی دی درایور دارم. از dvd بالا این کابل ide شروع میشه بعد وصل میشه به dvd پاییننیش بعد هم وصل میشه به مادربورد. حالا برای هارد چیکار کنم؟ یعنی باید کابل ide 4 تایی بگیریم یعنی از dvd اول به dvd دوم بعد به hdd بعد مادربورد؟ بعد ایا نیازی به شناساندن مادربورد و... هست؟

در مورد برقش. از پاور که یگسری سیم اومده ولی یکیش ازاد هست ایا میتونم به هارد جدید وصلش کنم؟

در مورد فن. برم تو بازار بگم فن برای جلو کیس میخوام 3 تا هم پین داشته باشه. همین؟

در مورد کابل روشی که گفتین فکر کنم درسته. یعنی یک کابل 4 کانکتوره میگیرین دو کانکتورش رو به دی وی دی ها و یک کانکتورش رو به هارد وصل میکنید . و بعدش وصلشون میکنید به اسلات آی دی ای مادربورد. بعدش از داخل ستاپ بایوس باید بصورت slave و master تنظیمشون کنید. فقط قبلش باید روی خود دی وی دی ها و هارد دیسک جامپرهاشون رو بصورت master و slave تنظیم کنید. البته من آخرین باری که دست به کابل IDE زدم مربوط به 5 یا 6 سال قبل بود برای همین فراموش کردم و خیلی خوب یادم نمیاد :n02:

در مورد برقش آره دیگه میشه وصلش کرد به هارد جدید

در مورد فن فکر نکنم اصلا نیاز به فن داشته باشید. ولی اگه قصد دارید برای داخل کیس فن بزارید به فروشنده بگید یه فن معمولی برای سیستم نیاز دارید . اینکه میبینید 3 تا پین داره یک پینش برای سنسور سرعت فن هستش تا اگه فن از کار افتاد بوق بزنه. ولی از اونجایی که فن سیستم اگر هم از کار بیوفته هیچ مشکلی نداره بنابر این یه فن معمولی بدون سنسور جواب میده. فن های معمولی هم 3 پین هست هم 2 پین.

tosan622
02-07-2014, 01:49
یه سوال دیگه. نوشته ATX 12v connector این برای چی هست کاراییش چیه و...

یکیش 24 پین هستش که مربوط به برق کل مادربورده و یکیش هم 4 پینه که مربوط به برق cpu هستش

الان توی عکس من میبینم هر دو تاش وصله

Hamed-M1
02-07-2014, 14:01
راستی فنی که جلو نصب کینم چند rpm باشه ؟ من لون پشت کیس یه فن دارم که 1000 rpm . خیلی جالبه ببنینید برای فن چه کانکتوری گذاشتن ؟ . چرا از همون کانکتور روی مادرب.رد استفاده نکرده ؟

اون عکس کانکتور های سفید 3 پین که در پست اخر شما هم گذاشتین اسماشون رو مینویسم .
کانکتور پایین سمت راست CHASSIS FAN
پایین چپ SYS FAN
بالای بالا چپ VREG FAN
پایین یعنی همونی که میشه گفت وسط قرار داره C55 FAN

Hamed-M1
02-07-2014, 14:07
عکس فن بالا نیافتاده رو تصویر سفید کلیک کنید میاد . بریم سراغ برق .
کابل CD و DVD مشاهده میشه که من قراره CD رو حذف کنم

این کابل هم که مشخصه و زمان باز کردن به هیچ جا این سه کابل وصل نبودند

اینم یک سری کابل که با هم اومدن . اون دو تا مشکیه که برق هارد های SATA هست که مشکی سمت راست به هاردم وصل میشه . میمونه 2 تا سوکت سفید که وسطیه برق پانل جلو رو تامین میکنه و پایینه برق فن عقب ( منظورم فن پاور نیستا )

ببخشید عکس ها افقی گرفته شده که باید عمودیشون میکردم و یادم رفت

Hamed-M1
02-07-2014, 23:14
کسی نیست؟

رو این قسمت میشه 2 تا فن با هم نصب کنم ؟ اون چیزی که مشکی چیه ؟

tosan622
03-07-2014, 00:31
راستی فنی که جلو نصب کینم چند rpm باشه ؟ من لون پشت کیس یه فن دارم که 1000 rpm . خیلی جالبه ببنینید برای فن چه کانکتوری گذاشتن ؟ . چرا از همون کانکتور روی مادرب.رد استفاده نکرده ؟

اون عکس کانکتور های سفید 3 پین که در پست اخر شما هم گذاشتین اسماشون رو مینویسم .
کانکتور پایین سمت راست CHASSIS FAN
پایین چپ SYS FAN
بالای بالا چپ VREG FAN
پایین یعنی همونی که میشه گفت وسط قرار داره C55 FAN

والا نمیدونم چند rpm باید باشه. احتمال داره فن های مختلف سرعتهای متفاوتی ارایه کنن . همینقدر که بچرخه و یکمی هوا جابجا کنه کافیه .
درسته این یک فن معمولیه که نیازی به وصل شدن به مادربورد نداره و باید مستقیم به برق پاور وصلش کرد. خودتون میتونید یک کانکتور بهش وصل کنید و بعد وصلش کنید به مادر بورد. ولی تفاوتی نداره. چون در هر صورت این یه فن غیر اسمارت هستش میشه مستقیم به پاور وصلش کرد. چون قرار نیست سرعت فن توی بایوس نمایش داده بشه.
در مورد این اسامی کانکتورهایی که نوشتین من الان میرم دفترچه رو نگاه کنم ببینم مال چیه

tosan622
03-07-2014, 00:39
کسی نیست؟

رو این قسمت میشه 2 تا فن با هم نصب کنم ؟ اون چیزی که مشکی چیه ؟

این هواکشی هستش که باید روی درب کیس قسمتی که جلوی cpu قرار داره با پیچ نصب بشه تا از اغتشاش جریان هوا جلوگیری کنه و باعث بشه هوای خنک بیرون از محیط کیس مستقیما
روی cpu بریزه تا فن cpu ناچار نباشه از هوای گرم و دسته دوم داخل کیس که قبلا قطعات دیگر رو خنک کرده استفاده کنه

محل نصبش هم به احتمال خیلی زیاد اینجاست :

ببخشید دیر جواب دادم.

Hamed-M1
03-07-2014, 00:53
بله دقیقا محل نصبش همونجاس. یه فن خریدم مثل همونی که پشت میخوره با همون کانکتور 7 تومن. یه کارت usb با 5 usb که رابط pci هستش به قیمت 20 تومن که گرون حریدم. حالا چرا خریدم؟ من قبلا یه دونه usb هاب از شرکت xps خریدم ولی وقتی ماوس و کیبورد وصل میکنم اصلا جواب نمیده. سرعتش هم بسیار حلزونی بود. دو تا مشکل جدید پیدا کردم.
اولیش رو برید تو مشکلات سخت افزاری قسمت هارد ( در نوشته های من هم میتونید پیداش کنید) مشکل دیگه همون کابل audio که قرار شد نصبش کنم که صدای پانل جلو هم درست بشه اما متاسفانه سیمش اصلا نمیرسه یه 4 سانت کوتاهه. در صفحه قبل عکس های پانل جلو. وکابل ها رو گذاشتم.

tosan622
03-07-2014, 01:17
بله دقیقا محل نصبش همونجاس. یه فن خریدم مثل همونی که پشت میخوره با همون کانکتور 7 تومن. یه کارت usb با 5 usb که رابط pci هستش به قیمت 20 تومن که گرون حریدم. حالا چرا خریدم؟ من قبلا یه دونه usb هاب از شرکت xps خریدم ولی وقتی ماوس و کیبورد وصل میکنم اصلا جواب نمیده. سرعتش هم بسیار حلزونی بود. دو تا مشکل جدید پیدا کردم.
اولیش رو برید تو مشکلات سخت افزاری قسمت هارد ( در نوشته های من هم میتونید پیداش کنید) مشکل دیگه همون کابل audio که قرار شد نصبش کنم که صدای پانل جلو هم درست بشه اما متاسفانه سیمش اصلا نمیرسه یه 4 سانت کوتاهه. در صفحه قبل عکس های پانل جلو. وکابل ها رو گذاشتم.

در مورد کابل آی دی ای که کوتاهه فکر کنم ساده ترین راه استفاده از یک کابل بزرگتر باشه. در مورد کابل صدای پنل جلو شاید بشه با قطع کردن این سیم و لحیم کردن یک مقدار کمی سیم بین سیم های قطع شده اون رو یک مقداری طولانی تر کرد

tosan622
03-07-2014, 01:21
در ضمن اگه هاردتون از جاش تکون میخوره فکر کنم بهتره جاش رو عوض کنید. چون در حین کار کردن بهتره جاش فیکس باشه و تکون نخوره