PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کدام شغل رو انتخاب کنم

gombashi
27-06-2014, 02:06
سلام
دو تا شغل پیدا کردم یکی کار در خدمات کامپیوتری که شامل فروش pc و لپ تاپ ، قطعات ، سی دی برنامه و بازی ، پروژه های دانشجویی و غیره ... دو شیفته صبح تا ظهر و بعد از ظهر تا شب حقوق ماهیانه ۵۰۰ هزار تومن بدون بیمه
کار دوم هم کابینت سازی فلزی( با ورق گالوانیزه) که یک شیفت هستش ۷ صبح تا ساعت ۳ بعد از ظهر حقوق ماهانه برای ماه اول و دوم ۴۰۰ بعد که یاد گرفتم بیشتر میشه
نمیدونم چکار کنم هر دو شغل رو دوست دارم اما متاسفانه تو هیچ کدوم تجربه ندارم و باید از صفر شروع کنم
بنظر شما آینده کدوم بهتره؟

Khan gholi
27-06-2014, 04:32
اولی شغل دانشجویی هست.خیلی راحت و شیک ,حرفه خاصی هم نی خواد ولی , چرت و پرت تحویل مشتری میدی و تمام
ولی اگر دنبال اینده کاری هست شغل دوم خیلی خوبه چون بعد از یک مدت می تونی برای خودت مغازه باز کنی و سه برابر این پول رو تو چیبت بزاری

MOHAMMAD_ASEMOONI
27-06-2014, 08:59
سلام .
برای شروع کار , تجربه مهم نیست . استعداد و علاقه مهم هست .
اونوقت سریع یاد میگیرین و باتجربه میشین چه بسا مبتکر هم بشین یعنی روشها و چیزهائی رو ابداع کنین که تا حالا کسی انجام نداده و نساخته .
در ضمن , ایمنی و بهداشت و سلامت بر همه چیز مقدم هست .
اگر رفتین تو خط کارهای فنی یا هر کار دیگه , رعایت ایمنی مثل دستکش و عینک ایمنی و گوشی صداگیر و کلاه ایمنی یا کلاه حصیری و غیره فراموش نشه وگرنه بعد از مدتی دستهاتون زبر و ترک ترک و پر از آثار زخم و آسیب میشه .
خدای نکرده چشمتون آسیب میبینه یا ضررهای دیگه .
یعنی به خاطر رعایت نکردن ایمنی و بهداشت که خیلی هم ساده هست بدنتون داغون میشه . [b]متاسفانه در ایران عده ی زیادی از مردم رعایت کردن این چیزها رو سوسولی و تی تیش مامانی بودن میدونند .
برای بلند کردن اشیا حتما با پا بلندشون کنین نه کمر
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Shadow-Man
27-06-2014, 09:57
در تکمیل حرف دوستان این رو اضافه میکنم که بیمه چیز فوق العاده مهمی هست اگه میتونی به صاحب کارت بگو بیمه ات کنه حتی اگه پول بیمه رو از حقوقت کم کنه باز هم برد کردی پس هر کدوم که بیمه رو قبول کرد سراغ همون کار برو

کابینت سازی صد در صد آینده دار تر هستی ولی اگه رفتی سراغ کابینت سازی حتما حتما حتما ام دی اف رو هم یاد بگیری چون الان تمایل بکابینت گاوانیزه کمتر شده و ام دی اف هم زمینه کاری خیلی گسترده تری داره (کمد و....) خیلی هم ساده هیچ کاری نداره. همسایه مون 5-6 ماه شاگردی کرد بعد خودش یه کارگاه زد.

ایمنی و بهداشت کار هم خیلی اهمیت داره پست محمد آسمونی واقعا جای تشکر داره. تو کارهای فنی واریس خیلی شیوع داره. اگه کارت سرپایی زیاد داره باید وقتی رفتی خونه چند دقیقه دراز بکشی و پاهات رو بذاری به دیوار یا یه متکا بذاری زیر پاهات. من که حتی موقع خوابیدن هم متکا زیر پاهام میذارم. سر کار هم هر فرصتی پیدا کردی بشین و پاهات رو بذار بالا

gombashi
27-06-2014, 16:21
ممنونم از شما دو دوست عزیز خیلی پست جالبی زدید و قطعا ازش استفاده میکنم
پس نظر شما شغل فنی بهتر هست

raibo
27-06-2014, 16:37
سلام بنظرم شغل اول خیلی بیدردسر تر و یادگیریش راحتره و سرمایه کمتری نصبت به کابینت لازم داره اگه در اینده بخوای مستقل باشی

ملا نصرالدین
28-06-2014, 00:17
به نظر من هم کار دوم بهتر هست.به شرطی که حتما صاحب کار بیمه کند.
حتما در این مورد صحبت کنید.
فقط چون کار فنی هست و قبلا تجربه کار نداشته اید هوا هم گرم و...ممکنه اذیت بشید.ممکنه صاحب کار غر بزنه.ممکنه....منظورم اینه که

صبر و تحملت رو بالا ببر