PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : وصل مستقیم شارژر به لپ تاپ

sahandrt
26-06-2014, 22:22
سلام.خسته نباشید.
من به تازگی لپ تا خریدم که مدلش asus n550jk هست.
می خواستم بدونم چجوری از باتریش باید مراقبت کنم؟(باتریش داخلی هست و جدا شدنی نیست)
ممنون می شم اگه نرم افزاری بم معرفی کنید که بتونم این که برق رو با شارژر مستقیم به لپ تاپ وصل کنم!
کمکم کنید.
ممنون از متخصصان عزیز.:n12::n26:

Mr.Pooya
26-06-2014, 23:15
سلام.خسته نباشید.
می خواستم بدونم چجوری از باتریش باید مراقبت کنم؟(باتریش داخلی هست و جدا شدنی نیست)
ممنون می شم اگه نرم افزاری بم معرفی کنید که بتونم این که برق رو با شارژر مستقیم به لپ تاپ وصل کنم!
کمکم کنید.

سلام

خوش آمدید به این انجمن. مبارک باشه

مراقبت شما بهتره که لپ تاپ وقتی شارژش به حدود ۱۵٪ می رسه بزنیدش تو شارژ و وقتی پر شد شارژر رو جدا کنید اجازه ندید مداوم تو شارژ باشه.

منظورتون از نرم افزار رو متوجه نشدم ولی بهتره شارژر رو به محافظ جریان برق وصل کنید تا مستقیم به برق وصل کنید.

در گوگل هم سرچ کنید مقالاتی خوبی در این زمینه پیدا خواهید کرد.

موفق باشید

Majid.iran.peace
27-06-2014, 08:31
برنامه مدیریت باطری یه قسمت درون ساز سیستم عامله .برنامه های 3rt party چه کار خاصی میتونن انجام بدن که سیستم عامل نمیتونه؟

Sent from my iPad using Tapatalk

sahandrt
27-06-2014, 10:13
ممنون.موقعی که با لپ تاپ بازی می کنم چیکتر باید بکنم؟!
یا شبا برای دانلود چند ساعت روشن میمونه!؟

Mr.Pooya
27-06-2014, 10:21
برنامه مدیریت باطری یه قسمت درون ساز سیستم عامله .برنامه های 3rt party چه کار خاصی میتونن انجام بدن که سیستم عامل نمیتونه؟

Sent from my iPad using Tapatalk

بستگی به نرم افزار داره ولی اکثر این نرم افزار ها فقط اطلاعات رو نشون می دند.

البته بعضی هاشون می تونند سرعت فن دستگاه رو کم و زیاد کنند که اگر یکم حرارت رفت بالا ولی به اون حدید نرسید که خود دستگاه دور فن رو زیاد کنه می تونید خودتون دور فن رو کم و زیاد کنید و امکاناتی مانند تعمیر باتری یا برطرف کردن مشکلات باتری که زیاد رو این بخش نمیشه حساب کرد

akpa
27-06-2014, 10:54
ممنون.موقعی که با لپ تاپ بازی می کنم چیکتر باید بکنم؟!
یا شبا برای دانلود چند ساعت روشن میمونه!؟

اگه به مدت طولانی استفاده میکنید و به پریز دسترسی دارید بهتره که باطری رو جدا کنید چون عمر باطری به تعداد شارژ و دشارژ ارتباط مستقیم داره
نرم افزار های انرژی منیجمنت هم خوبن من روی لنوو دیم که یه قسمت داره که با فعال کردنش اجازه نمیده باطری از 40 درصد کمتر بشه و از 65 بیشتر
همون طور که میدونید شارژ و دشارژ کامل باعث آسیب به سلول های باطری میشن

lionf3
27-06-2014, 11:47
سلام.خسته نباشید.
کمکم کنید.

با احترام به نظر بقیه دوستان اما به نظر من هیچ مشکلی پیش نخواهد آمد
در نهایت هفته‌ای یک بار هم از برق بکشید و بگذارید کامل شارژ و دشارژ بشه کافیه.

sahandrt
27-06-2014, 21:01
خوب من چه نرم افزاری رو باید نصب کنم واسه این کار؟!
ممنون

lionf3
27-06-2014, 21:07
خوب من چه نرم افزاری رو باید نصب کنم واسه این کار؟!
ممنون

برای چه کاری؟
برای مدیریت باطری خودِ اسوس فک کنم نرم افزار اختصاصی خودش رو داره که همراهِ درایور ها میتونید نصب کنید.

akpa
27-06-2014, 21:11
با احترام به نظر بقیه دوستان اما به نظر من هیچ مشکلی پیش نخواهد آمد
در نهایت هفته‌ای یک بار هم از برق بکشید و بگذارید کامل شارژ و دشارژ بشه کافیه.

بااحترام شارژ و دشارژ کامل ماهی یه بار هم کافیه
ولی دمای بالا و استفاده زیاد از باطری طول عمرشو کاهش میده:n16:

Mr.Pooya
27-06-2014, 21:44
سلام

صحبت از شارژ کردن و خالی شدن کامل پیش اومد باید عرض کنم که این مبحث Callibration هست و برای هر لپ تاپی یا هر باتری خود سایت سازنده میگه باید چکار انجام بدید تا باتری رو Callibrate کنید و اینجور نیست که فقط با لپ تاپ کار کنید و وقتی کامل خالی شد شارژ کنید.

ولی در مورد وصل بودن شارژر خوب اگر قرار باشه شارژر مرتب وصل باشه که دیگه LapTop نیست که میشه PC ! بهتره این کار رو نکنید چون در دراز مدت تاثیر خودش رو نشون میده !

sahandrt
27-06-2014, 23:51
واقعا ممنونم از تمام اعضا.خیلی کمک کننده بود راهنمایی هاتون.:n12:
فقط آخرین سوال موقع بازی کردن یا شبانه استفاده کردن از لپ تاپ چیکار کنم که مشکلی برای باتری پیش نیاد؟(باتری از لپ تاپ جدا نمی شود)

Mr.Pooya
28-06-2014, 00:13
واقعا ممنونم از تمام اعضا.خیلی کمک کننده بود راهنمایی هاتون.:n12:
فقط آخرین سوال موقع بازی کردن یا شبانه استفاده کردن از لپ تاپ چیکار کنم که مشکلی برای باتری پیش نیاد؟(باتری از لپ تاپ جدا نمی شود)

موقع بازی کردن که مشکلی پیش نمیاد. یعنی بعید می دونم بازی کردن مشکلی پیش بیاره ! کلا لپ تاپ های مخصوص Game داریم ولی من خودم فکر می کنم بهتره با لپ تاپ بازی نکنیم مثلا در حد 2-3 بازی کوچک اشکال نداره.

ولی اصلا منظورم این نیست که بازی نکنید . بازی کنید ولی مواظب باشید دستگاه زیاد داغ نشه و یک فن جداگونه داشته باشید که اگر داغ شد فن رو وصل کنید به دستگاه.

برای دانلود شبانه هم خیلی بهتر هست از PC استفاده بشه ولی باز هم اگر تنها راه لپ تاپ هست بهتره تمام برنامه ها و Task ها رو ببندید و فقط دانلود منیجر باز باشه و می تونید تنظیم کنید بعد از پایان ساعت رایگان خودش خاموش بشه یا بره رو Sleep

موفق باشید

sahandrt
28-06-2014, 11:22
ممنون از راهنمایی همه ی دوستان.

lionf3
28-06-2014, 18:26
بااحترام شارژ و دشارژ کامل ماهی یه بار هم کافیه
ولی دمای بالا و استفاده زیاد از باطری طول عمرشو کاهش میده:n16:

مطمئنا همینطورِ
اما در هر دو صورت (چه استفاده درست و چه نادرست) باطری فرسوده میشه و کارایی خودش رو از دست میده.
اما همونطور که شما فرمودید چه بسا با کمی احتیاط بشه به طولِ عمرِ باطری افزود.

lionf3
28-06-2014, 18:31
سلام

صحبت از شارژ کردن و خالی شدن کامل پیش اومد باید عرض کنم که این مبحث Callibration هست و برای هر لپ تاپی یا هر باتری خود سایت سازنده میگه باید چکار انجام بدید تا باتری رو Callibrate کنید و اینجور نیست که فقط با لپ تاپ کار کنید و وقتی کامل خالی شد شارژ کنید.

ولی در مورد وصل بودن شارژر خوب اگر قرار باشه شارژر مرتب وصل باشه که دیگه LapTop نیست که میشه PC ! بهتره این کار رو نکنید چون در دراز مدت تاثیر خودش رو نشون میده !

دوستِ من کالیبره کردن در حالت کلی عبارت است از شارژ کامل و دشارژ کامل به طوریکه همه‌ی سلول های باطری درگیر بشن و به اصطلاح از تنبلی در بیان.
خودِ سایتِ Lenovo برنامه مدیریت باطری گذاشته (برای لپتاپ های خودِش) و منم چند بار کالیبره کردم با این برنامه و دقیقا همین شارژ و دشارژ کردن هستش.

Mr.Pooya
28-06-2014, 18:50
دوستِ من کالیبره کردن در حالت کلی عبارت است از شارژ کامل و دشارژ کامل به طوریکه همه‌ی سلول های باطری درگیر بشن و به اصطلاح از تنبلی در بیان.
خودِ سایتِ Lenovo برنامه مدیریت باطری گذاشته (برای لپتاپ های خودِش) و منم چند بار کالیبره کردم با این برنامه و دقیقا همین شارژ و دشارژ کردن هستش.

بله درسته.

منظور من این بود که شما برای کالیبره کردن باید یک سری اعمالی که خود سازنده گفته رو انجام بدید.

به فرض مثال بعضی از لپ تاپ ها باید شما بعد از اینکه شارژش تمام شد باید حدود ۵-۶ ساعت هم صبر کنی که شارژ اضطراری ش هم خالی بشه بعد بزنید تو شارژ و بزارید کامل شارژ بشه. خب این مراحل همون پر شدن و خالی شدن باتری یا Callibrate هست. برای لنوو هم که شما می فرمایید برنامه مخصوص داره دیگه راحت تر هست.

منظور من این بود که باید طبق کار هایی که سازنده گفته Callibrate یا همون شارژ و دشارژ کنید.

موفق باشید