PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سرعت بسیار کند کامپیوتر هنگام strat

avacsi
26-06-2014, 15:40
سلام.
وقتی کامپیوتر رو روشن میکنم , بعد از لود شدن eset smart scurity و یکی دیگر از نرم افزارهام , لود شدن دیگر برنامه ها برای 2-3 دقیقه متوقف میشه. در این زمان , باز کردن My computer ممکن نیست. البته انجام کارهایی مثل کلیک راست در دسکتاپ و یا بخش فیلم امکان پذیره. اما باز کردن دیگر نرم افزار ها ممکن نیست ...
بعد از 2 - 3 دقیقه , بقیه ی نرم افزار های start up لود میشن و کامپیوتر آماده ی استفاده میشه.
تا الان 3 بار ویندوز عوض کردم ولی بعد از مدتی دوباره این مشکل پدیدار میشه.

نرم افزار عجیبی هم روی سیستم نصب نکردم.
با نرم افزار TuneUp سیستم رو چک و تامیر کردم درست نشد.
با استفاده از همین نرم افزار , سرویس های در حال اجرا روی سیستم رو مشاهده کردم :
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

ممکنه مشکل از generic host provider باشه ؟

ویندوز xp service pack 3

vissoto
26-06-2014, 20:10
سلام

نرم افزار proces explorer را اجرا نمایید سپس از منوی view ؛system information را انتخاب و یک عکس از ان قرار دهید.

شما ابتدا هنگامی که سیستم در حال پردازش نیست(در واقع بهتر است نرم افزاری را اجرا نکنید.) درایو C (درایویی که ویندوز نصب است ) را

Defrag نمایید .اگر هنگامی که ویندوز به تازگی نصب شده این مشکل وجود ندارد ولی به تدریج این زمان (زمان لازم برای اجرای برنامه هایی که

هنگام اجرای ویندوز اجرا می شوند) افزایش می یابد مشکل از نرم افزار های شماست که باید مانع از اجرای برخی از انها هنگام شروع ویندوز

شوید.

از منوی Log on نرم افزار Autoruns برخی از نرم افزارها را حذف کنید(در صورت اطلاع داشتن از این که مربوط به کدام نرم افزارها هستند.)

ولی اگر از همان ابتدای نصب ویندوز و درایورها این مشکل وجود دارد بهتر است. یک ویندوز دیگر(XP دیگری یا 7) را امتحان نمایید.(مشکل حل

نشد اطلاع دهید تامشکلات سخت افزاری را چک کنیم)

با استفاده از نرم افزار tune up هم یک بار رجیستری را defrag نمایید.(هنگام اجرا هیچ نرم افزاری را اجرا نکنید.)

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

ضمنا اگر سیستم قدیمی است پس از استفاده از tune up این نرم افزار را uninstall نمایید.

avacsi
26-06-2014, 20:41
درایو C رو Defrag کردم درست نشد
عکس از لیست نرم افزار هایی که هنگام شروع ویندوز باز میشن :
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]لینک ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

عکس از صفحه ی system information
لینک ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

سیستم هم قدیمی نیست...

Mr.Pooya
26-06-2014, 20:56
سلام

دوست عزیز ویندوزتون چی هست ؟ مشخصات سخت افزار رو هم بزارید اینجا.

مشخصات سخت افزار خیلی مهمه و اینکه با چه ویندوزی کار می کنید.

به نظر من نرم افزار WiseCare 365 رو نصب کنید عالی هست فقط اگر نصب کردید با بخش Big Files Manager کار نکنید اصلا که فایل هاتون رو پاک می کنید !

ولی هم درایو ها رو با این نرم افزار اول Defrag کنید و بعد Full Optimize و رجیستری ویندوز رو هم با این نرم افزار پاک کنید و Defrag کنید. به غیر از اینها بخش های مختلف زیادی داره این نرم افزار با همشون کار کنید به غیر از اون که بالا گفتم. در آخر باید درست بشه. ولی اگر درست نشد احتمالا مشکل از سخت افزارتون هست اگر سخت افزارتون قدیمی و ضعیف هست.

Eset Smart Security نسخه چند دارید ؟

موفق باشید

avacsi
26-06-2014, 21:01
گرافیک 9500 Gt Geforce
CUP Pentium dual core
E5500 @ 2.80 GHz
2 GIG RAM

Windows XP service pack 3

Eset smart security 7

به نظر من مشکل سخت افزاری نیست. چون فقط تو این 7-8 ماهی که از اینترنت استفاده میکنم این مشکل پیش اومده. ویندوز سون دارم این مشکل رو نداره

avacsi
26-06-2014, 21:05
این متن در یکی از سایت ها برای رفع ارور gerenic host provider نوشته شده :

البته اگر با این پیغام در زمان استارت ویندوز برخورد کردید و بخواهید درون my computer جستجو انجام دهید و احساس کردید سیستم بسیار کند شده است تا حدی که چندین دقیقه برای شروع عملیات مورد نظرتان وقت میگیرد مشکل می تواند مربوط به درایور پرینتر hp باشد (اگر استفاده میکنید)

من ارور generic host provider ندارم اما در سرویس های در حال اجرا در ویندوز 7-8 نمونه از این سرویس به چشم میخوره

kian98
26-06-2014, 21:06
سلام.نرم افزار سی کلینر رو بگیرید و برنامه هایی که هنگام لود شدن کامپیوتر میان رو غیر فعال کنید. راستی سی پی یو تون یه کم ضعیفه. واسه یه کامپیوتر باید لااقل سی پی یو بالای س و دو دهم گیگاهرتز باشه.

Mr.Pooya
26-06-2014, 21:07
پس اگر با ۷ مشکلی نداره می تونه از نرم افزار باشه.

ویندوز ۷ بهتر از Xp هست از لحاظ سرعت از نظر من.

شما همون نرم افزاری رو که عرض کردم تست کنید مطمئنا جواب خواهد داد.

ویندوز با فایل های temp و فایل های دیگه بعد از یک مدت سنگین میشه و سرعتش میاد پایین و این قبیل نرم افزار های افزایش سرعت کار اصلیشون اینه که فایل های اضافه رو پاک کنند.

البته همونطور که دوستمون هم اشاره فرمودند CPU سیستم تون نسبت به بقیه ضعیف هست

موفق باشید

avacsi
26-06-2014, 21:08
دوست عزیز این برنامه ای که باعث وقفه افتادن در لود میشه به احتمال 90% به صورت program اجرا نمیشه. فکر کنم به صورت سرویس اجرا میشه. آخه تو لیست نرم افزار هایی که هنگام شروع ویندوز اجرا میشن , نرم افزار عجیبی دیده نمیشه

Mr.Pooya
26-06-2014, 21:23
دوست عزیز این برنامه ای که باعث وقفه افتادن در لود میشه به احتمال 90% به صورت program اجرا نمیشه. فکر کنم به صورت سرویس اجرا میشه. آخه تو لیست نرم افزار هایی که هنگام شروع ویندوز اجرا میشن , نرم افزار عجیبی دیده نمیشه

پس شما این روش رو انجام بدید

وارد run بشید و بنویسید msconfig

بعد تب services بعد گزینه hide all microsoft services رو بزنید و ببینید کدوم یکی از سرویس ها رو احتیاج ندارید و تیکش رو بردارید.

avacsi
26-06-2014, 21:35
تمام نرم افزارهای اجرا شونده رو با استفاده از Wise.Care.365.Pro.2.99.246.Portable غیر فعال کردم درست نشد.

وارد run بشید و بنویسید msconfig

بعد تب services بعد گزینه hide all microsoft services رو بزنید و ببینید کدوم یکی از سرویس ها رو احتیاج ندارید و تیکش رو بردارید.

کاری رو هم که شما فرمودید هم از این طریق و هم از طریق نرم افزار wise care انجام دادم. سرویس های بی استفاده رو غیر فعال کردم درست نشد.

هنگام شروع ویندوز , نرم افزار wise care پیغام داد که استارت آپ 56 ثانیه طول کشید. واسه سریع تر کردنش به این صفحه مراجعه کنید. که همون صفحه ی نرم افزار های استارت آپ هست.

خیلی مشکل عجیبیه...

avacsi
26-06-2014, 21:39
لطفا به این عکس هم نگاهی بندازید

لینک ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

vissoto
27-06-2014, 15:25
با این اوصاف این مشکل ممکن است به دلیل یکی از سرویس های ضروری شما ایجاد شده باشد! نرم افزارهای زیر را پاک کنید و سیستم را ریست نمایید .انتی ویروس ؛ تون اپ ؛auto power & shutdown و inet protecter ؛ ببینید تغییری احساس می شود یا خیر.
سپس یکی یکی نرم افزارها را نصب کنید و سیستم را ریست نمایید ببینید مشکل هنگام نصب کدام نرم افزار ایجاد می شود.اگر در حال حاضر هر دو سیستم عامل 7و XP در سیستم نصب هستند و همه نرم افزارهای نصب شده درXP در ویندوز 7 هم نصب هستندو ویندوز 7 این مشکل را ندارد ایراد می تواند از خود ویندوز باشد .می توانید یک ویندوز XP دیگر دستکاری نشده خریداری یا دانلود کنید و مشکل را بررسی نمایید.
یک بار هم سرویس theme را disable نمایید و سیستم را ریست نمایید و مشکل را چک کنید.(تایپ services.msc در Run)

نرم افزار زیر را دانلود کنید و بخش health را چک کنید .آیا موارد قرمزرنگ و زردرنگ مشاهده می کنید؟

در صورت حل نشدن مشکل می توانید سرویس theme را در ویندوز 7 غیر disable نمایید و به سرعت و کارایی XP برسید!

avacsi
27-06-2014, 16:16
eset رو حذف کردم kaspersky نصب کردم. 30 تا malware اگه اشتباه نکنم پیدا کرد. الان سرعت لود از 2 دقیقه تقریبا رسیده به 1 دقیقه.

گر در حال حاضر هر دو سیستم عامل 7و XP در سیستم نصب هستند و همه نرم افزارهای نصب شده درXP در ویندوز 7 هم نصب هستندو ویندوز 7 این مشکل را ندارد ایراد می تواند از خود ویندوز باشد .می توانید یک ویندوز XP دیگر دستکاری نشده خریداری یا دانلود کنید و مشکل را بررسی نمایید.

فقط از وقتی که از اینترنت روی این سیستم استفاده میکنم این مشکل به وجود اومده. قبلا از همین ویندوز استفاده میکردم و مشکلی نداشت.
کارهایی که گفتین رو انجام میدم نتیجه رو اعلام میکنم.

Mr.Pooya
27-06-2014, 21:39
eset رو حذف کردم kaspersky نصب کردم. 30 تا malware اگه اشتباه نکنم پیدا کرد. الان سرعت لود از 2 دقیقه تقریبا رسیده به 1 دقیقه.

فقط از وقتی که از اینترنت روی این سیستم استفاده میکنم این مشکل به وجود اومده. قبلا از همین ویندوز استفاده میکردم و مشکلی نداشت.
کارهایی که گفتین رو انجام میدم نتیجه رو اعلام میکنم.

شما از آنتی ویروس آپدیت و نسخه اصل استفاده می کنید یا کرک ؟

کار هایی که دوستمون گفتند رو انجام بدید و اینکه احتمالا ویروسی شده سیستم تون چون همونطور که گفتید Malware پیدا کردید. البته فکر نکنم ESET آپدیت شده داشتید اخه نمیشه Kaspersky بیاد 30 تا Malware پیدا کنه ولی Eset اصلا نشناس شون.

بعضی از ویروس ها هم با فایل های سیستمی یکی میشن و پیدا کردنشون خیلی سخت هست. بهتره از نرم افزار هایی مثل MalwareBytes یا بقیه نرم افزار هایی این چنینی استفاده کنید تا ببینید باز هم ویروس هست یا نه. در ضمن بخاطر داشتن دو سیستم عامل در روی یک سیستم هم می تونه مشکل پیش بیاد ولی خب چون گفتید بعد از استفاده از اینترنت این مشکل پیش اومده اگر باز هم مشکل تون حل نشد من فکر می کنم که هنوز هم بدافزار در سیستم تون دارید.

موفق باشید

avacsi
27-06-2014, 23:34
من همیشه رو اپدیت eset خیلی حساس هستم و همیشه آخرین آپدیت روی سیستمم بوده.
یه ویندوز جدید دانلود میکنم نصب میکنم . اما نرم افزاری نصب نمیکنم واسه چند روز ببینم چی میشه... مرسی از همتون که وقت گذاشتین و راهنمایی کردین

sky1sky
04-07-2014, 09:05
منم مشکل مشابه دارم -
هر وقت لپ تاپ روشن می کنم در حالت استفاده عادی ،سرعت لپ تاپ کالملا عادی هست اما وقتی از مرورگر برای دسترسی به اینترنت استفاده می کنم به شدت سرعت لپ تاپ پاین می اید و هنگ می کند نکته جالب اینکه این مشکل حدود 8 ماه است رخ داده و تا قبل از ان من حتی 33 تب برای 33 صفحه اینترنتی هم در مرور گر کروم اگر باز می کردم هیچ افت سرعتی نداشتم اما ط 8 ماه اخیر حتی به 8 تب هم نرسیده ، سرعت به شدت پایین می اید و هنگ می کند
چنو وقت پیش ویندوز عوض کردم فایده نداشت :n03:
حتی چندین بار مرور گر را حذف و مجدد نصب کردم فایده نداشته:n03:
هر چند قت یک بار cach مرور گر را پاک می کنم فایده نداشته:n03:
و اخرین ورژن کروم همیشه نصب هست
اگر هم از مرور گر فایرفاکس استفاده کنم با باز شد ن بیش از چند تب ،دچار همین مشکل می شوم لطفا راهنمایی کنید