PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : خرید کامپیوتر گیم

salar1991
24-06-2014, 20:59
سلام

من قصد دارم سیستمی جمع آوری کنم که بشه باهاش خوب بازی کرد و تا یه مدتی هم نیاز به ارتقا نداشته باشه

فعلا این قطعات مد نظرم هست:

سی پی یو
i7-4770K
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

VGA
GeForce GTX 750 TI
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

RAM
16GB DDR5

POWER SUPPLY
1035gb گرین

مادر برد
راستش فعلا نمیدونم ولی بهم پیشنهاد شده سری Z بگیرم

بودجه : زیر 4 تومان

1.لطفا کمک کنید قطعات بهتری انتخاب کنم اگر میشه بهتر انتخاب کرد
2. آیا همه قطعاتم باید DDR5 باشند؟
3.به من میگن پاور گرین که تو ایران معرکست، با این حال خیلی چنگی به دل نمیزنه، آیا بهتر از گرین هم هست که با وات نزدیک 1000 ساپورت کنه؟

خیلی ممنون میشم منو راهنمایی کنید

Hessam 2
24-06-2014, 21:05
فقط قصد خرید کیس دارید؟!

afshin b
24-06-2014, 21:11
سلام
قطعات انتخابیتون با هم و با نیازتون همخونی ندارن.
۱. برای این بودجه پردازنده i5 باید انتخاب بشه چون برای گیم کاملا جوابگو هست و مبلغ صرفه جویی شده برای گرافیک هزینه میشه.
۲. رم هم هشت گیگ یعنی دوتا چهار گیگ انتخاب بشه بهتره به همون دلیلی که بالا گفتم
۳. پاور ۱۰۰۰ وات میخواین چیکار؟ قصد sli کردن دارید؟ اگر نه یه 750 وات از برند گرین یا کورسیر بگیرین خوبه بنظرم
۴. اون DDR5 که درواقع GDDR5 هست حافظه ی کارت گرافیکه. برای حافظه کامپیوتر هنوز بالاتر از DDR3 نیامده. پس هیچ نیاز نیست شبیه هم باشن (که در واقع شدنی نیست)
۵. باید مشخص کنین قصد اورکلاک دارین یا نه. اگر ندارین مادربرد سری z و پردازنده با پسوند k تهیه نکنین، چون فقط برای اورکلاک شدن قیمت بالاتری دارن

Sent from my HUAWEI G700-U10 using Tapatalk

1376MAXIMUM
24-06-2014, 21:28
Intel Core™ i5-4670K Haswell Processor

GIGABYTE Z97X-Gaming 3 LGA1150 Z97 Mainboard

Seagate Barracuda 1TB 64MB 7200Rpm SATA3

Kingston HyperX FURY 8GB 1866Mhz DDR3

ASUS GTX 770 OC DCII 2GB GDDR5

Green X7 Cougar Ver.2.0 Chases

ASUS 24X DVD-RW Internal Drive

Green 700A-HP Power Supply Unit
در صورتی که اورکلاک هم بکنید کلش میشه4155 که 155 رو ارزش داره بزارید روش وگرنه میتوند مین بورد رو ارزونتر و سی پی یو رو هم حالت عادی بردارید که بهتر میشه زیر 4 که خودتون گفتید اگر هم مشکلی ندارید که خوبه دیگه چیزی جایی کم نداره

salar1991
24-06-2014, 22:13
سلام Hessam 2 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

بله فقط کیس مد نظرم هست

salar1991
24-06-2014, 22:19
سلام afshin b ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

ممنون برای جواب

1.منم اطلاعاتی در رابطه با همخوانی ندارم لطفا راهنمایی بفرمایید
2. من حالا حالاها قصد ارتقا ندارم چون دیگه دارم از سن گیم بازی میگذرم و چند سال دیگه فقط میخوام ایمیل های کاریمو چک کنم لذا فقط واسه الان گرافیک بالا و برای بازی های الان میخوام و نهایتا تا یکی دو سال دیگه واسه همین سراغ رم 16 و i7 و پاور خفن تر از نیاز رفتم

اورکلاک هم نیمکنم چون زیاد اعتمادی به این کار ندارم و وارد هم نیستم در نتیجه بهترین و ارزون ترین مادربردی مد نظرم هست که به موارد بالا بخوره

لطفا اگر چیزی باید عوض کنم یا نباید بخرم و جایگزین کنم رو راهنمایی بفرمایید

ممنون

afshin b
24-06-2014, 22:33
سلام afshin b ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

ممنون برای جواب

1.منم اطلاعاتی در رابطه با همخوانی ندارم لطفا راهنمایی بفرمایید
2. من حالا حالاها قصد ارتقا ندارم چون دیگه دارم از سن گیم بازی میگذرم و چند سال دیگه فقط میخوام ایمیل های کاریمو چک کنم لذا فقط واسه الان گرافیک بالا و برای بازی های الان میخوام و نهایتا تا یکی دو سال دیگه واسه همین سراغ رم 16 و i7 و پاور خفن تر از نیاز رفتم

اورکلاک هم نیمکنم چون زیاد اعتمادی به این کار ندارم و وارد هم نیستم در نتیجه بهترین و ارزون ترین مادربردی مد نظرم هست که به موارد بالا بخوره

لطفا اگر چیزی باید عوض کنم یا نباید بخرم و جایگزین کنم رو راهنمایی بفرمایید

ممنون

با توجه به خواستتون بنظرم همون گرافیک مناسبه پس.
ولی برای کارای عادی که مد نظر دارین مثل چک کردن ایمیل، همون i5 و رم ۸ گیگ هم زیادی هست دیگه چه برسه به i7 و 16 گیگ!
علت انتخاب پاور رو متوجه نشدم. معمولا پرمصرف ترین قطعه گرافیک هست و اونه که ظرفیت پاور رو براساسش تهیه میکنن. پاور ۱۰۰۰ وات هم فقط برای‌ استفاده از چند گرافیک و یا اورکلاک کردن ها کاربرد داره. شما اگه قصد این کارارو ندارین بنظرم پول دور ریختنه خرید پاور ۱۰۰۰ وات.
من این مادربرد پیشنهاد میکنم
GA-H97-D3H: 460,000

salar1991
24-06-2014, 22:33
Intel Core™ i5-4670K Haswell Processor

GIGABYTE Z97X-Gaming 3 LGA1150 Z97 Mainboard

Green 700A-HP Power Supply Unit
در صورتی که اورکلاک هم بکنید کلش میشه4155 که 155 رو ارزش داره بزارید روش وگرنه میتوند مین بورد رو ارزونتر و سی پی یو رو هم حالت عادی بردارید که بهتر میشه زیر 4 که خودتون گفتید اگر هم مشکلی ندارید که خوبه دیگه چیزی جایی کم نداره

سلام

ممنون برای این همه اطلاعات

سی پی یو i5 برای همه نوع بازی هایی جواب گو هست؟(حتی بازی های خفن تا یه مدت بعد؟)یعنی i7 پول هدر دادنه؟
و اینکه من اگر نخوام تا مدتی ارتقا بدم پاور 750 وات کافیمه؟(چون من پاور کم وات داشتم و زده سیستممو پکونده :n02:)

salar1991
24-06-2014, 22:36
با توجه به خواستتون بنظرم همون گرافیک مناسبه پس.
ولی برای کارای عادی که مد نظر دارین مثل چک کردن ایمیل، همون i5 و رم ۸ گیگ هم زیادی هست دیگه چه برسه به i7 و 16 گیگ!
علت انتخاب پاور رو متوجه نشدم. معمولا پرمصرف ترین قطعه گرافیک هست و اونه که ظرفیت پاور رو براساسش تهیه میکنن. پاور ۱۰۰۰ وات هم فقط برای‌ استفاده از چند گرافیک و یا اورکلاک کردن ها کاربرد داره. شما اگه قصد این کارارو ندارین بنظرم پول دور ریختنه خرید پاور ۱۰۰۰ وات.
من این مادربرد پیشنهاد میکنم
GA-H97-D3H: 460,000

پس چه پاوری رو پیشنهاد میکنید ضمن اینکه ممکنه بعدا بخوام گرافیکو ارتقا بدم ولی بقیه چیزارو نه
i5 برای چند سال دیگه و بازی های آتی بنظرتون جوابگو هست؟

ممنون

afshin b
24-06-2014, 22:46
پس چه پاوری رو پیشنهاد میکنید ضمن اینکه ممکنه بعدا بخوام گرافیکو ارتقا بدم ولی بقیه چیزارو نه
i5 برای چند سال دیگه و بازی های آتی بنظرتون جوابگو هست؟

ممنون

من این دوتا پاور رو پیشنهاد میکنم
GP750B-OC | *80Plus Gold*: 460,000
GP700A-HP | *80Plus Bronze*: 330,000 -
هردو مدل خوبن ولی ۷۵۰ بهتره.
در مورد پردازنده هم اینجا جواب خوبی داده

بازم اگه از اساتید نظر بخواین بهتر میتونن کمکتون کنن. مثل آقا حسام و آقا امیر
درضمن اگه برای انتخاب پاور تردید دارید، میتونید از طریق این سایت توان مصرفی سیستم رو محاسبه کنین [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Joaquin
24-06-2014, 22:52
سلام

سی پی یو i5 برای همه نوع بازی هایی جواب گو هست؟(حتی بازی های خفن تا یه مدت بعد؟)یعنی i7 پول هدر دادنه؟
و اینکه من اگر نخوام تا مدتی ارتقا بدم پاور 750 وات کافیمه؟(چون من پاور کم وات داشتم و زده سیستممو پکونده :n02:)
cpu i5 کاملا مناسبه و تفاوت چندانی با i7 ها نداره (در کار شما)

1376MAXIMUM
24-06-2014, 22:53
سلام

من یهدونه 2500 کا دارم مال 2 سال پیش هنوز شیره توبازیا ککش نمیگزه هر وقتم کم اورد یه اور کوچیک حله 20 کار میکنه کال اف دیوتی رو من یه لول پایین تر از اخرین کیفیتش به خاطر محدودیت کارت گرافیکم بازی کردم و به راحتی جواب داد پاور هم برای سیستم شما فکر کنم حدود 200 وات زیاد تر انتخاب شده میشه قوی تر هم برداشت ولی خوب الان توجیه اقتصادی نداره پاوری که الان گذاشتم 320 تومان قیمتشه 850 واتش 510 هزار هست 190 هزار تومان بیشتره میتونید جایگزین کنید مشکلی نیست انتخاب باخودتونه

salar1991
25-06-2014, 00:14
من یهدونه 2500 کا دارم مال 2 سال پیش هنوز شیره توبازیا ککش نمیگزه هر وقتم کم اورد یه اور کوچیک حله 20 کار میکنه کال اف دیوتی رو من یه لول پایین تر از اخرین کیفیتش به خاطر محدودیت کارت گرافیکم بازی کردم و به راحتی جواب داد پاور هم برای سیستم شما فکر کنم حدود 200 وات زیاد تر انتخاب شده میشه قوی تر هم برداشت ولی خوب الان توجیه اقتصادی نداره پاوری که الان گذاشتم 320 تومان قیمتشه 850 واتش 510 هزار هست 190 هزار تومان بیشتره میتونید جایگزین کنید مشکلی نیست انتخاب باخودتونه

ممنون

پس با توجه به گفته ی همه ی دوستان من اطلاعاتم رو به روز میکنم لطفا روی این نظر بدید ممنون دوستان

CPU i5-4670 K
750 toman

RAM 1X8GB DDR 3
200 toman

Power Supply با اجازه دوستان gb850b-oc
520 toman

mother board
دوستمون afshin b ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) گفتن GA-H97-D3H
460 toman

اگر حدود 700 تومان هم بدم برای کیس و یه هارد حدود 1ترا 1 میلیون و 300 هزار میمونه که این پول رو می خوام بدم به کارت گرافیک و یا ترجیحا یکم این موارد بالا باهاش خفن تر شن اگه نیازه

البته من میخوام مدتی کامپوتر رو به روز نکنم مثلا 4-5 سال و بازی هم بتونم بکنم بازی های امروزی کیفیت خیلی خوب و بازی های آتی کیفیت خوب-معمولی و احیانا فوقش کارت گرافیک رو یه ریزه خفن تر بگیرم یه 3 سال دیگه در این صورت این سیستم پاور و مادر برد و اینا جواب میدن اگه قطعات سازگار بخرم؟

لطفا راهنمایی بفرمایین عزیزان

1376MAXIMUM
25-06-2014, 00:36
ممنون

پس با توجه به گفته ی همه ی دوستان من اطلاعاتم رو به روز میکنم لطفا روی این نظر بدید ممنون دوستان

CPU i5-4670 K
750 toman

RAM 1X8GB DDR 3
200 toman

Power Supply با اجازه دوستان gb850b-oc
520 toman

mother board
دوستمون afshin b ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) گفتن GA-H97-D3H
460 toman

اگر حدود 700 تومان هم بدم برای کیس و یه هارد حدود 1ترا 1 میلیون و 300 هزار میمونه که این پول رو می خوام بدم به کارت گرافیک و یا ترجیحا یکم این موارد بالا باهاش خفن تر شن اگه نیازه

البته من میخوام مدتی کامپوتر رو به روز نکنم مثلا 4-5 سال و بازی هم بتونم بکنم بازی های امروزی کیفیت خیلی خوب و بازی های آتی کیفیت خوب-معمولی و احیانا فوقش کارت گرافیک رو یه ریزه خفن تر بگیرم یه 3 سال دیگه در این صورت این سیستم پاور و مادر برد و اینا جواب میدن اگه قطعات سازگار بخرم؟

لطفا راهنمایی بفرمایین عزیزان
یه خورده قناصی داره

Intel Core™ i5-4670 Haswell Processor
GA-H97-D3H

Power Green GP850B-OC
ولی ماژول دوم رم رو هر چه سریعتر بهش اضافه کنید چون سیستم نیاز داره تا کمبودی نداشته باشه و باید کاملا مثل هم باشن رم ها این جا اقا حسام دارن رم ها رو صفحه اول پست دادن میتونید باهاشون هماهنگ هم بکنید که دقیقا همین سیستم رو براتون ببندن و ارسال رایگان براتون میفرستن هرجا که باشید و اگر نه تو بازار که میرید مواظب باشید که چی بهتون میدن چون قطعات یه خورده خیلی شاخن حیفه یه فروشنده به خاطر فقط سود خودش خرابش کنه و اشعال بهتون بده اگر خواستید تغییری داشته باشه بازم پستش رو بزارید تغییر رو انجام بدن بچه ها بعضی فروشنده ها جنس بیخود میدن اگر حواستون نباشه و مثل من موقعی که میخواستم سیستم اولم رو خودم ببندم مثلا یه هارد بهتون میدن که خودش توکفش میمونه از بس اشغاله برای کاربرد شما
Sent from my Nexus 4 using Tapatalk

salar1991
25-06-2014, 10:56
یه خورده قناصی داره

GA-H97-D3H

Power Green GP850B-OC

ولی ماژول دوم رم رو هر چه سریعتر بهش اضافه کنید چون سیستم نیاز داره تا کمبودی نداشته باشه و باید کاملا مثل هم باشن رم ها این جا اقا حسام دارن رم ها رو صفحه اول پست دادن میتونید باهاشون هماهنگ هم بکنید که دقیقا همین سیستم رو براتون ببندن و ارسال رایگان براتون میفرستن هرجا که باشید و اگر نه تو بازار که میرید مواظب باشید که چی بهتون میدن چون قطعات یه خورده خیلی شاخن حیفه یه فروشنده به خاطر فقط سود خودش خرابش کنه و اشعال بهتون بده اگر خواستید تغییری داشته باشه بازم پستش رو بزارید تغییر رو انجام بدن بچه ها بعضی فروشنده ها جنس بیخود میدن اگر حواستون نباشه و مثل من موقعی که میخواستم سیستم اولم رو خودم ببندم مثلا یه هارد بهتون میدن که خودش توکفش میمونه از بس اشغاله برای کاربرد شما

ممنون برای راهنمایی هاتون

این سیستمی که معرفی کردین کلا 4 میلیون در میاد؟

و اینکه موقعی که دارم قطعات رو میخرم، مشخصات رو چک کنم و بدونم چی میخوام کافیه؟ یا مدل دیگه ای هم میشه کلک بزنن؟

afshin b
25-06-2014, 13:05
یه خورده قناصی داره

GA-H97-D3H

Power Green GP850B-OC

سیستم پیشنهادی بسیار عالیه فقط گرافیک ۷۷۰ بهتره از برند گیگابایت تهیه کنن، چون ۷۷۰ ایسوس مشکل حرارتی داره.

salar1991
25-06-2014, 13:39
سیستم پیشنهادی بسیار عالیه فقط گرافیک ۷۷۰ بهتره از برند گیگابایت تهیه کنن، چون ۷۷۰ ایسوس مشکل حرارتی داره.

مادر برد رو می تونم حول و حوش 500 تومان و سری Z بگیرم؟ کاراییش بیشتر میشه سیستم؟

و اینکه این کارته گرافیک asus با gigabyte هر کدوم چندن؟ من قیمت روز رو نمیتونم گیر بیارم اگر ممکنه راهنمایی بفرمایید

1376MAXIMUM
25-06-2014, 13:53
مادر برد رو می تونم حول و حوش 500 تومان و سری Z بگیرم؟ کاراییش بیشتر میشه سیستم؟

و اینکه این کارته گرافیک asus با gigabyte هر کدوم چندن؟ من قیمت روز رو نمیتونم گیر بیارم اگر ممکنه راهنمایی بفرمایید
نه فقط ممکنه برای ارتفا به درد بخوره و اس ال ای رو هم پشتیبانی میکنه معمولا سری زد فقط اس ال ای دارن برای کارت گرافیک دوم به درد میخوره همین وگرنه تو سرعت سیستم تاثیر نداره

vahid-suarez
25-06-2014, 14:57
بهتره كه مادربورد رو از سري gaming انتخاب كنيد مثل :
Msi Z87-G43 Gaming قيمتشم حدود 530 هستش!

kaveh-gh
25-06-2014, 16:23

GA-H97-D3H

Power Green GP850B-OC

این سیستم خوبیه، فقط 2 تا پیشنهاد میدم:
1- پاور 700 یا نهایتاً 750 برای این سیستم کافیه. انتخاب پاور 700 وات گرین حدود 200 در بودجه صرفه جویی میکنه. پیشنهاد میکنم اگه امکانشو دارید 200 دیگه بزارید روش و یه SSD 128GB بخرید.
2- پیشنهاد میکنم Gigabyte GeForce GTX 770 WindForce 3X OC به جای
ASUS GTX 770 OC DCII 2GB GDDR5 بخرید. سیستم خنک کننده بهتر و کم صداتر و کلاک هسته بالاتری داره. و البته گارانتی معتبری هم داره. لینک زیر مقایسه بین این دو کارت رو نشون میده

salar1991
25-06-2014, 16:34
ممنون

نه فکر نکنم ارتفای آنچنانی بدم که 2 تا کارت گرافیک بخوام. در نتیجه همونی که جناب 1376MAXIMUM ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) گفتند رو فکر کنم اولویت بدم (دستشون درد نکنه)

GA-H97-D3H

Power Green GP850B-OC

فقط یه سوال کارت گرافیک ASUS 770 باشه یا 770 گیگابایت من آخر موندم توش
و اینکه هم 2 گیگابایت دارن هم 4 گیگ؟ قیمت هرکدومشون برای امروز از کجا میتونم پیدا کنم من سایت زیادی گشتم همش دلار نشون میدن یا انکه به روز نیستن

ممنون

afshin b
25-06-2014, 16:37
ممنون

نه فکر نکنم ارتفای آنچنانی بدم که 2 تا کارت گرافیک بخوام. در نتیجه همونی که جناب 1376MAXIMUM ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) گفتند رو فکر کنم اولویت بدم (دستشون درد نکنه)

GA-H97-D3H

Power Green GP850B-OC

و اینکه هم 2 گیگابایت دارن هم 4 گیگ؟ قیمت هرکدومشون برای امروز از کجا میتونم پیدا کنم من سایت زیادی گشتم همش دلار نشون میدن یا انکه به روز نیستن

ممنون

گرافیک ۷۷۰ از برند حتما گیگابایت بگیرین و مدل ۲ گیگ. ۴ گیگ کارایی نداره.
پاور هم میتونین ۷۵۰ وات بگیرین.
قیمت ها تو سایت حسام جان هستن
aria-computer.mihanblog.com/Post/4

amir200812
25-06-2014, 17:14
ممنون

GA-H97-D3H

Power Green GP850B-OC

ممنون

100% و بدون شک :
GIGABYTE GTX 770 OverClocked WindForce 3X 2GB GDDR5

هم از نظر فرکانس های کاری در سطح بالاتری هست و هم از نظر کولری که روش نصب شده کاملا برتر هست!
WindForce 3X که روی این کارت هست واقعا یک شاهکاره... (خودم همین مدل کارت رو 5~6 ماهی استفاده کردم)

قیمتش فکر کنم حدود 1350~1400 باشه!
حتی ارزونتر از ایسوسه چون ایسوس تو ایران زیادی طرفدار داره! وگرنه در تمام تست ها گیگابایت سرتر بوده و هست...

Hessam 2
25-06-2014, 17:27
دو کارت 770 2 و 4 گیگ گیگابایت خیلی کمیاب هست فعلاً تو بازار و به همین دلیل قیمتش غیرمنطقی گرونه در حال حاضر! البته با این وجود، انتخاب خوبیه و البته از گیگابایت بهتر در حال حاضر برند EVGA هست! اگرچه گارانتی متفرقه اس، اما قیمتش در عوض مناسب تر از گیگابایت هست.

1376MAXIMUM
25-06-2014, 17:52
من چون قیمت نداشتم ایسوز گزاشتم وگرنه گیگا میزاشتم خودم تموم نگاتی که دوستان گفتن رو میدونستم و خوب برای دوستمون به نظرم اومد ممکنه گمراهی پیش بیاد وگرنه حق با اقا امیر هست اون کارت خنک تره

1376MAXIMUM
25-06-2014, 18:59
ممنون برای راهنمایی هاتون

این سیستمی که معرفی کردین کلا 4 میلیون در میاد؟

و اینکه موقعی که دارم قطعات رو میخرم، مشخصات رو چک کنم و بدونم چی میخوام کافیه؟ یا مدل دیگه ای هم میشه کلک بزنن؟
اقا میری تو مغازه میگی این سیستم رو میخواهم اگر خودت بلدی اسمبل کنی جدادجدا بخر مثلا 4 تا قطه رو از مغازه a 4 تا رو از b دقیق میشی رو جعبه ها رو نگاه کن خیلی دقیق و این که قطعات رو هم نگاه میکنید چی میزاره شکلش حداقل به چشمتون اشنا باشه و بعد هم با نرم افزار های مانیتورینگ مثل سی پی یو زد و جی پی یو زد چک میکنید بعضی از قطعات روی خودشون نوشته اونا رو دقت کنید از مغازه های معتبر خرید کنید و تموم گارانتی ها رو چک میکنید با گارانتی اصلی باشه جعبه ها باید اک باشه همه قطعات از نظر ظاهری سالم باشن و چک میکنید سیستم رو دقیق هر جاش مشککل داشت قشنگ بهش میگی این اون چیزی نیست که من گفتم فرق داره و کوتاه هم نمیایی چون حق باتو هست کارش رو درست انجام نداده رم ها رو چک کنید با سی پی یو زد که تقلبی نباشن اگر شد براتون عکس میزارم خودم 4 گیگ این مدل ها رو دارم ببینید باید چجوری باشه البته اگر تجربه ندارید پیشنهاد میکنم با اقا حسام یه سحبتی بکنید ببینید اگر کنار میایید ازشون خرید کنید چون همه چیز این سیستم رو دارن ودلیلی برای تقلب ندارن البته من تاحالا ازشون خرید نکردم شانسش رو نداشتم
بله این سیستم حدود 4 ملیون درمیاد

salar1991
25-06-2014, 19:28
ممنون kaveh-gh ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

منتها من چون ممکنه یه چند سال دیگه یه سری ارتقا ها بدم، فکر کنم که اگر نگران پاور نباشم بهتره...نظر شما چیه؟

salar1991
26-06-2014, 13:38
یه سوال من این قطعات رو از کجا بخرم بهتره؟ کدوم پاساژ؟ و اینکه مغازه ای مد نظرتون هست که قطعات درست و اصل بده، کلک تو کارش نباشه؟

1376MAXIMUM
26-06-2014, 13:59
تو اصفهان هیچ جا تهرانم اگر حتما حضوری لیون و اینترننی هم اقا حسام خوبن و مورد تایید بنده و علمشون هم که ما ناخون انگشت کوچیکه ایشون هم نیستیم کیس های اسمبل شدشون رو هم تو وبلاگشون هست میتونید ببینید خیلی تر تمیر و قشنگ یه سانت سیم نمیبینید کارشون ۲۰ هست اسمبل هم مهمه که مرتب باشه چون بد بودنش باعث کاهش جریان هوای سیستم میشه و خوب مشکلاتی که ممکنه داشته باشه بعدش و صدمه دیدن قطعات و سیم ها

salar1991
26-06-2014, 19:22
تو اصفهان هیچ جا تهرانم اگر حتما حضوری لیون و اینترننی هم اقا حسام خوبن و مورد تایید بنده و علمشون هم که ما ناخون انگشت کوچیکه ایشون هم نیستیم کیس های اسمبل شدشون رو هم تو وبلاگشون هست میتونید ببینید خیلی تر تمیر و قشنگ یه سانت سیم نمیبینید کارشون ۲۰ هست اسمبل هم مهمه که مرتب باشه چون بد بودنش باعث کاهش جریان هوای سیستم میشه و خوب مشکلاتی که ممکنه داشته باشه بعدش و صدمه دیدن قطعات و سیم ها

شما واقعا به من خیلی کمک کردین ممنونم

یه سوال دیگه بپرسم قول میدم دیگه اذیتتون نکنم

واسه i5 یه فن جدا باید بگیرم؟

کلا من جز فنی که کیس x7 داشت کار دیگه ای برای تهویه نکردم به نظرتون اضافه کنم بهتر نیست؟
اگر آره لطفا مدل و مشخصاتشم بگید دوست عزیز

بازم ممنون

1376MAXIMUM
27-06-2014, 15:15
شما واقعا به من خیلی کمک کردین ممنونم

یه سوال دیگه بپرسم قول میدم دیگه اذیتتون نکنم

واسه i5 یه فن جدا باید بگیرم؟

کلا من جز فنی که کیس x7 داشت کار دیگه ای برای تهویه نکردم به نظرتون اضافه کنم بهتر نیست؟
اگر آره لطفا مدل و مشخصاتشم بگید دوست عزیز

بازم ممنون
نه خواهش میکنم
با نرم افزار اچ دبلیو مانیتور یه باز تو یه بازی که میرید بازش کنید بعد 20-30 دقیقه که بازی کردید یه اسکرین شات بزارید ببینیم مشکل دمایی اگر نباشه نه نیازی نیست
اون کیس تهویه خیلی خوبی داره فکر نمیکنم نیاز باشه با همون اسکرین شات مسخص میشه که نیاز هست یا نه

salar1991
28-06-2014, 23:16
نه خواهش میکنم
با نرم افزار اچ دبلیو مانیتور یه باز تو یه بازی که میرید بازش کنید بعد 20-30 دقیقه که بازی کردید یه اسکرین شات بزارید ببینیم مشکل دمایی اگر نباشه نه نیازی نیست
اون کیس تهویه خیلی خوبی داره فکر نمیکنم نیاز باشه با همون اسکرین شات مسخص میشه که نیاز هست یا نه

من یه یه فروشنده تقریبا قابل اعتماد (چند بار مشتریش بودم میشناسه) قطعاتم رو معرفی کردم گفت که حدود 4.200.000 در میاد و من میتونم پاورم رو به جای 850 وات 750 و سی پی یوم رو به جای 4670، 4690 بگیرم میشه حدود 3.800.000 ... به نظرتون با توجه به اینکه من میخوام یه چند سالی (5-6) کامپیوتر رو نگه دارم و نهایتا رم با کارت گرافیک رو یه بار افزایش بدم این کار رو بکنم یا نه؟ و اینکه حرف این آقا میتونه حقیقت داشته باشه؟

مشخصاتی که من دادم اینا بود(با تشکر از شما دوستان)

GA-H97-D3H

Gigabyte GTX 770 OC DCII 2GB GDDR5
Power Green GP850B-OC

Hessam 2
28-06-2014, 23:21
بله. اینکار رو انجام بدید.
مادربرد رو توصیه می کنم GA-H97-Gaming 3 جایگزین کنید. رم 1600 انتخاب کنید برای مادربرد سری H.
همچنین برای کاهش هزینه مجدد می تونید کارت گرافیک رو AMD 280X گیگابایت رو هم بخرید به قیمت 1300.

کیس ایکس 7 برای چنین سیستمی، واقعاً هزینه ی اضافی هست!

شما 10 میلیون هم هزینه کنید، نهایتاً 4-5 سال دیگه کاملاً سیستم از مد می افته نیازمند تعویض یا ارتقاست!

salar1991
29-06-2014, 00:43
بله. اینکار رو انجام بدید.
مادربرد رو توصیه می کنم GA-H97-Gaming 3 جایگزین کنید. رم 1600 انتخاب کنید برای مادربرد سری H.
همچنین برای کاهش هزینه مجدد می تونید کارت گرافیک رو AMD 280X گیگابایت رو هم بخرید به قیمت 1300.

کیس ایکس 7 برای چنین سیستمی، واقعاً هزینه ی اضافی هست!

شما 10 میلیون هم هزینه کنید، نهایتاً 4-5 سال دیگه کاملاً سیستم از مد می افته نیازمند تعویض یا ارتقاست!

سلام ممنون برای جواب

یه کم سوال پیش اومد :)
تغییر مادر برد GA-H97-D3H به GA-H97-Gaming 3 مزیت زیادتری داره که 100 تومن بیشتر بدم؟
کارت گرافیک AMD 280X نسبت به2GB Gigabyte GeForce GTX 770 WindForce 3x OC ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) به غیر از معقوله قیمت به لحاظ کارایی و جوندار تر بودن چجوریه؟

شما خودتونم سیستم میفروشید با قطعات آکبند و اصل؟

و اینکه من اگر بعدا بخوام سیستم ارتقا بدم بازم 750 وات به جا 850 کافیه؟(کارت گرافیک، رم، اس اس دی، فن، سی پی یو و...)
ممنون

Hessam 2
29-06-2014, 11:00
خیر. مزیت زیادی نداره. D3H برای کاربری مالتی مدیا ایده آل هست و گیمینک هم که از اسمش مشخصه. تفاوتشون در اینجا. ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

280X گیگابایت به نسبت قیمتش، واقعاً عالیه! در سطح GTX 770 هست تقریباً با قیمت 130 هزار تومن پایین تر.

بله.

اگر نخواید از دو عدد کارت گرافیک به صورت همزمان بر روی یک مادربرد استفاده کنید، بله 750 باز هم کفایت می کنه.
البته من نظرم رو 700 وات گرین هست.

kaveh-gh
29-06-2014, 11:11
سلام ممنون برای جواب

یه کم سوال پیش اومد :)
تغییر مادر برد GA-H97-D3H به GA-H97-Gaming 3 مزیت زیادتری داره که 100 تومن بیشتر بدم؟
کارت گرافیک AMD 280X نسبت به2GB Gigabyte GeForce GTX 770 WindForce 3x OC ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) به غیر از معقوله قیمت به لحاظ کارایی و جوندار تر بودن چجوریه؟

شما خودتونم سیستم میفروشید با قطعات آکبند و اصل؟

و اینکه من اگر بعدا بخوام سیستم ارتقا بدم بازم 750 وات به جا 850 کافیه؟(کارت گرافیک، رم، اس اس دی، فن، سی پی یو و...)
ممنون
به نظر من GA-H97-Gaming 3 ارزش 100 هزینه بیشتر رو داره ولی انتخاب بستگی به بودجه داره.
اگه هر دو لینک رو باز کنید در قسمت Compare With میتونید مقایسه بین دو برد رو مشاهده کنید.
در مورد دو کارت R9 280X و GTX 770 اختلاف بسیار ناچیزه. شاید GTX 770 از نظر آماری در مجموع کمی بهتر باشه ولی تفاوت محسوس نیست.
لینکهای زیر مقایسه بین این دو کارت رو نشون میده

salar1991
29-06-2014, 16:03
خیر. مزیت زیادی نداره. D3H برای کاربری مالتی مدیا ایده آل هست و گیمینک هم که از اسمش مشخصه. تفاوتشون در اینجا. ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

280X گیگابایت به نسبت قیمتش، واقعاً عالیه! در سطح GTX 770 هست تقریباً با قیمت 130 هزار تومن پایین تر.

بله.

اگر نخواید از دو عدد کارت گرافیک به صورت همزمان بر روی یک مادربرد استفاده کنید، بله 750 باز هم کفایت می کنه.
البته من نظرم رو 700 وات گرین هست.

خیلی ممنون
به من یه سایت ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])معرفی کردن گفتند مال شماست، قیمت های تمام قطعات رو از اون می تونم ببینم و بروز هستن؟

Hessam 2
29-06-2014, 16:04
خیلی ممنون
به من یه سایت ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])معرفی کردن گفتند مال شماست، قیمت های تمام قطعات رو از اون می تونم ببینم و بروز هستن؟

بله.............

salar1991
29-06-2014, 16:05
به نظر من GA-H97-Gaming 3 ارزش 100 هزینه بیشتر رو داره ولی انتخاب بستگی به بودجه داره.
اگه هر دو لینک رو باز کنید در قسمت Compare With میتونید مقایسه بین دو برد رو مشاهده کنید.
در مورد دو کارت R9 280X و GTX 770 اختلاف بسیار ناچیزه. شاید GTX 770 از نظر آماری در مجموع کمی بهتر باشه ولی تفاوت محسوس نیست.
لینکهای زیر مقایسه بین این دو کارت رو نشون میده

بله سایتهای خوبی بودن
به لحاظ کارایی تفریبا فرقی ندارند ولی به لحاظ استفامت، گارانتی و پشتیبانی تو کشور ما و دیگر مسائل چطور؟ چون من یه کارت گرافیک Geforce 7600 داشتم بعد 5 سال نابود شد به معنای واقعی. و یهو از کار افتاد و من اطلاعی از استقامت این کارت ها ندارم
ممنون

salar1991
17-07-2014, 04:58
دوستان عزیز همگی سلام
من یه دنیا از همتون ممنونم که کلی من رو راهنمایی کردید و بالاخره کامپیوتر رو با کمی تغییرات خریدم .
فروشنده یه فرد قابل اعتماد بود

فقط میخواستم مطمئن شم که قطعات اصل و درست هستن و برای همین با CPU-Z و GPU-Z مانیتور کردم
اگر ممکن هست یه بررسی بفرمایید و نظر تخصصی خودتون رو بگید که قطعات چه وضعی دارند (این عکس ها پس از نیم ساعت بازی با GTA 4 با گرافیک تا آخر گرفته شده اند)

PSU CORSAIR 750TX

(این عکس ها پس از نیم ساعت بازی با GTA 4 با گرافیک تا آخر گرفته شده اند)

خیلی ممنون

roya.rashidi
17-07-2014, 06:09
دوستان عزیز همگی سلام
من یه دنیا از همتون ممنونم که کلی من رو راهنمایی کردید و بالاخره کامپیوتر رو با کمی تغییرات خریدم .
فروشنده یه فرد قابل اعتماد بود

فقط میخواستم مطمئن شم که قطعات اصل و درست هستن و برای همین با CPU-Z و GPU-Z مانیتور کردم
اگر ممکن هست یه بررسی بفرمایید و نظر تخصصی خودتون رو بگید که قطعات چه وضعی دارند (این عکس ها پس از نیم ساعت بازی با GTA 4 با گرافیک تا آخر گرفته شده اند)

خیلی ممنون
سیستمه قدرتی و خوبیه .. دمای قطعاتتم با یه برنامه میگرفتگین که ماکیموزشو بزنه .
چون شما تا بازیو ببنید سریع دماشون میاد پایین.

salar1991
19-07-2014, 04:51
سیستمه قدرتی و خوبیه .. دمای قطعاتتم با یه برنامه میگرفتگین که ماکیموزشو بزنه .
چون شما تا بازیو ببنید سریع دماشون میاد پایین.

ممنون

چه برنامه ای ماکزیموم رو نگه میداره؟

roya.rashidi
19-07-2014, 07:45
HWiINFO
کامل ترین برنامس . حتی سرعت فن و میتونید فنتونو کنترل کنید .
ضمنا gta4 واسه این سیستم سبکه . با بازی watch dog یا بازی قوی تست کنید .

1376MAXIMUM
19-07-2014, 09:11
ممنون

چه برنامه ای ماکزیموم رو نگه میداره؟
بابا چی میگه همون اچ دبلو مانیتور نگه میداره بازش کن و برو تو بازی یه ۲۰-۳۰ دقیقه که بازی کردی دماها رو زده مینیموم ماکزیموم و همون موقع رو چرا سختش میکنید

roya.rashidi
19-07-2014, 09:19
بابا چی میگه همون اچ دبلو مانیتور نگه میداره بازش کن و برو تو بازی یه ۲۰-۳۰ دقیقه که بازی کردی دماها رو زده مینیموم ماکزیموم و همون موقع رو چرا سختش میکنید
لطفا دقت کن . برنامش cpuz هست که تازه میخان hw نصب کنن.

salar1991
27-07-2014, 00:05
دوستان سلام

من Watch Dogs رو برای حدود نیم ساعت بازی کردم و با نرم افزار HWmonitor دما ها رو اندازه گرفتم. به نظرتون دما چه طوریه؟ بالاست؟ خوبه؟ ممنون

1376MAXIMUM
27-07-2014, 00:47
دوستان سلام

من Watch Dogs رو برای حدود نیم ساعت بازی کردم و با نرم افزار HWmonitor دما ها رو اندازه گرفتم. به نظرتون دما چه طوریه؟ بالاست؟ خوبه؟ ممنون
کارت گرافیک رو از چه برندی گرفتی؟ گیگا یا ایسوز یا ... ؟
سی پی یو بالاست یه مقدار همه میگن تا ۶۵ خوبه من تا ۷۰ هم میگم طوری نیست اما این حدود ۸۰ هست بالا هست
مین بورد دماش خوبه و کارت هم تا ۱۰۰ درجه مشکلی پیش نمیاد خوبه برای این مدل ها مال خودم ۷۵ تو تست ها میرسه در عرض یک ربع ساعت مدل ۵۶۰ هم هست
هارد هم که همیشه همین حدود هست دماش مشکلی نداره
حالا ایر کولر یا واتر کولر با توجه به صلیقه و بودجه میتونید انتخاب کنید از کولر های معمول هست و استفاده میشه تو سیستم ها
یه چیز دیگه کیس فضای دورش چجوریه دقیق بگو پشتش و دورش و ... بسته نباشه نزدیک بخاری و ... هم نباشه خوبه
راستی قطعات رو هم درست گذاشته خوبه سیستم شاخیه دلم خواست کارت گرافیکت رو [emoji7]

roya.rashidi
27-07-2014, 01:42
دمای سی پی یو های اینتل تا 80 کاملا خوبه . خود اینتل هم تا 100وخورده ایی تحمل پذیریشونو تایید کرده 120 اینام که سیستم رو ریست میکنن. درباره گرافیکت هم نیمدونم ولی سی پی یو خوبه .
لپ تاب منم با این بازی دمای سی پی یو تا 94 اینا میره

salar1991
27-07-2014, 03:20
کارت گرافیک رو از چه برندی گرفتی؟ گیگا یا ایسوز یا ... ؟
سی پی یو بالاست یه مقدار همه میگن تا ۶۵ خوبه من تا ۷۰ هم میگم طوری نیست اما این حدود ۸۰ هست بالا هست
مین بورد دماش خوبه و کارت هم تا ۱۰۰ درجه مشکلی پیش نمیاد خوبه برای این مدل ها مال خودم ۷۵ تو تست ها میرسه در عرض یک ربع ساعت مدل ۵۶۰ هم هست
هارد هم که همیشه همین حدود هست دماش مشکلی نداره
حالا ایر کولر یا واتر کولر با توجه به صلیقه و بودجه میتونید انتخاب کنید از کولر های معمول هست و استفاده میشه تو سیستم ها
یه چیز دیگه کیس فضای دورش چجوریه دقیق بگو پشتش و دورش و ... بسته نباشه نزدیک بخاری و ... هم نباشه خوبه
راستی قطعات رو هم درست گذاشته خوبه سیستم شاخیه دلم خواست کارت گرافیکت رو [emoji7]

کارت گرافیک Nvidia هستش
کیس از سه طرف بستست دورش تقریبا 20 سانت فاصلست پس باید جاش رو تغییر بدم
داداش من سیستم قبلیم اصلا کارت گرافیک نداشت سوخته بود صفحه رو بالا پایین میکردی انگار کارگردان کات میداد اسلاید عوض میشد دوباره ضبط میشد، خلاصه شرایطی داشتیم ما .. اینکه یکم عقده ای شدم :n02:

من جاش رو تغییر میدم واطلاع میدم

ممنون

1376MAXIMUM
27-07-2014, 06:55
کارت گرافیک Nvidia هستش
کیس از سه طرف بستست دورش تقریبا 20 سانت فاصلست پس باید جاش رو تغییر بدم
داداش من سیستم قبلیم اصلا کارت گرافیک نداشت سوخته بود صفحه رو بالا پایین میکردی انگار کارگردان کات میداد اسلاید عوض میشد دوباره ضبط میشد، خلاصه شرایطی داشتیم ما .. اینکه یکم عقده ای شدم :n02:

من جاش رو تغییر میدم واطلاع میدم

ممنون
نه اون رو برای این گفتم که رو تحویه اثر نذاره حدود ۲۵-۳۰ سانت خوبه خودم به اندازه یک موزاییک ۲۰ سانتی فاصله داره از ۵ وجهی که کیست داره و میبینیش باید همش باز باشه مثلا روش کتاب و نمیدونم سی دی و ... نباشه و میز های کامپیوتر هم معمولا همه دور کیس رو می پوشونن البته ایکس ۷ فکر نکنم تو میر جاش بشه برای تست بهتر که فضا کافیه یا نه شما قبل از این که سیستم رو روشن کنی که فعالیت بکنه و گرما داشته باشه یه تست بکن ببین دماش چجوریه و بعد از بازی کردن هم یه تست بکن ببین چجوریه نباید گرم بشه اطراف کیس نزدیک بخاری و ... هم نباشه چون گرمای بخاری و ... باعث گرمای کیس هم میشه
البته بازم خیلی ممکنه تفاوت نداشته باشه کولر هزینه بره میخواهم یه مقدار بدون کولر سی پی یو ببینیم میشه حلش کرد یا نه
گارت گرافیک رو هم دیدم تو جی پی یو زد تو صفهات قبل evga هست برند خوبیه

1376MAXIMUM
27-07-2014, 07:00
دمای سی پی یو های اینتل تا 80 کاملا خوبه . خود اینتل هم تا 100وخورده ایی تحمل پذیریشونو تایید کرده 120 اینام که سیستم رو ریست میکنن. درباره گرافیکت هم نیمدونم ولی سی پی یو خوبه .
لپ تاب منم با این بازی دمای سی پی یو تا 94 اینا میره
با داشتن ۳ سری سی پی یو از اینتل رد میکنم ممکنه برای لپتاپ درست باشه ولی برای سیستم خونگی میگن حدود ۶۵-۷۰ بهترینش هست بعد کجا نوشته دقیقا که تا ۱۰۰ مشکلی نداره تو اون دما سی پی یو به ترتر میفته تجربه داشتم که میگم اون کارت گرافیکه که تا ۱۰۰ مشکلی نداره و تا ۱۲۰ هم یه جورایی رد میکنه که ایشون ۸۰ بود اگر اشتباه نکنم که دمای بدی نداره دما هم ۱۰۵ هست یا ۱۰۲ که سیستم خاموش میشه و تا یه۵ دقیقه روشن نمیشه

roya.rashidi
27-07-2014, 07:36
کجا نوشته دقیقا
اینجا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])نوشته دقیقا ** واسه خود سایت اینتل هستش.
شما که سه سری سی پی یو رد کردی یه بارم از خود سایت سازنده مطالعه میکردی.

.......
ضمنا دمای هر سی پی یو با سی پی یو دیگه فرق میکنه . ربطی به مارک نداره . ممکنه یه سی پی یو اینتل دیگه تحمل پذیریش 130 باشه و دیگری 40 .
..

"1997MAXIMUM"
28-07-2014, 22:46
خیلی باحالی تو لینکی که دادی نوشته ماکزیموم دما ۷۲ درجه سلسیوس
نوشته بودی نمیکنه الان عوضش کردی خلاصه این که نمیدنی حرف نزن که بعد بخوهای عوضش کنی و .... حتی با این که عوض کردی حرفتو بازم 80 درجه زیاده برای این سی پی یو بیخودی رفتی اکانت منو ریپورت کردی هفته دیگه من برمیگردم با اکانت اصلیم فقط خوشم اومد که قوانین هم برای همه اجرانمیشه یه سری شامل قوانین میشن یه سری نمیشن