PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : اشکال گرافیک در ویندوز 8.1

ecmn
24-06-2014, 08:54
سلام دوستان

متاسفانه تاپیکی وجود نداشت که بتونم مشکلم رو در اونجا بیان کنم و یا نتونستم پیدا کنم و مجبور به باز کردن تاپیک شدم

من چندینو چند ساله از ویندوز XP استفاده می کنم ،
از اونجاییکه مانیتورم "LCD Sony 32 هست ،
رزولیشن رو روی 1080*1920 تنظیم می کنم تا تصویر با مانتیتور فیت باشه

اما از دیشب که ویندوز 8.1 نصب کردم کلاً با نصب برنامه های اصلی کامپیوترم مشکل پیدا کردم
( مادربورد در قسمت Multimedia Control و نصب کارت گرافیک )
هنگام نصب کارت گرافیک رو نسخه 64 بیتی کلاً تصویر سیاه شد و مجدداً ویندوز رو نصب کردم البته این‌بار نسخه 32 بیت (x86)

گرافیک به سختی روی ویندوز نصب شد
بیشتر مواقع موقع راست کلیک کردن و یا کارهای دیگه یه لحظه صفحه سیاه میشه
رو رزولیشن 1200*1600 تصویر تار میشه
* و مشکل اصلی اینکه بیشتر از این مقدار رزولیشن نمیده ، رزولیشن مورد نظر من 1080*1920 هست

ممنون میشم من رو راهنمایی کنید

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

taghi_ramzi
24-06-2014, 09:43
سلام
آخرین ورژن درایور کارت گرافیک رو دانلود کردید؟

ecmn
24-06-2014, 10:24
سلام
آخرین ورژن درایور کارت گرافیک رو دانلود کردید؟

Update Driver

taghi_ramzi
24-06-2014, 11:08
از این روش من تا حالا استفاده نکردم ، لپتاپمو که خریدم ، گرافیکش یه مشکلاتی داشت
درایوری هم که تو دی وی دی روش بود راحت نصب شد ، ولی بعضی جاها اذیت میکرد ، مثلاً بعضی بازیهای ساده رو نمیاورد

رفتم از سایتش یه درایور جدید به حجم 200 مگ دانلود کردم ، بعد نصب اون هیچ مشکلی پیش نیومد.

از طرف دیگه ،ویندوز 8.1 با باتری لپتاپ من مشکل داشت ، هیچ اروری هم نمیداد و میگفت درایورش هم درست نصب شده
ولی اصلاً میزان باتری رو نشون نمیداد ، رفتم از سایتش یه بایوس دانلود کردم و نصب کردم درست شد.

به همین دلیل پیشنهادم به شما اینه که برید از سایتش ، آخرین ورژن درایور رو برای ویندوز 8.1 دانلود کنید.
من الان چک کردم ، درایور ورژن جدید ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) برای کارت شما هست که تاریخ عرضه ش حدود یه ماه پیشه.
البته از اون جدیدتر هم هست ولی نسخه بتا ست.
(سایت انویدیا برای ایران شیلتره)

ecmn
24-06-2014, 11:11
از این روش من تا حالا استفاده نکردم ، لپتاپمو که خریدم ، گرافیکش یه مشکلاتی داشت
درایوری هم که تو دی وی دی روش بود راحت نصب شد ، ولی بعضی جاها اذیت میکرد ، مثلاً بعضی بازیهای ساده رو نمیاورد

رفتم از سایتش یه درایور جدید به حجم 200 مگ دانلود کردم ، بعد نصب اون هیچ مشکلی پیش نیومد.

از طرف دیگه ،ویندوز 8.1 با باتری لپتاپ من مشکل داشت ، هیچ اروری هم نمیداد و میگفت درایورش هم درست نصب شده
ولی اصلاً میزان باتری رو نشون نمیداد ، رفتم از سایتش یه بایوس دانلود کردم و نصب کردم درست شد.

به همین دلیل پیشنهادم به شما اینه که برید از سایتش ، آخرین ورژن درایور رو برای ویندوز 8.1 دانلود کنید.
من الان چک کردم ، درایور ورژن جدید ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) برای کارت شما هست که تاریخ عرضه ش حدود یه ماه پیشه.
البته از اون جدیدتر هم هست ولی نسخه بتا ست.
(سایت انویدیا برای ایران شیلتره)

ممنون داداش ، لینکت برام اررور میده

Access Denied

You don't have permission to access "[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]" on this server. Reference #18.2a41ddc2.1403595554.548b7842

دانلود دانلود - نسخه 337.88 - سری 8 و 9 و 100 تا 700 - 32 بیتی - 238 مگابایت (جدید)
اینو دانلود و نصب کردم درست شد ، دستت درد نکنه
فکر کنم برای مادربورد هم باید همچین کاری انجام بدم

داداش فقط یه سوال ، فرق نسخه 64 بیتی ویندوز 8.1 با 32 چی هست ؟

taghi_ramzi
24-06-2014, 11:16
ممنون داداش ، لینکت برام اررور میده

Access Denied

You don't have permission to access "[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]" on this server. Reference #18.2a41ddc2.1403595554.548b7842

دانلود دانلود - نسخه 337.88 - سری 8 و 9 و 100 تا 700 - 32 بیتی - 238 مگابایت (جدید)
اینو دانلود و نصب کردم درست شد ، دستت درد نکنه
فکر کنم برای مادربورد هم باید همچین کاری انجام بدم

داداش فقط یه سوال ، فرق نسخه 64 بیتی ویندوز 8.1 با 32 چی هست ؟

باید با فیـلتر شکن بازش میکردید.

بله بهتره همه درایوراتونو آپدیت کنید.

نسخه 32 بیت حداکثر از 3 گیگ رم میتونه استفاده کنه و بیشتر از اون رو نمیشناسه.
تو عملکرد هم باید 64 بیت بالاتر باشه ، ولی من اطلاع دقیقی ندارم.
از نظر امکانات هم فرقی ندارن.

ecmn
24-06-2014, 11:20
این مشخصات میتونه نسخه 64 بیت رو ساپورت کنه ؟ مشکلی پیش نمیاد ؟

taghi_ramzi
24-06-2014, 11:30
رو این سیستم میتونید ویندوز 8.1 نسخه 64 بیت نصب کنید
ولی اینکه مشکلی پیش بیاد یا نه ، از عملکردش راضی باشید یا نه ، من در اون حد تجربه ندارم که بتونم نظر بدم.

تجربه شخصی من: لپتاپ من core i5 هست با رم 4 ، با ویندوز 8.1 نسخه 32 بیت عملکرد باتریش بهتره شده بود (که برای شما احتمالاً مهم نیست)
ولی ، رو بعضی نرم افزارهای سنگین تر (مهندسی) اون نرمی ویندوز 7 رو نداشت ، یعنی به قول یارو لگ داشت.
بعداً که ویندوز براش مشکلی پیش اومد ،من نتونستم هیچ توجیهی برای نصب مجدد 8.1 پیدا کنم و ویندوز 7 نصب کردم.

ecmn
24-06-2014, 11:56
رو این سیستم میتونید ویندوز 8.1 نسخه 64 بیت نصب کنید
ولی اینکه مشکلی پیش بیاد یا نه ، از عملکردش راضی باشید یا نه ، من در اون حد تجربه ندارم که بتونم نظر بدم.

تجربه شخصی من: لپتاپ من core i5 هست با رم 4 ، با ویندوز 8.1 نسخه 32 بیت عملکرد باتریش بهتره شده بود (که برای شما احتمالاً مهم نیست)
ولی ، رو بعضی نرم افزارهای سنگین تر (مهندسی) اون نرمی ویندوز 7 رو نداشت ، یعنی به قول یارو لگ داشت.
بعداً که ویندوز براش مشکلی پیش اومد ،من نتونستم هیچ توجیهی برای نصب مجدد 8.1 پیدا کنم و ویندوز 7 نصب کردم.

ممنون داداش ، خودم هم با AutoCAD کار می کنم
نسخه 64 رو نصب می کنم ببینم نتیجه چطور هست
نه حاجی 7 نه :D یا XP یا 8.1 ، حتی گوشی رو هم وین 7 نگرفتم و الان وینفون 8.1 دارم ;)

بازم ممنون

taghi_ramzi
24-06-2014, 12:09
موفق باشید. خوشحالم که تونستم کمک کنم ;)

ecmn
24-06-2014, 12:11
مرسی ..........