PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : درخواست راهنمایی از افراد باتجربه

Alireza9112
24-06-2014, 00:04
درود/ من داشجوی رشته راه و ساختمان هستم/20سال دارم و ترم 2 رو تموم کردم

ولی به تازگی علاقه بسیار زیادی نسبت به تکنولوژی های کامپیوتری پیدا کردم/ یه هویی یه چیز خورد تو سرم و عاشق ای مباحث شدم/ ولی متاسفانه سطح سوادم صفره و تازه شروع کردم یه یاد گرفتن آفیس

قصد تغییر رشته به کامپیوتر رو دارم/ولی بر خلاف علاقه بسیار نسبت به این تخصص استرس دارم چون هیچ آشنایی با کد نویسی ندارم و هر وقت یه قطعه برنامه می بینم با وجود اینکه خیلی نسبت بهش کنجکاوم هیج چیزی سردر
نمی آرم و نا امید میشم/

اکثر افراد موفق تو کامپیوتر رو می بینم که از10 12سالگی شروع کردن به این کار / ولی احساس می کنم که دیگه الان خیلی برا من دیرشده/آیا رشته کامپیوتر نیاز به هوش استعداد فوق العاده داره و مسایلی که دراون مطرح میشه خیلی پیجده اس؟ چون من فردی کاملا

عادی ام و از همه بدتر سطح اطاعات بسیارپایینی هم دارم چون در گذشته اصلا توجهی نسبت به این مسایل نداشم/

حالا به نظر شما ایا من به کامیوترتغییر رشته بدم/

آیا با این سن و سال میشه تو این زمینه شروع به کار کرد و درآینده نتیجه کرفت/

لطفا کمکم کنید چون شک وتردید حسابی آزارم میده و ودوراهی گیر کردم/

مشکرم

Alireza9112
24-06-2014, 08:08
پس چرا کسی نیست که منو راهنمایی کنه؟ لطفا اگه تجربه ای دارید بگید/

taghi_ramzi
24-06-2014, 09:52
درود
اگه احساس میکنید علاقه دارید ، برید دنبالش
ولی توجه داشته باشید که محتوای رشته ی کامپیوتر ، ورد و اکسل و حتی فقط برنامه نویسی نیست!
درسهای نسبتاً سخت و فضایی مثل طراحی الگوریتم ، هوش مصنوعی و ساختمان داده هم وجود دارن.
به همین دلیل توصیه تغییر رشته به شما کار خیلی سختیه!
از طرف دیگه ، توجه کنید که پیدا کردن شغل مناسب برای رشته کامپیوتر (غیر دولتی) نیاز به مدرک خیلی بالایی نداره،
اگه شما فقط کاردانی داشته باشی و آشنایی و تجربه کافی (بالاتر از سطح دانشگاه) در بعضی از فیلدها داشته باشی ، میتونی راحت کار پیدا کنی.
ولی اگه کار نکنی و فقط درس بخونی ، به احتمال قوی ارشد هم به دردت نمیخوره.

یه مطلب کلی هم در نظرتون باشه ، استعداد در هر فیلدی فقط 5 درصد از شرط موفقیته
95 درصد بقیه بستگی به پشتکار داره.

سن شما هم اصلاً بالا نیست ، من خودم تو 26 سالگی رفتم دانشگاه ، و با معدل خوب کارشناسیمو گرفتم.
موفق باشید.

Alireza9112
24-06-2014, 17:28
سلام به شما/ خیلی ممنون از کمک وآفرین به اراده شما ک به من امید داد/اتفاقا من به همون مباحث هوش مصنوعی و الگوریتم ها علاقه دارم /میشه گفت به همه قسمت های کامپیوتر علاقه مندم/ولی نمی دونم از کجا شروع کنم/

تصمیم گرفتم که برنامه سازی وب رو شروع کنم+ برنامه سازی جاوا و سی شارپ برا موبایل / ولی هرچی کتا می خونم و برنامه نویسی یاد می گیرم حالی نمی شم چطور ازشون استفاده کنم برای یه کار خاصی مثل یه بازی فکری

مثل این که آچاردست گرفتن و پیچ مهره باز کردن یاد گرفتم ولی ازیه موتور وساختارش هیچی سردرنمارم/

نمیدونم چطور سختار رودرک کنم/

اگ میشه راه رو بهم نشون بدید و منابعی مفیدبهم معرفی کنید ممنون از شما/

taghi_ramzi
25-06-2014, 09:15
ببینید ، شما خیلی عجله دارید!
من تو دوره دانشگاه همه نمره های برنامه نویسیم 19 و 20 بودن ، تا اینکه یکی از استادا منو آورد شرکت خودش برای برنامه نویسی
الان که یه ساله تو این شرکتم ، تازه کمابیش به حدی رسیدم که میتونم یه برنامه کاربردی بنویسم

شروع کنید به برنامه نویسی ، قدم به قدم ، میانبر نزنید ، به چیزایی که فعلاً باهاشون آشنا نشدید زیاد توجه نکنید تا به وقتش بهشون برسید.
حتماً هم اول از c یا c++ شروع کنید. الان تقریباً پایه ی همه زبانها این دو تا هستن.

Alireza9112
03-07-2014, 15:47
خواهش می کنم درصورت داشتن اطلاعات به من کمک کنید

می خواستم به نرم افزار تغییر رشته بدم/منتها هیچ نگاه درستی نسبت به این رشته ندارم/

ولی کنجکاوی بسیار زیادی نسبت به کامپیوتر ها دارم/

اگه ممکنه جندتا سوال دارم که اگه وقتشودارید لطفا به من پاسخ بدید/

البته منو به خاطراین سوالات بسیار ابتدایی و احمقانه ببخشید/متاسفانه ذهنم رو حسابی درگیرکرده

اولین چیزاین که آیا این رشته نسبت به بقیه رشته های مهندسی خیلی مشکل تره یعنی نیازمند به داشتن یه ذهن
بسیارقوی و فوق خلاقه ویک مهندس نرم افزار دارای استعداد ذاتی برای این کاره/

یا این که این تخصص هم مث بقیه مشاغل مهندسی حاصل مطالعه ی منابع مفید وکسب تجربه خوبه و این خلاقیت حاصل تمرین بسیار زیاده و تجربیات قبلیه/

آیا کار توزمینه توسعه نرم افزار بسیارپراسترس وزمان بره ؟ چون من جایی خوندم که رقابت بسیارشدیدی تواین زمینه وجود داره وزندگی برای یه توسعه دهنده همیشه مث شب قبل کنکوره ونرم افزاری ها حسابی تحت فشارروحی اند/

من خیلی نسبت به طرز ساخت نرم افزارها کنجکاوم/ ازسیستم عامل ها ودراورهای راه اندازسخت افزارگرفته
تا نرم افزارهای اداری ومهندسی وطراحی گرافیکی و انیمیشن سازی/می خواستم بدونم که چطوراین سیستم ها
ساخته شدن وراه درک ساختار اونها دقیقا چی هستش چه منابعی روباید مطالعه کرد/چون شک دارم که منابع آکادمیک وآموزش های موجود دراینترنت این نیازوبرطرف کنه/

آیا هرکدوم ازاین زمینه ها واسه خودشون یه بحث تخصصی اندویااین که درکل ازساختاروالگویی مشخص پیروی می کنن که بابسط دادن اون ها میشه هرچیزی رو خلق کرد/

من مشکلی که دارم عدم وجود هدفی مشخص ومسیری درست برای کسب دانش درزمینه نرم افزاره/یعنی یک علم مهارت کلی نسبت به کلیه مباحث وبعد تخصصی عملی دریک زمینه مشخص/

ولی مطالعاتی که انجام میدم کاملا تيوری ونامشخصه/دقیقا مث این که بخوام متخصص تعمیر موتوراتومبیل بشم و بجای این که ساختاروطرزکار موتور رو متوجه بشم فقط دارم بازوبسته کردن پیچ ومهره رویادمی گیرم ووقتم داره تلف میشه و نمی تونم متوجه بشم که ازاین زبان برنامه نویسی چطوری استفاده کنم تا باهاش یه دفترچه تلفن یابازی ساده برای اندروید بنویسم/

آیا آموزش های عملی وجودداره که این هارو توضیح بده یعنی درغالب پروژه ای نوشتن یک بازی یانرم افزاری اداری رو آموزش بده ومن بتونم بابسط اون ها چیزهای جدیدتری خلق کنم ویاقابلیت هاش روافزایش بدم/

حالا اموزش این ها امری زمان برو مشکله /

راستش رو بخواین هدفم مهاجرت به منطقه ی یورو وآمریکای شمالیه وقصد دارم توزمینه هایIT فعالیت کنم/
سایت های کاریابی رو میدیدم که تو زمینه برنامه نویسی مدرک لیسانس(bachelor degree) رو می خواستن/

رفتن به دنبال یه کا ر به ظاهر آسون وبی دغدغه ویا رفتن به سمت حل مسایل و کنجکاوی های مربوط به مسایل کامپیوتری وIT/ دروس دانشگاهی روهم که بررسی می کنم ویک سری دروس پایه ای اند که درعمل کاربرد خاصی ندارن//
البته بقیه دوستانم که دانشجوی کامپیوترهستن هم این مشکل وابهام رو دارن/

خواهش می کنم اگه ممکنه منوراهنمایی کنید واگه وقتشو دارید کمی بهم توضیح بدید درمورد سوالاتی داشتم/ یکی همین بحث اپلای برای کار(بدون مدرک مرتبط باکامپیوتر)
ودیگری نحوه ی مطالعه وتحقیق برای درک وشناخت نرم افزارهای مختلف وروندحرکت برای کسب توانمندی های لازم برای کار توحوزه ی ITوتوسعه ی ندم افزار

من تا یکشنبه وقت دارم که تغییر رشته بدم ممنون ازاین که بهم کمک می کنید//

Rossin
03-07-2014, 20:58
سلام
دوست گرامی
لازمه بدونید که توی دانشگاه و رشته کامپیوتر چیز کاربردی و به درد بخوری بهتون یاد نمیدن!
یعنی اگر برای یاد گرفتن برنامه نویسی و ... میخواهید این رشته رو توی دانشگاه بخونید این کار اشتباهه!
من با عشق به برنامه نویسی رفتم هنرستان کامپیوتر خوندم و بعد کاردانی و کارشناسی و حالا ام ارشد ولی هرچی بلدم خودم یاد گرفتم در واقع دانشگاه چیزی یاد نداد و فقط استارتشو به نوعی اونم خیلی کمرنگ زد!

این مبحث توسعه نرم افزار که گفتین خودش زیر شاخه های مخلتفی داره و کار تیمیه هر کسی بسته به توانایی و دیدی که داره توی هر بخش مشغول به کار میشه! درسی هست توی کارشناسی به اسم مهندسی نرم افزار که همین مباحث رو بررسی میکنه .

در حال حاضر خیلی از اموزشگاه های IT هستند که کلاس های اوپن برای علاقمندان و دانشجوهای کامپیوتر توی زمینه شبکه و برنامه نویسی و ... برگذار میکنه که بعضی از کورس ها دارای مدرک معتبر هستند و آموزشگاه تضمین میکنه که شما در دبی توی امتحان جامع نمره قبولی میارید و مدرک بین الملی از خود اون شرکت مثلن ماکروسافت میگیرید. که این مدارک توی اپلای موثرن.
فضای کلاس جوری نیست که فقط مخصوص بچه های کامپیوتر باشه ،توی خیلی از دوره هایی که من رفتم کسایی بودن که تجربی میخوندن یا معمار بودند ولی علاقه داشتند و اومدند توی کلاس شرکت کردند!

از نظر هوش و استعداد هم باید بگم خب بعضی مباحث هستند در مقدمه و ابتدا فراگیری ساده ای دارند،مثل مباحت اولیه نتورک پلاس برای شبکه یا زبان های سی یا سی پلاس یا ویژیوال بیسیک که فراگیریه اولیه اونها یا کلشون احتیاج به هوش و مغز متفکر نداره ولی اگر این زبان ها یا لول های بعدی شبکه رو ادامه بدین خودتون میبینید که همه از پسش بر نمیاد!
کلاس زبان های تحت وب و طراحی سایتی بوده که اول کورس 40 نفر دانشجو داشته ولی در پایان کورس 5ام 4 نفر مدرک رو گرفتن! به نوعی بقیه کم اوردن!

از نظر من امکان نداره چیزی مربوط به IT باشه که اموزش و توتاریلش توی نت نباشه!
کورس های مجازی دانشگاها و سایتها مختلف مثل picuu.com هستند که از ب بسم الله تا اون اخر همه چیزو میگه!

امیدوارم تونسته باشم بخشی از سوالاتنون رو گفته باشم.
موفق باشید:n16:

Alireza9112
04-07-2014, 20:07
سلام مرسی ازجوابتون //

می خواستم بدونم که شما تو پروژه های بزرگ نرم افزاری کارکردین//شنیدم که کاروزندگی برای یک مهندس نرم افزار همیشه مث شب قبل از کنکوره وحسابی زندگی تو گیرودار استرسه و این کار حسابی آدم رو پیر و داغون میکنه// ازهرکسی میپرسم درمورد شغل و کار برنامه نویسی صحبت می کنم میگن که اصلا نیا تو این کار چون بی دروپیکرو گیج کننده است البته این افراد یا دانشجوی تازه کارن ویا افرادی که فقط فارغ التحصیل شدن ومهارتی ندارن//

ایا واقعا این طوره؟ شما تو پروژه های بزرگ نرم افزاری کارکردید//آیا فضا این طوره//
من چطور می تونم مسیرمو مشخص کنم برای یادگیری و فعالیت در حوزه سایبر وit خیلی گسترده است و وقتی می بینمش وحشت می کنم حسابی ومی ترسم بیام توش وحسابی گیج بزنم چی کارکنم بس من //

taghi_ramzi
04-07-2014, 21:19
پروژه های نرم افزاری خیلی فرقی با سایر انواع پروژه ها ندارن
اگه درست و حسابی مدیریت بشن ، هیچوقت استرس نخواهد داشت و برعکس
کار پراسترس تر از پروژه های نرم افزاری زیاد داریم. البته بازم عرض میکنم بستگی داره به مهارت مدیریت

Rossin
04-07-2014, 23:13
سلام مرسی ازجوابتون //

می خواستم بدونم که شما تو پروژه های بزرگ نرم افزاری کارکردین//شنیدم که کاروزندگی برای یک مهندس نرم افزار همیشه مث شب قبل از کنکوره وحسابی زندگی تو گیرودار استرسه و این کار حسابی آدم رو پیر و داغون میکنه// ازهرکسی میپرسم درمورد شغل و کار برنامه نویسی صحبت می کنم میگن که اصلا نیا تو این کار چون بی دروپیکرو گیج کننده است البته این افراد یا دانشجوی تازه کارن ویا افرادی که فقط فارغ التحصیل شدن ومهارتی ندارن//

ایا واقعا این طوره؟ شما تو پروژه های بزرگ نرم افزاری کارکردید//آیا فضا این طوره//
من چطور می تونم مسیرمو مشخص کنم برای یادگیری و فعالیت در حوزه سایبر وit خیلی گسترده است و وقتی می بینمش وحشت می کنم حسابی ومی ترسم بیام توش وحسابی گیج بزنم چی کارکنم بس من //

همینطور که دوستمون گفتن پروژه های برنامه نویسی و نرم اقزار با سایر پروژه ها فرقی نداره بشرطی که لیدر تیم کار درست باشه و بچه ها هم تازه کار نباشند!
شما اول بیا ببین با خودت چند چندی! خیلی گیج به نظر میرسی در واقع نمیدونی میخوای چه کار کنی!!
این حوزه انقدر گسترده هست که همیشه جا برای افراد متخصص توش باشه! شما ببین کدوم مباحث رو بیشتر علاقه داری شبکه برنامه نویسی و... ؟ ببین کجا میخوای کار کنی ایران یا خارج از کشور؟ کدوم کشور؟

یکم منطقی تر فکر کن وگرنه در حال حاضر رشته ای پول ساز داری میخونی که پیدا کردن کار توش کاره سختی نیست!
در اخرهم یادت نره که شما که تازه کاری مصلما توی پروژه ها و شرکت های بزرگ مشغول به کار نمیشی در اول! باید بدونی که اول از جاهای ساده و کارایی که ریسکش کمتره شروع میکنی! چه به باب میلتون باشه یا نه قانون همینه چون کسی نمیاد روی یه برنامه نویس نو پا یا ادمین شبکه بی تجربه کلا مهندس نرم افزار بدون سابقه کار و رزومه خوب سرمایه گذاری کنه.این روند توی کل دنیا وجود داره در حوزه IT.

توی دلتون و فکرتون بیشتر هماهنگی ایجاد کنید تمام جوانب رو در نظر بگیرید و بعد مسیر و هدف خودتون رو توی زمینه IT مشخص کنید.اینجوری تصمیم گیری راحت تره
چون موردی دیدم که از رشته های دیگه انصراف دادن و تن به دانشگاه ازاد دادن و اومدن نرم افزار خوندن چون عشقشون بوده و در وسطای کار وقتی دیدن شرایط باب میلشون نیست و زده شدن و باز انصراف دادن و برگشتن سر خونه اول!

حوزه IT خیلی گستردس و مدام در حال پیشرفت،با گرفتن چندتا مدرک یا فراگیری چندتا زبان برنامه نویسی کار تموم نشده،در واقع هرچی پیش برید کافی نیس و هی باید بخونید و آپدیت شید و تهی نداره در نتیجه متخصص شدن کار ساده ای نیست و طول میکشه، مثل معماری و عمران نیست که چندتا خونه بسازید و با گرفتن مدرک نظارت مهندس بشید و بتونید کلی کارای بزرگ انجام بدین.

من قصد ترسوندن شمارو ندارم چون خودمم با عشق اومدم خوندم و وقتی رسیدم به وسط کار دیدم نههههه اینجا کجا و تصورات من کجا!! با مدرک لیسانس و چندتا مدرک شبکه و چند تا زبان برنامه نویسی تازه اول راهم!

موفق باشید:n16:

Alireza9112
09-07-2014, 16:54
سلام راستش رو بخواین من آدم گیجی نیستم//

فقط مسیر برام مشخص نمیشه/ نمی دونم از کجاشروع کنم// چه مطالب آموزشی رو دنبال کنم//

مشکل من دقیقا اینجاست// میشه شما راهی رو برام نشون بدید// لطفا فقط برام اسم نبرید یه خورده ام توضیح بدید که تو زمینه برنامه نویسی ازکجا شروع کنم؟

ممنون از لطفتون

Mr.Pooya
09-07-2014, 17:07
سلام

برای یادگیری برنامه نویسی اول باید یک سری مقدمات رو آماده کنید روی دستگاه تون. به فرض اگر می خواهید PHP رو شروع کنید اول باید یک IDE خوب استفاده کنید ( IDE همون نرم افزار های ویرایشگر هستند ) و باید یک سرور مجازی مانند Wamp Server نصب کنید.

ولی برای شروع HTML و CSS می تونید از سایت W3SCHOOLS استفاده کنید. این سایت به زبان انگلیسی هست خیلی آموزش های خوب و جالبی داره و می تونید ازشون استفاده کنید و با این سایت پیش برید و به یک جایی که رسیدید از منابع حرفه ای تر استفاده کنید.

ببینید برای یادگیری زبان های برنامه نویسی منابع فارسی زیادی هست ولی من خودم پیشنهاد می کنم از منابع انگلیسی زبان و به روز استفاده کنید .

موفق باشید.