PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : رایتر من سی دی می خونه ولی اصلا رایت نمی کنه.

سفید
31-08-2006, 15:44
رایتر من RICOH MP 7520.

تا چند وقت پیش رایت می کنه ولی الآن با هیچ نرم افزاری موفق به رایت نمی شم. Nero, Roxio و حتی خود ویندوز اکس پی.
همه شون تا مرحله آخر میرن ولی بعد پیام می دن failed.

رایترم کاملا همه جور سی دی رو می خونه و در تنظیمات اکس پی هم نشون می ده ضبطش فعاله و مشکلی نداره

راه حل لطفا ؟

ضمنا ویندوزمو تازه دوباره ریختم.

mehdi_ok1
31-08-2006, 17:44
اگه Drive مجازی درست کردی یه بار Drive رو پاک کن :blush:
اگه نشد یه بار Device رو پاک کن دوباره نصب کن :happy:
به قول خودت هم تنظیماتش هم درسته پس ممکن مشگل سخت افزاری باشه
کابل رو چک کن یا عوض کن اگه نشد ببرش گارانتی :ohno:

hamed2004_70
02-09-2006, 01:19
اگه حوصله داشتي ويندوزت رو عوض كن كه گاهي قاط مي زنه اگه بازم نشد به خط اخر پيشنهاد اقا مهدي توجه كن!!!

Mohammad Modarresi
02-09-2006, 01:21
اگر بتوني از پيغام عكس بزاري بيشتر ميتونيم كمكت كنيم

mohammad hamed
02-09-2006, 12:29
رايتر من Teac هست من هم تقريبا همين مشكل رو داره فقط اصلا شروع به رايت نمي كنه .ويندوز رو هم دو بار عوض كردم ولي نشد . يكساله كه خريدم و 6 روزه كه گارانتيش تمام شده و 100 سي دي هم تا به حال باهاش رايت نكردم.
تورو خدا كمك كنيد كه چي كار كنم

snow chem
03-09-2006, 02:33
رايتر من Teac هست من هم تقريبا همين مشكل رو داره فقط اصلا شروع به رايت نمي كنه .ويندوز رو هم دو بار عوض كردم ولي نشد . يكساله كه خريدم و 6 روزه كه گارانتيش تمام شده و 100 سي دي هم تا به حال باهاش رايت نكردم.
تورو خدا كمك كنيد كه چي كار كنم

با خود xp هم رايت نميكنه؟

casper66m
03-09-2006, 03:09
99 در صد ايراد از كابل .كابل رو عوض كن.

سفید
04-09-2006, 22:54
با تشکر از پاسخها در جواب اسنو کم باید بگم بله با ویندوز اکس پی هم رایت نمی کنه.

snow chem
05-09-2006, 01:10
همون جور كه دوستان گفتن احتمالا ايراد از كابلشه .
اگه زمان گارانتيش تموم نشده ، بد نيست ببريش يه چك كنن ! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

mehdi_ok1
08-09-2006, 03:57
در ویندوز XP فقط کاربران Admin میتوانند CD رایت کنند. :evil:

برای اینکه کاربران دیگر هم بتوانند چنین کاری انجام دهند چنین کاری را انجام دهید:
Control Panel>Administrative Tools>Local Security Policy>Local Policies>Security Options>Devices: Restric CD-RO Access to locally logged-on user only>Enable>OK

دوم اینکه:

یکی از خصوصیات ویندوز XPاین است که میتوان امکان رایت کردن سیدی را غیر فعال کرد.
برای این کار:
Run>Regedit>HKEY-CURRENT-USER>Software>Microsoft>Windows>Currentversion>Policies>Explorer
یکDWORD بانام NOCDBurning بسازید.
برای غیر فعال کردن رایترمقدار 1 بدهید.
برای فعال کردن رایترمقدار0 بدهید.

اگه تمام این کارا رو انجام دادی و نشد بدون مشکلت سخت افزاری یعنی چی:

یعنی یا ببر گارانتی یا ساعت 21 بزارش دم در :weird:

سفید
09-09-2006, 18:51
مهدی جان کارائی رو که شما گفتی کردم بعد با خود ویندوز خواستم کپی کردنو امتحان کنم فایل ها رو انتخاب کردم فرمان کپی دادم و این پیغام اومد:
There is no disc in the Drive.
Please insert a writable CD into Drive H

با این که سی دی خالی هم گذاشته بودم.

گفتم تا فردا ساعت 9 صبر کنم ؟!

snow chem
10-09-2006, 01:28
فرمان کپی دادم و این پیغام اومد:
There is no disc in the Drive.
Please insert a writable CD into Drive H

با این که سی دی خالی هم گذاشته بودم.

گفتم تا فردا ساعت 9 صبر کنم ؟!

سفيد عزيز
احتمال اينكه سى دى سوخته باشه هست . گاهى سى دى سوخته هم قاطى سى دى هاى نو موجود در بازار هست .با يك سى دى ديگه هم امتحان كن. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
اگه نشد ديگه معلوم ميشه مشكلت سخت افزاريه . ببرش گارانتى يا بالاخره پيش يه مهندس . [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
راستى عزيزم حداكثرش بايد رايتر تازه بخرى . فكر نكنم لازم باشه ساعت 21 بذارى دم در ! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

casper66m
10-09-2006, 10:15
سي دي خام نذاشتي احتمالا سي دي سوخته بوده

سفید
15-09-2006, 00:56
با تشکر از همه دوستانی که محبت کردن و جواب دادن مشکل سخت افزاری بود و قرار شد برام درستش کنن. البته گارانتیش تموم شده بود .

mohammad hamed
16-09-2006, 10:02
سي دي رايتر من كه همين جوري شده بود همه چيز شو باز كردم و يه كمي گرد گيري رو لنز كردم و دوباره اونو بستم .
خداروشكر الان چند ماهي هست كه ديگه باهاش مشكل ندارم