PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشاوره جهت خرید سیستم برای رندر انیمیشن، بین 12 تا 16 ملیون تومان (خرداد 1393)

رفیق خوب
21-06-2014, 12:22
سلام و عرض ادب خدمت دوستان عزیز

از اونجایی که یه همچین بحثی رو خودم نتونستم توی نت پیدا کنم تقاضا دارم خیلی شفاف بحث بشه تا دوستان از جمله دوستان همکار من بتونن استفاده لازم رو داشته باشن، تا توی تولید با کیفیت انیمیشن یه قدمی برداشته باشیم.

این تصمیم رو از وقتی گرفتم که قرار شد برای تولید انیمیشن توسط نرم افزار تری دی مکس یه سرور ببندم، با جمع آوری اطلاعات توسط سرچ گوگل به نتایجی رسیدم، اینکه یه سی پی یو 12 هسته ای ببندم با یه مادر بورد ایسوس یا گیگا با 32 یا 64 گیگ رم.
ولی قبل از خرید با زیر رو کردن سایت اینتل به نتایج فوق العاده جالبی رسیدم،

مثلا اینکه با قیمت یه 2697 می تونم دو تا 2650 هشت هسته ای ببندم (والبته مقداری پولم رو هم ذخیره کنم)، یا با یه بودجه بیشتر می تونم دو تا 2670 ده هسته ای ببندم و البته یه مادربورد دو سوکته سی پی یو، مزایاش اینه که با سی پی یو های بالا بین 40 تا 50 مگابایت کش خواهم داشت!! و 16 تا 20 هسته !!!! یعنی برای رندر فـــــــــــوق الـــــــــــعاده ...
2665 رو هم به این لیست اضافه کنید، با این تفاوت که یکم فرکانسش پایینه البته فرکانس توربو اون زیاده. (برای اطلاعات بیشتر کافیه به سایت اینتل برید)

بگذریــــــــــــــم.

از اونجایی که دست به سرچ ما بدک نیست آقا حسام رو پیدا کردم که اگه قبول کنن ازشون مشاوره بگیرم و از بقیه دوستان صاحب نظر هم خواهش دارم افتخار بدن و همکاری کنند.:n16:

منتظر نظرات شما عزیزان هستم.

راستی یه مسیله دیگه اینکه یه مادربورد سرور بنام Supermicro MBD-X9DRH-7F ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 8%B1%D9%88-Supermicro-MBD-X9DRH-7F) پیدا کردم که دو سوکته سی پی یو داره و قیمت امروزش 3.200.000 تومانه !!!
ولی نظر داش حسام اینه که برای کار من زیاده و باید برم سراغ ایسوس.

1. لطفا چند مورد ایسوس یا گیگابایت دو سوکته معرفی کنید.
2. اینکه آیا من برای بستن یه همچین سیستمی باید برای دفع گرما یه فکر اساسی کنم؟؟؟ آیا بستن سیستم خنک کننده با آب لازمه ؟؟؟
3. از اونجایی که من تا حالا سرور نداشتم، یه سوال خنده دار دارم، آیا مادر بردی که اسم بردم روی کیس گرین خونگی نصب میشه؟؟؟؟؟؟؟
4. چیپست c602 روی مادربردی که اسم بردم هست، ولی روی GIGABYTE X79S-UP5-Wi-Fi تک سوکته چیپست c606 دیدم تفاوت اینا در چیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

ممنون.

Hessam 2
21-06-2014, 12:36
جناب اسمتون چی هست؟ نفرمودید؟ به نام رفیق خوب صدا کنیم؟! :D

اطلاعات اون فایل عکس که بهتون دادم رو نگفتید... لطفاً کامل بفرمایید اونها رو...
برای خرید یک سیستم رندرینگ، مشاور باید اون اطلاعات رو بدونه. وگرنه نمی تونه راهنمایی کنه بهتون!

با بودجه ای که دارید، متاسفانه نمی تونید سیستم دو سوکت خریداری کنید. چون سهم عظیمی از بودجه تون می بایست به کارت گرافیک نیز اختصاص پیدا کنه! اگر بودجه 20 میلیون بود، یه چیزی. شما یک زئون قوی نصب کنید! خیلی بهتر از خرید دو زئون ضعیف هست!
تک سوکت بهتره به نظرم. شما رو همون تک سوکت، می تونید از زئون ها بهره ببرید...

اهل گیم هم هستید؟

چیپست C602 دارای دو سوکت هست و C606 تک سوکته. اطلاعات بیشتر و تخصصی تر رو در گوگل سرچ کنید.

رفیق خوب
21-06-2014, 13:38
سلام
بچه ها پــــــــویا صدام میکنن :n16:
شرمنده من تازه واردم تو سایت یکم نمی دونم چی به چیه فقط یه ساعت طول کشید پیام خصوصا رو پیدا کنم :n02:
دوست عزیز راستش فک کنم سقف بودجم 16 تومن باشه ولی اگه سخت افزارهای پیشنهادی یکم بالا زد و دیدم ارزش داره شاید بتونم مثلا قید خرید مونیتور نو و کیس و لوازم جانبی رو بزنم عوضش رو قطعات اصلی مانور بدم
اهل گیم نیستم، کاربری سیستم فقط و فقط به منظور رندر منتال ری مکس (تعداد فریم بالا) خواهد بود.
مدت زمان روشن بودن رو حداکثر 14 تا 18 ساعت در روز در نظر بگیرین
سطح کاربری حرفه ای
اور کلاک یعنی همون قضیه که سی پی یو توربو کار میکنه؟؟؟؟ تا حالا انجام ندادم ولی اگه فرکانس بالا بهم بده حتما در آینده انجام میدمش چقدر هزینه به سخت افزارم اضافه میکنه؟؟؟
هارد دیسک دارم فقط یه دونه 128 گیگ اس اس دی میبندم برا ویندوز.
راستی کارت گرافیک مگه اصلا برای رندر لازمه؟؟؟ من از سال 85 تا حالا انیمیشن ساختمو رندر کردم ولی گرافیک تاثیری نداشته تو رندر هام.
داش حسام عظمو جذب کردم دو تا سی پی یو ببندم
خواهشم اینه که تا حد ممکن سعی بشه از بودجه بهترین استفاده بشه تا بتونم ظاهری هم نوش کنم.
ولی حتی اگه شده حتی فقط مادربورد و سی پی یو و رم و پاور میبندم که بتونم با بودجم نهایت قدرت سخت افزاری رو داشته باشم.

Hessam 2
21-06-2014, 13:44
خب منتال ری، تحت CPU هست. رندر شما، انیمیشن بر پایه ی CPU Based هست. بر خلاف سایر انیمیشن ها که تحت گرافیک هستن! در هر صورت رندر ویدئویی به حساب میاد و شما با وارد عمل کردن هسته ی کودای کارت گرافیک، می تونید به طرز محسوسی، شاهد افزایش پردازش سیستمتون باشید! اگر تاکنون استفاده نکردید، لابد اطلاعات نداشتید در این مورد!

مدل دقیق هاردتون چیه؟

در مورد اورکلاک اگر در موردش چیزی نمی دونید، بهتره بحثی ازش به میون نیاریم و بنده موافق اورکلاک نکردن، هستم.

توصیه می کنم سیستم فعلیتون رو بفروشید و همه رو نو بخرید.

پس شما دو تا زئون متوسط رو به یک زئون قدرتمند ترجیح می دیدید...؟
البته لوازم جانبی و مانیتور رو کلاً باید بی خیال شید اگر دو تا زئون بخواید!

رفیق خوب
21-06-2014, 14:05
حسام جان آخه دو تا زیون ضعیف نیستن من دقیقا مو به مو تمام مشخصه های 2650 و 2670 رو با 2697 چک کردم فقط و فقط تعداد هسته پایینه همه هم که از یک نسل هستن، عوضش نمی گین مجموع کش بالا میشه و تعداد هسته به بیست عدد!! افزایش پیدا میکنه؟
هارد دیسکم سی گیت یک ترا بایته

Hessam 2
21-06-2014, 14:07
سیستم پیشنهادی: این سیستم 16 در میاد حدوداً و سیستم بهتر از این، نمیشه بست.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

رفیق خوب
21-06-2014, 14:13
:n04:
سی پی یو که خیلی پایینه !!! تعداد هسته دو تا ؟؟؟؟؟؟ (جمعا 4 تا) کش 5 مگابایت ؟؟؟؟ این که از cori 7 ضعیف تره که !!!! با اون سی پی یویی که اسم بردم 2650 به 16 تا هسته می رسم !!!! قیمتشم که خیلی نیست

Hessam 2
21-06-2014, 14:15
پردازنده اش اینه عزیز:

25 مگ کش 10 هسته ای با توانایی پردازش 20 رشته موازی!

رفیق خوب
21-06-2014, 14:23
نمی دونم شما اشتپ زدی یا من !!!! آخه من سرچ زدم 2637 :n13:
حالا بگذریم به مدیر میگم اصلاحش کنه، آره ایول این دقیقا همون چیزاییه که خودم می خواستم، 2670 با 10 هسته!!! روزی صد دفعه میرم سایت اینتل نگاش میکنم:n02:
فقط داداش فکر کنم یه خورده خودمو بدهکار کنم مادربورد سرور ببندم آخه اون هم مطمین تره هم برای آینده بهتره، در ضمن فکر کنم آدم وقتی حدود 8 ، 9 ملیون میده سی پی یو خوبه یه مادر بورد اصل ببنده
به هر حال ممنون ازت، امیدوارم دوستان استفاده ببرن.
:n16:

Hessam 2
21-06-2014, 14:26
مادربرد سوپر مایکرو مطلقاً برای سرور ساخته شده! به درد شما نمی خوره!

شما گویا مدل ایسوس رو دست کم گرفتید!!!!

این مادربرد به صورت انحصاری برای کاربری های ورک استیشن به صورت حرفه ای و شبانه روزی ساخته شده:

ضمناً بودجه تون برای یک مادربرد 3 میلیونی که به دردتون هم نمی خوره، نخواهد رسید و ارزش هزینه ی بیش از 2 میلیون رو هم نداره!

رفیق خوب
21-06-2014, 14:35
نه اتفاقا دست کم نگرفتم خودم از ایسوز خوشم میاد، دیدمش مادر بورد خوبی بود فقط قیمت امروزش چنده؟ نتونستم پیدا کنم

Hessam 2
21-06-2014, 14:37
2 میلیون قیمتش هست.

تو لینکی که در قالب پی ام که 2 ساعت پیش به شما دادم، بود!

رفیق خوب
21-06-2014, 14:44
:n02: داداش شرمنده اذیتت میکنم کارت گرافیکه که بهم گفتی عجب چیزه مریضیه، خیلی باش حال کردم.
حالا نظر شخصیه خودتون در مورد بستن دو تا سی پی یو با یه سی پی یو با اون مشخصاتی که من گفتم چیه؟

Hessam 2
21-06-2014, 14:48
خواهش. :)

چون رندر شما تحت منتال ری هست، همون دو پردازنده توصیه میشه.
اما یک سیستم انیمیشن و رندر ویدئویی به طور کلی؛ نه تنها رندرینگ پردازشی آنچنانی نداره، بلکه نیازی هم به زئون ها نیست!

اما واسه شما متفاوت هست با رندرهای رایج انیمیشن!