PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : برنامه نویسی وب

mmousavi22
21-06-2014, 10:51
سلام. من از برنامه نویسی وب سر در نمیارم.اما میخوام یاد بگیرم.
چند تا سوال داشتم: اگر بخوام سایتی دقیقا کپی سایت زیر ایجاد کنم باید از چه زبانی استفاده کنم؟ و چه نرم افزار گرافیکی رو یاد بگیرم؟
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Thor God
21-06-2014, 17:51
این که کاری نداره.
ببینید شما برای هر سایت کوچیکی لازم نیست برنامه نویسی یادبگیرید. بهتره بسپارید به شرکت های طراحی اونها بهتون یه کاره تمیز و حرفه ای تحویل میدند هم شما سود می کنی و هم وقت گرفته نمیشه.

این وبسایت فکر نکنم داینامیک باشه و استاتیکه. با html + css و برای اسلایدر، جیکوئری کافیه.
اگر هم میخواید بخش بلاگ راه بندازید یا اخبار رو قرار بدید بهتره قالب رو به وردپرس ترجمه کنید. تا قالب داینامیک بشه و اطلاعات در دیتابیس ذخیره بشند.

موفق باشید.

mmousavi22
21-06-2014, 23:00
طراحی نه.مثلا قراره این سایت رو ویرایش کنم.و بروز نگه دارم.از کجا باید شروع کنم و چکار کنم؟

Mr.Pooya
21-06-2014, 23:54
به نظرم اگر منظورتون شبیه اون سایت هست نه خود اون سایت بهتره CMS نصب کنید مثل وردپرس خیلی هم راحت تر از HTML هست.

موفق باشید

Thor God
22-06-2014, 08:20
طراحی نه.مثلا قراره این سایت رو ویرایش کنم.و بروز نگه دارم.از کجا باید شروع کنم و چکار کنم؟

خب وقتی مسئله ادیت میاد وسط قطعا باید از cms استفاده کنید. وردپرس، جوملا، دروپال و ... .
یک قالب استاتیک طراحی کنید و به یکی از این سیستم های مدیریت محتوا ترجمشون کنید.

موفق باشید.

mtchabok
23-06-2014, 22:31
سایتی که گفتید از cms جوملا استفاده میکنه .
برای یادگیری طراحی قالب ، کامپوننت و ماژول سری به سایت رسمی جوملا بزنید و آموزشهاشو بخونید و مثالهاشو ببینید .

سایت رسمی جوملا

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

آموزش کار با جوملا از مبتدی تا حرفه ای

سایت جوملای فارسی ( که در سایت رسمی جوملا تایید شده )

البته پیش نیازهای برنامه نویسی و طراحی برای جوملا موارد زیر هست :
- یادگیری زبان html
- یادگیری css
- یادگیری زبان php
- یادگیری جاوا اسکریپت ( اختیاری )

موفق باشید

Thor God
23-06-2014, 22:43
البته یادگیری Php هم در طراحی زیاد مهم نیست. فقط چند تا فانکشن باید حفظ بکنن مگر اینکه وارد مبحث پلاگین نویسی بشند. :n26:

جاوا اسکریپت و کتابخانه جیکوری رو هم باید بلد باشند تا بتونن یک طراحی عالی ارائه بدند. این رو گفتم چون در قالبی که خودشون مثال زدند اسلایدر هم وجود داشت.

kian98
24-06-2014, 12:27
درود

برای طراحی یک سایت و در کل یادگیری ساختن سایت باید مراحل زیر رو طی کنید.

#0 یادگیری درک کلی از وب و اینترنت

#1 یادگیری اصطلاحات وب مانند CMS و CGI و Client Side و Client server و...

#2 برای طراحی یک سایت باید زبان های تحت وب لازم برای ساخت یک سایت را یادبگیرید که عبارتند از HTML و CSS و PHP و Mysql . این زبان ها جزو ضروریات ساخت یک وب سایت هستند.(البته برای ساخت سایت استاتیک HTML و CSS نیز کافی است ولی برای ساخت سایت داینامیک باید تمامی زبان های بالا را یادبگیرید.

#3 یادگیری نرم افزار فتوشاپ

#4 یادگیری زبان هایی مانند جاوا اسکریپت و تکنولوژی جی کوئری برای زیباسازی بیشتر وب سایت (این بخش الزامی نیست)

#5 خرید یک فضای وب (هاست) برای را اندازی اسکریپت طراحی شده تان (می توانید از نرم افزارهای شبیه سازی سرور روی کامپیوتر نیز استفاده کنید)

#6 بهینه سازی کدهای وب سایت برای موتورهای جستجوگر که مهم ترین آنها گوگل است.

(توجه: می توانید از زبان هایی مانند ASP و ASP.NET و یا پرل و پیتون و چندین زبان دیگر به جای PHP نیز استفاده کنید ولی زبان PHP از سایر زبان ها معروفتر و قوی تر است)

نویسنده: Kian98

mmousavi22
02-07-2014, 02:25
ممنون از همه . سوالی داشتم: اگه سایتی رو طراحی کنم و بعد قصد داشته باشم قالبش رو عوض کنم یا مطالب دیگه ای اضافه کنم حتما باید
CMS نصب کنم؟
یا CMS فقط برای مدیریت آسونتر هست؟

roya.rashidi
02-07-2014, 05:49
ممنون از همه . سوالی داشتم: اگه سایتی رو طراحی کنم و بعد قصد داشته باشم قالبش رو عوض کنم یا مطالب دیگه ای اضافه کنم حتما باید
CMS نصب کنم؟

راههای مختلقی داره ولی اگه نمیخایی حرفه ایی شی بنظرم به همین بسنده کن .

Thor God
02-07-2014, 09:48
CMS نصب کنم؟

متوجه منظورتون نمیشم. یعنی چی که سایتی رو طراحی کنید و بعدش قالب رو عوض کنید ؟ :n13:
منوظرتون طراحی قالب استاتیک هست ؟

قطعا CMS کارتون رو آسون تر می کنه. اگر CMS نصب کنید و قالب رو به CMS ترجمه کنید کارتون هم راحت تر میشه.