PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : تجربه های شخصی از درمان کهیر

Life24
20-06-2014, 09:18
سلام،
تصمیم گرفتم تجربیات رو اشتراک بگذارم.
اینجانب زمستان پارسال دچار کهیر شدم. که اوایل کم بود و علائم خارش نداشت. یعنی مقداری قرمزی در دست یا پیشانی مشاهده شد.
کهیر بنده این طور بود که از هوای سرد به گرم میرفتم به شدت کهیر میزدم روی کل دست ها و به صورت دانه های (جوش) میریخت روی دست ها تا چندین دقیقه. سوزن سوزن میشد:n03:

متخصص پوست مراجعه شد و کپسول مصرف کردم که 2 هفته اول خوب بود و بعد بدتر شد و بیماری شدت گرفت متاسفانه.
مجددا رفتم متخصص پوست و این سری 2 نوع انتی هیستامین یکی شب ویکی صبج میخوردم. یکی ار قرص ها خارجی بود وگران.
تا حد زیادی کنترل شد اما همان طور که میدانید این قرص ها انتی هیستامنی هستند یعنی تا وقتی میخورد . خوب هستید اگر ول کنید دوباره دچار مشکل کهیر میشوید.

اینجانب برای مدتی بسیار ی از غذاهایی که طبع گرم دارند ( و حتی سرخ کرده) رو رها کردم. فست فود و شیرینی جات رو به شدت کاهش داده و چندین هفته به صفر رساندم.
از عرقیات خنک مثل کیالک - کاسنی و شاطره مصرف کردم. خاکشیر میخوردم.
اوایل اسفند ماه رفتم حجامت عام (نبایدغذای طبع سرد خورد). دیدم تا 70 درصد خوب شدم.
اواخر اسفند پارسال انتی هیستامین ها تمام شد و دیگر مصرف نکردم و در اواخر برج 93.01 کمی داشت آلرژی اوج میگرفت که مجددا رفتم حجامت و خداروشکر دیدم 90 درصد خوب شدم.فقط 10 درصد مونده. که قرص هم مصرف ندارم.

به نظر من این بیماری رابطه مستقیمی با اعصاب داره.یعنی تا وقتی که اعصاب تون ارام نکنید و استرس دور نکنید.این کهیر خوب که نمیشه شاید اوج هم بگیره.
میگن ربطی به طبع غذای سرد و گرم نداره اما من قبل از کهیر مدتی استرس داشتم و غذاهای گرم خیلی خورده بودم .
سعی کنید اگر یبوست دارید حتما رفع کنید.
انواع قرص ها و آمپول های اضافی رو مصرف را قطع کردم و وقتی سرما میخوردم حتما به پزشک میگفتم که من این بیماری دارم که حوایش باشه . دارو یی نده که باعث تشدید بیماری بشه.

ما کلا سابقه آلرژی در فامیل و خانواده داریم و زمینه اش برای ابتلا به این بیماری بود ... .

laxer
20-06-2014, 09:56
کهیر یک اختلال آلرژیک هست و ربطی به حجامت ندارد. ( عامل آلرژی رو از از بین ببرید بیماری بهبود پیدا میکنه.)

به هر حال تشکر بابت بیان تجربه.

Life24
20-06-2014, 10:08
کهیر یک اختلال آلرژیک هست و ربطی به حجامت ندارد. ( عامل آلرژی رو از از بین ببرید بیماری بهبود پیدا میکنه.)

به هر حال تشکر بابت بیان تجربه.

امکان تشخیص که به چیزی آلرژی داریم . خیلی پائین هست. اگر از لحاظ آمار و احتمالی حساب کنیم فکر کنم هیچ شانسی بهمون نده.
به هر حال من به حجامت اعتقادی نداشتم و با بی اعتمادی رفتم. اما جواب گرفتم. یعنی به درد من خورد.