PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : موندم بین رشته ی تجربی و کامپیوتر فنی و حرفه ای؟؟؟؟؟؟؟؟

amirazimy
20-06-2014, 01:53
سلام دوستان من سال دوم دبیرستان در رشته تجربی هستم و خیلی از این رشته ناراضیم و از روی اصرار خانواده به این رشته رفتم و معدلم افت کرده شده 16
من خودم استعداد بسیار در حد اموزش در خدمات کامپیوتر دارم
به نظرشما. به رشته کامپیوتر از طریق فنی بروم موفق هستم؟
فیزیک ضعیفم و ریاضی هم متوسط در حد 15 هستم
کمکم کنید من الان سال دومم باید چطور به سال سوم کامپیوتر بروم؟

milad_gta
20-06-2014, 02:34
سلام

بهترین کار این هست که با مشاورین دبیرستان مشورت کنی، اونها بهترین راه رو برای تغییر رشته رو بهت معرفی میکنند، قبل از اون خوب فکر هات رو بکن، الان دوم دبیرستان هستی و اگر تغییر رشته بدی هر چند حداقل یک سال رو از دست میدی ولی میتونه جلوی ضرر های آتی رو بگیره یا اگر انتخاب درستی نباشه خودش موجب ضرر دو چندان بشه.

شدیدا تاکید میکنم که خوب فکر کنی، فرضا اگر مشکل فیزیک و ریاضی حل بشه تمایلی داری که تجربی رو ادامه بدی؟ به درس خاصی علاقه داری؟ مثلا زیست و شیمی!؟ اصلا آینده ای تو این رشته میبینی؟ 5 سال دیگه خودت رو تو این رشته تو چه موقعیتی میتونی تصور کنی؟ دانشگاه چه رشته ای میخوای قبول شی؟

این نکته رو هم مد نظر قرار بده که دانشگاه های فنی از کیفیت دانشگاه های دیگه برخوردار نیستند.

amirazimy
20-06-2014, 03:07
سلام

بهترین کار این هست که با مشاورین دبیرستان مشورت کنی، اونها بهترین راه رو برای تغییر رشته رو بهت معرفی میکنند، قبل از اون خوب فکر هات رو بکن، الان دوم دبیرستان هستی و اگر تغییر رشته بدی هر چند حداقل یک سال رو از دست میدی ولی میتونه جلوی ضرر های آتی رو بگیره یا اگر انتخاب درستی نباشه خودش موجب ضرر دو چندان بشه.

شدیدا تاکید میکنم که خوب فکر کنی، فرضا اگر مشکل فیزیک و ریاضی حل بشه تمایلی داری که تجربی رو ادامه بدی؟ به درس خاصی علاقه داری؟ مثلا زیست و شیمی!؟ اصلا آینده ای تو این رشته میبینی؟ 5 سال دیگه خودت رو تو این رشته تو چه موقعیتی میتونی تصور کنی؟ دانشگاه چه رشته ای میخوای قبول شی؟

این نکته رو هم مد نظر قرار بده که دانشگاه های فنی از کیفیت دانشگاه های دیگه برخوردار نیستند.
ممنون که جواب دادی به این نکاتی که گفتید فکر کردم اما دیدم باز توی کامپیوتر موفقم چون می دونم که در اخر تجربی به اون چیزی نه می خوام نمیرسم و علاقه زیادی به رشته کامپیوتر دارم
بازم ممنون دوست عزیز

milad_gta
20-06-2014, 10:11
با این حال روی ورود به کامپیوتر از سمت ریاضی هم فکر کن...

امیدوارم موفق باشی

amirazimy
20-06-2014, 16:46
اپ..............

amirazimy
25-06-2014, 20:50
بچه دیگر کمک نمیکنید؟

Sh-Meteor
04-07-2014, 03:21
سلام
.
من خودم کامپیوتر فنی حرفه ای می خوندم.
دیپلم فنی و حرفه ای کامپیوتر رو هم دارم.
از مزیت های فنی و حرفه ای اینه که کنکورش خیلی خیلی راحت تر از کنکور تجربیه...
و قبول شدن از طریق فنی راحت تره.
.
من خودم یه رفیق داشتم که اون رفت ریاضی و من رفتم کامپیوتر ( فنی و حرفه ای )
اون پیش دانشگاهی داشت ولی من نداشتم.
در نتیجه من یه سال کنکور زودتر کنکور دادم.
.
من با یه رتبه خیلی خوب ( زیر 50 ) توی بهترین دانشگاه برای کامپیوتر های فنی تهران ( یعنی شمسی پور ) قبول شدم.
ولی دوستم، پیش رو می خوند.
من وقتی ترم سه بودم.
اون کنکور داد و یه رشته ای که اصلا دوست نداشت توی یه شهر دور قبول شد. (( نرفت ))
خوب الان من آخر همین تابستون فوق دیپلمم رو میگیرم.
ولی دوستم همین دو روز پیش دوباره کنکور داد.
.
.
.
.
البته من الان فقط یکی از مزیت های فنی رو گفتم.
رفتن به دانشگاه از طریق رشته های نظری هم مزیت های خاصه خودشو داره
مثلا دانشگاه هاش، از کیفیت بالاتری برخوردار هستن.
اونایی که مثلا کامپیوتر رو از ریاضی میرن پایه ریاضی شون قویتره.

laxer
04-07-2014, 03:52
سلام دوستان من سال دوم دبیرستان در رشته تجربی هستم و خیلی از این رشته ناراضیم و از روی اصرار خانواده به این رشته رفتم و معدلم افت کرده شده 16

برادرم دقیقا" وضعیتش مثل شما بود.

آخرش دیپلم تجربی رو گرفت و برای ادامه تحصیل در رشته کامپیوتر رفت دانشگاه آزاد.

به صراحت میتونم بگم در دبیرستان آسان ترین رشته تجربی است! شما میتونید تغییر رشته بدید ولی مطمئنن رشته کامپیوتر اون چیزی نیست که انتظار دارید. ( حتی اگر دانشگاه هم برید باز چیز زیادی به شما آموزش داده نمیشه , شما اگر علاقه دارید باید در خونه تمرین مستمر داشته باشید)
بهترین کار ادامه تحصیل تا دیپلم است بعدش دستتون بازه. ( همچنین تفکرتون باز تر!)

MOHAMMAD2010
04-07-2014, 12:20
ببین به کدوم علاقه داری ( خیلی کلیشه ای هست ولی واقعا همینه )
من خودم اون موقع رفتم برق فنی حرفه ای درسته که الان دارم ارشد برق میخونم ولی الان حاضر بودم یه لیسانس پرستاری یا حتی رشته های پایین تر تجربی رو داشتم نه اینی که الان هستم !

amirazimy
05-07-2014, 13:02
دوستان همگی دستتون درد نکنه
من الان دوم دبیرستانم می خوام برم سوم دبیرستان فنی کامپیوتر باید چه کار کنم؟
باز دستتون درد نکنه
زیاد فرصت ندارم کمکم کنید ممنون

NOR-1
05-07-2014, 13:21
نمیشه باید از دوم هنرستان شروع کنی

amirazimy
05-07-2014, 20:35
دوستان تو کاردانی همینطور باید از سال دوم بخونم؟:n29:

NOR-1
05-07-2014, 21:28
دوستان تو کاردانی همینطور باید از سال دوم بخونم؟:n29:

نه فقط باید باید کنکور اون رشته رو بدین چون دیپلم دارین
البته به نفعتونه که بخونین چون تو کاردانی خیلی بدرد میخوره

amirazimy
05-07-2014, 22:05
دوستان ببخشید اشتباه شد در کاردانش هم باید از سال دوم بخونیم

mohsen_gh1991
05-07-2014, 22:22
منم هنرستان خوندم برق صنعتی الانم منتظر نتایج ارشدم.
شما توی هنرستان با مدرک دیپلم هم میتونی یه کار تخصصی انجام بدی چیزی که تو رشته های نظری باید بعد از دوره دانشگاه بهش برسی. البته خب سطح توانایی در دروس تئوری برای هنرستانیا پایین تره. تقریبا میشه گفت شما توی دانشگاه تو دوره کاردانی دروسی که تو رشته ریاضی باید تو مدرسه میگذروندی رو پاس میکنی اما در عوض در دوره مدرسه درسایی رو میگذرونی که ریاضیا باید تو دانشگاه تازه باهاشون سر و کله بزنن.
کنکورش راحت تره فنی و حرفه ای. البته اگه بخوای ادامه بدی باید تعداد بیشتری کنکور بدی که مشکلی نیست. الان نمیدونم که فنی حرفه ای پیش دانشگاهی داره یا نه اما زمانی که من میخوندم نسبت به رشته های دیگه یک سال جلو تر بودیم.
در کل من فنی و حرفه ای رو قبول دارم اما کار دانش خیلی خوب نیست.دیگه فقط نیروی کار تربیت میکنن بدون اموزشهای تئوری سطح بالا.

amirazimy
05-07-2014, 22:43
دوستان میدونم اما می خواستم بدونم من باز باید دوباره سال دوم رو بخونم در کاردانش

Sh-Meteor
06-07-2014, 19:47
دوستان میدونم اما می خواستم بدونم من باز باید دوباره سال دوم رو بخونم در کاردانش
فرقی نمی کنه...
وقتی از رشته های نظری ( ریاضی، تجربی و ... ) بخوای بیای فنی و حرفه ای یا کار و دانش، باید از دوم هنرستان شروع کنی...
زمانی که دوم هنرستان بودم، یکی تو کلاس مون بود، دوم ریاضی رو قبول شده بود، سوم ریاضی با 6 یا 7 تا تجدیدی افتاد.
رفت پرونده اش رو گرفت اومد با ما دوم هنرستان. ( در حالی که دو سال از ما بزرگ تر بود. )

amirazimy
06-07-2014, 21:34
فرقی نمی کنه...
وقتی از رشته های نظری ( ریاضی، تجربی و ... ) بخوای بیای فنی و حرفه ای یا کار و دانش، باید از دوم هنرستان شروع کنی...
زمانی که دوم هنرستان بودم، یکی تو کلاس مون بود، دوم ریاضی رو قبول شده بود، سوم ریاضی با 6 یا 7 تا تجدیدی افتاد.
رفت پرونده اش رو گرفت اومد با ما دوم هنرستان. ( در حالی که دو سال از ما بزرگ تر بود. )
دوست عزیز توجه کنید گفتم از تجربی به فنی ریاضی تجربی دوم سخت تر از فنی بوده من با یکی از فنی ها در کلاس خصوصی ریاضی هم کلاس بودم که اصلا ریاضیم بهش نشون دادم هنگ کرد
بازم ممنون

Sh-Meteor
06-07-2014, 22:05
دوست عزیز توجه کنید گفتم از تجربی به فنی ریاضی تجربی دوم سخت تر از فنی بوده من با یکی از فنی ها در کلاس خصوصی ریاضی هم کلاس بودم که اصلا ریاضیم بهش نشون دادم هنگ کرد
بازم ممنون
من که چیزی نگفتم.
منم میدونم ریاضی دوم تجربی سخت تره.
اگه قراربود ماهم ریاضی و فیزیک رو مثل شما نظری ها بخونیم که اصلا چرا فنی اومدیم؟
اگه کاردانش بری که کلا درسی تحت عنوان ریاضی نداره تا دیپلم!... و تنها چیزی که یاد میدن آفیسه... یعنی دیدم که میگما...
ولی
فنی و حرفه ای سطحش خیلی بالاتر از کارو دانشه...
هر دو سال رو ریاضی داره ( سطح متوسط - نه در حد تجربی و یا ریاضی ها )
تو سال دوم یه فیزیک داره که اونم توی سطح متوسطیه...

amirazimy
06-07-2014, 22:41
من که چیزی نگفتم.
منم میدونم ریاضی دوم تجربی سخت تره.
اگه قراربود ماهم ریاضی و فیزیک رو مثل شما نظری ها بخونیم که اصلا چرا فنی اومدیم؟
اگه کاردانش بری که کلا درسی تحت عنوان ریاضی نداره تا دیپلم!... و تنها چیزی که یاد میدن آفیسه... یعنی دیدم که میگما...
ولی
فنی و حرفه ای سطحش خیلی بالاتر از کارو دانشه...
هر دو سال رو ریاضی داره ( سطح متوسط - نه در حد تجربی و یا ریاضی ها )
تو سال دوم یه فیزیک داره که اونم توی سطح متوسطیه...
دوست عزیز قصر جسارت ندارم من خودم خیلی علاقه دارم برم فنی و حرفه ای الان خودمو به اب و اتیش می زنم که برم فنی
اگه راهی است کمکم کنید که برم فنی
بازم ممنون

Sh-Meteor
06-07-2014, 23:06
دوست عزیز قصر جسارت ندارم من خودم خیلی علاقه دارم برم فنی و حرفه ای الان خودمو به اب و اتیش می زنم که برم فنی
اگه راهی است کمکم کنید که برم فنی
بازم ممنون
تا اونجایی که من می دونم، راهی نداره که بعد از دوم تجربی راهی برای سوم کامپیوتر فنی باشه.
ولی از چند نفر می پرسم، اگه چیز خاصی گفتن، خبرت می کنم.

milad_gta
06-07-2014, 23:08
چرا از مشواران دبیرستان راهنمایی نمیگیرید؟ ممکنه قوانین خاصی وجود داشته باشه که شامل حالتون بشه و ما بی اطلاع باشیم.
یک راه اینکه میتونید سوم رو تموم کنید و تطبیق بزنید.

amirazimy
06-07-2014, 23:56
دوستان من به مشاوره رفتم ایشون گفتند باید 3 یا 4 کتاب امتحان بدید برای ورودی حالا باز وقت زیادی ندارم

amirazimy
09-07-2014, 03:29
......?????

amirazimy
18-07-2014, 01:19
دوستان میخواستم بدونم که من از طریق تجربی می تونم برم کامپیوتر؟
2اون کتابهایی رو که نخوندم دردبیرستان چی میشه؟
3ایا از طریق تجربی بروم پیوسته میشه یعنی بایک دونه کنکور تا لیسانس می خونم؟
چند واحد اضافه تر در دانشگاه باید بخونم؟
دوستان کمکم کنید من در حال ورود سوم تجربی هستم چه درساهایی رو باید برای توی دانشگاه که بدرد شاخه کامپیوتر میخوره قوی کنم ممنون میشم
سءوال دیگم اینه که کسی از طریق ریاضی میره فرقی نداره مثل تجربی هست باید چند واحد در دانشگاه بیشتر پاس کنه؟
ممنون ببخشید که زیاد شده

amirazimy
22-07-2014, 01:06
اپ.........:n26:

mehrabooni
22-07-2014, 01:08
هرکدوم که بیشتر علاقه داری
اگه میخوای موفق بشی

amirazimy
23-07-2014, 12:57
دوستان بیشتر میشه راهنمایی کنید
ممنون

mehrabooni
23-07-2014, 13:49
عزیز من ! شما برو چیزی که علاقه داری ! اگه رشته ای که بری بهش علاقه نداشته باشی از درس زده میشی مشروط میشی باید با دیپلم بری سربازی

amirazimy
24-07-2014, 03:47
خوب دوست عزیز من رفتج برم فنی رایانه طرف میگه سال دوم رو باز باید بخونی خوب می خواستم بدونم میشه از طریق تجربی در دانشگاه کامپیوتر بخونم چه شرایطی توی دانشگاه داره؟

mehrabooni
24-07-2014, 17:59
به تجربی علاقه داری
اگه علاقه نداری نیا داخلش که توی زیست میمونی

Rossin
24-07-2014, 18:11
من هنرستان کامیپوتر خوندم بعدش کاردانی کارشناسی و حالا هم در شرف ارشد
ولی پشیمون شدم
چرا؟
چون اگر برای یادگیری برنامه نویسی یا چیزی میخواید برید کامپیوتر بخونید سخت در اشتباهید چون نه توی هنرستان نه توی دانشگاه چیزی یادتون نمیدن و در اخر خودتون باید پیگیر باشید با بیرون کلاس برید تا بتونید تخصص بگیرید.
نکته دیگه اینکه مهندس کامپیوتر بدون دانش برنامه نویسی یا شبکه فراتر از دانشگاه مثل زنبور بی عسل میمونه و بعد از فارغ التحصیلی برای کار به مشکل بر میخورید.
کامپیوتر و زیر شاخه های اون رو میتونید به راحتی با کلاسهایی که برگذار میشه فرا بگیرید،بودند کسایی توی کلاس شبکه ما که ژنتیک یا بیولوژی یا کشاورزی خونده بوندند و اومده بودن کلاس چیزی یاد بگیرند چون علاقه داشتند!
نکته دیگه ام اینکه کامپیوتر رابطه عمیقی با ریاضی داره و تقریبا هر درسش به ریاضی مربوط میشه،پس اگر ریاضیات ضعیفی دارید یکم دقت کنید چون چند مدل ریاضی داریم،از امار و احتمالات و گسسته گرفته تا ریاضی مهندسی که غوله دیفرانسیل و ... است.
در کل بنظرم کسایی که دیپلم دبیرستان دارند موفق ترند و دستشون باز تره برای انتخاب رشته!
شما اگر برید هنرستان دانشگاه دولتی درست حسابی نداره تا برید تحصیل کنید در نتیجه یا علمی کاربردی یا ازاد میخونید ولی دبیرستان نه با یکم درس خوندن میتونید رشته ی خوب در دانشگاه دولتی قبول شید!

اینا تجربه چند ساله منه از هنرستان رفتن و سیر تکاملی طولانی و کنکور های مختلف بعد از فارغ التحصیلی برای ادامه تحصیل!
باز هم بستگی به خودتون و استعدادتون و علاقتون داره!
موفق باشید:n16:

amirmohammad_49
24-07-2014, 18:24
اگه میخوای در آینده دغدغه بیکاری و مشکلات اونو نداشته باشی تو رشته تجربی بمون و تو یکی از زیرگروههای پزشکی درس بخون، مطمئن باش پشیمون نمیشی،...

Sam.seven
24-07-2014, 19:27
می دونم نظرم طولانی ولی لطفاً تا آخرش با دقت بخون. پشیمون نمی‌شی

سلام
همونطور که دوستان گفتند بهترین راه مشورت با مشاوران و معلم راهنمای مدرسه هست چون اونا بعد از خودت بهتر از هرکسی از وضعیت درسیت اطلاع دارند. من اطلاع زیادی از رشته‌های دیگه ندارم فقط در حدی که تونستم رشته‌ی خودمو انتخاب کنم. برای همین بیشتر در مورد تجربی بحث می‌کنم
من رفتم تجربی، همین امسال هم کنکور دادم ولی تجربی جدا از علاقه، نیاز به پشتکار و زیاد درس خوندن داره. شاید تا چند سال پیش تجربی آسون ترین رشته نظری بود ولی تقریباً از سال 89 بعد ( توی تست های کنکور، درس زیست قابل مشاهده هست ) کم کم به سخت ترین رشته تبدیل شد. بعضی از عواملی که باعث سخت شدن این رشته شدن اینا هستند:
- سوالات زیست خیلی سخت شده، پرسش ها از قید های کتاب درسی، سوال های ترکیبی، سوال های مفهومی سخت، سوال های درست نادرست و ... که شاید یکی از عواملش قدیمی بودن کتاب ها باشه که چون خیلی وقته دارن ازش امتحان می‌گیرن، سعی می‌کنن سخت ترش کنند.
- جامعه آماری بسیار بالا ( حدود دو برابر ریاضی ) و کم بودن ظرفیت دانشگاه‌ها در رشته‌های خوب. مثلاً فکر نکنم بشه پزشکی جای خوب با رتبه‌ی بدتر از 1500 قبول شد. (آمار دقیق رو می‌تونین توی سایت های کنکور مثل قلم‌چی ببینید)
- کم‌تر بودن رشته‌های خوب تجربی در دانشگاه نسبت به رشته‌ی ریاضی
- چون قبول شدن سخته خیلی هستند که سال بعد هم کنکور می‌دن ( دوبار کنکور می‌دن) که به خاطر اینکه یه بار کنکور دادند رقیب های نسبتاً جدی هستند که این یکی از عوامل بالا رفتن جامعه آماری هست ( البته افراد کمی از آنها موفق به قبول شدن در دانشگاه می‌شن پس نباید به فکر کنکور دادن دوباره بود)
- با توجه به اینکه رقابت خیلی سخت شده، باید در تمامی درس‌ها خوب بود و اگرچه زیست خیلی مهمه ولی ریاضی و فیزیک و شیمی نقش تعیین کننده‌ای دارند ( بازم توصیه می‌کنم یه نگاهی به آمار سایت های دیگه مثل قلم‌چی در مورد درصد های پذیرفته شدگان در دانشگاه بیاندازید)

با توجه به سخت بودن رشته‌ی تجربی همونطور که گفتم خیلی باید درس خوند. الآن میزان مطالعه لازم در هفته رو نمی‌گم چون برای سال دوم دبیرستان یه خورده وحشتنناکه، سوم از وحشتناکیش کم می‌شه و پیش دانشگاهی به خاطر جَوِّش می‌شه در موردش صحبت کرد.

نمی‌خوام با اینایی که گفتم از تجربی دلسردت کنم ولی چیزاییِ که باید گفته بشه. هرچه زودتر بهتر. از مزایای رشته‌ی تجربی نگفتم چون تقریباً معلومه. رشته‌های خوب تجربی درآمد بالایی دارند. در سطح اجتماعی خوبی قرار می‌گیرند. خیلی‌هاشون آینده شغلی دارند و... ( یه مهندس کامپیوتر که استاد دانشگاه هم بود به من گفتش که آینده توی رشته‌ی تجربی هستش در قسمت‌هایی مثل bioinformatics و سلول‌های بنیادی و ...)

یه چیز نه چندان درست توی نظرات دیدم:

برادرم دقیقا" وضعیتش مثل شما بود.

آخرش دیپلم تجربی رو گرفت و برای ادامه تحصیل در رشته کامپیوتر رفت دانشگاه آزاد.

به صراحت میتونم بگم در دبیرستان آسان ترین رشته تجربی است! شما میتونید تغییر رشته بدید ولی مطمئنن رشته کامپیوتر اون چیزی نیست که انتظار دارید. ( حتی اگر دانشگاه هم برید باز چیز زیادی به شما آموزش داده نمیشه , شما اگر علاقه دارید باید در خونه تمرین مستمر داشته باشید)
بهترین کار ادامه تحصیل تا دیپلم است بعدش دستتون بازه. ( همچنین تفکرتون باز تر!)

با کمال احترام کاملاً در مورد آسانی رشته‌ی تجربی به دلایلی که گفتم و تجربه‌ام در این رشته با شما مخالفم. شاید اگه می‌رفتم ریاضی الآن وضعیتم خیلی بهتر از این بود. البته بقیه نظر شما به نکات خوبی اشاره کرده.

--------

حالا می‌ریم سراغ رشته‌های دیگه

بیشتر از رشته‌های دیگه من از ریاضی اطلاع دارم. چون تا سوم ریاضی بودم ( البته کلاس زیست می‌رفتم) و پیش دانشگاهی مون هم ریاضی بود که فقط 5 تا تجربی داشت!
- ریاضیات تجربی از ریاضی رشته‌ی ریاضی-فیزیک آسون تره ولی این دلیلی برای اینکه از ریاضی خوندن در بری ، بری توی تجربی نیست. چون توی رقابت باید ریاضیت هم خوب باشه البته نه در حد ریاضی ها ولی باید بدونی تو یه درس داری به نام زیست که با توجه به وقتی که باید روی زیست بزاری، ناچاری کم‌تر روی ریاضی‌ای که آسون تر از رشته‌ی ریاضی-فیزیک هست وقت بزاری و این باعث ضعیف شدن ریاضی و فیزیکت می‌شه.
- وقتی که کنکور ریاضی بدی فکر کنم بیشتر از هر رشته‌ی دیگری دستت توی انتخاب رشته بازه ، چون رشته‌های خوبی داره و می‌تونی با رتبه‌ی نسبتاً خوب توی تهران درس بخونی
- چون توی ریاضی رقابت کم تر از تجربی هستش ( گفتم کمتر نه اینکه رقابت نیست) فشار کم‌تری نسبت به تجربی در طی سال روت هست
- من دیدم که ملت خودشونو می‌کشن تا برن کامپیوتر دانشگاه شریف. نمی دونم توی اون کامپیوتر چی درس می‌دن ولی قبول شدن توی کامپیوتر هم از طریق رشته ریاضی-فیزیگ توی دانشگاه خوب خیلی سخته. ولی احتمالاً باید رشته‌ی خوبی باشه. با توجه به نظرات دوستان فکر کنم اگه بتونی از طریق رشته‌ی ریاضی، بری کامپیوتر بخونی خیلی بهتره. ولی باید زیاد درس بخونی

اگه خوب درس می‌خونی یکی از علت های افت معدل و نمره‌ی ریاضی و فیزیکت می تونه خوب درس ندادن معلم باشه. چون بعضی از مدارس در رشته‌های تجربی معلم های خیلی خوب ریاضی نمیارن. پس اگه با مشورت معلمات می‌تونی وضعیت ریاضی و فیزیکت رو درست کنی، می تونی به رشته‌ی ریاضی فیزیک هم فکر کنی و اگه خواستی از این رشته بری کامپیوتر بخونی یا رشته‌ی دیگری رو بخونی.

در مورد رشته های دیگه هم اطلاع چندانی ندارم

یه چیز دیگه قانون های آموزش و پرورش و سازمان سنجش عوض می‌شه. اگه بتونید با آموزش و پرورش و سازمان سنجش تماس بگیرید و مراجعه حضوری کنید و از اونا در مورد قانون‌های تغییر رشته بپرسید خیلی بهتر از هرجای دیگه هست ( بعضاً بهتر از کادر مدرسه است!).
من که از ریاضی رفتم تجربی این طوری بود که سال سوم بعد از امتحانات نهایی. توی تابستون مسئول آموزشی بهم یه نامه داد و رفتم آموزش پرورش و پیگیری کردم. آخرش زیست سال دوم و سوم رو ازم امتحان گرفتند. در مورد تغییر رشته بقیه رشته ها اطلاعی ندارم

حواستم باشه، رشته‌های دانشگاهی معمولاً اون چیزی نیستند که ما فکر می‌کنیم، بهتره با افراد صادقی که رشته‌ی مد نظرت رو دارن می‌خونند یا فارغ التحصیلان اون رشته هستند صحبت کنی. صداقت مهمه چون بعضی از افراد دوست ندارند از شکست خودشون صحبت کنند.

در آخر هم درسته که علاقه خیلی مهمه ولی توی کنکور باید درس‌هایی رو غیر از اون درسی که بهش علاقه داری رو امتحان بدی و بعضی درس هایی که ازشون متنفری رو هم بخونی. البته فکر کنم این مشکل فقط برای کنکور هستش و توی دانشگاه حل می‌شه چون اونجا بیشتر درسیو که علاقه داری می‌خونی. من خودم با یکی که صحبت کردم همینو گفت، گفتش توی دانشگاه از درس نخوندن خسته می‌شی (اگه مشغول به تحصیل در رشته‌ی مورد علاقت باشی)

می‌دونم زیاد حرف زدم. فکر 40 دقیقه‌ای یا بیشتر هست که دارم تایپ می‌کنم، یه 20 دقیقه‌ای هم هست که دارم بازبینی می‌کنم. ولی فکر کنم حرفام ارزش با دقت خوندنو داره. من خودم زیاد حوصله ندارم نظرهای طولانی رو با دقت بخونم و معمولاً چیزایی رو جا می‌اندزام. ولی با توجه به اینکه این در مورد تصمیم گیری در مورد زندگی آیندت هستش، لطفاً نظرمو با دقت چندبار تا آخرش بخون، چون اطلاعاتم به روز و تا حدودی درست هستش

با آرزوی موفقیت

mehrabooni
24-07-2014, 20:18
تجربی مثل یک باتلاق میمونه که اگه بهش علاقه داشته باشی مثل بهشت

amirazimy
25-07-2014, 00:15
دوستان گلم ممنون من می خواستم بدونم اگر من دیپلم تجربی بگیرم می تونم در دانشگاه به رشته ای دیگر یعنی it بروم ؟

Sam.seven
25-07-2014, 00:29
دوستان گلم ممنون من می خواستم بدونم اگر من دیپلم تجربی بگیرم می تونم در دانشگاه به رشته ای دیگر یعنی it بروم ؟

بعضی رشته ها معلقند یعنی می‌شه از چند رشته وارد اونا شد و بعضی ها هم اینطوری نیستند یعنی نمی شه. اگر نظر منو کامل خونده باشید گفتم بهترین و مطمئن ترین راه آموزش پرورش و سنجش هستش. شما تا کی وقت دارید؟ اگه تا زمان ارائه دفترچه انتخاب رشته جدید وقت دارید، صبر کنید اونو بگیرید و ببینید رشته‌ای که می‌خواهید شرکت کنید، چه شرایطی داره اگر هم ندارید دفترچه سال قبل رو بگیرید. ولی همونطور که گفتم بهترین راه آموزش و پرورش و سازمان سنجش هستش.