PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : خارش و پوسته پوسته شدن پوست دست

Gregar
19-06-2014, 19:28
سلام خدمت دوستان گرامی

الان 2 سالی هست که این مشکل رو دارم . خیلی دنبالش رو نگرفتم . دکتر هم که رفتم چیزی نگفت و فقط دارو داد . حالا میخواستم ببینم کسی چیزی میدونه ؟

همونطور که گفتم از 2 یا 3 سال پیش پوست پشت دستم (از مچ تا سر انگشتان) پوسته پوسته شده و خارش کمی هم داره .
از 2 سال پیش هم محل خشکی ها کمی تغییر کرده و مثلا برای دست چپ ، از سمت راست قسمت شصت تا مچ تغییر کرده و حالا انگشت کوچیکه تا مچ این مشکل رو داره . به طور کلی هم وسیع تر شده از قبلا .
هر از چندگاهی یا متورم تر و قرمزتر میشه و همراه با خارش ترشح میده از بعضی منافذ پوست و یا هم اینکه خشکیش شدیدتر میشه و در حدی که انگشتها رو که خم میکنی پوست میترکه و خونریزی میکنه . یکی از این دو حالت رخ میده هر چند وقت یک بار .

الان امکان عکس گذاشتن ندارم . اگه بدون عکس میشه تشخیص داد که خواهشا بگید . ممنون میشم .

laxer
19-06-2014, 23:31
پزشک چه دارویی تجویز کرد؟

Gregar
19-06-2014, 23:41
پزشک چه دارویی تجویز کرد؟

دقیقا یادم نیست خیلی وقت پیش بود . اما یادمه گفت واسه اینکه فقط خارش رو کم کنه این دارو میده . گفت فقط اگه نخارونی خودش خوب میشه . کاملا معلوم بود داشت میپیچوند :n02:

laxer
20-06-2014, 08:29
علل زیادی میتونه داشته باشه.
تا حدودی علائم شبیه پسوریازیس و اگزما است.

بهتره به پزشک متخصص پوست و مو مراجعه کنید.

hajoo
21-06-2014, 13:13
این ضایعات باید دیده بشه !
ولی با شرح حالی که میدین به نظر میرسه درماتیت هست
برای خارش معمولا آنتی هیستامین مثل هیدروکسی زین داده میشه.

B.Russell
21-06-2014, 13:26
من مشکل مشابهی رو چندین سال پیش داشتم و داروها اثر نکرد.
فقط یکجور میشه حذفش کرد.

اینکه به هیچ وجه نخارونیش حتی اگر اشکت در بیاد، بعدا سریع بری اون بخش که میخاره رو زیر آب سرد بگیری.
نیاز به مصرف داروی شیمیایی نیست که خودش باز عوارض دیگری ایجاد میکنه.

این تجربه رو هم که گفتم خیلیا انجام دادن و خوب شدن.
نخاراندن و گرفتن زیر آب سرد، خیلی باید روی مغزت کار کنی که نخارونی اولش سخته ولی بعد دو سه هفته قشنگ محو میشه.

hajoo
21-06-2014, 14:04
دوست عزیز این درمان دارویی داره. داروهایی مثل کورتون و تاکرولمیوس و آنتی هیستامین و در مواقع عفونت( ترشحات یا دلمه زرد) آنتی بیوتیک داده میشه.البته باید از دستکاری خودداری کنید

Gregar
21-06-2014, 18:37
من مشکل مشابهی رو چندین سال پیش داشتم و داروها اثر نکرد.
فقط یکجور میشه حذفش کرد.

اینکه به هیچ وجه نخارونیش حتی اگر اشکت در بیاد، بعدا سریع بری اون بخش که میخاره رو زیر آب سرد بگیری.
نیاز به مصرف داروی شیمیایی نیست که خودش باز عوارض دیگری ایجاد میکنه.

این تجربه رو هم که گفتم خیلیا انجام دادن و خوب شدن.
نخاراندن و گرفتن زیر آب سرد، خیلی باید روی مغزت کار کنی که نخارونی اولش سخته ولی بعد دو سه هفته قشنگ محو میشه.

اره اولش هم دکتره همین رو میگفت اما با نخاروندن هم تاثیر نداشته . اثرش از یک سال پیش خیلی بهتر شده اما همچنان وجود داره .
اولا خیلی میخوارید و نمیتونستم تحمل کنم اما حالا دیگه بعد از چند سال عادت کردم به خارشش و خیلی نمیخارونم .

شاید هم از کم کاری تیروئید باشه . چون شنیده بودم از اثرات کم کاری تیروئید یکیش ممکنه اگزما باشه .

bijandarbari
21-06-2014, 22:27
منم مشکلی تقریبا مشابه شما رو دارم.( البته با وسعت خیلی کمتر )

از پماد تریمانسینولون استفاده می کنم.خیلی خوب و سریع جواب میده ولی درمان دائمی نیست و بعد مدتی مجددا عود میکنه.