PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل هارد لپ تاپ

Meysam Raz
19-06-2014, 12:14
سلام
چند وقتی بد جوری لپتاپ یکی از دوستان کند شده بود
موقع نصب ویندوز دیدم خیلی بیشتر از حد روند نصب طول میکشه تا اینکه وسط نصب ارور داد و و ریست شد
از اون موقع دیگه هرچقدر سعی میکردم ویندوز بریزم نمیشد و موقع شروع نصب ، درست بعد از لود فایل های ویندوز ، لپتاپ هنگ میکرد
با ویندوز لایو اومدم بالا اما به محض اینکه هر کاری با هارد میخواستم انجام بدم ویندوز لایو هم قفل میکرد
بنا براین شکم به خرابی هارد برد و هارد رو از روی لپتاپ جدا کردم و زدم به سیستم
با اینکه درایو ها با حجم کامل و حجم اطلاعات شناسایی میشن ( قبل از هنگ ) بعد از لود شدن دوتا از درایو ها ، توی درایو سوم کل سیستم من هم قفل میکنه و هنگ میکنه و راهی بجز ریست کردن نیست
میخوام ببینم چطوری باید از قفل شدن سیستم جلوگیری گنم تا هم بتونم هارد رو اسکن کنم و هم اطلاعات سالم رو بردارم؟
خود هارد قابل تعمیره؟

Meysam Raz
19-06-2014, 21:31
باید جای دیگه ای پست میدادم ؟ یا کسی راه حلی نداره؟

hossein blak
20-06-2014, 20:54
الان چه ویندوزی روی لپ تاپ نصبه ؟...لایو؟

Meysam Raz
20-06-2014, 23:04
داداش ممنون بابت جوابت
بله لایو
ویندوز که نمیشد ریخت و ارور میداد
موقعی که با ویندوز لایو هم میومد بالا بعد از هرکاری که میخواستم با هارد بکنم ویندوز قفل میکرد
یکبار قبل از اینکه قفل کنه زدم درایوی که ویندوز قبلا توش بود ( و قرار بود این ویندوز جدید اونجا نصب بشه ) رو از توی دیسک منیجمنت پاک کردم و اون مقدار از هارد ( حدود50گیگ ) به حالت unallocated در اومد
بعد از اون ریست کردم و دیدم تمام گیر های سیستم برطرف شده و هارد راحت کار میکرد سریعا از همه اطلاعات بکاپ گرفتم
خوبیش اینه که الان میشه حتی روش ویندوز ریخت
میخوام یک وین 8 بریزم ( دقیقا روی همون 50 گیگ مشکل ساز و تستش کنم تا ببینم چطوریه
:n16:

afshin b
20-06-2014, 23:33
خب الان که راه افتاده یه عکس از تب health نرم افزار hdtune بذارید تا ببینیم هارد مشکل داره یا نه

Sent from my HUAWEI G700-U10 using Tapatalk

Meysam Raz
21-06-2014, 13:00
وضع خرابه؟
میشه درستش کرد؟

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

EXTREME
21-06-2014, 14:36
وضع خرابه؟
میشه درستش کرد؟

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

هاردتون یا بدسکتور داره یا سکتور delay رو تست hdd regenerator ببرید و نتیجرو بگید

Meysam Raz
21-06-2014, 15:41
فقط تست کنه؟
زدم تا الان روی13 درصد و 41444 mb حدودا 234 تا بد سکتور گیر آورده
فکر کنم بیشتر هم بشه

EXTREME
21-06-2014, 16:22
فقط تست کنه؟
زدم تا الان روی13 درصد و 41444 mb حدودا 234 تا بد سکتور گیر آورده
فکر کنم بیشتر هم بشه

بزن رو مود scan and repair و بزارید همرو تعمیر کنه روند طولانی داره