PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : آموزش اضافه کردن زیرنویس به Blu-Ray (به صورت حرفه ای)

m.b.z
17-06-2014, 15:01
سلام به دوستان گرامی:n16:

دیدم جای این تاپیک خالیه و کسی هم به این موضوع به صورت حرفه ای نپرداخته.
تو پست بعدی نرم افزار های لازم و مورد نیاز رو معرفی میکنم.
و نحوه ی کار هم به این صورته که هر فیلم جدیدی که گرفتم از اون فیلم استفاده میکنم
و مرحله به مرحله و قدم به قدم اضافه کردن زیرنویس رو آموزش میدم.

m.b.z
17-06-2014, 16:04
اما نرم افزار های مورد نیاز:
BDinfo: نرم افزار رایگان
tsMuxer:نرم افزار رایگان
Bdfix: غیر رایگانه ولی نسخه 1.3.3 کرک شدش توی اینترنت هست
easysup: رایگانه ولی نیاز به این 2 تا برنامه داره
Java و Avisynth
CLIPINF_EDITOR:نرم افزار رایگان
BDsup2sub: نرم افزار رایگان
photshop cs2: غیر رایگان و برای استفاده از scenarist designer باید همین نسخه نصب باشه
scenarist designer: غیر رایگانه و نصبش هم شرایطی داره که در ادامه وقتی بهش رسیدم توضیح میدم
اول از همه فرض بر اینه که شما نسخه بلو-ری ارجینال رو روی هارد ریختید و قفلش رو هم شکستید و یا اینکه از اینترنت دانلود کردید.
کلیات به این صورت هست:
ابتدا زیرنویس انگلیسی استخراج میشه، ترجمه شده و دوباره به Blu-ray برگردونده میشه.
کلیات تقریبا مثل DVD هست با این تفاوت که کار دارای پیچیدگیه زیادی هست
توی پست بعدی نحوه استخراج زیرنویس انگلیسی و تبدیل اون به srt رو توضیح میدم

m.b.z
17-06-2014, 21:09
این بخش مربوط میشه به استخراج زیرنویس از BLU-RAY
مثال هم فیلم Jacob's Ladder هست
برای این کار چندین برنامه وجود داره ولی بهترین و راحت ترین برنامه tsmuxer هست
اول از همه باید فایل اصلی فیلممون رو شناسایی کنیم
وارد پوشه BDMV و سپس پوشه STREM بشید
داخل این پوشه معمولا حجیم ترین فایل مربوط میشه به فیلم اصلی
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
حالا که فایل اصلیمون رو شناسایی کردیم برنامه tsmuxer رو باز میکنیم

روی گزینه addکلیک کنید و آدرس همون فایل اصلی رو بهش بدید
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
وقتی که فایل اصلی رو واردش میکنید توی Track میتونید بخشهای اصلی یعنی صدا تصویر و زیرنویس ها رو ببینید
چون ما الان نیاز به زیرنویس انگلیسی فیلم داریم باید به ترتیب شماره هایی که گذاشتم عمل کنید
فقط وقتی دکمه شماره 1 رو میزنید تیک همه گزینه ا برداشته میشه
و بعد از اون روی اولین فایل PGS که روبروش نوشته ENG تیک میذاریم
و بعد از این کار یک فایل با پسوند sup خواهید داشت
حالا باید فایل sup رو به srt تبدیل کنیم
2 تا برنامه برای این کار هست suprip و subtitle edit
من خودم subtitle edit رو ترجیح میدم
وقتی برنامه رو باز میکنید این مسیر رو دنبال کنید
File>Import/OCR Blu-ray sup file
و آدرس فایل sup استخراجیمون از blu-ray رو بهش میدیم
و بعد از اون منویی باز میشه به شکل زیر
که همونطور که توی عکس مشخص کردم تنظیمات به همین صورت باشه و بعد روی start ocr کلیک کنید
و برنامه شروع میکنه عکس رو به متن تبدیل کردن
در آخر هم وقتی کار ocr تمام شد روی OK کلیک کنید و وارد برنامه اصلی میشید و فایل به دست اومده رو به صورت srt ذخیره کتید
حالا یه فایل متنی داریم و میتونیم کار ترجمه رو شروع کنیم :n19:
اگر هم حوصله و وقت ترجمه رو ندارید:n27: میتونید از سایتهای مثل subscene زیرنویس هماهنگ با فیلمتون رو پیدا کنید.

m.b.z
18-06-2014, 10:39
بخش سوم
حالا یک فایل با پسوند srt داریم که به فارسی ترجمه شده
و میخواهیم این فایل رو به sup تبدیل کنیم
چندتا برنامه برای این کار هست ولی هیچکدوم کارایی برنامه easysup رو نداره
برنامه رایگان هست و هموطور که قبلا گفتم نیاز به Java و Avisynth داره و باید حتما هر دو روی سیستم نصب باشه
تصویری از محیط برنامه
نحوه کار به این صورت هست که اول زیرنویس رو Drag کنید داخل برنامه یا اینکه توی کادر خالی جلویsubtitle file کلیک کنید و از صفحه ای که باز میشه برید به آدرس فایل srt
حالا بر اساس رنگ بندی که توی عکس انجام دادم توضیح میدم
قسمت بنفش
Format: بر اساس کار ما باید روی BD SUP باشه
RESOLUTION: هم روی 1080
MODE: روی FAST
Frame Rate: باید بر اساس فریم ریت اصلی فیلم تنظیم بشه
ولی معمولا 90 درصد فیلم ها فریم ریتشون 23.975 هست
و فیلم های آسیایی فریم ریت 24 دارن
قسمت سبز
Font: که مشخص هست و از اینجا میتونید فونت مورد نظر خودتون رو انتخاب کنید
Size/Color: طبق تجربه ی من اندازه فونتون باید بین 100 تا 120 باشه تا بهترین کارایی رو داشته باشه . رنگ فونت هم که بر اساس سلیقه خودتون میتونید انتخاب کنید
Style : در این قیمت میتونید فونتون رو Bold کنید
Background: توی این قیمت میتونید پشت فونت رو رنگی کنید
مثل کاری که شبکه من و تو توی زیرنویس فیلم هاش انجام میده. ولی این به کار ما نمیاد.
Sife zone: توی این قسمت میتونید تنظیم کنید که اگر طول خط زیرنویس زیاد باشه خودش زیرنویس رو 2 خط میکنه ولی پشنهاد من اینه که مقدار رو روی 1 بذارید
Margin: توب ابن قسمت مقدار فاصله از پایین صفحه رو تنظیم میکنید
توی کلیه فیلم ها به غیر از کمپانی Warner Bros. این مقدار رو 100 بذارید
ولی برای Warner Bros این مقدار باید 55 باشه
Shadow: که برای زیرنویس سایه ایجاد میکنه و مقدارش بر اساس سلیقه است
بقیه رو هم همونطور که مشخص کردم تنظیم کنید و روی Start کلیک کنید
این برنامه در دو مرحله زیرنویس رو آماده میکنه
مرحله اول
مرحله دوم
بعد از مرحله دوم صفحه ای بازش میشه و از شما میپرسه که فایل رو کجا و با چه اسمی ذخیره کنم
و حالا زیرنویس با پسوند sup مخصوص بلو-ری آماده شده
در پست بعدی میرسیم به اصل کار یعنی اضافه کردن زیرنویس به Blu-ray

m.b.z
19-06-2014, 09:51
اما میرسیم به اضافه کردن زیرنویس.
2 تا روش برای این کار هست:
1- با tsmuxer
2- با BDFIX
توی این پست روش اول رو توضیح میدم.
مثال: فیلم CUBAN FURY
قبل از هر کاری با استفاده از برنامه BDinfo فیلم مورد نظر رو باز کنید
علت این کار هم این هست که ما به شماره mpls و m2ts فیلم اصلی نیاز داریم
همونطور که توی تصویر مشخصه شماره هر دو 0 هست
حالا برنامه tsmuxer رو باز میکنیم و کلید add رو میزنیم و میریم به پوشه playlist و از اونجا
mpls شماره 0 رو بهش میدیم
و بعد دوباره روی add کلیک کنید و این بار زیرنویس فارسی با پسوند sup رو بهش میدیم
و از منوی Language زبان فارسی رو انتخاب کنید
دقت داشته باشید که توی این برنامه زبان فارسی 2 تاست هر کدوم رو که انتخاب کنید فرقی نداره - per و fas
از طریق Up و Down هم میتونید جای زیرنویس رو بالا و پایین کنید
بعد برید توی تب Blu-Ray
توی این قسمت تیک کنار Blank Playlist رو بردارید
و چون شماره Playlist و m2ts ما هر دو 0 بود شماره جلوی First mpls و First m2ts عدد 0 میشه ولی اگر توی فیلمی این شماره فرق کنه این اعداد هم عوض میشن
توی ورژن های قدیمی tsmuxer عددstart mux time رو باید دستی میدادی ولی توی ورژن جدید خودش خودکار عدد رو وارد میکنه. به هیچ وجه این عدد رو عوض نکنید چون فیلمتون پخش نخواهد شد.
توی output هم روی Blu-ray folder کلیک کنید و از طریق browse هم جایی که میخواهید ذخیر بشه رو مشخص کنید و start mux رو بزنید.
بعد از اتمام کار برنامهT، تنها کاری که میمونه جایگزینی فایلیه که خودمون ساختیم با فیلم اصلی (قبل از این کار حتماً از فیلم اصلی بکاپ بگیرید)
توجه داشته باشید برای این فیلم این فایل ها باید جایگزین در پوشه اصلی بلو-ری بشن
از پوشه STREAM فایل 00000.m2ts با فایل اصلی
از پوشه PLAYLIST فایل 00000.mpls با فایل اصلی
از پوشه CLIPINF فایل 00000.clpi با فایل اصلی
و حالا از طریق powerdvd و یا tmt6 میتونید فیلمتون رو چک کنید

m.b.z
20-06-2014, 20:20
دوستان
تا اینجا اگر کسی سوالی داره بپرسه.
خوشحال میشم جواب بدم:n12:

alijoon13
02-01-2015, 13:17
سلام خسته نباشید
مرسی از اموزش
اگه امکان داره ای دی یااهو رو بدید چندتا سوال داشتم

m.b.z
02-01-2015, 13:22
سلام خسته نباشید
مرسی از اموزش
اگه امکان داره ای دی یااهو رو بدید چندتا سوال داشتم

همینجا مطرح کنید تا اگر کسی هم مشکل شما رو داره بتونه استفاده کنه

x3dsos
12-02-2015, 20:11
سلام برای فیلم سه بعدی به چه صورت میباشد

m.b.z
12-02-2015, 20:25
سلام برای فیلم سه بعدی به چه صورت میباشد

برای Blu-ray سه بعدی هنوز هیچ راهکاری برای
اضافه کردن زیرنویس بدون از دست دادن منو وجود نداره
چون اضافه کردن زیرنویس مستلزم خارج کردن فیلم از حالت ISO هست
و این باعث میشه که حجم فیلم از Blu-ray 50 بیشتر بشه

m.b.z
17-03-2015, 20:48
دوستان عزیز
با توجه به اومدن نسخه Blu-Ray فیلم Interstellar البته نسخه Warner Bros
در پست بعدی میخوام از این فیلم برای آموزش اضافه کردن زیرنویس و همچنین اضافه کردن گزینه Persian به منوی فیلم استفاده کنم
با توجه به IGI بودن منوی این فیلم یک مقدار کار تخصصی خواهد بود و سخت
ولی نتیجه جالب خواهد بود

biddad
25-05-2015, 00:49
دوستان عزیز
با توجه به اومدن نسخه Blu-Ray فیلم Interstellar البته نسخه Warner Bros
در پست بعدی میخوام از این فیلم برای آموزش اضافه کردن زیرنویس و همچنین اضافه کردن گزینه Persian به منوی فیلم استفاده کنم
با توجه به IGI بودن منوی این فیلم یک مقدار کار تخصصی خواهد بود و سخت
ولی نتیجه جالب خواهد بود

با سلام و خسته نباشید بابت وقتی که صرف کردید
عارضم به خدمت شما که سایت لردآف بلوری که اگر به صورت انگلیسی در گوگل سرچ کنید به نمایش خواهد آمد
چند ماهی است که فیلم های بلوری 50 گیگ و همینطور 25 سه بعدی را توانسته اند زیرنویس فارسی به منو اضافه کرده بدون هیچ دخل و تصرفی و حتی مشکلی در منو و پخش آن
که بنده چندین فیلم از آن ها خریداری کرده ام.
لزا خواستارم در این مورد بیشتر تلاش و جستجو کرده که بتوانید نهایتا آموزش لازم در این مورد رو هم اضافه بفرمایید با تشکر

biddad
25-05-2015, 02:31
نکته بعدی که در این موضوع باید بهش اشاره کرد
این هست که در آموزش شما مورد جایگزینی BDsup2sup در نرم افزار easysup از قلم افتاده.
و همینطور اسم 2 نرم افزار در لیست آورده شده که در طول آموزش به اونها اشاره ای نشده
scenarist designer و CLIPINF_EDITOR

m.b.z
25-05-2015, 07:00
با سلام و خسته نباشید بابت وقتی که صرف کردید
عارضم به خدمت شما که سایت لردآف بلوری که اگر به صورت انگلیسی در گوگل سرچ کنید به نمایش خواهد آمد
چند ماهی است که فیلم های بلوری 50 گیگ و همینطور 25 سه بعدی را توانسته اند زیرنویس فارسی به منو اضافه کرده بدون هیچ دخل و تصرفی و حتی مشکلی در منو و پخش آن
که بنده چندین فیلم از آن ها خریداری کرده ام.
لزا خواستارم در این مورد بیشتر تلاش و جستجو کرده که بتوانید نهایتا آموزش لازم در این مورد رو هم اضافه بفرمایید با تشکر
دوست گرامی اتفاقا من هم تعداد 5 تا از کارهای این گروه به دستم رسید
ولی متاسفانه فیلم از حالت 3بعدی خارج شده بود و 2 بعدی بود و توی دستگاه من به صورت 2 بعدی پخش شدن
کار این گروه اینه که میاد فقط نسخه 3بعدی از فیلم رو میگیره و ازش هم برای 2 بعدی و هم 3بعدی استفاده میکنه
منبع تمام این آموزشها سایت doom9 هست و تا حالا هیچ گونه آموزشی برای اضافه کردن زیرنویس به بلو-ری 3 بعدی
گذاشته نشده و چندنفری هم که درخواست دادن به نتیجه ای نرسیده

نکته بعدی که در این موضوع باید بهش اشاره کرد
این هست که در آموزش شما مورد جایگزینی BDsup2sup در نرم افزار easysup از قلم افتاده.
و همینطور اسم 2 نرم افزار در لیست آورده شده که در طول آموزش به اونها اشاره ای نشده
scenarist designer و CLIPINF_EDITOR

این قسمت از آموزش برای استفاده از برنامه BDFIX و همچنین تغییر در منوی IGI در بلو-ری هست
و چون هیچ استقبالی از تاپیک نشده برای همین آموزش گذاشته نشد

biddad
25-05-2015, 10:44
من فیلم بین ستاره ای رو که گذاشتم در حالت سه بعدی با پلیر ال جی زیرنویس هم به صورت سه بعدی پخش شد و هیچ مشکلی نداشت.شما با جه پلیری تست کردید؟
و سوال بنده اینکه در مرحله کار با Easysup پس از اینکه تمام تنظیمات انجام میشوند و گزینه save که زده میشود طبق تصویر کادر CMD آبی زنگ باز شده و در حال ذخیره کردن است اما پس از اتمام یک صدای تمام شدن میاید مثل نرم افزار Clone cd و دیگر از بنده آدرس جهت ذخیره کردن زیرنویس نمیخواهد که من انتخاب کنم با فرمت SUP ذخیره شود.مشکل از کجاست؟

m.b.z
25-05-2015, 11:16
من فیلم بین ستاره ای رو که گذاشتم در حالت سه بعدی با پلیر ال جی زیرنویس هم به صورت سه بعدی پخش شد و هیچ مشکلی نداشت.شما با جه پلیری تست کردید؟
و سوال بنده اینکه در مرحله کار با Easysup پس از اینکه تمام تنظیمات انجام میشوند و گزینه save که زده میشود طبق تصویر کادر CMD آبی زنگ باز شده و در حال ذخیره کردن است اما پس از اتمام یک صدای تمام شدن میاید مثل نرم افزار Clone cd و دیگر از بنده آدرس جهت ذخیره کردن زیرنویس نمیخواهد که من انتخاب کنم با فرمت SUP ذخیره شود.مشکل از کجاست؟
دوست گرامی تا اونجایی که من میدونم فیلم Interstellar اصلا نسخه 3 بعدی نداره
نه WARNER BROS بصورت 3 بعدی ریلیز کرده و نه Paramount
شاید زیرنویس رو فقط بصورت 3 بعدی اضافه کردن که اینم با یک سرچ کوچیک توی یوتوپ آموزشش هست
در مورد سوالتون شما باید JAVA و همینطور AviSynth روی سیستمتون نصب باشه
و اگر تنظیماتتون مثل این عکس باشه اخر سر ازتون سوال میپرسه
توجه کنید که حتما باید تنظیمات Format روی BD SUP باشه
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

biddad
25-05-2015, 11:45
دوست گرامی تا اونجایی که من میدونم فیلم Interstellar اصلا نسخه 3 بعدی نداره
نه WARNER BROS بصورت 3 بعدی ریلیز کرده و نه Paramount
شاید زیرنویس رو فقط بصورت 3 بعدی اضافه کردن که اینم با یک سرچ کوچیک توی یوتوپ آموزشش هست
در مورد سوالتون شما باید JAVA و همینطور AviSynth روی سیستمتون نصب باشه
و اگر تنظیماتتون مثل این عکس باشه اخر سر ازتون سوال میپرسه
توجه کنید که حتما باید تنظیمات Format روی BD SUP باشه

بنده به اشتباه اسم این فیلم رو نوشتم فیلم جوپیتر اسندینگ رو منظور بنده بدونید
بله چندین بار چک کردم همه ی موارد انجام شده تمامی نرم افزار های از سایت video help تهیه شده و گرافیک هم آپدیت شده.

در آخر در قسمتی که در عکس به صورت قرمز رنگ نوشته شده set output resolution and frame rate manually
برای بنده مینویسه Error on completing subtitle

m.b.z
25-05-2015, 11:54
بنده به اشتباه اسم این فیلم رو نوشتم فیلم جوپیتر اسندینگ رو منظور بنده بدونید
بله چندین بار چک کردم همه ی موارد انجام شده تمامی نرم افزار های از سایت video help تهیه شده و گرافیک هم آپدیت شده.

در آخر در قسمتی که در عکس به صورت قرمز رنگ نوشته شده set output resolution and frame rate manually
برای بنده مینویسه Error on completing subtitle
برنامه Easysup یه برنامه دیگه هم داره به نام gosup
که نیاز به منابع کمتری از سیستم داره و سبکتر هم هست
اون رو دانلود و امتحان کنید و خبرش رو بدید

biddad
25-05-2015, 14:24
پس از بررسی های انجام شده مشکل در این جا بود که سیستم عامل بنده 64 بیتی هست و Java Runtime را نیز به صورت 64 نصب کرده و باید نسخه 32 بیتی آن هم نصب میشد.
لزا مورد دیگر اینکه حتما باید زیرنویس SRT به صورت ANSI باشد در غیر اینصورت این دو نرم افزار قبول نخواهند کرد

biddad
25-05-2015, 14:48

مشکل بعدی در مرحله BDinfo هست که بعد از شناسایی پوشه ی اصلی به نرم افزار هموطور که در عکس مشخص شده در تب playlist file همه ی فایل های mpls یکسان هستند به لحاظ حجمی و زمانی و همینطور در بخش stream list به جای قالب m2ts قالب SSIF هست.راهنمایی لازم رو در این زمینه بفرمایید

alizombie
30-08-2015, 23:06
خطای
H264 warn: Unexpected pic_order_cnt_lsb value 95. FrameNum: 856 slice
type: P_TYPE

من عملیات رو انجام دادم واسه فیلم the runner اما این پیغام رو میده . عکسم میذارم . اگه میشه بگید باید چیکار کنم[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

alizombie
30-08-2015, 23:27
من همه کارهایی رو که گفته بودید واسه بلوری فیلم the runner انجام دادم ولی این پیغام رو میده .

alizombie
30-08-2015, 23:32
اینم 2 عکس مراحل قبل . نمی دونم چرا پیغام خطا میده[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

m.b.z
31-08-2015, 16:39
سلام دوست عزیز
من فیلمی که گفتید رو داشتم و تست کردم و حق با شماست
موقع اضافه کردن زیرنویس با خطا مواجه میشید و فکر کنم به خاطر ساختار Blu-ray باشه
طی امشب یا فردا راه حل رو همینجا ارسال میکنم

alizombie
31-08-2015, 21:28
سلام دوست عزیز
من فیلمی که گفتید رو داشتم و تست کردم و حق با شماست
موقع اضافه کردن زیرنویس با خطا مواجه میشید و فکر کنم به خاطر ساختار Blu-ray باشه
طی امشب یا فردا راه حل رو همینجا ارسال میکنم

ممنون از لطفتون

alizombie
01-09-2015, 16:59
سلام . خبری نشد ؟ راهی پیدا نکردید ؟

m.b.z
05-09-2015, 15:47
آموزش جدید اضافه کردن زیرنویس با استفاده از برنامه BDFIX
فیلم مورد استفاده The Runner محصول 2015
MPLS اصلی فیلم شامل دو فایل M2TS میشه که ما با اولی کاری نداریم و فقط از شماره 00008 که فیلم اصلی هست استفاده میکنیم
با استفاده از tsmuxer زیرنویس انگلیسی رو اسخراج میکنیم تا بتونیم
زیرنویس فارسی رو باهاش هماهنگ کنیم
زیرنویس هماهنگ شده رو با استفاده از easysup به sup تبدیل میکنیم
(در صفحه اول آموزش موجود هست)
حالا باید کار با برنامه BDFIX رو شروع کنیم
فقط اینکه این برنامه نسخه ای که بشه از اون برای این کار استفاده کرد نسخه 1.3.3 هست
این ورژن یک مقدار نقص داره ولی مییشه از خروجی نرم افزار بصورت بهینه استفاده کرد
ورژن جدید این برنامه قیمت بسیار بالای داره و نسخه کرک شده هم ازش موجود نیست
برای همین ما هم از همین نسخه استفاده میکنیم
ابتدا بر روی Open BD FOLDER کلیک میکنید (در تصویر مشخص شده)

بعد هم بایدآدرس پوشه BDMV فیلم رو بهش بدیم

حالا از قسمت سمت چپ پایین روی حالت به m2ts tree کلیک کنید
فایل شماره 00008 رو انتخاب کنید و بر روی + کلیک کنید

و فایل زیرنویس که بصورت sup هست رو بهش میدم و سپس در قسمت Language چون زبان فارسی موجود نیست میتونید peo رو انتخاب کتید
و در انتها بر روی Build کلیک میکنیم و آدرس بهش میدیم که کجا فایل رو دخیره کنه

در آخر ممکنه این پیغام رو ببینید که مهم نیست

حالا میخواهیم فایل زیرنویس شده رو جایگزین فیلم اصلی بکنید
از پوشه اصلی به غیر از دو پوشه CLIPINF و STREAM بقیه کپی بشن
و پوشه CLIPINF و پوشه STREAM هم باید از پوشه ای که توسط BDFIX آماده شده کپی کنیم
تا اینجا 90 درصد کار تمام شده و مونده 2 تا کار
اول برنامهCLIPINF EDITOR رو باز میکنیم و در قسمت CLIPIN Files دنبال شماره 00008 میگردیم
و در اون peo که انتخاب کرده بودیم رو به per تبدیل میکنیم و بر روی fix clpi کلیک میکنیم
در ضمن داخل این برنامه شماره زیرنویسمون که 1202 هست رو هم به یاد میسپاریم چون باید ازش استفاده کنیم

و در آخر هم از برنامه BDedit استفاده میکنیم
با این برنامه پوشه ای که از ترکیب فایل های بلو ری اصلی و زیرنویس شده استفاده کردیم رو باز میکنیم
در قسمت PLAYLIST بر روی mpls شماره 8 میریم چون فیلم اصلی بر روی این playlist قرار داره

حالا بر روی PG میریم و بر روی + کلیک میکنیم و شماره زیرنویس رو به 1202 تغییر میدیم
این کار رو هم برای شماره 9 انجام میدیم و هم برای شما 8 و زبان رو به fas تغییر میدیم و ذخیره میکنیم
فقط یادتون باشه بعد از این کار BDedit یک فایل backup از mpls اصلی درست میکنه که باید از پوشه mpls پاکش کنید
کار ما تمام شد
فقط در انتها یکبار فایل اصلی رو با فایل ادیت شده مقایسه کنید که همه فایل ها کپی شده باشنو چیزی جا نمونده باشه
یا حق

x3dsos
17-10-2015, 19:37
برای Blu-ray سه بعدی هنوز هیچ راهکاری برای
اضافه کردن زیرنویس بدون از دست دادن منو وجود نداره
چون اضافه کردن زیرنویس مستلزم خارج کردن فیلم از حالت ISO هست
و این باعث میشه که حجم فیلم از Blu-ray 50 بیشتر بشه

پس اینایی که تو سایتا گذاشتن برا فروش چجوری درست کردن عزیز

satandadaism1359
29-12-2018, 11:43
با سلام رفیق، ممنون از دستورالعمل تان، بنده فعلاً در مرحله "تبدیل زیرنویس به sup" گیر افتادم به این شکل که برنامه موردنظر فقط یک مرحله را آماده کرده و به مرحله دوم و احیاناً این سوال که فایل را کجا میخواهید ذخیره کنید نمیرود، لطفاً راهنمایی بفرمایید...ممنونم