PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : انتخاب موسسه براي آزمون هاي آزمايشي كنكور 95

Alireza SM
14-06-2014, 16:51
به درخواست كاربران اين تاپيك براي گفتگو پيرامون موسسه هاي برگزار كننده آزمون هاي آزمايشي ايجاد شده. هر نظر و توصيه اي در مورد آزمون هاي آزمايشي دارين و ميخواين به بقيه منتقلش كنين از اين تاپيك استفاده كنين نه تاپيك هاي قديمي. از ايجاد تاپيك هاي جديد هم خودداري كنيد.
سعي كنيد تعصب و جانبداري از موسسات خاص رو در گفتگوها كنار بزاريد چون تجربه نشون داده اين كار باعث حذف شدن پست هاتون و اخطار گرفتنتون ميشه.

Alireza SM
14-06-2014, 16:57
با توجه به اينكه خيلي ها در دو آزمون شركت ميكنند اختيار انتخاب چندگانه فراهم شد.
كنكوري هاي گذشته هم اگر در مورد شرايط فعلي موسسه ها اطلاعات كافي دارند حتما در نظرسنجي شركت كرده و در انتخاب آزمون آزمايشي به كنكوري هاي فعلي كمك كنند.

bijandarbari
14-06-2014, 17:20
سلام

من تعاونی سنجش رو ترجیه می دم.
تخمین رتبه اش مخصوصا تو چند تا آزمون جامع آخر خیلی دقیق و خوبه.
هزینه اش هم زیاد نیست.

به داوطلب زیاد فشار نمیاره طوری که وقت کم بیاره و نتونه برای آزمون خوب بخونه.

ali_12
15-06-2014, 15:57
سلام
برنامه آزمونهای قلم چی برای تابستان از کی آغاز میشه؟
گزینه 2 چی؟

Alireza SM
16-06-2014, 08:09
سلام
برنامه آزمونهای قلم چی برای تابستان از کی آغاز میشه؟
گزینه 2 چی؟

آزمون هاي قلمچي معمولا از اوايل مرداد شروع ميشن و البته يه آزمون مبنا هم براي اواسط تير دارن كه معمولا از كل دروس پايه هست.
گزينه دو هم گام اول رو داره كه برنامش رو ميتونين از سايت گزينه دو دريافت كنين.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

سلام

من تعاونی سنجش رو ترجیه می دم.
تخمین رتبه اش مخصوصا تو چند تا آزمون جامع آخر خیلی دقیق و خوبه.
هزینه اش هم زیاد نیست.

به داوطلب زیاد فشار نمیاره طوری که وقت کم بیاره و نتونه برای آزمون خوب بخونه.

پارسال سوالات سنجش خيلي بهتر شدن و امسال تعداد آزمون هاش هم افزايش پيدا كرده. من هم به همه توصيه ميكنم بين گزينه دو و سنجش انتخاب كنن. با توجه به كتابهاي كمك درسي خوبي كه پارسال وارد بازار شد الان كسي طبق برنامه يه آزمون درس بخونه كافيه و نيازي به سوالات سخت آزمون وجود نداره. البته آزمون دادن خيلي مهمه چون قرار گرفتن در آزمون سراسري و به دست اومدن عيار رقابت براي آدم معلوم ميشه.
من هم امسال همه شاگردام رو به گزينه دو و سنجش توصيه كردم.

رضا جنگنده
22-06-2014, 20:32
سلام
من پنج شنبه کنکور می دم.
تجربم اینه:
1 با خودتون صادق باشین. اگه می گین روزی 12 ساعت می خونین، شروعش رو تایین کنین و واقا بخونین.
2- قلمچی برا من اصلا خوب نبود. آزمونا به هم خیلی نزدیکن. ما که مدرسمون از تابستون بود، برنامه آزموناش به من نمی خورد و ترجیح می دادم به درسا خود مدرسه برسم که جون می خواستم یکم هم به قلمچی برسم و برنامه مدرسه و قلمچی هماهنگ نبود، اوایل رسما به هیچ کدوم درست و حسابی نرسیدم. هر دو رو سطحی خوندم که اگه یکی رو درست خونده بودم بهتر بود.... (بعد دیگه چسبیدم به مدرسه فقط)
3- به فکر پول زیاد هست. یعنی تبلیغ و ایناش زیاده. هم از طرف پشتیبان و.... (پشتیبان برا کلاس رفتن و کتاب گرفتن و اینا فشار می یاره)
4- من از بعد عید دیگه نرفتم ولی این دو تا آزمون آخر رو برام کارنامه صادر کرده در صورتی که من اصلا نبودم!!!!! (مدرک دارم، هر کی خواست پی ام بده)
5- من آزمونا بعد عید سنجش رو رفتم، خوب بودن.
6- گاج و گزینه 2 رو شنیدم خیلی سخته (خودم ندیدم.). اگه درسته روحیتون رو خراب می کنه و بی خود اذیت می شین.
7- سنجش خوبه به نظرم. البته فقط من آزمونا بعد عیدشو شرکت کردم و قبل عیدشو نمی دونم چه جور بوده. فواصل زمانیش هم 1 ماهه و می شه به برنامش رسید.
9- مهم خوندنه خودتونه، خودتونو گول نزنین.

A/|\IR
27-06-2014, 15:11
سلام

به نظر من بهترین کنکور ازمایشی قلمچیه!!
تا همین قبل نظر متفاوت بود ولی الان میگم کاش به سوالای قلمچی اعتماد میکردم!!
البته هم بدی داره هم خوبی
خوبی هاش اینکه سوالاش واقعا به کنکور نزدیکه شاید بعضی ها تا دیروز میگفتن سوالا غیر استانداردِ ولی اگه یه نگاه به سوالای 93 بندازین میفهمن که بیشترین شباهت رو کانون داره
و خوبی دیگه هم اینه که برنامه راهبردیش حرف نداره اگه کسی با این برنامه پیش بره بدون شک موفق میشه!

بدی ش اینکه هزینه ازمونا بالاس و زیاد تبلیغ میکنن و اکثر محصولاتشون تله ی پولِ
اگه این تبلیغات رو نادیده بگیریم بنظرم از بقیه بهتره

Alireza SM
27-06-2014, 22:43
قلمچي آزمون هاي امسالش مشابه آزمون هاي گذشتش بود فقط هم درس زيست شناسيش مشابه كنكور امسال بود.
ولي سنجش درس هاي زيست - ادبيات - شيمي خيلي مشابه بودن.
من براي همه آزمون سنجش رو توصيه ميكنم.

sarinaj
07-07-2014, 14:49
سلام دوستان
من دانشجو کاردانی رشته نرم افزار کامپیوتر هستم می خواهم واسه سال بعد برای کارشناسی بخونم وقصددارم واسه آزمون های آزمایشی شرکت کنم ولی حالا موندم توی چه موسسه ای شرکت کنم .
لطفا راهنمایم کنید توچه موسسه ای شرکت کنم

PLAΨMID
03-08-2014, 10:53
کسی از دوستان قلم چی امسال ثبت نام کرده ؟ اطلاعی از هزینه آزموناش ندارید ؟
-------------------------------------------------------------------------------------------------------
نظر من :
برنامه ریزی = قلم چی
آزمون استاندارد = سنجش
------------------------------------------------------------------------------------------------------
راستش سنجش اینجا توی اصفهان که من شرکت کرده بودم از نظر نظم و اجرای آزمون خیلی بد بود . بخصوص آزمون آخرش که طبقه ما کلا فقط یک مراقب داشت و بچه ها با هم مشورت میکردن !!! سوالات اختصاصی رو ربع ساعت دیر دادن و وقتی که آزمون تمام شد خودمون بلند شدیم رفتیم مراقب مربوطه رو توی یکی از کلاس ها پیدا کردیم و پاسخنامه رو بهش دادیم !!! میتونستیم 20 دقیقه بیشتر وقت بذاریم واسه پاسخگویی !!!!
ولی واقعا سوالاتش شبیه کنکور بود .
به نظر من اگه کسی فارغ التحصیله بهتره واسه مطالعه طبق آزمونای قلم چی بره جلو و بعد از عید آزمونای سنجش رو هم شرکت کنه .

A/|\IR
03-08-2014, 16:35
کسی از دوستان قلم چی امسال ثبت نام کرده ؟ اطلاعی از هزینه آزموناش ندارید ؟
-------------------------------------------------------------------------------------------------------
نظر من :
برنامه ریزی = قلم چی
آزمون استاندارد = سنجش
------------------------------------------------------------------------------------------------------
راستش سنجش اینجا توی اصفهان که من شرکت کرده بودم از نظر نظم و اجرای آزمون خیلی بد بود . بخصوص آزمون آخرش که طبقه ما کلا فقط یک مراقب داشت و بچه ها با هم مشورت میکردن !!! سوالات اختصاصی رو ربع ساعت دیر دادن و وقتی که آزمون تمام شد خودمون بلند شدیم رفتیم مراقب مربوطه رو توی یکی از کلاس ها پیدا کردیم و پاسخنامه رو بهش دادیم !!! میتونستیم 20 دقیقه بیشتر وقت بذاریم واسه پاسخگویی !!!!
ولی واقعا سوالاتش شبیه کنکور بود .
به نظر من اگه کسی فارغ التحصیله بهتره واسه مطالعه طبق آزمونای قلم چی بره جلو و بعد از عید آزمونای سنجش رو هم شرکت کنه .

هر شهر فرق میکنه
ولی امسال تقریبا چیزی بین 600 تا 700 تومن میشه (چند نف که از تابستون ثبتنام کردن پرسیدم)

flourish
17-08-2014, 16:54
سلام دوستان.
اون موقع ها که من امتحان میدادم (حدودای سال 87!) قلم چی خیلی خوب بود و الانم شنیدم هنوز قلم چی همون روال رو داره پی میگیره. چون سوالاش واقعا سخته اگرچه سوالاش شبیه کنکور نیست ولی سختیش در حد کنکور هست.
موفق باشید

bijandarbari
17-08-2014, 18:46
سلام دوستان.
اون موقع ها که من امتحان میدادم (حدودای سال 87!) قلم چی خیلی خوب بود و الانم شنیدم هنوز قلم چی همون روال رو داره پی میگیره. چون سوالاش واقعا سخته اگرچه سوالاش شبیه کنکور نیست ولی سختیش در حد کنکور هست.
موفق باشید

منم سال 87 کنکور دادم.
به نظرم سازمان سنجش بهتره.
برای ارشد هم سازمان سنجش دادم و راضی بودم.

PLAΨMID
17-08-2014, 20:23
منم سال 87 کنکور دادم.
به نظرم سازمان سنجش بهتره.
برای ارشد هم سازمان سنجش دادم و راضی بودم.

بله ولی قلم چی بیشتر به محتوای برنامه ریزیش تکیه میکنه . ببینید رویکرد قلم چی اینه که هر آزمون بار آموزشی داشته باشه یعنی داوطلب بعد از آزمون چیز جدیدی یاد گرفته باشه . به همین علت آزموناش شبیه کنکور نیست چون اصلا قصدش این نیست . تعداد آزموناش هم به همین علت زیاده . سازمان سنجش بار آموزشیش کمه چون بیشتر هدفش امتحان گرفتن و غربال گری بر اساس دانش هست یعنی همون کاری که توی کنکور میکنه . امتحان میگیره .
از اونجا که واسه موفقیت هم به آزمون آموزشی و هم به آزمون غربال کننده نیاز هست من فکر میکنم بهتره آزمون های مرحله ای قلم چی رو ثبت نام کرد و طبق اون درس خوند در ضمن نیم نگاهی هم به آزمون های مرحله ای سنجش داشت و بعد از عید آزمون های هر دو گروه رو شرکت کرد . البته بعضی افراد برنامه ریزی گروه های دیگه مثل گزینه 2 رو ترجیح میدن . من به شخصه برنامه ریزی قلم چی رو بهترین میدونم .
موفق باشین .

bijandarbari
17-08-2014, 20:38
بله ولی قلم چی بیشتر به محتوای برنامه ریزیش تکیه میکنه . ببینید رویکرد قلم چی اینه که هر آزمون بار آموزشی داشته باشه یعنی داوطلب بعد از آزمون چیز جدیدی یاد گرفته باشه . به همین علت آزموناش شبیه کنکور نیست چون اصلا قصدش این نیست . تعداد آزموناش هم به همین علت زیاده . سازمان سنجش بار آموزشیش کمه چون بیشتر هدفش امتحان گرفتن و غربال گری بر اساس دانش هست یعنی همون کاری که توی کنکور میکنه . امتحان میگیره .
از اونجا که واسه موفقیت هم به آزمون آموزشی و هم به آزمون غربال کننده نیاز هست من فکر میکنم بهتره آزمون های مرحله ای قلم چی رو ثبت نام کرد و طبق اون درس خوند در ضمن نیم نگاهی هم به آزمون های مرحله ای سنجش داشت و بعد از عید آزمون های هر دو گروه رو شرکت کرد . البته بعضی افراد برنامه ریزی گروه های دیگه مثل گزینه 2 رو ترجیح میدن . من به شخصه برنامه ریزی قلم چی رو بهترین میدونم .
موفق باشین .

سلام

من خودم برای کنکور قلم چی شرکت نکردم.و سازمان سنجش شرکت کردم.
ولی چیزی که تو بین هم دوره ایهام میدیم این بود که قلم چی خیلی وقتشون رو گرفته بود و بهشون دل مشغولی کاذب داده بود.
همش از هم در مورد تراز سوال می کردن و این که فلان تراز سال قبل رتبه اش چند شده و فلان و همش استرس داشتن.
و معمولا هم نمی تونستن طبق برنامه ازمون ها پیش برن.
کلا بیشتر از اینکه به فکر مطالعه درست و اصولی باشن ، به این فکر بودن که برای آزمون بعد چطور بخونن که ترازشون بالاتر بره و این اونها رو از روند مطالعه عادی برای کنکور دور می کرد. ( دقیقا مثل همین بسته کنکور اسان است که داره ذهن بچه ها رو از موضوع منحرف میکنه )

به نظرم کسایی که خوب برای کنکور نمی خونن ، قلم چی هیچ فایده ای براشون نداره. فقط پولشون هدر میره.
کسایی که در حد متوسط برای کنکور می خونن قلم چی در عین حالی که تسلط اونها رو روی ازمون افزایش میده ، وقتشون رو هم میگیره و بهشون استرس کاذب میده.
قلم چی و گزینه 2 و امثالهم فقط برای کسایی خوبه که خر خونی می کنن ( ببخشید! ) و می تونن همراه برنامه اش پیش برن.

کلا تو بین اطرافیانم ، خیلی هاشون که قلم چی بودن ، نتونستن تو کنکور اونطوری که انتظار داشتن رتبه بگیرن.
ولی من که سنجش بودم تو کنکور دقیقا مطابق انتظارم و حتی بهتر از چیزی که فکر می کردم نتیجه گرفتم. ( هم کنکور اصلی و هم کنکور ارشد این قضیه تکرار شد )

البته شاید یک علتش شخصیت خود من باشه.چون کلا هر دو دفعه سر کنکور خیلی خونسرد بودم و طبق زمانبندی تست ها رو زدم.

این تجربه من بود.
ولی مطمئنا هستن کسایی که مخالف من تجربه کردن.

After4Ever
17-08-2014, 20:46
دوستان یک لطفی بکنند بگن تخمین رتبه ی کانون یا سنجش براشون چند بوده و چقدر با رتبه ی کنکور فرق داشته

Alireza SM
17-08-2014, 20:55
امسال نميشد روي تخمن رتبه ها اعتماد كرد چون اين تاثير معدل خيلي تاثيرگذار بود. شاگرد من 2600 منطقه دو شده در صورتي كه تخمن رتبه كانون و زينه دو واسش زير 400 آورده بودن. انصافا درصداش هم عالي بودن حقش دندونپزشكي تهران هست كه فكر نكنم برسه

A/|\IR
17-08-2014, 21:15
امسال نميشد روي تخمن رتبه ها اعتماد كرد چون اين تاثير معدل خيلي تاثيرگذار بود. شاگرد من 2600 منطقه دو شده در صورتي كه تخمن رتبه كانون و زينه دو واسش زير 400 آورده بودن. انصافا درصداش هم عالي بودن حقش دندونپزشكي تهران هست كه فكر نكنم برسه

واقعا زیر 400 یود؟
پس با توجه به شرایط من ، سال دیگه هم فکر نکنم بشه کاری کرد؟

دوستان یک لطفی بکنند بگن تخمین رتبه ی کانون یا سنجش براشون چند بوده و چقدر با رتبه ی کنکور فرق داشته

برای من 15 هزار تا اختلاف داشت :) البته کار معدل بود دیگه

Alireza SM
18-08-2014, 10:06
واقعا زیر 400 یود؟

برای من 15 هزار تا اختلاف داشت :) البته کار معدل بود دیگه

بله ايشون شيمي بالاي 80 و زيست بالاي 85 زده بود. معدلش حدود 10 بود به همين خاطر اينهمه پايين كشيده شد.
البته اين رو هم اضافه كنم اگه عربي رو ايشون خوب زده بود الان سه رقمي بود حتما حتي با اين وضع معدل

PLAΨMID
18-08-2014, 22:52
قلم چی و گزینه 2 و امثالهم فقط برای کسایی خوبه که خر خونی می کنن ( ببخشید! ) و می تونن همراه برنامه اش پیش برن.

ببخشید دقیقا متوجه نشدم !!! یه جوری گفتین "خرخونی" که انگار کار بدیه !!!!:n02:
دوست عزیز با سطح رقابتی که الان وجود داره چاره ای جز این کار نیست . باید بشدت درس خوند . من نمیدونم دیگه باید چطوری قبول شد ؟؟؟؟:n05:

ضمنا برنامه سنجش فشرده تر و سخت تره که . چون درس ها رو زودتر تمام میکنه .

واقعا زیر 400 یود؟

باید همه درس ها رو بالا بزنی !!!:n02:

jobberwock
07-05-2015, 13:09
دوستان من چند باری شنیدم ک طرف تو آزمون آزمایشی خیلی خوب بوده ولی تو کنکور نتیجه کاملا معکوسی گرفته، البته با منطق خودم جور درنمیاد، من خیلی به قلمچی اعتقاد پیدا کردم، فکر میکنم اگر با برنامه پیش برم و میانگین تراز خوبی داشته باشم حتما موفق میشم...
الان یکم ب شک افتادم...
به نظر شما میشه آدم با قلمچی سازگار باشه و این سازگاری جهت گیری غلط بده و از کنکور اصلی دورش کنه؟ این ک میگن سوالات استاندارد نیست ینی همین؟ استاندارد نبودن رو میشه یکم بیشتر توضیح بدین؟
اگر سختی بیش از حده، میشه گفت این سختی تضمین کنندس یا سختیش باعث جهت گیری غلط میشه؟
من خودم تا حالا جهت گیری غیر منطقی ندیدم بجز توی درس زیست ک ی سری از سوالاتش دقت زیاد میخواد ک برای من تمرین دقته و خوبه شما اگه فکرم میکنید اینطور نیست میشه یکم توضیح بدید؟
متشکرم

Alireza SM
07-05-2015, 15:28
دوستان من چند باری شنیدم ک طرف تو آزمون آزمایشی خیلی خوب بوده ولی تو کنکور نتیجه کاملا معکوسی گرفته، البته با منطق خودم جور درنمیاد، من خیلی به قلمچی اعتقاد پیدا کردم، فکر میکنم اگر با برنامه پیش برم و میانگین تراز خوبی داشته باشم حتما موفق میشم...
الان یکم ب شک افتادم...
به نظر شما میشه آدم با قلمچی سازگار باشه و این سازگاری جهت گیری غلط بده و از کنکور اصلی دورش کنه؟ این ک میگن سوالات استاندارد نیست ینی همین؟ استاندارد نبودن رو میشه یکم بیشتر توضیح بدین؟
اگر سختی بیش از حده، میشه گفت این سختی تضمین کنندس یا سختیش باعث جهت گیری غلط میشه؟
من خودم تا حالا جهت گیری غیر منطقی ندیدم بجز توی درس زیست ک ی سری از سوالاتش دقت زیاد میخواد ک برای من تمرین دقته و خوبه شما اگه فکرم میکنید اینطور نیست میشه یکم توضیح بدید؟
متشکرم

ما بارها با چشم دیدیم که دانش آموزا در آزمون های کانون و گزینه دو جزء بهترین های منطقه بودن ولی کنکور رو به زور تونستن روزانه قبول بشن. کسی که پارسال تراز کانونش بالای 6900 بود نتونسته بود سراسری قبول بشه و آزاد قبول شد. در مورد این داوطلبان اصلی ترین دلیلش ضعفشون در جمع بندی هست. همین ترازهای بالا در کانون تعداد کمیشون هستن که تو گوششون خوندن که کتاب زرد رو بخونین برای جمع بندی کافی هست، میان تو آژمون های سنجش رتبه های افتضاح به دست میارن و روحیه خدشونم از دست میدن.
دقیقا سازگار شدن با قلمچی یعنی دور شدن از کنکور. آزمون آزمایشی رو صرفا باید برای درس خوندن با برنامش و استفاده ازش برای تمرین تست زنی در کنکور استفاده کرد. وگرنه بیای کلی وقت بزاری تست های آزمون قبلی رو حفظ کنی که دوتا تست نگاه به گذشته رو بتونی بزنی تا ترازت بیاد بالا کاریه که خیلی ها میکنن و چندماه دیگه نتیجش رو خواهند دید.
در مورد سوالات قلمچی هم تست های غیراستاندارد در دروس تخصصی زیاد طرح میکنن. زیست شناسیشون بد نیست ولی در فیزیک و شیمی با این بهانه که سبک سوالات کنکور غیرقابل پیش بینی هست، یه تست هایی طرح میکنن که خود طراح بیاد نمیتونه کمتر از 5 دقیقه حلشون کنه. در کنکورم داریم از این قبیل تست ها ولی تعدادشون خیلی کمه و در کل 35 تا تست شیمی 2 تاشون شاید اینطور باشن که وظیفه داوطلب باهوش هم گذشتن از این تست ها و جواب ندادن بهشون هست نه وقت تلف کرد سرشون.
در مورد سختی بیش از حد هم من در تست های ریاضی سال 91 و 92 و 93 (امسال) زیاد شاهدش بودم. تست هایی بودن که دانش آموز دیده و بعدا متوجه شده که مشابهش توی بخش تست های تکمیلی کتاب خیلی سبز هست و رفته و وقت زیادی رو تلف کرده پای اون تست ها که هیچوقت مشابهشون در کنکور نمیاد و اگه بیاد هم نباید بهشون جواب داد ...

jobberwock
08-05-2015, 01:19
******این کتاب مبتکران شیمی بعضی جاها ی مشکلی داره ک رو تنوع زیادی تمرکز کرده. انقدر ذهن آدم درگیر این تنوع سوالا میشه ک فرصتی برای محکم شدن راه حل اصلی تو ذهن نمیمونه بر عکس سوالای کنکور اکثرا رو ی چیز تمرکز دارن و هرسال فقط یکم پیچیده تر میشن(تستای استدلالی و مسءله ای)
اینطور ک من فهمیدم شما راجع ب قلمچی ی همچین نظری داری مثلا من فکر میکردم قرابتم خوبه چون از ی کتاب مفاهیمو میخوندم تست تالیفی میزدم تو قلمچی همه رو جواب میدادم، الان میبینم قرابتای کنکور و سنجش ی سروگردن بالاترن... فک کنم منظور شما از غیر استانداردی همین آسونی ها یا سختی های بیموردن. مثلا گاهی تو زیست شما مطلبم خوب بلدی ولی ی دام مسخره درصدتو کم میکنه
در مورد سنجش یا گزینه دو میشه سوالا رو گیر آورد؟ ب نظر شما خوبه قلمچی ثبت نام کرد فقط واسه برنامه؟
بعد این ک ما اگه ب سوالای قلمچی اعتماد نکنیم منابعی رو ک براساس قلمچی انتخاب کردیمم باید عوض کنیم مثل همین قسمت تکمیلی ریاضی خیلی سبز. منابع جدیدو بر اساس آزمونای سنجش و گزینه2 انتخاب کنیم؟اونا همه درساشون قابل اعتمادن؟

Alireza SM
09-05-2015, 10:06
******این کتاب مبتکران شیمی بعضی جاها ی مشکلی داره ک رو تنوع زیادی تمرکز کرده. انقدر ذهن آدم درگیر این تنوع سوالا میشه ک فرصتی برای محکم شدن راه حل اصلی تو ذهن نمیمونه بر عکس سوالای کنکور اکثرا رو ی چیز تمرکز دارن و هرسال فقط یکم پیچیده تر میشن(تستای استدلالی و مسءله ای)
اینطور ک من فهمیدم شما راجع ب قلمچی ی همچین نظری داری مثلا من فکر میکردم قرابتم خوبه چون از ی کتاب مفاهیمو میخوندم تست تالیفی میزدم تو قلمچی همه رو جواب میدادم، الان میبینم قرابتای کنکور و سنجش ی سروگردن بالاترن... فک کنم منظور شما از غیر استانداردی همین آسونی ها یا سختی های بیموردن. مثلا گاهی تو زیست شما مطلبم خوب بلدی ولی ی دام مسخره درصدتو کم میکنه
در مورد سنجش یا گزینه دو میشه سوالا رو گیر آورد؟ ب نظر شما خوبه قلمچی ثبت نام کرد فقط واسه برنامه؟
بعد این ک ما اگه ب سوالای قلمچی اعتماد نکنیم منابعی رو ک براساس قلمچی انتخاب کردیمم باید عوض کنیم مثل همین قسمت تکمیلی ریاضی خیلی سبز. منابع جدیدو بر اساس آزمونای سنجش و گزینه2 انتخاب کنیم؟اونا همه درساشون قابل اعتمادن؟

ببینید حتی در قلمچی هم تعداد اون سوالات تخیلی و غیرعلمی زیر 25% در هر درس هست ولی خب همین مقدار هم خیلی تاثیرگذاره. اگه با تراز و بقیه مسایل آزمونش مشکلی ندارین برین قلمچی.
سنجش که تست غیراستاندارد زیاد داره کلا. آزمون های امسالش یخورده بهتر شده بودن سال بعدم تعداد آزموناش افزایش یافته همین تابستونم چند مرحله آزمون داره. گزینه دو هم از وقتی سروش موئینی تست ریاضیش رو طرح میکنه از اینجور تست ها توش دیده میشه متاسفانه. زیست شناسیش هم که قبلا بهترین طراح ها رو داشت آقایان سرودی و هاشمی طراحان فوق العاده ای بودن و تستاش خوب بود ولی عوضش کردن و یه دبیر کاملا معمولی رو آوردن ( اقای پازوکی ) که متاسفانه به اسلوب طراحی تست مشابه کنکور سراسری هم اعتقاد نداره اصلا.
به نظر من شما اگه فار غالتحصیل هستین هر آزمونی رو که راحت هستین انتخاب کنین. اگه هزینه قلمچی رو دارین برین قلمچی ولی اولش شرط کنین که به هیچ وجه در برنامه های اجباری و گردهمایی ها و جلسات گروهی و ... شرکت نمیکنین و به هیچ وجه کتابهای اجباریش رو تهیه نمیکنین اگه با این شرط ثبت نامتون کردن برین. اگرم نه که خب همین سنجش خیلی خوبه من آدمیو میشناسم که به همین سنجش اکتفا کرد و امسالم قراره رتبه خوبی بیاره.
در مورد منابع که به هیچ وجه ارتباطی به آزمون نداره و شما باید منابع درست حسابی رو انتخاب کنین نه منابعی که موسسه آزمون سفارش کنه. کتاب های موسسه قلمچی تا الان یه دونه کتاب هم من ازش ندیدم که صلاح بدونم معرفیش کنم برای بقیه. در تمامی درس ها کتاب هایی که برای کنکوری ها توصیه میکنیم هیچکدومشون قلمچی نیستن. البته شاید بعضی ها کتابی از قلمچی دیده باشن که مفید حسش کرده باشن ولی من چیزی ندیدم که از رقباش بهتر نباشه.

webpower
26-08-2015, 15:47
سلام این متن خیلی مفیده

- - - Updated - - -

سلام این متن خیلی مفیده

webpower
26-08-2015, 16:07
سلام دوستان
با این اوصاف ک دوستان فرمودن قلمچی فقط مزیت برنامه رو داره، چون غیر استاندارد بودنش تو تفکیک دانش آموز قوی از ضعیف تاثیر منفی میذاره و دیگه تراز و رتبه بی اهمیت میشه
یه سوال؛ من اگه نخوام ب سولاتش تکیه کنم، پس چطور در طول این 10ماه مونده، به روشهای خودم و ب تستهایی ک میزنم و چیزایی ک یاد میگیرم اعتماد داشته باشم؟ دوستان مگه هدف اصلی سنجش نیست؟ وقتی نتونم ب تراز و رتبه اعتماد کنم، آزمون دادن ب چ درد میخوره؟

Alireza SM
29-08-2015, 19:01
سلام دوستان
با این اوصاف ک دوستان فرمودن قلمچی فقط مزیت برنامه رو داره، چون غیر استاندارد بودنش تو تفکیک دانش آموز قوی از ضعیف تاثیر منفی میذاره و دیگه تراز و رتبه بی اهمیت میشه
یه سوال؛ من اگه نخوام ب سولاتش تکیه کنم، پس چطور در طول این 10ماه مونده، به روشهای خودم و ب تستهایی ک میزنم و چیزایی ک یاد میگیرم اعتماد داشته باشم؟ دوستان مگه هدف اصلی سنجش نیست؟ وقتی نتونم ب تراز و رتبه اعتماد کنم، آزمون دادن ب چ درد میخوره؟

یکی از معایب قلمچی هست و نمیشه کاریش کرد

Konkuri 95 R
30-08-2015, 16:58
سلام
ترازای گزینه 2 چرا انقد تخیلیه؟
تراز من 9500 شد !!!

ادبیات 64
عربی 89
دینی 64
زبان 89

ریاضیات 32
فیزیک 42
شیمی 54

آمار کل نزدیک 7000 نفره ولی ترازاش اصلا قابل اعتماد نیست
برای مهرماه برم همین گزینه 2؟
برای تابستون فقط درسای سوم تو برنامش بود (هرچند من عربی 2 رو تموم کردم و فیزیک2 فصل 1 و 4 تقریبا تموم شده)
اینطور که معلومه میخوان هزینه همه آزمون ها تا پای کنکور رو بگیرن و انتخابی نیست.برنامه مطالعاتیشونم تا عید تموم نمیشه!

- - - Updated - - -

سلام
ترازای گزینه 2 چرا انقد تخیلیه؟
تراز من 9500 شد !!!

ادبیات 64
عربی 89
دینی 64
زبان 89

ریاضیات 32
فیزیک 42
شیمی 54

آمار کل نزدیک 7000 نفره ولی ترازاش اصلا قابل اعتماد نیست
برای مهرماه برم همین گزینه 2؟
برای تابستون فقط درسای سوم تو برنامش بود (هرچند من عربی 2 رو تموم کردم و فیزیک2 فصل 1 و 4 تقریبا تموم شده)
اینطور که معلومه میخوان هزینه همه آزمون ها تا پای کنکور رو بگیرن و انتخابی نیست.برنامه مطالعاتیشونم تا عید تموم نمیشه!

Alireza SM
02-09-2015, 14:59
سیستم تراز دهی گزینه دو و قلچی متفاوت هست.
قلچی تراز نهاییش 9000 هست ولی گزینه دو فکر کنم 15000

Konkuri 95 R
05-09-2015, 14:56
سیستم تراز دهی گزینه دو و قلچی متفاوت هست.
قلچی تراز نهاییش 9000 هست ولی گزینه دو فکر کنم 15000

الان من برای بعد از مهر ماه چیکار کنم به نظر شما؟
برم قلمچی یا گزینه 2 بمونم؟
با توجه به اینکه با برنامه گزینه 2 خوندم و توی تابستون فیزیک 1 و درسای دومو تموم نکردم توی برنامه قلمچی فرصت برای مطالعشون هست؟
کلا احساس میکنم سوالای گزینه 2 بیخودی سخت و روحیه خراب کن هستن و از سطح کنکور بالاترن

Alireza SM
06-09-2015, 12:48
الان من برای بعد از مهر ماه چیکار کنم به نظر شما؟
برم قلمچی یا گزینه 2 بمونم؟
با توجه به اینکه با برنامه گزینه 2 خوندم و توی تابستون فیزیک 1 و درسای دومو تموم نکردم توی برنامه قلمچی فرصت برای مطالعشون هست؟
کلا احساس میکنم سوالای گزینه 2 بیخودی سخت و روحیه خراب کن هستن و از سطح کنکور بالاترن

سوالات کنکور 94 دوبرابر گزینه دو سخت تر بودن.
به نظر من با همون گزینه دو برین جلو بهتره