PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل در شناسایی مقدار صحیح رم ها!!!

gava9700
12-06-2014, 13:38
سلام خدمت اساتید...

دوستان من یک سیستم بر پایه پلتفرم AMD دارم از قرار زیر...

Phenom X4 9950
+Biostar T790GX A2

بقیه قطعات هم فکر نمیکنم اهمیتی داشته باشه! قبلا" دو تا ماژول رم یک گیگابایتی(مجموعا" 2 گیگ ) DD2 1066 OCZ DUAL CHANELL داشتم. چند وقت پیش تصمیم به ارتقاء سیستم گرفتم و دیدم بهترین کار اضافه کردن رم جدید هست! دو ماژول رم 2 گیگ (مجموعا" 4 گیگ) خریدم از این قرار DDR2 1066 PATRIOT DUAL CHANELL و نصب کردم. سیستم عامل من اون موقع ویندوز 7 از نوع 32 بیتی بود که مجبور شدم سیستم عامل 8.1 از نوع 64 بیتی نصب کنم! متاسفانه بعد از نصب سیستم عامل جدید متوجه شدم که تنها 4 گیگ از اون توسط سیستم عامل شناخته و مورد استفاده قرار گرفته و ظاهرا" 2 گیگ بدون استفاده هست!!! با استفاده از نرم افزار Sisosandra 2013 چک کردم و متوجه شدم تمام 6 گیگ روی اون نرم افزار شناخته شده و لی در بخش سخت افزار 8.1 تنها همون 4 گیگ شناخته و مورد استفاده قرار می گیره!

حالا آیا راهی هست که بتونم از همه 6 گیگ استفاده کنم و یا باید دو گیگ رم OCZ رو بفروشم!

پیشاپیش از پاسختون متشکرم!

EXTREME
12-06-2014, 17:19
سلام خدمت اساتید...

دوستان من یک سیستم بر پایه پلتفرم AMD دارم از قرار زیر...

Phenom X4 9950
+Biostar T790GX A2

بقیه قطعات هم فکر نمیکنم اهمیتی داشته باشه! قبلا" دو تا ماژول رم یک گیگابایتی(مجموعا" 2 گیگ ) DD2 1066 OCZ DUAL CHANELL داشتم. چند وقت پیش تصمیم به ارتقاء سیستم گرفتم و دیدم بهترین کار اضافه کردن رم جدید هست! دو ماژول رم 2 گیگ (مجموعا" 4 گیگ) خریدم از این قرار DDR2 1066 PATRIOT DUAL CHANELL و نصب کردم. سیستم عامل من اون موقع ویندوز 7 از نوع 32 بیتی بود که مجبور شدم سیستم عامل 8.1 از نوع 64 بیتی نصب کنم! متاسفانه بعد از نصب سیستم عامل جدید متوجه شدم که تنها 4 گیگ از اون توسط سیستم عامل شناخته و مورد استفاده قرار گرفته و ظاهرا" 2 گیگ بدون استفاده هست!!! با استفاده از نرم افزار Sisosandra 2013 چک کردم و متوجه شدم تمام 6 گیگ روی اون نرم افزار شناخته شده و لی در بخش سخت افزار 8.1 تنها همون 4 گیگ شناخته و مورد استفاده قرار می گیره!

حالا آیا راهی هست که بتونم از همه 6 گیگ استفاده کنم و یا باید دو گیگ رم OCZ رو بفروشم!

پیشاپیش از پاسختون متشکرم!

رم ها رو به صورت تکی رو همه اسلات ها تست کنید که مطمئن بشید رم و اسلات سالم است

بایوس مین رو آپدیت کنید

چینش رم ها رو عوض کنید

درست نشد ممکنه از سازگار نبودن رم جدید با مین باشه

میزان ساپورت حجم رم مین و میزان حجم ساپورت شده هر اسلات رو هم بهش توچه کنید

gava9700
12-06-2014, 19:35
ضمن تشکر از پاسخ شما ... همه کار ها رو انجام دادم بجز آپدیت کردن بایوس که خوب بلد نیستم میترسم انجام بدم!

مین و اسلت ها هم مشکل خاصی ندارن! چون همونطور که گفتم نرم افزار Sisosandra 2013 تمام رم ها رو با زکر تمام مشخصاتشون حتی CL شون نشون میده! فقط توی ویندوز 4 گیگ بیشتر نمایش نمیده!

ess_1362
12-06-2014, 20:21
یک شات هم تب مموری و spd نرم افزار CPUZ بذارید
شاید ویندوز باگ داره و اشتباه نشون میده