PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ناپدید شدن درایو بعد از نصب ویندوز 7

iman_barooni
12-06-2014, 10:33
سلام خدمت دوستان

بعد از نصب ویندوز 7 ، یه درایوم ناپدید شده (درایو F که اسم Copy روش گذاشته بودم) 248 گیگ بود که 150 گیگش پر شده بود :n03:
قسمت Disk Management که میرم تو لیست درایوها این درایو وجود نداره و قسمت پایین Disk management اونو خالی نشون میده
بعدش با برنامه partion wizard هاردم رو اسکن کردم و درایومو با اسمش و حجم درستش پیدا کرد ولی نمیدونم چجوری فعالش کنم

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

درایو رو نشون نمیده وقسمت پایین صفحه به عنوان درایو خالی نشون میده که اگه روش راست کلیک کنی فقط یک گزینه برای انتخاب داره

با نرم افزار partion wizard درایو با اسم و حجمش که پر شده بود پیدا میشه ولی نمیدونم چطور فعالش کنم

بعد از انتخاب partion recovery wizard و اسکن شدن هارد به شکل پایین نشون داده میشه

که اگه تیک کنار اون درایو رو انتخاب کنم و Finish رو بزنم پیغام میده که درایو حذف خواهد شد

اگه میشه کمک کنید بتونم درایو رو برگردونم به اطلاعاتش واقعا نیاز دارم

ata.royalfalcon
12-06-2014, 10:49
سلام .

اطلاعات موجود در پارتیشن Free Space شده را باید با برنامه هایی مثل easeus data recovery wizard professional (که بطور کامل رجیستر شده باشد) بازیابی و در فضای دیگر (مثلاً هارد دیسک اکسترنال و یا پارتیشنهای دیگر همان هارد دیسک) ذخیره کنید . پس از اتمام کار و پس از اینکه مطمئن شدید همه دیتاها بطور کامل ریکاوری شده اند در برنامه Disk management روی فضای Free Space راست کلیک و مجدداً پارتیشن بندی و فرمت کنید .

MahdiIrani
12-06-2014, 11:38
فقط کافیه Disk Management خود ویندوز رو باز کنی و درایو مورد نظر رو پیدا کنی و به اون درایو یه حرف اختصاص بدی همه چی بر میگرده به حالت اولش

ata.royalfalcon
12-06-2014, 11:54
فقط کافیه Disk Management خود ویندوز رو باز کنی و درایو مورد نظر رو پیدا کنی و به اون درایو یه حرف اختصاص بدی همه چی بر میگرده به حالت اولش

این کار امکانپذیر نیست . اگر به عکسهایی که ایشان گذاشتند دقت کنید (عکس زیر) اگر روی فضای Free Space شده راست کلیک کنند به جزء ساخت یک Volume جدید هیچ امکان دیگری وجود ندارد.

Majid.iran.peace
21-06-2014, 18:25
یه تستس کنید ؛یه بار با live cd لینوکس بیایید بالا ببینید اون میتونه بشناستش فدورا یا ابونتو