PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : نحوه تبدیل اسکریپت های پایتون به فایل اجرایی با py2exe

maya2d
11-06-2014, 07:19
درود...چطور اسکریپت های پایتون رو به فایل اجرایی تبدیل کنم البته با استفاده از py2exe ؟ماژول py2exe رو نصب کردم ولی کار با اونو بلد نیستم.!
راسنش یک پلاگین با فرمت و زبان پایتون برای یک نرم افزار گرافیکی نوشتم که نرم افزار اونو با فرمت .py می خونه و می پذیره.حالا می خوام این پلاگین رو با فرمت py برای عموم بزارم اما نمی خوام سورس برنامه آشکار باشه...باید چه کنم.راهکار استفاده از py2exe هست یا نه؟...به هر حال ممنون می شم اگر یکی نحوه کار با py2exe رو توضیح بده.

حسن110
13-06-2014, 18:23
سلام.من قبلاً پایتون کار میکردم.زبان خوبیه.
در مورد سوال شما برای تبدیل فایل .py به .exe سه راه وجود داره
1-dotpy.ir/1391/02/25/cx_freeze-ماژولی-برای-تبدیل-اسکریپت-پایتون-به-exe
2-dotpy.ir/1391/02/25/پایتون-به-exe-با-pyinstaller/
3-همون که خودتون گفتین که من بیشتر با دوتای بالایی کار میکردم.(این یکی درد سر داره که بلد نیستم.امیدوارم دوتای بالایی مفید باشه.)

maya2d
14-06-2014, 17:19
درود.تشکر بابت لینکهایی که معرفی کردید.بله با این نوع ماژول ها آشنا شدم و برای گوشه ای از کارم راه چاره ای پیدا کردماما مشکل اصلیم هنوز باقیست.فهمیدم که اگر کد رو با این مآزول ها یا نرم افزار ها رمز گذاری یا به عبارتی به زبان ماشین تبدیل کنیم،با نرم افزار های مخصوصی دوباره می شه از کد تبدیل شده به کد اصلی رسید.پس اینجوری در واقع دوباره کاربران به کد اصلی دسترسی خواهند داشند و کد برای مصرف کننده فاش می شه!.زبان به این بزرگی و پرطرفداری!!عجیبه که هرچی می گردم پیدا نمی کنم که کسی راهی سرراست یا نرم افزاری دم دست رو معرفی کرده باشه که بشه کدهای نوشته شده مون رو بی آنکه برای کاربر فاش بشه و الگوریتم برنامه لو بره در اختیار کاربر قرار بده تا بتونه اونو اجرا کنه!!!...:n13: حالا من موندم و برنامه ای که واسش زحمت کشیدم و می خوام منتشرش کنم ولی در صورت اننشار الگوریتمش لو می ره! و موندم چه کنم...:n27:

ehsan_wwe
14-06-2014, 23:33
درود.تشکر بابت لینکهایی که معرفی کردید.بله با این نوع ماژول ها آشنا شدم و برای گوشه ای از کارم راه چاره ای پیدا کردماما مشکل اصلیم هنوز باقیست.فهمیدم که اگر کد رو با این مآزول ها یا نرم افزار ها رمز گذاری یا به عبارتی به زبان ماشین تبدیل کنیم،با نرم افزار های مخصوصی دوباره می شه از کد تبدیل شده به کد اصلی رسید.پس اینجوری در واقع دوباره کاربران به کد اصلی دسترسی خواهند داشند و کد برای مصرف کننده فاش می شه!.زبان به این بزرگی و پرطرفداری!!عجیبه که هرچی می گردم پیدا نمی کنم که کسی راهی سرراست یا نرم افزاری دم دست رو معرفی کرده باشه که بشه کدهای نوشته شده مون رو بی آنکه برای کاربر فاش بشه و الگوریتم برنامه لو بره در اختیار کاربر قرار بده تا بتونه اونو اجرا کنه!!!...:n13: حالا من موندم و برنامه ای که واسش زحمت کشیدم و می خوام منتشرش کنم ولی در صورت اننشار الگوریتمش لو می ره! و موندم چه کنم...:n27:

فرقی نداره تو هر حالتی میشه به کد اصلیت رسید