PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : نرم افزار آماری غیر عددی

ashkan323
08-06-2014, 00:44
دوستان برای کارم به نرم افزاری مشابه نرم افزارهای آماری نیاز دارم با این تفاوت که میخوام به جای وارد کردن عدد یکسری شاخصه و خصوصیت رو واردش کنم و چون تعداد موضوعاتم زیاده و هرکدوم چندین شاخصه دارن میخوام نرم افزاری باشه تا از سردرگمی در بیام و درواقع بتونم نظمی بدم تا بهتر بتونم آنالیزشون کنم. مثلا میخوام چند شی مختلف که دارای خصوصیاتی همچون رنگ، شکل هندسی، جزییات و ... هستند رو بهش بدم تا بتونم راحت تر روشون تمرکز کنم و مقایسه کنم و خودشم بتونه به نوعی دسته بندی و کارهای مورد نیاز رو انجام بده. نمیدونم چنین نرم افزاری هست یا نه اما دوستان متخصص اگر کمکم کنن ممنون میشم

ALI . R
08-06-2014, 18:31
سلام دوست عزیز. برنامه های شناخته شده و رایج در این زمینه رو پایین معرفی کردم::n01:

Minitab ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
و
SPSS ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

حالا اونطور که شما گفتید چنین برنامه ای فکر نمیکنم باشه! یا اینکه فکر میکنم شما باید از طریق برنامه نویسی و حرفه ای اینکار رو انجام بدید توسط برنامه SAS .
این برنامه اطلاعات رو به صورت متغیرهای عددی و هم متغیرهای حرفی دریافت میکنه. برای اطلاعات بیشتر راجب این برنامه میتونید به آدرس پایین مراجعه کنید::n01:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

برنامه Splus هم هست که خیلی پیشرفته و حرفه ای تر هست.

موفق باشید:n12:

ashkan323
08-06-2014, 23:13
ممنون علی جان اما من با این نرم افزارهای آماری آشنا هستم و شاید منظورم رو بد رسوندم اینکه اسمشو میزارم آماری بخاطر جنبه جمع آوری خصوصیاته وگرنه نیازی به فرمول ها و آنالیز آماری ندارم و همونطور که گفتم به نوعی میخوام بصورت دسته بندی کنم که از سردرگمی هنگام آنالیزشون در بیام (بخاطر زیاد بودن)

*Batman*
09-06-2014, 00:31
سلام.
تا جایی که من از حرفاتون متوجه شدم به یک برنامه مثل Clementine احتیاج دارید.(دانلود Clementine ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]))
البته قبلش باید با مفاهیم Classification و Clustering آشنا باشید.