PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : اسنودن: من به عنوان یک جاسوس تعلیم داده شدم

wichidika
07-06-2014, 19:05
اسنودن: من به عنوان یک جاسوس تعلیم داده شدم

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
مقاطعه کار سابق و افشاگر آژانس امنیت ملی آمریکا گفت، وی آن طور که دولت واشنگتن و رسانه‌ها اعلام کرده‌اند تنها یک هکر یا ادمین (admin) سیستم‌ها نیست و جاسوس الکترونیکی سیا بوده است.
به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه خبری یو‌ اس ای تودی، ادوارد اسنودن، مقاطعه کار سابق و افشاگر آژانس امنیت ملی آمریکا فاش کرد که به صورت مخفیانه برای این آژانس و سازمان اطلاعات مرکزی (سیا) کار می‌کرد.
‌وی در نخستین مصاحبه‌اش با یکی از شبکه‌های تلویزیونی آمریکا ( ان.بی.سی نیوز) گفت: به معنای واقعی کلمه من به عنوان یک جاسوس تعلیم داده شدم که به صورت مخفیانه خارج از کشور زندگی و کار می‌کردم و تظاهر می‌کردم شغلی دارم که در حقیقت کار واقعی من نبود و حتی نامی برایم اختصاص داده بودند که نام واقعی من نبود.
‌اسنودن که پس از افشای فعالیت‌های جاسوسی آمریکا پناهندگی موقت در روسیه را به دست آورده، خودش را به عنوان یک متخصص فنی و یک کارشناس فنی توصیف می‌کرد.
‌وی افزود: من با مردم کار نمی‌کردم، من جاسوس استخدام نمی‌کردم، کاری که انجام می‌دادم ایجاد سیستم‌هایی بود که برای آمریکا کار می‌کنند. من در این کار حرفه‌ای بودم و از سیستم‌های جزیی تا سیستم‌های پیچیده را راه‌اندازی کرده‌ام. علاوه بر این من در یک آکادمی ضد اطلاعات برای آژانس اطلاعات دفاعی سخنرانی کرده‌ام.
اسنودن در این مصاحبه گفته است، اطلاعاتی که آمریکا از طریق جاسوسی الکترونیک به دست می‌آورد خیلی بهتر از اطلاعاتی است که از طریق ماموران و عوامل انسانی خود جمع آوری می‌کند.
اسنودن در ژاپن و هاوایی به فعالیت‌های اطلاعاتی خود برای آژانس امنیت ملی آمریکا به عنوان یک مقاطعه‌کار خصوصی ادامه داد. وی پیش از فرار به هنگ‌کنگ و سپس به مسکو حدود 1 / 7 میلیون فایل را دانلود کرد.
مجلس نمایندگان آمریکا در چند روز اخیر به پایان جمع‌آوری گسترده متا دیتا از تلفن‌های همراه توسط آژانس امنیت ملی آمریکا رای مثبت داد.
انتهای پیام