PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل در هارد اکسترنال - لطفاً راهنمایی کنید

ecmn
07-06-2014, 10:29
سلام
امیدوارم در جای درستی تاپیک رو ارسال کرده باشم چون با فروم آشنایی ندارم

یه مشکلی برای هارد اکسترنال من پیش اومده
وقتی هارد رو به کامپیوتر وصل می کنم چراغ هارد روشن میشه، تو Device Manager هم میبینمش
اما براش هیچ درایوی باز نمیشه و بالا نمیاد ، با چند تا سیستم مختلف تست کردم و نتیجه ها یکسان بود
حتی کابل رو هم عوض کردم اما فایده ای نداشت،
مشکل چی هست و چیکار باید بکنم ؟

اگر لطف کنید با زبان ساده راهنماییم کنید ممنون میشم، چون ممکنه خیلی با اصطلاحات آشنایی نداشته باشم

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

EXTREME
07-06-2014, 10:38
سلام
امیدوارم در جای درستی تاپیک رو ارسال کرده باشم چون با فروم آشنایی ندارم

یه مشکلی برای هارد اکسترنال من پیش اومده
وقتی هارد رو به کامپیوتر وصل می کنم چراغ هارد روشن میشه، تو Device Manager هم میبینمش
اما براش هیچ درایوی باز نمیشه و بالا نمیاد ، با چند تا سیستم مختلف تست کردم و نتیجه ها یکسان بود
حتی کابل رو هم عوض کردم اما فایده ای نداشت،
مشکل چی هست و چیکار باید بکنم ؟

اگر لطف کنید با زبان ساده راهنماییم کنید ممنون میشم، چون ممکنه خیلی با اصطلاحات آشنایی نداشته باشم

سلام تو disk managment هم نمیاد ؟

درایورهای سیستم به درستی نصب شده است ؟

ecmn
07-06-2014, 12:06
سلام تو disk managment هم نمیاد ؟

درایورهای سیستم به درستی نصب شده است ؟

disk managment کجاس داداش ؟
آره درست نصب شدن، هیچ مشکلی ندارن

ecmn
07-06-2014, 13:45

ecmn
07-06-2014, 14:09
درایور رو آنیستال کردم، از دوباره وصل کردم، درایورش رو هم آپدیت کردم
علامت تعجب ناشناخته از روی اون برداشته شد و به عنوان یه دستگاه مستقل شناخته شد
اما مشکل همچنان به قوت خودش باقیه

EXTREME
07-06-2014, 14:28

تو هاردتون اطلاعات مهم دارید ؟

پارتیشن تیبل هاردتون پریده باید initialized کنید دیسک رو اگه اطلاعات مهم دارید اینکارو نکنید ببرید بیرون برای ریکاوری

ecmn
07-06-2014, 19:03
لطفاً حذف شود

ecmn
07-06-2014, 19:25
تو هاردتون اطلاعات مهم دارید ؟

پارتیشن تیبل هاردتون پریده باید initialized کنید دیسک رو اگه اطلاعات مهم دارید اینکارو نکنید ببرید بیرون برای ریکاوری

اره داداش ، خیلی هم مهمه
خودم نمیتونم ریکاوری رو انجام بدم ؟ برای ریکاوری به باز کردن هارد نیاز هست ؟

این برنامه چطوره ؟

EXTREME
08-06-2014, 14:43
اره داداش ، خیلی هم مهمه
خودم نمیتونم ریکاوری رو انجام بدم ؟ برای ریکاوری به باز کردن هارد نیاز هست ؟

این برنامه چطوره ؟

نه هارد نباید باز بشه

شما باید هارد رو inialized بکنید بعد ریکاوری در این حالت فکر نکنم نرم افزاری هارد رو بشناسه چون پارتیشن تیبل نداره به نظر من بدید بیرون برای ریکاوری بهترین راه باشه

ecmn
08-06-2014, 16:35
نه هارد نباید باز بشه

شما باید هارد رو inialized بکنید بعد ریکاوری در این حالت فکر نکنم نرم افزاری هارد رو بشناسه چون پارتیشن تیبل نداره به نظر من بدید بیرون برای ریکاوری بهترین راه باشه

داداش راهی نیست خودم بتونم ریکاوری کنم ؟
نمیتونم هاردم رو دست کسی بدم که ریکاوری کنه

EXTREME
08-06-2014, 20:03
داداش راهی نیست خودم بتونم ریکاوری کنم ؟
نمیتونم هاردم رو دست کسی بدم که ریکاوری کنه

باید هارد رو inialized بکنید بعد ریکاوری کنید با اینکار تضمینی است که اطلاعاتتون برگرده

ecmn
09-06-2014, 18:03
باید هارد رو inialized بکنید بعد ریکاوری کنید با اینکار تضمینی است که اطلاعاتتون برگرده

الان همین مراحل رو چطوری انجام بده ؟ میتونید راهنماییم کنید ؟ یا تاپیکی هست که اموزشش رو بخونم ؟

EXTREME
09-06-2014, 19:20
الان همین مراحل رو چطوری انجام بده ؟ میتونید راهنماییم کنید ؟ یا تاپیکی هست که اموزشش رو بخونم ؟

initailized که کاری نداره در همون disk managment روی دیسک مورد نظر که نوشته not inialized راست کلیک میکنید میزنید initialized disk بعد mbr رو انتخاب میکنید برای اطلاعاتتون هم گفتم چه اتفاقی میفته

ecmn
09-06-2014, 22:28
initailized که کاری نداره در همون disk managment روی دیسک مورد نظر که نوشته not inialized راست کلیک میکنید میزنید initialized disk بعد mbr رو انتخاب میکنید برای اطلاعاتتون هم گفتم چه اتفاقی میفته

ممنون داداش ، اما ریکاوری رو هم خودم باید انجام بدم ، تو هارد اطلاعات شخصی و خونوادگی زیادی هست ، نمیتونم بدم بیرون
ممکنه برای ریکاوری کردن راهنمایی کنید

EXTREME
10-06-2014, 20:54
ممنون داداش ، اما ریکاوری رو هم خودم باید انجام بدم ، تو هارد اطلاعات شخصی و خونوادگی زیادی هست ، نمیتونم بدم بیرون
ممکنه برای ریکاوری کردن راهنمایی کنید

هارد رو که inialized کردید بعد با نرم افزار eases data recovery کل پارتیشن رو ریکاوری کنید و روی یک حجم دیگه میریزید ولی ممکنه اطلاعات کامل ریکاوری نشه

ecmn
10-06-2014, 21:13
هارد رو که inialized کردید بعد با نرم افزار eases data recovery کل پارتیشن رو ریکاوری کنید و روی یک حجم دیگه میریزید ولی ممکنه اطلاعات کامل ریکاوری نشه

داداشی این برنامه رو نصب کردم ، حتی قبل اینکه inialized بخوام بکنم این برنامه هارد رو میشناسه
وقتی پارتیشن ریکاوری میزنم هارد رو میشناسه و میره ادامه مرحله ، اما چیزی حدود 80 ساعت طول میکشه (حدود 4 روز!)
این تایم طبیعیه ؟ یعنی 4 روز یکسره کامپیوتر رو روشن بذارم ؟

EXTREME
10-06-2014, 23:05
داداشی این برنامه رو نصب کردم ، حتی قبل اینکه inialized بخوام بکنم این برنامه هارد رو میشناسه
وقتی پارتیشن ریکاوری میزنم هارد رو میشناسه و میره ادامه مرحله ، اما چیزی حدود 80 ساعت طول میکشه (حدود 4 روز!)
این تایم طبیعیه ؟ یعنی 4 روز یکسره کامپیوتر رو روشن بذارم ؟
مدت زمان این برنامه که زیاد است

با نرم افزار acronis disk home director هم تست کنید