PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کیس تا 3.500 (گیم + 3dmax )

khorzo_khan
06-06-2014, 16:09
سلام دوستان.
من یه سیستم دارم با مشخصات زیر:

CPU: AMD Phenom II X4 965
MB:GiGa 730 USB3
Ram=2*2 1333
Power=Green 685W
HDD:500 Sumsung
Monitor= Sumsung P22500 1920 *1080
یه گرافیک 5850 هم داشتم که یدفعه از کار افتاد. :n30:
خلاصه تصمیم گرفتم اینو ارتقا بدمش و خوب با توجه به این مسئله مادربورد و سی پی یو و رم باید تعویض بشن.:n13:
این قطعات خودمو میتونم چند بفروشم ؟:n02:

حالا یه گرافیک و مادربورد و رم و سی پی یو تا 3.500 بنظرتون چی بردارم ؟ پاور کافیه یا نه؟
راستی یه مسئله دیگه.با توجه به بحث اومدن Directx 12 بهتر نیست صبر کنم ؟ حدودا چقدر طول میکشه گرافیک های فیکس که DX12 رو کامل ساپورت میکنن وارد بازار بشن؟(از اونجایی که DX9 و DX11 موفق بودن و DX10 نه میترسم همین بلا هم سر DX12 بیاد(هر دو زوجن :n02: ) )
یه چیز دیگه .فناوری های خاص انویدیا و ای ام دی تو گیمینگ چقدر تفاوت ایجاد میکنن؟مثلا ارزش داره آدم بخاطر فناوری TressFX ای ام دی بگیره؟ یا فیزیک انویدیا ارزشش بیشتره یا ....
اینم بگم که من واسه FHD سیستم جمع میکنم.با این بودجه میتونم کاری کنم یا بهتره فعلا دست نگه دارم و پولمو بیشتر کنم؟

خلاصه شرمنده سوالام زیاد شد.ممنون میشم جواب بدین :n16::n12:

Hessam 2
06-06-2014, 16:19
موتور رندرهاتون چیه؟ اسم هاشون رو بفرمایید...

در مورد DirectX 12 این مطلب رو مطالعه کنید. ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

khorzo_khan
06-06-2014, 16:38
مرسی بابت جوابتون

موتور رندرهاتون چیه؟ اسم هاشون رو بفرمایید...

در مورد DirectX 12 این مطلب رو مطالعه کنید. ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

اها اینو اول بگم من تازه درحال یادگیری 3dmax م. (خیلی خیلی خیلی مبتدی :n02: ) بخاطر آینده نگری آوردمش
DX12 رو بیشتر به خاطر مطلب زیر سوال کردم.این قابلیت های جدید که تو کارت های آینده قراره اضافه بشه ارزش صبر داره ؟
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
(ترجمه شده تو سایت بازی سنتر ):
DX12 شامل یک سری قابلیتها میشه:
1. دسترسی سطح پایین به سخت افزار برای کد نویسی که استفاده از اون بستگی به سازنده بازی داره و اجباری نیست.
2. کم کردن CPU Overhead که نتیجه مثبتی برای همه PCـهای سازگار با DX12 داره (بین 20 تا 50 درصد و در بعضی سناریوها تا 200 درصد)
3. یک سری قابلیتهای جدید در رندرینگ که احتیاج به سخت افزارهای جدید داره (برای GPU ـهای نسل بعد)

به نظر شما ارزش داره یه 600 بدم یه گرافیک نسبتا خوب بگیرم و صبر کنم تا موقعی که DX12 میاد بعد برم سراغ سیستم جدید ؟

مرسی

Hessam 2
06-06-2014, 16:40
نظری در این مورد ندارم. چون تخصص لازم رو ندارم، ترجیح میدم سکوت کنم.

khorzo_khan
06-06-2014, 17:18
خوب حالا فعلا بیخیال DX12 میشیم.:n02:
نظرتون راجع به بقیه موارد چیه ؟

faramarz_mit
06-06-2014, 17:21
مرسی بابت جوابتون

اها اینو اول بگم من تازه درحال یادگیری 3dmax م. (خیلی خیلی خیلی مبتدی :n02: ) بخاطر آینده نگری آوردمش
DX12 رو بیشتر به خاطر مطلب زیر سوال کردم.این قابلیت های جدید که تو کارت های آینده قراره اضافه بشه ارزش صبر داره ؟
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
(ترجمه شده تو سایت بازی سنتر ):
DX12 شامل یک سری قابلیتها میشه:
1. دسترسی سطح پایین به سخت افزار برای کد نویسی که استفاده از اون بستگی به سازنده بازی داره و اجباری نیست.
2. کم کردن CPU Overhead که نتیجه مثبتی برای همه PCـهای سازگار با DX12 داره (بین 20 تا 50 درصد و در بعضی سناریوها تا 200 درصد)
3. یک سری قابلیتهای جدید در رندرینگ که احتیاج به سخت افزارهای جدید داره (برای GPU ـهای نسل بعد)

به نظر شما ارزش داره یه 600 بدم یه گرافیک نسبتا خوب بگیرم و صبر کنم تا موقعی که DX12 میاد بعد برم سراغ سیستم جدید ؟

مرسی

الان شما سيستمي ميخواين كه قابلیتهای جدید در رندرینگ که احتیاج به سخت افزارهای جدید داره داشته باشه؟؟

Hessam 2
06-06-2014, 17:22
والا سیستم شما که نسبتاً قدیمی هست. ارزش ارتقا نداره به نظرم.
لذا قطعاتتون از تاریخ عمر مفیدشون گذشته و ممکنه از این پس خرج رو دستتون بذاره.

بنابراین اگر موافق باشید، توصیه می کنم به قیمت دست دوم سیستمتون رو کلاً بفروشید و یک سیستم نو خریداری کنید.
سیستم شما با مانیتور، 1 میلیون تومان ارزش خرید داره.

اگر به این قیمت بفروشید، با بودجه ی 4/5 میلیون تومان می تونید یک سیستم + مانیتور بسیار خوبی خریداری کنید.
البته اگر مانیتور 20 اینچ HD بخرید، بودجه ی خوبی برای خرید قطعات باقی می مونه. همچنین نرخ خروجی فریم ریت در بازی ها با توجه به HD بودن رزیولیشن بازی در حال اجرا، افزایش پیدا می کنه.

khorzo_khan
06-06-2014, 17:40
الان شما سيستمي ميخواين كه قابلیتهای جدید در رندرینگ که احتیاج به سخت افزارهای جدید داره داشته باشه؟؟

:n02:من که نه ولی شاید این بازی سازا بخوان یه چیزایی اضافه کنند که گرافیک جدید لازم داشته باشه(نمیدونم به رندر ربط داره یا نه )

والا سیستم شما که نسبتاً قدیمی هست. ارزش ارتقا نداره به نظرم.
لذا از تاریخ عمر مفیدشون گذشته و ممکنه از این پس خرج رو دستتون بذاره.

بنابراین اگر موافق باشید، توصیه می کنم به قیمت دست دوم سیستمتون رو کلاً بفروشید و یک سیستم نو خریداری کنید.
سیستم شما با مانیتور، 1 میلیون تومان ارزش خرید داره.

اگر به این قیمت بفروشید، با بودجه ی 4/5 میلیون تومان می تونید یک سیستم + مانیتور بسیار خوبی خریداری کنید.
البته اگر مانیتور 20 اینچ HD بخرید، بودجه ی خوبی برای خرید قطعات باقی می مونه. همچنین نرخ خروجی فریم ریت در بازی ها با توجه به HD بودن رزیولیشن بازی در حال اجرا، افزایش پیدا می کنه.
واقعا یه تومن می ارزه سیستم من ؟:n04: :n10:
پاورم بدم بره دیگه؟
راستی گرافیک تعمیر میشه؟اصن جایی هست که تعمیرش کنن؟

راجع به بازی ها هم اون موقع که سیستم پیشنهادی بازیا میمود، یه 680 طلب میکرد ولی من با 5850 ( البته با کم کردن Anti-Aliasing و چند تا فیلتر دیگه ) FHD اجرا میکردم. بنظرتون میشه همین کارو با سیستم جدیدترم کرد ؟چند تا Option کم کرد و عوضش FHD زد به رگ؟ :n02:

Hessam 2
06-06-2014, 17:44
بله. سیستم شما با مانیتور 1 میلیون می ارزه. بدون مانیتور، 500 یا نهایتاً 600.

بله. با پاور.

تعمیرکاران سخت افزار کامپیوتر شاید بتونن تعمیر و عیب یابی کنن. نمی دونم.

در مورد سوال آخر هم پاسخ مثبت هست. اگر شما برخی از قطعات رو فدای مانیتور می کنید، مانعی نداره.

فقط اینکه سیستمتون رو بفروشید و بعد بیاید برای خرید سیستم جدید نهایتاً 48 ساعت قبل از خرید، مشاوره بگیرید. از الان خیلی زود هست و نمیشه پیشنهادهای خوبی برای ماه ها یا حتی هفته های آینده داد!
لیست پیشنهادی، هم تنها 48 ساعت می تونه انقضا داشته باشه از حیث ارائه ی برترین کارایی به همراه برترین قیمت و جدیدترین قطعات و همچنین موجودی های بازار. بیش از این، قابل استناد نیست.

khorzo_khan
06-06-2014, 18:13
بله. سیستم شما با مانیتور 1 میلیون می ارزه. بدون مانیتور، 500 یا نهایتاً 600.

بله. با پاور.

تعمیرکاران سخت افزار کامپیوتر شاید بتونن تعمیر و عیب یابی کنن. نمی دونم.

در مورد سوال آخر هم پاسخ مثبت هست. اگر شما برخی از قطعات رو فدای مانیتور می کنید، مانعی نداره.

فقط اینکه سیستمتون رو بفروشید و بعد بیاید برای خرید سیستم جدید نهایتاً 48 ساعت قبل از خرید، مشاوره بگیرید. از الان خیلی زود هست و نمیشه پیشنهادهای خوبی برای ماه ها یا حتی هفته های آینده داد!
لیست پیشنهادی، هم تنها 48 ساعت می تونه انقضا داشته باشه از حیث ارائه ی برترین کارایی به همراه برترین قیمت و جدیدترین قطعات و همچنین موجودی های بازار. بیش از این، قابل استناد نیست.
اوکی پس فعلا برم بفروشم ببینم چی میشه.یه ماهم منتظر DX12.خلاصه ایشالله یکی دو ماه دیگه مزاحم میشم
ممنون بابت همه راهنمایی ها :n12:

Hessam 2
06-06-2014, 18:15
DX12 انشالله سال 2015 میاد! زودتر به جز کارت های بالای 4 میلیون، نمیاد به بازار.

khorzo_khan
06-06-2014, 18:20
DX12 انشالله سال 2015 میاد! زودتر به جز کارت های بالای 4 میلیون، نمیاد به بازار.

البته تو این یکی دو ماه اخبار و تاثیراتش تقریبا میاد بیرون(مخصوصا با توجه به E3 که دو روز دیگه برگذار میشه).خلاصه اگه تاثیرش خیلی بود مجبور میشیم صبر کنیم تا اون موقع :n02:

1376MAXIMUM
06-06-2014, 20:33
البته تو این یکی دو ماه اخبار و تاثیراتش تقریبا میاد بیرون(مخصوصا با توجه به E3 که دو روز دیگه برگذار میشه).خلاصه اگه تاثیرش خیلی بود مجبور میشیم صبر کنیم تا اون موقع :n02:
حالا تا اون موقع یه کاریش میکنیم بابا ورژن 11 هنوز یک ساله داره استفاده میشه اولین بار هم توی کرایسیس استفاده شد اووووو تا 12 بیاد روی کارت ها و استفاده بشه توی برنامه ها و جا بیوفته شما باید سیستم بعدیتون رو ببندید حداقل تا اون موقع فکر کنم 3 سالی بشه

sajjadgameactor
06-06-2014, 21:21
به نظر من مانیتور رو نگه دار، هنوز مانیتور خیلی خوبی هست. گرافیک هم اول روی یک سیستم دیگه تست کن. موارد زیادی دیدم که مشکل اصلی نرسیدن برق کافی به گرافیک بوده که به اشتباه تصور شده گرافیک سوخته.

khorzo_khan
07-06-2014, 13:44
حالا تا اون موقع یه کاریش میکنیم بابا ورژن 11 هنوز یک ساله داره استفاده میشه اولین بار هم توی کرایسیس استفاده شد اووووو تا 12 بیاد روی کارت ها و استفاده بشه توی برنامه ها و جا بیوفته شما باید سیستم بعدیتون رو ببندید حداقل تا اون موقع فکر کنم 3 سالی بشه
کجا 1 ساله:n02:الان 5 ساله که داره استفاده میشه
نه آخه میگن تو رایز(بازی انحصاری کنسول Xbox one ) یخورده از قابلیت های Dx12 استفاده کردن و تو یه سال آینده بیشتر بازی ها ممکنه برن سمتش(هم pc و هم xbox)

به نظر من مانیتور رو نگه دار، هنوز مانیتور خیلی خوبی هست. گرافیک هم اول روی یک سیستم دیگه تست کن. موارد زیادی دیدم که مشکل اصلی نرسیدن برق کافی به گرافیک بوده که به اشتباه تصور شده گرافیک سوخته.
از مانیتور راضیم فقط یه مشکلی داره و کابل HDMI ساپورت نمیکنه.
گرافیکمو فعلا وقت نکردم روی یه سیستم دیگه تست کنم ولی وقتی به سیستم خودم وصله فنش مثل پنکه میچرخه.البته قبلا دو سه بار اینطوری شده بود ولی خوب اون موقع یا در کیسو باز میکردم با یه فوت (:n02:) درست میشد یا یه جند روزی دست نمیزدم خود به خود مشکلش حل میشد ولی الان دیگه از این خبرا نیست:n03: