PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل ریست شدن سیستم

mojtaba_1362
05-06-2014, 22:26
سلام
دو سه روز پیش دو تا مادربرد ایسوس h87 plus خریدم. با 4 تا رم 4 گیگ کورسیر. روی یکی از مادربردها رم ها فقط در یکی از اسلات ها جواب میدهند آن هم به صورت تکی. فقط یک رم دیگر اضافه میشود سیستم بالا نمی آید و مدام ریست می شود. با آپدیت بایوس هم مشکل برطرف نشد. در مادر برد دیگر هم وقتی دو تا رم در اسلات های دوال قرار میگیرند سیستم بالا می آید. ولی وقتی در یک اسلات دیگر رم قرار میدهم بالا نمی آید. مادربرد های ایسوس قابلیتی به نام Memok دارند که بعضی ناسازگاریهای مربوط به رم را حل می کند. برای سیستم من وقتی سیستم بالا می آید یا چراغ قرمز مربوط به آن دائم روشن میماند یا مدام سیستم ریستارت می شود. با فشردن دکمه هم چیزی حل نمی شود. لطفا راهنمایی کنید.
ممنون از توجه شما

Mr.Pooya
05-06-2014, 23:03
سلام
دو سه روز پیش دو تا مادربرد ایسوس h87 plus خریدم. با 4 تا رم 4 گیگ کورسیر. روی یکی از مادربردها رم ها فقط در یکی از اسلات ها جواب میدهند آن هم به صورت تکی. فقط یک رم دیگر اضافه میشود سیستم بالا نمی آید و مدام ریست می شود. با آپدیت بایوس هم مشکل برطرف نشد. در مادر برد دیگر هم وقتی دو تا رم در اسلات های دوال قرار میگیرند سیستم بالا می آید. ولی وقتی در یک اسلات دیگر رم قرار میدهم بالا نمی آید. مادربرد های ایسوس قابلیتی به نام Memok دارند که بعضی ناسازگاریهای مربوط به رم را حل می کند. برای سیستم من وقتی سیستم بالا می آید یا چراغ قرمز مربوط به آن دائم روشن میماند یا مدام سیستم ریستارت می شود. با فشردن دکمه هم چیزی حل نمی شود. لطفا راهنمایی کنید.
ممنون از توجه شما

سلام

رم ها رو که باید دوگانه قرار بدید ولی تا اونجایی که من متوحه شدم فکر می کنم مشکل از مادربورد باشه تا سریع عوض می کنند ببرید عوض کنید.

راستش من دقیق نفهمیدم مشکلش چیه ولی انگار اسلات ها خرابند درسته ؟

موفق باشید

EXTREME
06-06-2014, 08:25
سلام
ممنون از توجه شما

با یک پاور دیگه هم تست کنید درست نشد احتمال ناسازگار بودن رم ها با مین است با یک برند دیگه رم هم تست کنید که کورسیر نباشه ببینید بازم اینطوری است یا نه

mojtaba_1362
06-06-2014, 08:28
یکی دیگر از دوستان هم 2 3 ماه پیش همین کیس و همین پاور رو گرفته فقط رمش vengence کورسیر هست و مشکلی نداره. فکر کنم مشکل از ناسازگاری رم ها باشه. حالا باید چیکار کرد؟ نمیشه با تنظیم دستی تایمینگ چیزی رو تغییر داد. در یکی از سیستم ها که روش ویندوز نصب کردم سیستم با یک رم بالا می آید.

Mr.Pooya
06-06-2014, 09:54
یکی دیگر از دوستان هم 2 3 ماه پیش همین کیس و همین پاور رو گرفته فقط رمش vengence کورسیر هست و مشکلی نداره. فکر کنم مشکل از ناسازگاری رم ها باشه. حالا باید چیکار کرد؟ نمیشه با تنظیم دستی تایمینگ چیزی رو تغییر داد. در یکی از سیستم ها که روش ویندوز نصب کردم سیستم با یک رم بالا می آید.

بله

درسته من هم قبلا با P35 و دو تا دو گیگ Kingston همین مشکل رو داشتم و وقتی یکی از رم ها رو وصل می کردم مشکلی نداشت ولی وقتی دو تا رم رو وصل می کردم ریست میشد و صفحه آبی Fatal Error میومد.

با اینکه باس رم ها هر 4 تاش یکی بود فقط تنها تفاوت تو برندشون بود که مشکل ساز شده بودند

آخر سر مجبور شدم رم ها رو با Patriot عوض کردم همه چی درست شد.

mojtaba_1362
06-06-2014, 12:05
حالا گارانتی رم قبول میکنه عوض کنه. آخه دیگه پولی نمونده؟
با یک رم سیستم بالا میاد و سیستم عامل لود میشه اما دو تا رم اصلا سیستم بالا نمیاد. یعنی post هم نمیشه. یعنی هیچی رو مانیتور نیست

Mr.Pooya
06-06-2014, 12:14
حالا گارانتی رم قبول میکنه عوض کنه. آخه دیگه پولی نمونده؟
با یک رم سیستم بالا میاد و سیستم عامل لود میشه اما دو تا رم اصلا سیستم بالا نمیاد. یعنی post هم نمیشه. یعنی هیچی رو مانیتور نیست

شاید گارانتی قبول کنه. ولی شما بهتره از جایی که رم ها و مادربورد رو خریرد برید و رم از یک برند دیگه بگیرید. چون اون ها باید جوابگو مشکلتون باشند

mojtaba_1362
06-06-2014, 13:21
بعضی جاها خوندم شاید تایمینگ رو دستی بدید بشه! البته نمیدونم چطور؟

Mr.Pooya
06-06-2014, 13:28
بعضی جاها خوندم شاید تایمینگ رو دستی بدید بشه! البته نمیدونم چطور؟

تایمینگ یعنی زمان پاسخگویی رم بعید می دونم ربطی داشته باشه ولی تو بایوس دستگاه چک کنید در هر صورت.

اما شما میگید که با اون یکی رم حتی تصویر هم ندارید. رم مشکل ساز رو به تنهایی هم تست کردید ببینید کار می کنه یا نه ؟

mojtaba_1362
06-06-2014, 13:30
بله تو یک اسلات همه رم ها کار میکنند. جاهایی دیدم که در بعضی مادربردها مادربرد مشخصات رم رو اشتباه میشناسه و باید دستی تنظیم کرد.

Mr.Pooya
06-06-2014, 13:36
بله تو یک اسلات همه رم ها کار میکنند. جاهایی دیدم که در بعضی مادربردها مادربرد مشخصات رم رو اشتباه میشناسه و باید دستی تنظیم کرد.

ببینید تمام اسلات ها رو با تمام رم ها تست کنید تا از سلامت اسلات ها مطمئن بشید. ولی اگر مادربورد مشکلی نداره بعید می دونم با تایمینگ رم هم درست بشه. راستش من هم مشکل مشابه داشتم قبلا که بعد از کلی پرس و جو و مکافات کشیدن رم ها رو با برند دیگه ای عوض کردم درست شد

mojtaba_1362
06-06-2014, 13:51
الان رم ها رو روی سیستم دوستم که گفتم دو سه ماه پیش خریده تست کردم. اون هم مادربردش مثل مال من هست. رم ها بدون مشکل کار میکنند. البته رم های اون ونجنس کورسیر هست ولی عوض کردم با این رم ها هم خوب کار میکند. همین رمهای ونجنس رو گذاشتم روی مادربرد خودم کار نمیکنه. احتمال میدم مشکل از مادربرد باشه. در ضمن روی اسلات های دیگه با هیچ کدام از رم ها کار نمیکنه

Mr.Pooya
06-06-2014, 13:59
الان رم ها رو روی سیستم دوستم که گفتم دو سه ماه پیش خریده تست کردم. اون هم مادربردش مثل مال من هست. رم ها بدون مشکل کار میکنند. البته رم های اون ونجنس کورسیر هست ولی عوض کردم با این رم ها هم خوب کار میکند. همین رمهای ونجنس رو گذاشتم روی مادربرد خودم کار نمیکنه. احتمال میدم مشکل از مادربرد باشه. در ضمن روی اسلات های دیگه با هیچ کدام از رم ها کار نمیکنه

پس اگر اسلات های دیگه کار نمی کنه مشکل احتمالا از مادربورد هست. ببینید یکم دردسر داره این موضوع تا حل بشه

من خودم این مشکل رو داشتم. مادربورد رو بردم گارانتی گفتند سالم هست چندین و چند فن CPU عوض کردم کارت گرافیک رو عوض کردم با پاور قویتر تست کردم اصلا درست نشد تا آخرش رم ها رو عوض کردم درست شد.

ولی مشکل شما احتمالش هست از مادربورد باشه.

mojtaba_1362
06-06-2014, 14:32
سلام مجدد
جالبه با رم های سیستم من سیستم دوستم یک بار بالا اومد برای بار دوم گیر داد. اما خوب شد متوجه شدم یکی از رم ها مشکل داره. با یکی از مادربردها.
همونطور که گفته بودم دو تا مادربرد خریده بودم مثل هم. متوجه شدم یکی از رم ها رو هر اسلاتی میگذاری کار نمیکنه و سیستم بالا نمیاد ولی رو اون اسلات رم دیگه میزاری بالا میاد. خلاصه به نظر میاد یک رم خراب باشه. و یک چنل از مادربرد اولی هم خرابه (dimm A1 &DimmA2). چون با رم های سیستم دوستم هر کار نمیکنه

Mr.Pooya
06-06-2014, 19:12
پس باید یا با فروشنده صحبت کنید یا برید گارانتی. ولی اگر تازه خریدید برید با فروشنده صحبت کنید که براتون عوضش کنه که گارانتی تون هم خراب نشه