PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : نیاز به راهنمایی در مورد انتخاب رشته ، به شدت حیاتی

Abolfazl3007
04-06-2014, 09:10
سلام

دوستان من الان کارشناسی مکانیک میخونم و متنفرم ازش

حالا میخوام تغییر رشته بدم

بین حسابداری و نرم افزار شدیدا گیر کردم .

علاقه نسبی به دو تاشون دارم .

فقط موندم آینده و بازار کار کدومشون بهتره ؟

لطفا راهنمایی کنید

B.Russell
04-06-2014, 09:30
از مکانیک چرا متنفری؟ :n26:
فعلا بهترین بازار کار رو تو ایران مهندسی مکانیک داره، مخصوصا تو بخش انرژی و پایپینگ و تاسیسات.

اما اگر درساش برات غیر قابل تحمل تر هست، بهتره مدیریت بخونی و با ارشد مدیریت یا MBA و لیسانس مکانیک خیلی بهتر کار گیر میاری.
حسابداری و نرم افزار که اشباع شده رفته، بهتره دنبال چیزهایی باشی که هنوز میتونن تو صنعت نفس بکشن.

Abolfazl3007
04-06-2014, 09:34
چه بازار کاری داره ...

رفیقهام ، لیسانس های دولتی مکانیک ، شغل کارگری تو کارخونه ها رو هم بهشون نمیدن ... الان میره سیم کشی ساختمون !!

B.Russell
04-06-2014, 09:39
چه بازار کاری داره ...

رفیقهام ، لیسانس های دولتی مکانیک ، شغل کارگری تو کارخونه ها رو هم بهشون نمیدن ... الان میره سیم کشی ساختمون !!

منظورم فقط مدرک نیستا، تخصص هم هست.
مخصوصا تخصص در یکی از نرم افزارهای صنعتی.
میتونین مطلب زیر رو نگاه کنین که مدام آپدیت میشه برای فرصت های شغلی مهندسی مکانیک:

فرصت های شغلی مهندسی مکانیک ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Abolfazl3007
04-06-2014, 09:49
فرصت های جالبی هم توش نبود والله !!

حالا اصلا مکانیک رو ول کن شما ، من انصراف هم شده میدم دیگه مکانیک ادامه نمیدم !!!

الان فقط بگید بین حسابداری و نرم افزار کدوم میتونه آینده بهتری داشته باشه ؟

B.Russell
04-06-2014, 09:51
الان فقط بگید بین حسابداری و نرم افزار کدوم میتونه آینده بهتری داشته باشه ؟

من توصیه اولم به شما مدیریت هست.
اما از بین این دوتا حسابداری بهتره.

Abolfazl3007
04-06-2014, 10:00
شما اطلاعی از شهریه دانشگاه آزاد حسابداری ، کاردانی به کارشناسیش داری ؟

hamsah
04-06-2014, 12:53
من مهندسی نرم افزار می خونم،کاملا راضیم.
ولی اینو باید بگم که اگر واقعا به برنامه نویسی ، طراحی نرم افزار و اینجورچیزا علاقه داری وارد این رشته شو ، چون اگر علاقه نداشته باشی و درساش رو بخوای سر هم بندی کنی از اون افرادی میشی که مدرک دارن ولی کار ندارن اونوقت میان میگن فلان رشته بازار کار نداره.این رشته بیشتر باید تخصص داشته باشی تا مدرک.با درسای دانشگاه نمیشه پیشرفت زیادی کرد.
اتفاقا الان ایران تو حوزه ی نرم افزار داره خیلی پیشرفت می کنه و بازار کار زیادی واسش وجود داره ، نهایتش اینه که میشینی تو خونه برای خودت کار می کنی ، احتیاج نیست حتما یه جا استخدام بشی.

reza_r
07-06-2014, 16:11
سلام

دوستان من الان کارشناسی مکانیک میخونم و متنفرم ازش

حالا میخوام تغییر رشته بدم

بین حسابداری و نرم افزار شدیدا گیر کردم .

علاقه نسبی به دو تاشون دارم .

فقط موندم آینده و بازار کار کدومشون بهتره ؟

لطفا راهنمایی کنید

دوست عزیز حسابداری فعلا رو بورس هستو همه جا براش کار هست و کامپیتر که شخصا هم خودم خوندم نتیجه ای نداره پ کار انچنانی هم براش نیست

Sent from my iPhone using Tapatalk

Abolfazl3007
07-06-2014, 18:06
دوستان الان من 2 ترم مکانیک کارشناسی رو خوندم ( امتحانهای ترم 2 هستم ) ، کلا 5 ترم هست

الان موندم همین مکانیک رو کامل ادامه بدم لیسانس رو بگیرم و برای ارشد تغییر رشته بدم به حسابداری یا نرم افزار

با اینکه از همین الان برای مهر ماه تغییر بدم برم لیسانس رشته جدید .

( مثل اینکه الان با فوق مکانیک برم برا کارشناسی حسابداری هم 20 واحد پیش نیاز میخوره !!! )

نظرتون چیه ؟

bijandarbari
07-06-2014, 19:54
دوستان الان من 2 ترم مکانیک کارشناسی رو خوندم ( امتحانهای ترم 2 هستم ) ، کلا 5 ترم هست

الان موندم همین مکانیک رو کامل ادامه بدم لیسانس رو بگیرم و برای ارشد تغییر رشته بدم به حسابداری یا نرم افزار

با اینکه از همین الان برای مهر ماه تغییر بدم برم لیسانس رشته جدید .

( مثل اینکه الان با فوق مکانیک برم برا کارشناسی حسابداری هم 20 واحد پیش نیاز میخوره !!! )

نظرتون چیه ؟

سلام

فکر تغییر رشته تو ارشد رو از سرتون بیرون کنید.
هم برای خوندن کنکور کلی اذیت میشین و هم برای دوره ارشد مجبورین کلی درس پیشنیاز پاس کنید.

کارشناسی مکانیک که 5 ترمه نیست؟؟

Abolfazl3007
08-06-2014, 08:40
سلام

فکر تغییر رشته تو ارشد رو از سرتون بیرون کنید.
هم برای خوندن کنکور کلی اذیت میشین و هم برای دوره ارشد مجبورین کلی درس پیشنیاز پاس کنید.

کارشناسی مکانیک که 5 ترمه نیست؟؟

دانشگاه ما 5 ترمه هست ...

آخه الان هم 20 واحد پیش نیاز میخوره بهم اگه تغییر رشته بدم همین کارشناسی رو !